kızlar korkuyorum

sevyeter

3 Aslan anası🧿🧿🥰
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2012
2.340
2.790
kızlar bende 2 3 aydır korku basladı.esim evdeyken korkmuyorum ama gece 4 te işe gidiyor ve ben mutfak lavabo gitmiyorum aslında zorda kalsam giderim.esim gidince yatak odasını kapısını kitleyip yatıyorum oturdugum semt berbat oyuzdenmi acaba.sanıyorum pencereden hırsız girecek oan cocuklarım aglar ya karsılasırsam vs.nasıl atlatacam bu korkuyu benim gibi hırsız korkusu olan varmı ne yapmak lazım.bide ocak la oglum oynadıgı için kontrol takıntım basladı :18:

kızlar bende 2 3 aydır korku basladı.esim evdeyken korkmuyorum ama gece 4 te işe gidiyor ve ben mutfak lavabo gitmiyorum aslında zorda kalsam giderim.esim gidince yatak odasını kapısını kitleyip yatıyorum oturdugum semt berbat oyuzdenmi acaba.sanıyorum pencereden hırsız girecek oan cocuklarım aglar ya karsılasırsam vs.nasıl atlatacam bu korkuyu benim gibi hırsız korkusu olan varmı ne yapmak lazım.bide ocak la oglum oynadıgı için kontrol takıntım basladı :18:

Hayal gucunuzun oyunlari.
Surekli dua edin. Salavat getirin.cok rahatlatir.
Kolay gelsin.

Böyle takıntılı duruma gelmenize sebep olan şeyleri belirlemek lazım önce ve bu ihtimaller üzerinden bunları çürütmek gerek. Maddi durumunuz el verirse eğer ev değişikliği yapabilirsiniz. Hatta semtten rahatsızsanız semt değişikliği bile düşünülebilir. Kendinizi güvende hissetmedikten sonra hiçbişeyin önemi yok.

Ayrıca, korkularınızın üzerine giderek ya da bir uzman yardımı ile bunları aşadabilirsiniz.

Bol bol dua okuyun allah yardımcınız olsun
Sevgiler

Kendı korkunuzu ancak yıne kendınız yenebilirsiniz. Üstüne üstüne gidin korkmuyorum deyin :KK34:

Kesinlikle bir biber gazı alın baş ucunuzda dursun. Her ihtimale karşı. Bende geçen gece saat 4 gibi uyandım bir daha uyku tutmadı. Sanki tıkırtılar geliyor gibi hissettim. Sanki apartman kapısının sesini duydum gibi oldu. Ama tabiki korkudan kafamda kurduğum için duydum yoksa birşey olduğundan değil. Sizde kafanızda kuruyorsunuz evham yapmayın. Dualarınızı okuyun, Allah'a sığının birde biber gazını baş ucunuzdan eksik etmeyin.

Korkunuzu tetikleyen bir şey mi yaşadınız?
Ben de çok korktum bir süre.
Oda değiştirirken gündüz vakti bile korkar mı insan?
Ama ödüm patlıyordu.
Hırsızlıktan, beni öldürmesinden vs. Her şeyden korkuyordum.
Sonra kendi kendime korkuyu güçlendirmemeye çalıştım.
Tedbirimi aldım, gerisi Allahtan dedim.
Eğer böyle bir şey yaşayacaksam korksam da önüne geçemem dedim, tevekkül ettim.
Ve bol bol dua ettim.
Korkmaktan sana sığınırım Rabbim, dedim.
Şimdi geçti diyemem ama daha ferah içim.
Siz de böyle yapabilrsiniz.
Kontrol takıntısı bende de var.
Bazen çok dalgın olduğum için kontrol etme ihtiyacı duyuyorum.
Kontrolden sonra beynime rejim yaptırıyorum.
1 kere baktın, yeter, kapalıydı işte diyorum.
Kendi kendinizi etkileyin.

Malesef ben de aynı durumdayım.
Hiç hırsızlık olayı yaşamadık Allah göstermesin ama binanın en üst katına bile hırsız girdi ki bizim iki kapı var biri bahçeye biri binaya açılıyo.
Gece mutfaktan borudan ses bile gelse irkiliyorum orada kapı var diye.
İlerde evlenince büyük konuşmayım ama bahçe katı istemem, çok huzursuz ediyo beni.
Gece bahçeye köpekler girse camımın önünde boğuşma sesleri geliyo 4te 5te onlar gidene kadar kalbim çarpıyo bildiğin huzursuzluktan:KK25:

Bende de gecekorkularim var ama kucuk yasta kuran namaz ogrendim bunun yaninda cehennem kabir azabi ve kiyamet kprkularinada kapildim tabiki ve 23 yasindayim dahala var dua okuyorum hem simsek caksa bisey olsa uyuyamiyorum bebegimi zorla emziriyorum esimi kaldiriyorum :KK50: senin gibi degil ama bende gece korkusu cok ayetelkursi nas felak okuda yat bazen biseyler yer ediyo insanda malesef

bende aynı durumdan müzdaribim kocam bazen gelmedinde bende korkuyorum dua edip kafayı vurup yatıyorum yapacak bişey yok :44:

Korkunuzu tetikleyen bir şey mi yaşadınız?
Ben de çok korktum bir süre.
Oda değiştirirken gündüz vakti bile korkar mı insan?
Ama ödüm patlıyordu.
Hırsızlıktan, beni öldürmesinden vs. Her şeyden korkuyordum.
Sonra kendi kendime korkuyu güçlendirmemeye çalıştım.
Tedbirimi aldım, gerisi Allahtan dedim.
Eğer böyle bir şey yaşayacaksam korksam da önüne geçemem dedim, tevekkül ettim.
Ve bol bol dua ettim.
Korkmaktan sana sığınırım Rabbim, dedim.
Şimdi geçti diyemem ama daha ferah içim.
Siz de böyle yapabilrsiniz.
Kontrol takıntısı bende de var.
Bazen çok dalgın olduğum için kontrol etme ihtiyacı duyuyorum.
Kontrolden sonra beynime rejim yaptırıyorum.
1 kere baktın, yeter, kapalıydı işte diyorum.
Kendi kendinizi etkileyin.

haklısın canım beyin rejimini bende denicem bakalım

X