Kızlar Saçmalamak İstemiyorum Lütfen Yardım

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Günaydın kızlar herkese mutlu bir gün dilerim.
Öncelikle çok konu açtığımın farkındayım ama burada paylaştığım konu genelde çevremle paylaşamayacağım konular o yuzden hem bazen derdimi anlatabiliyorum hemde burda çok mantıklı fikirler verenler var o yüzden yanlış şeyler yapmamak adına burdan fikir almak istiyorum fikirlerinize ihtiyacım var lüten esirgemeyin.Çünkü gercekten burdaki yorumları dikkate alıp öyle hareket edeceğim.

Birde konuları cok uzattigimin farkindayim ama özet gecince önemli nokta atlayacakmışımda yanlışa sebebiyet verecekmişim gibi geliyor. O yüzden zamanınızı fazlaca alacağım için kusura bakmayın.

(Konuyu alaya alinmak icin degilde sadece davranisim yanlis anlasilacak bir durumdaysa daha uygun hareket edebilmek açmıştım. HAtta yanlis anlasilmamak adina herseyi detaylica yazarken hoşlaniyor olsam yada duygularimdan emin olmasam daha saglikli cevaplar almak adina o kısmınada değinirdim. Amacım kendisiyle flortlesmek duygusal seyler paylaşmak degil sadece anlatamadığım duygusunu ifade edemedigim bisey sanki çocukluktaki en yakin arkadaşımı buluşunda onu kaybetme korkusu gibi birsey.Mwvzuyu sacma bulanlar olabilir komik bulanlar olabilir ama liseli ergenler gibi alay etmek yerine bununda uygun bi sekilde soylenebilecegini dusunuyorum.ki bunu uygun bi dille soyleyen uyelerde oldu keske alay etmek kucuk gormek komedi malzemesi yapmak yerine bi arkqdadinizi uyarir gibi uyarabilecek olgunlukta cevap verseydiniz.
Aklı başında uygun bi sekilde cevap verenlere tekrar tesekkur ederim

Kızlar 3 yıl önce işe başladığımda iş yerinde bir çalışan varmış ama ben başlarken o görevlendirmedeydi.Kurum sisteminde adı hep vardı alfabetik sıradan dolayı adı hep en üstlerde görünürdü ve islem yaparken yanlislikla onun adina yaptigim zamanlar olurdu sil düzelt ve vs çok zamanımı alırdı bende hep merak ederdim kim bu diye insanın tanımadığı birini merak etmesi çok saçma ama çok merak ediyordum bitsede şu görevlendirme tanışsak derdim.

Görevlendirmesi bitip geldiğinde hemen tanışmaya gittim adının üstlerde oldugundan dolayı cokca işlem hatası yaptığımı düzeltmekle ugraşırken zaman aldığından falan soz ettim öylece muhabbet açıldı insallah ben yokken başımı belaya koymadın diye şakalaştıoylece tanıştık.

Ayın yarısında bizim kurumda diğer yarısında diger şubede calışıyordu yani öyle hergün karşılaşma muhabbet etme gibi şansımız yoktu.

Aşırı çekingenliğim yok ama çok rahat biride değilim ünvan olarakta benden üstte olduğu için
ben biraz mesafeli yaklaşıyordum (yani bunu bir başkasına yapamam) bi gün moralim cok bozuktu gözlerim dolu kapıdan çıkarken oda kapıdan giriyordu neyin var dedi bana çikolata alırmısınız dedim hangisinden alayım deyince en sevdiginiz hangisiyse ondan alın dedim Halley alıp gelmis ben bunu seviyorum dedi oyle muhabbet ettik.İş yeri ile ilgili bi takım sıkıntılar vardı teselli etti.

Sonra iş yerinde benimle şakalaşmaya başladı mesela adım Esra olsun eso diye hitap ediyordu şakalaşırdık iş yeri muhabbetimiz vardı ama hiç dışarda görüşme yada hayatını bilecek kadar muhabbetimizde olmadı o kadar yakında olmadık.Zaten 2 ay sonra eski çalıştığı ekip arkadaşları geldi muhabbetimiz merhaba nasılından öteye gitmedi.İş yerinde ne kadar karşılaştıysak o

Bi blogu vardi takip ederdim şiirler denemeler falan yazardı aynı şehirden değiliz ama hem aynı kuşağın hem aynı coğrafyanın çocuklarıyız ben onun yazdiklarindan icinde kendisini yazdigi yerleri çok hareketli haşarı tarafından ziyade ruhunu tanıdığımı çocukluğunu gördügümü hissettim hiç tanıtmadığı taraflarını gördüm diyebilirim.

Birkaç ay sonra hem terfi hem tayin alıp gitti giderken onun çocukluğuna dair birsey yazıp veda etmiştim oda bu benim icin en anlamlı en güzel uğurlama oldu yazmıştı.

Bayram günü bir paylaşıp yapmıştı bende mesaj olarak onun ve kendi çocukluğumuza dair onun icin anlamı olan şeyleri aslında pek kimsenin bilmedigi taraflarına değinerek bi mesaj yazdim sonunada ben o çocukla tanışmayı cok isterdim yazdım.

Oda kimbilir belki birgün tanışırsın yazmış
Sonra hal hatır sordu ismimle hitap ediyordu ama açıkçası hatirladigindanda cok emin olamadım onu kastettim sanırım hatırlamadınız dedim yoo hatırladım dedi nerdesin suan dedi is yerinden falan konustuk kısa bi görüsme oldu akşamlar diledik bitti.

Ve asıl mevzuya gelirsek ona aşık falan değilim buna kesinlikle eminim ama ona bi hayranlığım var ama arkadaşca birsey yani onunla duygusal şeyler değilde cok yakın iki arkadaş olmak isterdim onunla hayata güzel hatıralar bırakmak isterdim.
Konuyu açma nedenine gelirsek aramızdaki mesajlarda sembolik obje bayram ve çocukluğumuz ben kurban bayramında yani o şiirlerden denemelerden bulduğum şeylerle sanki bir bulmaca çözmüşüm gibi güzel sembolik ruhuna hitap eden küçük bir hediye yollamak istiyorum kendisine ama acaba saçmalıyormuyum diye düşünüyorum kendisinden hoşlandığını düşünür mu diye tereddüt ediyorum çünkü böyle birşey yok hem rezil olurum diye cekiniyorum hemde böyle birsey olmadığı için ondan hoşlandığımı düşünmesini istemiyorum ama ne bileyim sanki yapsam güzel olacak ikimizin çocukluğu arkadaş olacakmış gibi birsey hissediyorum.
Yakın bir arkadaşınız soruyor gibi düşünün sacmaliyorsam kedi sacmalama kendini rezil etme deyin güzel olacağını düşünüyorsanız güzel olacagini söyleyin

Şimdiden zamanını ayıran herkese çok ama çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Bana saçma geldi, belki de ince ruhlu degilimdir. 😁
Hiçbir arkadaşima "içindeki cocukla tanişmak isterdim" gibi bir cümle kurmadim, kurmam heralde. 😆

Hediye için de en fazla begenecegini dusundugum birseyler bakardim oyle oturup siirlerini karistirip içinden cikarttigim anlamlarla hediye almalar filan...
Bana pek arkadaş olarak goruyormuşsunuz gibi gelmedi, baya yürüyorsunuz siz ama karsilik gelmiş degil, pek ustune gitmeyin bu kadar.

Son düzenleme:
Buradan reklam yazarlarına sesleniyorum güzel reklam çıkar bu olaydan..

konu sahibi konuya dönecek olursak siz sadece arkadaşsınız ve öyle de kalacaksınız
Yürümeyin, depar atmayın.
Onu yazınca bi ara marka vermek yasak diye heyecan yaptım.

Inanın zaten başka bi beklentimde yok aslında arkadaşta degiliz sadece arkadaş olmak istiyorum.
Kendisiyle zaten cok mesajlaşma olayımızda olmamıştır iste bi gecen yil gittiğinde kısa bi mesaj yazmıştım oda kısa bir cevap birde bugün

Açıkçası onu diğer erkekler gibi görmüyorum sanki ben duygusal olarak birseyler hissetmiyorum ya oda bunun farkında gibi ama sonra ya oda hepsi gibiyse rezil olmak istemiyorum :)

Bencede sacmaliyorsunuz. " Ben o çocuğu tanımak isterdim" diyerek bir yeşil isik yakmissiniz zaten. Oda aynı şeyleri hissediyor olsa devamı gelirdi. Hediye göndermek bence kendinizi küçük düşürmekten başka işe yaramaz
Teşekkür ederim zatwn bu paylaşımı rezil olmamak adına açmıştım.
Inanın kendisine karşı duygusal olarak zerre kadar birsey hissetmiyorum bi arkadaşıma durumu mesajları anlatınca eee siz flortlesmissiniz dedi bu konulardan o adar uzağım ki ben hic öyle görüp öyle düşünmedim o yuzden beni tanımayan kişilerinde objektif yorumlarını merak ettim

Ne kadar kibar naif bir insan olduğunuz kaleminizden anlaşılıyor 😊 sanki bir adım atmışsınız ama net cevap alamamişsiniz. Emin olun oda size karşı birşey hissetseydi suanda zaten bir ilişki icerisinde olurdunuz. Bence hediye göndermeyin, sizi kırmamak adina "belki birgün tanisirsin" yazmış.

Her nekadar aşk değil arkadaşlık kurmak istiyorum desende ..olayı biraz abartmamismisin ..bir iki adama kur yapmışsın ondada bir karşılığı olsaydı
Daha ilk adamdan çikolata isterken başlardı birşeyler...
Demekki karsidakinde biyere kadarsin
Bukadar emeğe ..çocukluğuna inmeye ..
Karşıda sana karşı bir elektrik olsaydı şimdiye salteller atardı
Bence yapacağını yapmışsın
Artık adamı rahat bırak iletişim kurmak isterse
Bekle..oda sana çocukluğunla filan gelir
daha fazla çırpınma sonra uzulursun

Günaydın kızlar herkese mutlu bir gün dilerim.
Öncelikle çok konu açtığımın farkındayım ama burada paylaştığım konu genelde çevremle paylaşamayacağım konular o yuzden hem bazen derdimi anlatabiliyorum hemde burda çok mantıklı fikirler verenler var o yüzden yanlış şeyler yapmamak adına burdan fikir almak istiyorum fikirlerinize ihtiyacım var lüten esirgemeyin.Çünkü gercekten burdaki yorumları dikkate alıp öyle hareket edeceğim.

Birde konuları cok uzattigimin farkindayim ama özet gecince önemli nokta atlayacakmışımda yanlışa sebebiyet verecekmişim gibi geliyor. O yüzden zamanınızı fazlaca alacağım için kusura bakmayın.

Kızlar 3 yıl önce işe başladığımda iş yerinde bir çalışan varmış ama ben başlarken o görevlendirmedeydi.Kurum sisteminde adı hep vardı alfabetik sıradan dolayı adı hep en üstlerde görünürdü ve islem yaparken yanlislikla onun adina yaptigim zamanlar olurdu sil düzelt ve vs çok zamanımı alırdı bende hep merak ederdim kim bu diye insanın tanımadığı birini merak etmesi çok saçma ama çok merak ediyordum bitsede şu görevlendirme tanışsak derdim.

Görevlendirmesi bitip geldiğinde hemen tanışmaya gittim adının üstlerde oldugundan dolayı cokca işlem hatası yaptığımı düzeltmekle ugraşırken zaman aldığından falan soz ettim öylece muhabbet açıldı insallah ben yokken başımı belaya koymadın diye şakalaştıoylece tanıştık.

Ayın yarısında bizim kurumda diğer yarısında diger şubede calışıyordu yani öyle hergün karşılaşma muhabbet etme gibi şansımız yoktu.

Aşırı çekingenliğim yok ama çok rahat biride değilim ünvan olarakta benden üstte olduğu için
ben biraz mesafeli yaklaşıyordum (yani bunu bir başkasına yapamam) bi gün moralim cok bozuktu gözlerim dolu kapıdan çıkarken oda kapıdan giriyordu neyin var dedi bana çikolata alırmısınız dedim hangisinden alayım deyince en sevdiginiz hangisiyse ondan alın dedim Halley alıp gelmis ben bunu seviyorum dedi oyle muhabbet ettik.İş yeri ile ilgili bi takım sıkıntılar vardı teselli etti.

Sonra iş yerinde benimle şakalaşmaya başladı mesela adım Esra olsun eso diye hitap ediyordu şakalaşırdık iş yeri muhabbetimiz vardı ama hiç dışarda görüşme yada hayatını bilecek kadar muhabbetimizde olmadı o kadar yakında olmadık.Zaten 2 ay sonra eski çalıştığı ekip arkadaşları geldi muhabbetimiz merhaba nasılından öteye gitmedi.İş yerinde ne kadar karşılaştıysak o

Bi blogu vardi takip ederdim şiirler denemeler falan yazardı aynı şehirden değiliz ama hem aynı kuşağın hem aynı coğrafyanın çocuklarıyız ben onun yazdiklarindan icinde kendisini yazdigi yerleri çok hareketli haşarı tarafından ziyade ruhunu tanıdığımı çocukluğunu gördügümü hissettim hiç tanıtmadığı taraflarını gördüm diyebilirim.

Birkaç ay sonra hem terfi hem tayin alıp gitti giderken onun çocukluğuna dair birsey yazıp veda etmiştim oda bu benim icin en anlamlı en güzel uğurlama oldu yazmıştı.

Bayram günü bir paylaşıp yapmıştı bende mesaj olarak onun ve kendi çocukluğumuza dair onun icin anlamı olan şeyleri aslında pek kimsenin bilmedigi taraflarına değinerek bi mesaj yazdim sonunada ben o çocukla tanışmayı cok isterdim yazdım.

Oda kimbilir belki birgün tanışırsın yazmış
Sonra hal hatır sordu ismimle hitap ediyordu ama açıkçası hatirladigindanda cok emin olamadım onu kastettim sanırım hatırlamadınız dedim yoo hatırladım dedi nerdesin suan dedi is yerinden falan konustuk kısa bi görüsme oldu akşamlar diledik bitti.

Ve asıl mevzuya gelirsek ona aşık falan değilim buna kesinlikle eminim ama ona bi hayranlığım var ama arkadaşca birsey yani onunla duygusal şeyler değilde cok yakın iki arkadaş olmak isterdim onunla hayata güzel hatıralar bırakmak isterdim.
Konuyu açma nedenine gelirsek aramızdaki mesajlarda sembolik obje bayram ve çocukluğumuz ben kurban bayramında yani o şiirlerden denemelerden bulduğum şeylerle sanki bir bulmaca çözmüşüm gibi güzel sembolik ruhuna hitap eden küçük bir hediye yollamak istiyorum kendisine ama acaba saçmalıyormuyum diye düşünüyorum kendisinden hoşlandığını düşünür mu diye tereddüt ediyorum çünkü böyle birşey yok hem rezil olurum diye cekiniyorum hemde böyle birsey olmadığı için ondan hoşlandığımı düşünmesini istemiyorum ama ne bileyim sanki yapsam güzel olacak ikimizin çocukluğu arkadaş olacakmış gibi birsey hissediyorum.
Yakın bir arkadaşınız soruyor gibi düşünün sacmaliyorsam kedi sacmalama kendini rezil etme deyin güzel olacağını düşünüyorsanız güzel olacagini söyleyin

Şimdiden zamanını ayıran herkese çok ama çok teşekkür ederim
"Gözlerim doldu , bana çikolata al dedim" asdfjfjfjdjd

Siz hoşlanıyorsunuz ,
Ama yavaş yani :)

Kendinizi kandırmayın "hoşlanmıyorum" vs.

Ne kadar kibar naif bir insan olduğunuz kaleminizden anlaşılıyor 😊 sanki bir adım atmışsınız ama net cevap alamamişsiniz. Emin olun oda size karşı birşey hissetseydi suanda zaten bir ilişki icerisinde olurdunuz. Bence hediye göndermeyin, sizi kırmamak adina "belki birgün tanisirsin" yazmış.
Kırmadan ince bi şekilde fikrinizi söylediğiniz için ben cok tesekkur ederim

Aslında bu hediyeyi göndermek için başka bi zamanım olmayacak gonderdigim sey bir bayram hediyesi gibi birsey olacaktı o yuzden yazdim bu mesajı yanlis yapıyorsam yapmamak adına ama inanın kesinlikle duygusal manada hissettiğim birsey yok sanki orda benim çocukluğuma yakin birsey var kelimelerle anlatamayacağım birsey onu kazanmak istiyorum gibi çocukluk arkadaşı gibi

Buradan reklam yazarlarına sesleniyorum güzel reklam çıkar bu olaydan..

konu sahibi konuya dönecek olursak siz sadece arkadaşsınız ve öyle de kalacaksınız
Yürümeyin, depar atmayın.
Yağmurlu bir hava
Kız aceleyle ve gözyaşlarıyla koşarken aniden daha önce hiç karşılaşmadığı bir adamla çarpışıverir.
Bana en sevdiğin çikolatadan alır mısın der kız
Çocuk gidip balley alır.
A aa der kız. Balley benim de en sevdiğim çikolata. Yoksa... Yoksa siz...
Sonra bir aşka yelken açarlar

Yıllar sonra kızları babasından balley ister.
Babacığım sevdiğin çikolatadan alır mısın veyahutta annemin sevdiği çikolatadan farketmiyor.

Slogan: Balley yiyin sizinde bal gibi bir aşkınız olsun

X