Kızlar tek ricam incitmeden yazar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

1lokum

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2021
190
170
28
Merhaba .
11 haftalık hamileyim. Çok derinden girmek istemiyorum konuya. Yaz yaz bitmez yoksa. Elimden geldiği kadar kısa, öz anlatmaya çalışacağım.
7/8 yaşından beri babamdan cinsel istismar görüyordum. Kendimi toparlayıp anlayıp ne olduğunu bildikten sonra üzerinden uzun yıllar geçti . En sonunda 14/15 yaşında annemle bu olayı paylaştım. Annem ağladı ve üstünü kapattı boşanamam, böyle olur şöyle olur ( kocasından korkuyordu.) bir de millet ne der, herkes bize nasıl bakar, millet kardeşine kız bile vermez v.s v.s biliyorsunuz işte. Herkes sorarsa ne derim o bana iftira atar filan. Çocuk aklı haklı buldum inandım ona . Tek çarem üniversiteydi. Gittim kurtuldum, bitirdim. Bitirdikten sonra 2 sene daha okuduğum şehirde kaldım. Sonra ailem ( demeye dilim varmıyor,anlayın diye söylüyorum.) bizzat kendileri gelip ben gelmek istemesemde zorla kendileri geldi aldı ve götürdü. Anneme öyle bağlıyım ki ufacık üzülmesine gönlüm razı gelmiyor. Neyse ben evlendim, severek, en yakın arkadaşımla ( her şeyi biliyordu, çünkü kurtulmak istiyordum) ve kaçarak. Hepsine birer mesaj attım bağımı koparttım. Annem, kardeşim hariç. Annem çok zor zamanlar geçirdi, kardeşim de kahroldular. Neredeyse tanıdıklarımızın çoğu öğrendi gibi oldu meseleyi. 6 ay gitmedim hiç bir iki kere görüştük. Son zamanlar annem kardeşim eve geliyordu kendi evime. Suan 10 aylık evliyim bugün bana gel babanın elini öp ele güne karşı rezil oluyoruz soruyorlar verecek cevabım yok ben konuş görüş demiyorum elini öp bitsin. Bana bu kelimeliyi kullandılar. Allahım o kadar ağırıma gidiyor ki . Ağzımı açıp TEk kelime edemedim. Sadece yok dedim. Sonra karşımda ağlıyor ben zaten en başta her şeyi söylemiştim gereken her şeyi yaşadığım hissettiğim her şeyi şimdi beni tekrar bu konuma koymaları o kadar zoruma gidiyor ki birde hamile halimle hüngür hüngür ağlayarak yazıyorum . Eşim bilse annemle bile görüştürmez. Ama anne işte yapamıyorum onsuz. Ne kadar kötü olursa olsun. 😔 ben taviz verdikçe üstüme geliyorlar. Ama inanın annemi hiç kırmak istemiyorum. Hiç kıyamıyorum tamam ben yaşadım ama oda o acıyı çekiyor yazık günah kadın gözümüzün önünde eridi bunlar da aklıma geliyor çok yoruldum ne olur bana onu kırmadan beni anlayabileceği şekilde gelemeyeceğim gelmek istemediğimi gösteren bir mesaj bulun aklımı toparlayamıyorum. Bu olay rüyalarıma bile girerken çoğu zaman yaşadığım şeye bak . Nasıl demem gerek, ne demem gerek. Lütfen acımasız olmayın 🙏🏼

Annen sana bu zamana kadar kocasız kalamayacağı için kıymış, oğluna kız vermezler diye kıymış, en son düşündüğü sen olmuşsun. Eşinle iyiysen kapat kapını otur, böyle ailen olacağına bir saksı fesleğenin olsun, daha yararlı.

Annen sana bu zamana kadar kocasız kalamayacağı için kıymış, oğluna kız vermezler diye kıymış, en son düşündüğü sen olmuşsun. Eşinle iyiysen kapat kapını otur, böyle ailen olacağına bir saksı fesleğenin olsun, daha yararlı.
İçime söz geçiremiyorum cok üzülüyorum bunları biliyorum ama yüzleşemiyorum. Neden bilmiyorum ama içimde ki anne bağı o kadar çok ki

Neden gel diyorlar nereye gel diyorlar onu yazmamışım yarın herkesi toplayıp Mevlüt gibi bir şey yapacaklarmış tüm akrabalar komşular filan … ona gel barış diyorlar .
Gitme. İyice ayyuka çıksın rezillikleri. Olayın iç yüzünü biliyorlar mı, sanmıyorum, muhtemelen başka şeyler de var, ondan sanki tuhaf karşılamıyorlar. Bu cinsel istismar olayı duyulsa idi kimseyi mevlüde çağıramazlardı. Gitme, sizin kız nerde diye sorup dursunlar da cevap veremesin ailen.

Ben de dedemden gordüm. Geberdi gitti zaten o olaydan 1-2 yıl sonra
Kımseye anlatamadım.

Teyzeme anlatmıstım
Geveze teyzem anneme soylemıs bennde sacmalamasın dedım inkar ettım

Olan olmus bıten bıtmıs. Bu saatten sonra annemle babamın arasını acmaya ne gerek var . Babamın sucu da yok.

Zaman tanıyın kendınıze

İçime söz geçiremiyorum cok üzülüyorum bunları biliyorum ama yüzleşemiyorum. Neden bilmiyorum ama içimde ki anne bağı o kadar çok ki
Psikolojik yardım al. Kendine değer verme konusunda sıkıntıların var. Evliliğini de etkiler bu. Sen kendine değer vermezsen elin herifi hiç vermez.

Gitme. İyice ayyuka çıksın rezillikleri. Olayın iç yüzünü biliyorlar mı, sanmıyorum, muhtemelen başka şeyler de var, ondan sanki tuhaf karşılamıyorlar. Bu cinsel istismar olayı duyulsa idi kimseyi mevlüde çağıramazlardı. Gitme, sizin kız nerde diye sorup dursunlar da cevap veremesin ailen.
Herkes bilmiyor böyle cok yakın teyze amca onlar da saklama inanmama kaçtı diye uyduruyor diyorlar zaten .

Ben de dedemden gordüm. Geberdi gitti zaten o olaydan 1-2 yıl sonra
Kımseye anlatamadım.

Teyzeme anlatmıstım
Geveze anneme soylemıs bennde sacmalamasın dedım inkar ettım

Ilan olmus bıten bıtmıs. Bu saatten sonra annemle babamın arasını acmaya ne gerek var . Babamın sucu da yok.

Zaman tanıyın kendınıze
Ben kendimi tam topluyorum derken pat diye ortadan çıkıyor bir şeyler

Seni niye incitelim ya, sadece bu toplum adına özür dileyebiliriz. O kadar kötü ki. Belki benim başıma gelse benim annemde kapatırdı üstünü, eskiler böyle malesef 😡 Ama ben kızımın kılına zarar gelse kocayı bırak dünyayı yakarım. Yeni neslinde öyle olduğunu düşünüyorum.
Sen bunları düşünme artık, ailene, çocuğuna odaklan.

Ama anne işte yapamıyorum onsuz. Ne kadar kötü olursa olsun. 😔 ben taviz verdikçe üstüme geliyorlar. Ama inanın annemi hiç kırmak istemiyorum. Hiç kıyamıyorum tamam ben yaşadım ama oda o acıyı çekiyor yazık günah kadın gözümüzün önünde eridi bunlar da aklıma geliyor çok yoruldum ne olur bana onu kırmadan beni anlayabileceği şekilde gelemeyeceğim gelmek istemediğimi gösteren bir mesaj bulun aklımı toparlayamıyorum. Bu olay rüyalarıma bile girerken çoğu zaman yaşadığım şeye bak . Nasıl demem gerek, ne demem gerek. Lütfen acımasız olmayın 🙏🏼

böyle demeyin. Yaparsınız onsuz. Hem de çok daha rahat yaşayabilirsiniz. Zaten çok zor bir hayatınız olmuş. Size hayatı daha da zorlaştıran insanları sırtınızda taşımayın. Kendinizi düşünün. Mesajınızda annenize karşı çok duygusalsınız, bir diğer yol da hayatınızdan çıkarmadan daha mesafeli davranmak, sizin izin verdiğiniz ölçüde yanınızda aklınızda olması. Ama muhakkak şu anki ilişkinizden daha uzak, soğuk, mesafeli bir ilişkiye geçmeniz lazım.

O mevlide gidip gövde gösterisinin bir parçası olma. Suçu örtmelerine, '' Bakııın, ne kaa eyi bi aileyiz. '' imajı çizmelerine izin verme. Sana kötü dokunan o eli öpme. Şimdi bunu yaparsan ilerde kızını /oğlunu kimselerden koruyamazsın.

Seni niye incitelim ya, sadece bu toplum adına özür dileyebiliriz. O kadar kötü ki. Belki benim başıma gelse benim annemde kapatırdı üstünü, eskiler böyle malesef 😡 Ama ben kızımın kılına zarar gelse kocayı bırak dünyayı yakarım. Yeni neslinde öyle olduğunu düşünüyorum.
Sen bunları düşünme artık, ailene, çocuğuna odaklan.
Hiç mi düşünmüyor anlamıyorum .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X