kızlar rota aşısıyla ılgılı bısey sorucam kafama takıldı

açelyaakaslan

oğluşuna aşık
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
310
2
36
kızlar meraba bısey sorucam sıze ve gercekten kafama cok takıldı ben bebegıme 95 gunlukken rota vırüs aşısı yaptırdım .bırkac gun oldu asıyı yaptıralı doktor 3 doz olarak vuracagını soyledı asıyı ıkıncı asısı ıcın 1 ay sonra gel dedı hazıranın 22 sınde saglık ocagıda hazıranın 29 unda cagırdı asıları ıcın ıkı ası arasında 4 hafta olması gereklı dıe bılıorum nasıl olucak sızdede aynı durumla karsılasan varmı medıcal park hastenesınde yaptırdım rota asısını doktor saglık ocagının yaptıgı asıları bız burda ucretsız yapıyoruz dedı kafam cok karısık acaba bundan sonra asıları ıcın hastaneyemı gotursem yoksa saglık ocagınamı devam etsem kafam okadar karısıkkı napsam kızlar yardım neolur.......

canım aşıları aynıgün vurdurabilirsin,yani 29unda hem sğlık ocağında yapılanları hemde rota virüsünü.aradaki 1hafta önemli değil rotayı 1 hafta geç vurdurmanda sakınca yok ( mesela bebeğin ateşi falan olduğunda da aşıyı yapmıyorlar geçmesini bekliyorlar ya,sağlık ocağından bana öyle söylediler)çünkü en az 4 hafta olması gerekiyor.bende 2.dozları öyle yaptırcağım.

canım sağlık ocağında sürekli takip açısından daha iyi oluyor sanki
özellerde drlar değişebiliyor
bir de birbirlrinden çok farlı şeyler söyleyebiliyorlar
mesela burada biz özel bir hastanenin druna götürdüğümüzde aşısını sağlık ocağına yaptırmamamız için bir sür şeyler anlattı yok hindistan üretimi yok şöyle böyle diye
sonra dışarıda bir özel dra gitmeye başladık o hiç dışarıda yaptırmanıza gerek aynı aşıları yaıyor devlet de dedi hatta X hastanesindeki drlar hep farklıymş gibi söylerler duyarsanız şaşırmayın diye de ekledi

Sibel canım hindistan üretimi olan yeni başlamış ordan gelmeye bizi de dr.umuz uyardı 3'lü karma riske atmayalım hiç dedi .Ama diğer aşıları sağlık ocağında vurdur sadece bir aşının markası farklı bizde onunda enjektör ucu daha ince diye tercih ediyoruz dedi.
Ben sağlık ocağında yaptırıyorum çünkü dr.umuz aşı için ayrıca ücret alıyor gerek yok yani.Ama sen hasatnede yaptır canım nasılsa fark almıyorlarmış

rota aşısı bize yapılmadı? ücretlimi sağlık ocaklarında geç kaldımı acaba?

canım rota aşısı ücretli..140 tl civarı tek dozu...rotarix marka olanı 2 doz uygulanıyor...ilk dozunun 14. haftaya kadar yapılması gerekiyor...14. haftadan sonra uygulama şansı kalmıyor..ama bizim sağlık bakanlığımızın aşı programında yok bu aşı..amerikan sağlık bakanlığının aşı programında var..önlem açısından burda da öneriyor artık doktorlar..

X