Erkek İnfertilitesi Kızlar Noolur Yardım Edinnn

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

bohemia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2008
579
4
Merhaba kızlar biz de 1 yıldır bebek için uğraşıyoruz en son gittiğimiz doktor spermiogram istedi ve sonuçlara göre de kadın doğum dru sprmleri düzeltmeye çalışırız ama düzelse bile şansınız çok düşük, aşılama veya tüp bebek öneririm dedi. İlk anda böyle söyleyince çok moralimiz bozuldu. Resmen hiç şasınız yok der gibi oldu. Ürolojik muayeneye çağırdı. Eşimi zar zor ikna ettim inş gidicez. Aşağıda test sonuçları var bilen arkadaşlar dra gidene kadar bu konuda yardımcı olabilirler mi? Şimdiden çok teşekkürler.

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
Likefaksiyon Süresi (dk) 20
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Lökosit <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Eritrosit <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Non germ hücresi <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Konsantrasyon ( /ml) 14,000,000 20-100 milyon/ml
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
TPMSS (Total progressif motil sperm sayısı) 2,800,000
MORFOLOJİ (Kruger kriterlerine göre değerlendirilmiştir)
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

çok kötü değil sonucunuz eşin ürolojide muayene olsun varikosel varmı hormonlar ne durumda mutlaka bakılsın.
çok beklemezsin Allahın izniyle.

çok kötü değil sonucunuz eşin ürolojide muayene olsun varikosel varmı hormonlar ne durumda mutlaka bakılsın.
çok beklemezsin Allahın izniyle.

Çok teşekkürler cevabın için. Umarım başka sorun çıkmaz da vitminlerle arttırılabilir. İnş çok beklemeden isteyen herkes yavrusuna kavuşur.

Arkadaşlar mesaım 30 kez görüntülenmiş ama konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu? Yardım ve yorumlarınıza çok ihtiyacım var.

Arkadaşlar konuyu ilgili konu başlıklarına da yazdım cevap alamayınca ben yeni konu açtım bir yardım etseniz sorunları paylaşarak çözümlesek??

merhabalar...diğer topiklerde de karşılaşıyoruz seninle :) benim de eşimin sonuçlaru şöyleydi :

sayı (1cc) : 22 milyon, toplamda 55 milyon
morfoloji (krugere göre) : yüzde 3.25
ileri hareketli:yüzde 10 / yavaş hareketli: yüzde 27/ toplamda:yüzde 37

bi de yerinde hareketliler var: yüzde 29, bu çok önemli değil
önemli olan bu 3 sonuç...
bunun soncuna göre eşimde 2. derece varikosel belirlendi, bi kaç gün içinde ameliyata karar verdik ve 1 ay önce ameliyat oldu, merakla 2 ay sonraki test sonuçlarını bekliyorz, marım düzelme vardır :KK43: ama umudum pek yok...

Mutlaka karşılaşmışızdır. Cevabın için çok teşekkürler. Bizim muayene haftaya kaldı umarım varikosel çıkmaz çünkü eşim ameliyata kesin yanaşmaz ve işimiz iyice zorlaşır:KK43:( Acaba kür ve ilaç tedavisi işe yarar mı? Senin eşininde umarım değerleri bir an önce yükselir kısa zamanda hepimiz bebek sahibi oluruz inş.

neden böyle erkekler ya... ben şanslıyım eşim konusnda o zaman, arkadaşlarıyla da mı paylaşmıyor acaba? eşimin 2 arkadaşı ameliyat olmuş ve 3. aylarında hamile kalmış eşleri,benim yine arkadaşımın komşuları aynı şekilde bu durumdalar, hatta arkadaşlarından biri ameliyat sonrası geldi ve ziyaret etti bizi, hastalıktan bahsedildi, ayıp değil sonçta ama anlamazlar ki bazı erkekler... inş doğal yolla olabilecek bişeydir de ameliyata gerek kalmaz... kalırsa da inş eşin ameliyat olmaya ikna olur... :)
kürlere gelince kesinlikle işe yaracağına eminim, üşenmeyip takibi iyi yapılırsa işe yarar, biz de keçi boynuzu kürüne başlamıştık ama araya sömestr girdi, tatile gittik,takip edemedik. eşim de çok istekli kürlere belki biraz gurur yaptı kendine yediremedi belki bebek istiyor nedenini bilmiyorm çünkü sormuyorum konuşmyorz bu kkonuda fazla,şakaya vuruyoruz :)böyle yolunda gidiyor herşey, ayrıca farkediyorum da akşamları fındık fıstık yemeye çalışıyor,sabahları da ceviz yiyor balla,eskiden de yerdi ama öyle aramazdı pek. sen de bunlardan yedirmeye çalış çaktırmadan,üstelemeden, çayın yanına falan koyarsın akşamları, bitkilerden zarar geldiği nerde görülmüş... çok stres de yapma cnm, ben salladım biraz :)

neden böyle erkekler ya... ben şanslıyım eşim konusnda o zaman, arkadaşlarıyla da mı paylaşmıyor acaba? eşimin 2 arkadaşı ameliyat olmuş ve 3. aylarında hamile kalmış eşleri,benim yine arkadaşımın komşuları aynı şekilde bu durumdalar, hatta arkadaşlarından biri ameliyat sonrası geldi ve ziyaret etti bizi, hastalıktan bahsedildi, ayıp değil sonçta ama anlamazlar ki bazı erkekler... inş doğal yolla olabilecek bişeydir de ameliyata gerek kalmaz... kalırsa da inş eşin ameliyat olmaya ikna olur... :)
kürlere gelince kesinlikle işe yaracağına eminim, üşenmeyip takibi iyi yapılırsa işe yarar, biz de keçi boynuzu kürüne başlamıştık ama araya sömestr girdi, tatile gittik,takip edemedik. eşim de çok istekli kürlere belki biraz gurur yaptı kendine yediremedi belki bebek istiyor nedenini bilmiyorm çünkü sormuyorum konuşmyorz bu kkonuda fazla,şakaya vuruyoruz :)böyle yolunda gidiyor herşey, ayrıca farkediyorum da akşamları fındık fıstık yemeye çalışıyor,sabahları da ceviz yiyor balla,eskiden de yerdi ama öyle aramazdı pek. sen de bunlardan yedirmeye çalış çaktırmadan,üstelemeden, çayın yanına falan koyarsın akşamları, bitkilerden zarar geldiği nerde görülmüş... çok stres de yapma cnm, ben salladım biraz :)

Valla neden böyleler ben de anlamıyorum. Eşim hiçkimseyle paylaşmıyo, keşke paylaşsa ama konuşmak bile istemiyo. Buarada ameliyat sonrası değerler yükseliyo diyolar siz bi de kür yapsanız hepsi normale döner bence. Bende üstelemeyim diyorum ama benim yaşım 32 eşim 35 oldu fazla zaman kaybetmek istemiyorum artık. Sana özelden de mesaj yazdım varikoselle ilgili, bir ara bakıp cevaplarsan çok sevinirim.

Valla neden böyleler ben de anlamıyorum. Eşim hiçkimseyle paylaşmıyo, keşke paylaşsa ama konuşmak bile istemiyo. Buarada ameliyat sonrası değerler yükseliyo diyolar siz bi de kür yapsanız hepsi normale döner bence. Bende üstelemeyim diyorum ama benim yaşım 32 eşim 35 oldu fazla zaman kaybetmek istemiyorum artık. Sana özelden de mesaj yazdım varikoselle ilgili, bir ara bakıp cevaplarsan çok sevinirim.

evet keşke paylaşsa... çevresinde bu durumda olan kişilerin olduğunu farkedecek ve rahatlayacaktır ama gel de anlat... ameliyat sonrası değerler yükseliyor deniyor ama düşenler de olduğunu okudum, o yüzden çok umutlanmıycam gene de,bu ihtimali de aklımın bi kenraında bulundurucam ki hayal kırıklığı çok olmasın :) kür yapsak dediğin gibi düzelir biraz diye düşünüyorum ben de...
hep sabırsızlandığımız için zaten kendimizi kontrol edemiyor, kafamıza takıyoruz :KK43:zor durum anlıyorum seni... inşallah çok beklemeyiz ya... özelden cevaplamaya çlaıştım cnm, inş yardımı olur :)

Arkadaşlar bu hafta eşimle üroloğa gittik fakat acil ameliyat çıkmış görüşemedik:KK43: buarada kadın doğum doktorum bize hala sperm düzeltmeyi yıllardır yapılan çalışmalar sonrasında sadece bazı durumlarda yaptıklarını söylüyor ve mikroenjeksiyon öneriyor:KK43: buarada bir sürü kişiden spermlerin arttığını ve düzeldiğini duyuyorum. Benim durumuma benzer bir durum yaşayan ya da duyan var mı? Buarada benim durumum normal görünüyor. Test sonucunu tekrar aşağıya yazdım. Yardım ederseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Lökosit <1.000.000/ml
Eritrosit <1.000.000/ml
Non germ hücresi <1.000.000/ml
Konsantrasyon ( /ml) 14,000,000
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

Arkadaşlar bu hafta eşimle üroloğa gittik fakat acil ameliyat çıkmış görüşemedik:KK43: buarada kadın doğum doktorum bize hala sperm düzeltmeyi yıllardır yapılan çalışmalar sonrasında sadece bazı durumlarda yaptıklarını söylüyor ve mikroenjeksiyon öneriyor:KK43: buarada bir sürü kişiden spermlerin arttığını ve düzeldiğini duyuyorum. Benim durumuma benzer bir durum yaşayan ya da duyan var mı? Buarada benim durumum normal görünüyor. Test sonucunu tekrar aşağıya yazdım. Yardım ederseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Lökosit <1.000.000/ml
Eritrosit <1.000.000/ml
Non germ hücresi <1.000.000/ml
Konsantrasyon ( /ml) 14,000,000
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

öncelikle merhaba
benim eşiminde hemen hemen aynıydı değerleri.biz 3 sene bekledik sabır sabır sabır 2.ci senede doktor tüp bebek dedi çok kolaymış gibi ama biz istemedik.artık 3.cü senede aşılama denedik olmadı.onun haricinde eşim hiç bir hap kullanmadı.varikosel varmı yokmu onu bile baktırmadık.aşılamadan 4 ay sonra ben hamile kaldım.şu an oğlum 9 aylık bıcır bıcır:))) bekle sabret söylemesi kolay çekmesi zor biliyorum ama yaşamış biri olarak söylüyorum.zamanı geldiğinde olucak buna inan ben hep kendimi öyle motive ettim.
Bide allah iyi doktorlara rast getirsin inşallah çünkü herşey para tuzağı olmuş iş ticarete dönmüş.şunuda unutma erkeklerin sperm değerleri çok değişken her ay değişiyo kadınlar gibi değil yani neyse çok uzattım.
Allah gönlüne göre versin,tez zamanda muradın gerçekleşsin..

bohemia, merhaba canım. sana haber vereyim hamileyim ben, geçen hafta öğrendik, sperm durumu arkadaşın dediği gibi değişken oluyor, sıkmayalım canımızı, en önemlisi stres yapmamamk, ameliyat sonrası benim kafam çok rahattı,nasılsa 3 ay umut yoktu , lay lay lom kısmındaydık işin.spermlerin düzelmesini bekleyecektik ama daha 1. ayımızda hamile kalmışım :)

öncelikle merhaba
benim eşiminde hemen hemen aynıydı değerleri.biz 3 sene bekledik sabır sabır sabır 2.ci senede doktor tüp bebek dedi çok kolaymış gibi ama biz istemedik.artık 3.cü senede aşılama denedik olmadı.onun haricinde eşim hiç bir hap kullanmadı.varikosel varmı yokmu onu bile baktırmadık.aşılamadan 4 ay sonra ben hamile kaldım.şu an oğlum 9 aylık bıcır bıcır:))) bekle sabret söylemesi kolay çekmesi zor biliyorum ama yaşamış biri olarak söylüyorum.zamanı geldiğinde olucak buna inan ben hep kendimi öyle motive ettim.
Bide allah iyi doktorlara rast getirsin inşallah çünkü herşey para tuzağı olmuş iş ticarete dönmüş.şunuda unutma erkeklerin sperm değerleri çok değişken her ay değişiyo kadınlar gibi değil yani neyse çok uzattım.
Allah gönlüne göre versin,tez zamanda muradın gerçekleşsin..

Çok teşekkürler cevabın ve desteğin için. Gerçekten insan bazen ne düşüneceğini şaşırıyor, bazen umutlanıyo bazen moral bozukluğu yaşıyo. Dediğin gibi biraz sabretmek gerekiyor herhalde. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim tekrar çok teşekkürler umut verdiğin için. Umarım bizlerde kısa zamanda sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz.

bohemia, merhaba canım. sana haber vereyim hamileyim ben, geçen hafta öğrendik, sperm durumu arkadaşın dediği gibi değişken oluyor, sıkmayalım canımızı, en önemlisi stres yapmamamk, ameliyat sonrası benim kafam çok rahattı,nasılsa 3 ay umut yoktu , lay lay lom kısmındaydık işin.spermlerin düzelmesini bekleyecektik ama daha 1. ayımızda hamile kalmışım :)

Ayyy çok sevindim senin adına çok süpriz oldu gerçekten. Daha geçen gün konuşuyoduk nasıl çıkıcak sonuçlar acaba diye. İnş sağlıkla bebeğini kucağına alırsın çok hayırlı olsun. Darısı başımıza bize dua et hamilelerin duası kabul olurmuş.

Ayyy çok sevindim senin adına çok süpriz oldu gerçekten. Daha geçen gün konuşuyoduk nasıl çıkıcak sonuçlar acaba diye. İnş sağlıkla bebeğini kucağına alırsın çok hayırlı olsun. Darısı başımıza bize dua et hamilelerin duası kabul olurmuş.

sağol canım,gerçekten bize de sürpriz oldu beklemiyorduk, bakalım nasıl olur durumlar,ameliyat sonrası daha durumu düzelmeden olduysa bişey olur diye korkuyoruz... dua ederim tabi, isteyen herkse nasip olur inşallah

korkma canım benım esımın de spermıogramı ıı cıkmamısdı urologa gorundukden hemen sonra fılmlerı cekıldı ve hıc uzatmadan varıkosel amelıyatı oldu.ondan sonra kecı boynuzu ve doktorun verdıgı ılcalarla sukurler olsun 6 ay sonrakı spermıogramımız normal sevıyelere ulasdı bende de sorun vardı ama allahıma cok sukur 3,5 aylık hamıleyım sımdı. stres yapmayın bence kendınızı yıpratırsınız sahsen ebn cok yıpranmmısdım. şimdıden kolay gelsın ınsallah hersey gonlunuzce olur

korkma canım benım esımın de spermıogramı ıı cıkmamısdı urologa gorundukden hemen sonra fılmlerı cekıldı ve hıc uzatmadan varıkosel amelıyatı oldu.ondan sonra kecı boynuzu ve doktorun verdıgı ılcalarla sukurler olsun 6 ay sonrakı spermıogramımız normal sevıyelere ulasdı bende de sorun vardı ama allahıma cok sukur 3,5 aylık hamıleyım sımdı. stres yapmayın bence kendınızı yıpratırsınız sahsen ebn cok yıpranmmısdım. şimdıden kolay gelsın ınsallah hersey gonlunuzce olur

Çok teşekkürler inş sağlıkla bebeğini kucağına alırsın çok sevindim senin adına. Valla inan ben eşimi üroloğa gitmeye 1 ayda ikna ettim hala muayene etmese de ilaç verse sadece diyo. Bizim durum iyice zor yani:KK43: umarım herşey yolunda gider de Allah'ın izniyle bizde mutlu haberi burdan veririz kısa zamanda.

Arkadaşlar dün sonunda eşimle üroloğa gittik çok hafif varikosel dedi ultrasonu eğer isterseniz çektirin şu anda sorun yaratmaz dedi. Sayı 14.000.000 iyi ama yerinde hareketli %30 ileri hızlı hareket %10 bu az dedi toplam hareketli spermde 2.800.000 bunun 7.000.000 olmasını isteriz dedi. Morfoloji %4 buna pek takılmadı. Ama yine bu değerlere göre mikroenjeksiyon önerdi:KK43: Takviye vitaminlerin kanıtlanmış sonuçları yok ama yazayım dedi. Evikap 400 ml, Trental 600 ve Quenzim Q10 önerdi en çok Q10 iyi geliyor dedi. Ne dersiniz arkadaşar bu vitaminlere ek olarak keçi boynuzu kürü de yapsak başarı elde eder miyiz acaba?

Arkadaşlar dün sonunda eşimle üroloğa gittik çok hafif varikosel dedi ultrasonu eğer isterseniz çektirin şu anda sorun yaratmaz dedi. Sayı 14.000.000 iyi ama yerinde hareketli %30 ileri hızlı hareket %10 bu az dedi toplam hareketli spermde 2.800.000 bunun 7.000.000 olmasını isteriz dedi. Morfoloji %4 buna pek takılmadı. Ama yine bu değerlere göre mikroenjeksiyon önerdi:KK43: Takviye vizdeitaminlerin kanıtlanmış sonuçları yok ama yazayım dedi. Evikap 400 ml, Trental 600 ve Quenzim Q10 önerdi en çok Q10 iyi geliyor dedi. Ne dersiniz arkadaşar bu vitaminlere ek olarak keçi boynuzu kürü de yapsak başarı elde eder miyiz acaba?

canım iyi dileklerin için teşekkürler...
keçiboynuzu kürünü bizde yapmıştık hemde 1 sene falan her akşam içti eşim ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama zararı yok içsin....çünkü keçiboynuzu sperm sayısını arttırıyor gerçekten.
en kısa zamanda buraya HAMİLEYİİMMMMMMMMMM.)))))):)))))))))) diye haykırarak yazman dileği ile herşey gönlünce olsun..

X