Doğuma Hazırlık kızlar kımse prensesımın ısmını begenmedi:((((

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sokoprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2009
253
3
slm kızlar dogumuma 2 hafta kaldı hersey hazır ısım harıcınde bende konu acmıstım buraya kızıma koyacagım ısmı soledım yorum ıstedım ama kımse begenmedı yorum yapıkları ıcın cok tesekkur ederım o ayrı yanı zaman ayırdılar sonucta neyse cok uzattım kuzuma armina lina ısmını dusunuyorum hala kararsızım sızce nasıl esımle bu ıkı ısımden azgecemıyoruzohaoldumsmile

slm kızlar dogumuma 2 hafta kaldı hersey hazır ısım harıcınde bende konu acmıstım buraya kızıma koyacagım ısmı soledım yorum ıstedım ama kımse begenmedı yorum yapıkları ıcın cok tesekkur ederım o ayrı yanı zaman ayırdılar sonucta neyse cok uzattım kuzuma armina lina ısmını dusunuyorum hala kararsızım sızce nasıl esımle bu ıkı ısımden azgecemıyoruzohaoldumsmile

İkiniz de istiyormuşsunuz işte ne güzel, bizi sallamasana =)

Yadırganması olağan bir isimmiş ama sizin içinize siniyorsa gerisi mühim değildir.

Allah doğumda yardımcın olsun ayrıca, inşallah her şey sağlıklı gelişir.

Çocuk sizin, hayat sizin güzelim. Koymak istiyorsan koyabiirsin. Ama yorum istiyorsan tabi ki beğenenlerde olacak eleştirenlerde. Buna açık olmalısın. Ben isim hakkında yorum yapmayım, seni üzmeyim :KK66:))
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin yavrunu.

aynı harfleri içerdiği için iki ayrı çocuğun ismi gibi olmuş
ilerde şu anki fikrini kendinde eleştirebilirsin canım. bebeğinin hakkında hayırlısı neyse onu koyarsınız inşaallah a.s.

ikisini aynı anda söylemek bile zor oluyor ama sizin içinize sindiyse gerisini boşver derim.

ısim çok önemli.Çocuğun anne baba üzerindeki hakkıdır.Manalı isim koymakta fayda var.
Armina Lina'nın manası nedir ki ?

cnm guzel ısım ama ınsanlara ılk soyledıgınde sankı yapancı gıbı gelıo bende kahra ıstıdum kıme desem begenmıodu ama senın ıcıne sınıyorsa gerısı bos cnm

armina deyince benim aklıma ilk armine marka eşarplar geldii
lina da arapca kökenli bi isim.kuranda gecen anlamıda hurma fidesi demek

yani karar sizin tabi.biz sadece yorum yaparızz,bildigimizi paylaşırızz
ismi ne olursa olsun adıyla yaşasın kızın

armina isminden benim de aklıma armine geliyor. marka adı gibi. illa yorum istiyorsun tekrar konu açtığına göre.. o zaman şöyle bir önerim olabilir kendimce, armina yerine mina ismini düşünebilirsin. çok hoş bir isim bence.
lina ismi de benim litvanyalı dört arkadaşım vardı. ikisinin ismi lina'ydı. yani yabancı isim çağrıştırdığı doğru.
inşallah kızınızın sonsuza kadar mutlu olacağı ve beğeneceği bir isim koyarsınız.

canım sen beğendiysen kimseyi takma ayrıca bence armina çok güzel bi isim ben de istedim ama eşim pek beğenmedi . lina da aslında güzel ama bizim bi tanıdık vardı yabancı olduğu için bana yabancı ismi gibi geldi ama sen beğendiysen kime ne bi de ailene sor bence

Bizim mi bepenmemiz gerekiyor?:))

Evt ben de pek beğenmemiştim daha doğrusu beğenmemek değil de ikisi birarada biraz uzun ve telafuzu zor gibi geldi bana ama madem eşinle vazgeçemiyorsunuz çocuk sizin canım ya...koyun gitsin..:)))

ıkisi de ayrı ayrı düşünüldüğünde güzel isimler evet ama birlikte söylemesi zor gibi.
Ve lina yabancı ismi çağrıştırıyor.
Bana göre önemli olan eşinin ve senin fikrin.
Çok istiyorsanız koyun.
ıkisini birlikte söyleyemeyenler bir tanesini söyler opuyorumnanaktan

manası ne acaba ... önemli olan güzel bir anlamı olması... ben isimlerin kişilikleri yansıttığına inananlardanım da...

ben de beğenmedim üzgünüm::)))

armina ve lina yanyana yakışmamışlar birkere, fonetik yok.

ve ikisi de türkçe değil gibi duruyor.avrupaii havaii iki isim..

koyacaksanız illaa birini kuraya tabi tutun bari, 2. çocuğa kısmet olsun diğer isim.

çocuk ismiyle yaşar o yüzden isim seçerken havalı değişik olmasından öte manasının güzel olması çok önemli düşünsene herkes onu ismiyle çağıracak bide nedir bu yabancı gibi isimlere özenti armonia armina tabi zevk meselesi ama bana ters.

X