Kızlar ya bakar mısınız?

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Öncelikle iyi akşamlar.. 50 günlük falan kızım var arada kakasını yapmakta zorlanıyordu çok fazla ıkınıyordu kıp kırmızı olup ağlamaya başlıyordu doktor gaz ilacı vermişti geçmişti dün yüne aynı oldu hiç durmadı sürekli ağlıyor gazı vardı belli akşam üzeri sakinleşmişti ve dün akşam 21:30-22:00 civarı kakasını yaptı ve hala daha yapmadı karnından çok fazla guruldama sesleri geliyor gün içinde sürekli masaj yapıyorum sabah biraz sıcak suyla banyo yaptırdım keyfi iyi gibi uyuyor sürekli uyanık olduğu vakitlerde çok aşırı neşeli olmasada iyi yinede ama kakasını hala daha yapmaması canımı sıkıyor bazen çok ıkınıyor uyurken uyanıkken falan birde kusuyor genelde... aynı durumu yaşadınız mı hiç neler yaptınız? Karnındaki guruldamalar normal midir ki sabah eczaneden gaz ilacı aldım doktorun bana verdiğinin kapağa kırılmıştı ona anlattım 3 aya kadar bebeklerde oluyor dedi ama anne kendine daha çok dikkat etmeli falan dedi... hem anne sütü içiyor bide takviye olarak mamaya başladım 2 haftadan fazla oluyor..

Kaka yapmaması bizde bazen 5 günü buluyordu. Ama keyfi yerindeyse gündüzleri sorun yoktur. Akşam olunca gaz sancıları başlıyordu tabi 😂 denemediğim damla kalmadı. Sonra 4 aylık olunca kendiliğinden geçti. Mama da çok önemli similac kullanmaya başlayınca rahatlamıştık biraz daha

Mamayi degistirebilirsiniz cok iyi diye bilinen bir mama yakinima hem kilo aldirmadi hemde kabiz yapti, alerji gozlemleyebilirsiniz, yada sadece gaz problemidir korkmayin bunlar oluyor ama geciyor mutlulukla buyutun

Ben 5 gun kaka yapmadigini bilirim. 7 gun yapmazsa dkktora goturmek lazimmis. Aynilarini yasadik evet. 4. Ayda da olabilir bu tarz seyler. Bitkisel gaz damlasi ve ovalama masaj ayni seylerle ilerledkk bizde. Mama kabiz yaparmis. Anne sutu ile kilo aliyorsa mamaya cok yuklenmeyin. Bir de ben mamaya zeytinyagi dokerdim. Damlatmazdim baya bir tatli kasigo dokerdim. Birde poposuna pisik kreemi surerken hafif Makatina iceri dogru ama cok hafifce Suruyodum. Allah bagislasin 😊

Öncelikle iyi akşamlar.. 50 günlük falan kızım var arada kakasını yapmakta zorlanıyordu çok fazla ıkınıyordu kıp kırmızı olup ağlamaya başlıyordu doktor gaz ilacı vermişti geçmişti dün yüne aynı oldu hiç durmadı sürekli ağlıyor gazı vardı belli akşam üzeri sakinleşmişti ve dün akşam 21:30-22:00 civarı kakasını yaptı ve hala daha yapmadı karnından çok fazla guruldama sesleri geliyor gün içinde sürekli masaj yapıyorum sabah biraz sıcak suyla banyo yaptırdım keyfi iyi gibi uyuyor sürekli uyanık olduğu vakitlerde çok aşırı neşeli olmasada iyi yinede ama kakasını hala daha yapmaması canımı sıkıyor bazen çok ıkınıyor uyurken uyanıkken falan birde kusuyor genelde... aynı durumu yaşadınız mı hiç neler yaptınız? Karnındaki guruldamalar normal midir ki sabah eczaneden gaz ilacı aldım doktorun bana verdiğinin kapağa kırılmıştı ona anlattım 3 aya kadar bebeklerde oluyor dedi ama anne kendine daha çok dikkat etmeli falan dedi... hem anne sütü içiyor bide takviye olarak mamaya başladım 2 haftadan fazla oluyor..
Kızım şu anda 4 yaşında ama 4 aydan itibaren söylediğiniz şeyleri yaşadım kakasını sıcak su ya da sabun ile yaptırmıştım. Süt içtiğimde bu durumun yaşandığını fark ettim sütü bırakınca durumda düzeldi

Kaka yapması bu kadar süre için normal. Sık sık emzirin.
Farklı bir mama da denebilirsiniz. Her mama her bebeğe iyi gelmiyor.

X