Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kızlar kovit sonrası saç dökülmesi yasayanlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşım magnezyum takviye başladı doktoru önermiş ama onun dökülmeler çok fenaydı kızın saçı açıldı artık. Yeni başladı ne durumda bilmiyorum ama kolojen takviyeler var ya onlarda dökülen saçın yeniden çıkmasını sağlıyormuş bunuda ben kullanmadım kullananlardan duyduğum belki sizede faydası olur

Arkadaşım magnezyum takviye başladı doktoru önermiş ama onun dökülmeler çok fenaydı kızın saçı açıldı artık. Yeni başladı ne durumda bilmiyorum ama kolojen takviyeler var ya onlarda dökülen saçın yeniden çıkmasını sağlıyormuş bunuda ben kullanmadım kullananlardan duyduğum belki sizede faydası olur
Ben de suan kolajene basladım cok yıpratıcı inanın Allahım sifa versin insallah🥰

Nisan sonunda covid olup 2 hafta hastanede tedavi gordum. Yaklasik 1 bucuk ay sonra saclarim avuc avuc dökülmeye kopmaya basladi. Gür sacli bir insanim normalde o kadar garibime gidiyoki saclarima elim gidince azicik olmasi :KK43:

arastirdim covid olanların %30unda sac dokulmesi oluyormus yaklasik 8 ay kadar sürüyormuş gecici bir durummuş :KK43:. Ama Dedim 2 aydan boyle saclarim azaldiysa 8 aya kel kalicam heralde bu boyle olmicak ne yapabilirim sizin konunuza denk geldim takipteyim. Konuyu hortlatayim da belki biri gorur cevap verir :KK43:

Ben de nisan sonu kovit oldum.doktora gittim tahlillerde iyi cıktı.demir falan iyi ama yünede demir hapı kullanıyorum birqz daha yükselsin diye.yaz boyu öyle yıprandımki anlatamam sacımı yıkamak bir işkenceye dönüstü aglayarak cıkıyorum banyodan.tararken ayrı banyoda ayrı sacımı kurutuyorum bir seylere dalıyorum üzerime dökülüyor.bir cözüm yolu bulamadım ben kendım kolajene basladım insallah fayda eder diye.d vitamini içiyorum.canım hiç dusarı cıkmak istemiyor.you tubeda bir doktor var hamit aydın.onun videosunu izledim ordan video altında bir kac kisi ile yorumlarda yazıstım.herkes cok cekmıs ama 3-4 aya bitiyor diyorlar insallah bizimkide son bulur.Rabbim büyük.

Saclarım benımde sekıl almıyor asırı gür degıldı ama canlıydı minik saclarım tüy olanlar yandakiler bile dökülüyor yastıga bakmak istemiyorum.ama bugün bir video izledım bir seyle savasırken bunu su kadar diye saymayın diyordu psikolog savasmayı bıraktım bıgün itibari ile insallah bitecek duracak diye telkın veriyorum .

Benm de çok dökülmeye başladı covid ilaçlarını içmememe rağmen. Mevsimseldir dedim felan ama kaç ay boyunca geçmedi. 10 ay oldu kovid geçireli eskisi gibi olmasa da hamile olmama rağmen dökülüyor. Hamilelikte aksine saç gürleşir dökülme olmaz ama kovide bağlıyorum etkisi bu kadar uzun sürüyormu anlamadım

Benm de çok dökülmeye başladı covid ilaçlarını içmememe rağmen. Mevsimseldir dedim felan ama kaç ay boyunca geçmedi. 10 ay oldu kovid geçireli eskisi gibi olmasa da hamile olmama rağmen dökülüyor. Hamilelikte aksine saç gürleşir dökülme olmaz ama kovide bağlıyorum etkisi bu kadar uzun sürüyormu anlamadım
Kovite baglı olabilir ilacı içende de var evet içmeyende de anlamıs degılım.hamılellırın duası kabul olur hepımıze dua et insallah.gecsin gitsin

Eşim kovidi ağır geçirdi. 3ay sonra avuç avuç dökülme başladı.yaklasik 20 gündür vitamin kullanıyor saça özel çok şükür durdu dökülmesi.vtamin desteği şart belli ki erkeklerde zaten saç az bı de dökülunce psikolojisi bozuldu adamın.

Eşim kovidi ağır geçirdi. 3ay sonra avuç avuç dökülme başladı.yaklasik 20 gündür vitamin kullanıyor saça özel çok şükür durdu dökülmesi.vtamin desteği şart belli ki erkeklerde zaten saç az bı de dökülunce psikolojisi bozuldu adamın.
Eşim kovidi ağır geçirdi. 3ay sonra avuç avuç dökülme başladı.yaklasik 20 gündür vitamin kullanıyor saça özel çok şükür durdu dökülmesi.vtamin desteği şart belli ki erkeklerde zaten saç az bı de dökülunce psikolojisi bozuldu adam
Cok iyi masallah bizimde durur insallah adı ne acaba vitaminin özelden yazar msıınız

Demırıne bakıldı mı bazen demır cok sökülme yapıyor.
Tabii ederim dua canım insallah rabbim kimde hastalık varsa şifasını versin 🤲🏻
Demirime b12 vitaminime herseyim iyi çıktı. Hamile oldugum için takviyede kullanıyorum zaten. Ona rağmen dökülüyor. Ama kovid zamanı kadar değil. Avuç avuç dökülüyordu o zamanlar çok kötüydü. Sarımsaklı şampuan azaltmıştı biraz olsun. Ama saç alışınca tekrar baslıyordu. Doğum kontrol ilacını öneriirm. Hapları toz halinde ezip şampuana katın. Dökülmeyi baya önlüyor

Nisan sonunda covid olup 2 hafta hastanede tedavi gordum. Yaklasik 1 bucuk ay sonra saclarim avuc avuc dökülmeye kopmaya basladi. Gür sacli bir insanim normalde o kadar garibime gidiyoki saclarima elim gidince azicik olmasi :KK43:

arastirdim covid olanların %30unda sac dokulmesi oluyormus yaklasik 8 ay kadar sürüyormuş gecici bir durummuş :KK43:. Ama Dedim 2 aydan boyle saclarim azaldiysa 8 aya kel kalicam heralde bu boyle olmicak ne yapabilirim sizin konunuza denk geldim takipteyim. Konuyu hortlatayim da belki biri gorur cevap verir :KK43:
selam arkadaşlar, sırf bu sac dökülmesi konusu için üyelik oluşturdum. Mart ayında erken doğum yaptım ve malesef doğum sonrası nöbet geçirdim 1 ay hastanede kaldım bu süreçte covid de kaptım.. neyse çok şükür şuan sağlığım iyi ama anormal bir saç dökülmesi yaşıyorum. bebiş 4.aynina girdiğinde başladı dökülmem ama avuç avuç saç geliyo elime taramaya korkar oldum.. zaten normalde de gür degildi saçlarım hemen seyrelmeye başladı.. hem doğum sonrası dökülme hem de covid sonrası dökülme olurmuş.. çok araştırdım dökülme başlar başlamaz kendimce önlem aldım. Önce sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım demir eksikliği yok, tsh t4 hormonlari da normal.. saç serumları aldım hiç ise yaramadı.. şuan bebeğim 5.aynini bitiriyo bu sac prp sine başladım. ayda 1 gidicem en az 4 5 seans olacak. Oradaki doktorda saç köklerini inceledi ve endişe etme kökler canlanır dedi.. özellikle kullanmam gereken bir ilaç ya da serum varmi diye sordum kadin kafana süreceğin hicbir şey mucize yaratmaz dedi. yani aslında o kadar doğru ki.. protein ağırlıklı beslen dedi kimyasal içeriği düşük şampuan kullan dedi.. nese çok uzattım şuan farkediyorum yeni saçlar çıkmaya başlamış.. bu sac konusunun bizler için aslimda ne kadar önemli olduğunu içerikler sayesinde öğrendim ve okuyan herkese bir umut olmak istiyorum. Herkese faydası dokunabilir 😊 saçım için yaptiklarim sonuç verdi; 1 ağustosta prp yaptırdım ilk seans onun etkisi anca 2 3 seansta belli olacak ama çoğu kişi bundan memnun.. prpye ek olarak saçıma hint yağı + bephanten ampul + evin ampul uyguluyorum. bu karısına bemiks de koyuyorlar ama kokusu korkunç o yüzden koymadım ben.. düzenli olarak 2gunde 1 yapıyorum bunu saç diplerime.. 2 3 tatlı kaşığı hint yağına 1er ampul kırıyorum saç diplerine uyguluyorum sonra çok sıkı olmayacak şekilde streç sarıp üstüne tülbent baglayip yatıyorum sabahlari erken kalkip yikaniyorum en fazla 5 6 saat kafamda kaliyor. şampuanı bıraktım arkadaşlar dökülme ilk başladığında tonla para verip şampuan almıştım ama hic etkisi olmadi. suan sadece bittim sabunu kullanıyorum bazen bebek şampuanı.. bu küre 1 2 haftadır devam ediyorum evet saçlarım hala dokuluyo ama şiddeti azaldı ve yeni saçlar resmen belli oluyo. açılma olan yerlerden yeni saçlar gelmeye başladı. düzenli devam edeceğim buna ayda bir sonuclari size aktaracağım 😊 bu arada m furo diye bir losyon var bu aslında saç egzaması olanlara veriliyormuş araştırdım saç ile ilgili sorunlarda pekçok doktor bunu veriyor ve 1 hafta kullandırıyor. ben emzirdigim için kullanamadım bunu içinde kortizon var ama siz arastirip değerlendirebilirsiniz. Yeni anneler eğer bu yazıyı okuyorsanız asla ama asla saç dökülmesinden korkmayın Allahın izniyle herşeyin çözümü var.. stres sütümüzün azalmasina sebep oluyor önce bebislerimizi düşünmeliyiz ♥️ sizleri seviyorum sağlıkla kalin

Belki birilerine faydam olur diye tekrar kovid sonrasi saç dokulmesi konusunu hortlatmış bulunuyorum hanımlar😌 kovid olup tedavi olduktan sonra yaklasik bir bucuk ay sonra saclarim daha once hic yasamadigim bir yogunlukta avuc avuc döküldü. Sanki biri saçımı yolmuşta koparmış gibi. Tabi ilk basta panik oldum eyvah kelmi kalıcam derken annem ve erkek kardesimde boyle anormal bir döküntü yasamaya başlamışlar (ayni donemde temas sonrasi maaile kovid olduk ben evliyim ayri yerde oturuyorum).

Sonra arastirdim ki covid geciren bireylerin %30 da yaklasik 1-2 ay sonra ciddi bir sac dökülmesi yaşadığı ama durumun gecici olduğu. Ne yapabilirim ek onlem alım dedim ama oyle yağ yok yumurta vicik vicik sacima suremem ben :) karanfil suyu iyi geliyomus diye okudum kaynattim sacima sıktım sonra bi tiksindim kendimden sacimdaki kokudan sonuç olarak sampuan değiştirmekten baska hic bisey yapmadim😁

Bide glissin keratin özlü durulanan sac kremini aldim arada kullaniyorum ama gercekten saçımda ve sirtimda yagli bir his bırakması beni gıcık ediyo.

Sonuc olarak nisan sonunda covid oldum suan eylul ayindayiz ve sac dokulmem gozle gorulur sekilde azaldi🤩 sacimi toplayip aynaya baktigimda fışkıran bebek saclarimi seviyorum oksuyorum kiymetinizi bilemedim diye . Ektra caba sarf etmedim covidin biraktigi etkiler azaldikca saclarim normal haline dönmeye başladı şükür.

Bu arada Clear kiraz ozlu uzun zamandir kullandigim sampuanimdan Restorex dokulme karsiti ve uzatma etkili şampuanıni kullanmaya basladim hem daha bereketli hesapli ve sacta biraktigi koku muazam ( erkek kardesimin sevgilisi daha dogrusu artik eski sevgilisi önermişti bu sampuani). Kolay kolay her sampuani kullanamiyorum kaşıntı ve kepek yapar bende ama bu kez m oyle olmadi saclarim ve sac derim sevdi bu sampuani😍

Birde Berfu Yenenlerin onerisiyle kesfettigim Elidor durulanmayan keratinli sac kremini kullaniyorum. Acikcasi bana daha pratik ve daha az vıcik vicik geliyor :)

Uzun lafin kısası sampuan ve krem sadece destekleyici. Kovidin etkisi vucuttan atildikca saclar normale dönüyor korkmayın yani kizceler🧚‍♀️

Ben de nisan sonu kovit oldum.doktora gittim tahlillerde iyi cıktı.demir falan iyi ama yünede demir hapı kullanıyorum birqz daha yükselsin diye.yaz boyu öyle yıprandımki anlatamam sacımı yıkamak bir işkenceye dönüstü aglayarak cıkıyorum banyodan.tararken ayrı banyoda ayrı sacımı kurutuyorum bir seylere dalıyorum üzerime dökülüyor.bir cözüm yolu bulamadım ben kendım kolajene basladım insallah fayda eder diye.d vitamini içiyorum.canım hiç dusarı cıkmak istemiyor.you tubeda bir doktor var hamit aydın.onun videosunu izledim ordan video altında bir kac kisi ile yorumlarda yazıstım.herkes cok cekmıs ama 3-4 aya bitiyor diyorlar insallah bizimkide son bulur.Rabbim büyük.
Ah canım, ağlayarak okudum inan kuzum. Aynı durumdayım :KK43: her duş sonrası zulüm gibi, Nisan sonu, mayıs başı Covit oldum, 1,5 ay sonra iyileştim. Temmuz'un ilk haftasıydı dökülmeler başladı, kucaklar dolusu :KK43:( Geçer diye bekledim. Daha evvel deneyip başarı sağladığım hiçbir çözüm işe yaramadı. Çok gür ve dalgalı saçlara sahiptim. Kolum gibi örgülerim olurdu. Küçük parmağım kadar yok şimdi. Çok ağlıyorum bende. Bu ay'ın 20 si için Cildiye randevusu aldım , bir gün bile beklemeye tahammülüm yok, dua ediyorum artık düzelsin. Sokağa çıkmak istemiyorum, bandana bağlıyorum :KK43: ( 42 yaşındayım, 9 yaşında kızım var, o etkilenmesin diye uğraşıyorum. Çok şükür hayattayız ama saçlar gıtti. İnşallah eski halimize döneriz 🙏

Ah canım, ağlayarak okudum inan kuzum. Aynı durumdayım :KK43: her duş sonrası zulüm gibi, Nisan sonu, mayıs başı Covit oldum, 1,5 ay sonra iyileştim. Temmuz'un ilk haftasıydı dökülmeler başladı, kucaklar dolusu :KK43:( Geçer diye bekledim. Daha evvel deneyip başarı sağladığım hiçbir çözüm işe yaramadı. Çok gür ve dalgalı saçlara sahiptim. Kolum gibi örgülerim olurdu. Küçük parmağım kadar yok şimdi. Çok ağlıyorum bende. Bu ay'ın 20 si için Cildiye randevusu aldım , bir gün bile beklemeye tahammülüm yok, dua ediyorum artık düzelsin. Sokağa çıkmak istemiyorum, bandana bağlıyorum :KK43: ( 42 yaşındayım, 9 yaşında kızım var, o etkilenmesin diye uğraşıyorum. Çok şükür hayattayız ama saçlar gıtti. İnşallah eski halimize döneriz 🙏

merhaba sakın üzülmeyin gecici bir durum bu. Bende ilk basta çok korktum bildiginiz saclarim kimyasala maruz kalmışta kopmuş gibi döküyordu ve inanilmaz derecede azalmisti saçlarım. Kovid sonrasi oldu bende de bu durum ayni zamanlarda hastaliga yakalanmisiz bende nisan ortalari. 1,5 ay kadar sonra dokulmelerim basladi ve suan gozle görülecek kadar azaldi sac dokulmem. Bebek saclarim fışkırdı kafamın her yerinden :) Gecici bir durum bu sakın moralinizi bozmayın

merhaba sakın üzülmeyin gecici bir durum bu. Bende ilk basta çok korktum bildiginiz saclarim kimyasala maruz kalmışta kopmuş gibi döküyordu ve inanilmaz derecede azalmisti saçlarım. Kovid sonrasi oldu bende de bu durum ayni zamanlarda hastaliga yakalanmisiz bende nisan ortalari. 1,5 ay kadar sonra dokulmelerim basladi ve suan gozle görülecek kadar azaldi sac dokulmem. Bebek saclarim fışkırdı kafamın her yerinden :) Gecici bir durum bu sakın moralinizi bozmayın
İnşallah benim de öyle olur canım. Öyle özledim ki saçlarımı :KK43:

Hanimlar merhaba sac dolkulmesini arastiryordum bende sizin gibi ayni coronadan sonra saclarim avuc avuc dokuluyor kokunden kopuyor cok korktum bir haftada saclarim azicik kaldi benimde saclarim cok gurdu tokalara sigmazdi simdi incecik kaldi yarin doktara gidecegim sarimsakli sampuanla krem aldim banyo ya girmeden bir saat oncede hindistan cevizi yagi argan yagi ve zeytinyagini karistrp suryorum saclarimn arasinda kellik leri gorebilyorum canimi cok sikti bu durum daha once saclarim hic bu kadar az gormemistim insalh duzelir.hepimzin Allah yardimcisi olsun.

X