Kizlar yardim edin

Dilara 2225

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2020
178
37
41
Merhaba aksam kahve rengi kanama basladi bugun doktora gittim gecen Hafta kalbi cok az dedi bu hafta 7+3 yani, 8 haftanin icin deyiz dedi kalbi cok az atiyor dedi bebek 6+1 geriden geliyor dedi pazartesi kurtaj dedi kurtaja girmeden tekrar bakicam kalbine ama durur ozamana kadar dedi varmi Boyle olup duzelen veya bu şekilde kurtaj olan

Arkadaslar cevap verecek kimse de yokmu tam baska bi doktora gidecek Tim kirmizi kanama basladi ped kullanacak kadar bu gun yine koyu kahve ye dondu sildikce gelen dusuyor mu acaba

Ya çok üzgünüm gerçekten Allah yardımcın olsun🤲🤲🤲🥺inşallah sana sıkı sıkı tutunur malesef bilmiyorumama yazın üste çıksın diye yazıyorum inşallah iyiye doğru yol alır insallaaahhhh🤲🤲🤲

Bende tam bilmiyorum ama acile gitseniz direk

Amin insallah kanama baslamasaydi duzelir diye dusunuyordum simdi korkmaya basladim

Bende tam bilmiyorum ama acile gitseniz direk
Doktoruma tlf ettim kanama cok yogun degilde pazartesiyi bekle agrili ve yogun olursa acile git dedi hic agrim Yok sadece adet olur gibi bir gun kanama oldu simdi kahverengi

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm canım ya
Kanama başladıysa düşük başlamış olabilir.
Kırmızı kan olduğunda düşük oluyor canım 😭

Doktoruma tlf ettim kanama cok yogun degilde pazartesiyi bekle agrili ve yogun olursa acile git dedi hic agrim Yok sadece adet olur gibi bir gun kanama oldu simdi kahverengi
Anladım çok geçmiş olsun canım. Ben olsam direk giderdim acile falan en azından içim rahatlardi bir problem yoksa ama sen bilirsin

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm canım ya
Kanama başladıysa düşük başlamış olabilir.
Kırmızı kan olduğunda düşük oluyor canım 😭
7+3 yani sekiz haftanin icin deyiz demisti doktor eger kendiliginden dusuk basladiysa yine kurtaj gerekirmi

7+3 yani sekiz haftanin icin deyiz demisti doktor eger kendiliginden dusuk basladiysa yine kurtaj gerekirmi
Kendiliğinden düşük oluyorsa bı kontrol ederler canım parça yada bişey kalmış mı diye.genelde sorunsuz oluyor.
O zaman kürtaj gerekmez
Ağrısız hafif kahverengi kanama olması sorun olmuyor.
Ama kırmızı ped dolduracak kadar kanama varsa düşük başlıyor
Ben çok hafif lekelenme ile gittim doktora çok şükür bişey çıkmadı ama ağrılı ve kanama artarsa hemen gel demişti.
Bence bekleme acile git için rahat etsin.hem düşük başlamasıyla doktorlar serum ve iğne ile bebeği tutuyor.ben üç gün yatmistim serumla düşük tehlikem geçmişti 😔

Kendiliğinden düşük oluyorsa bı kontrol ederler canım parça yada bişey kalmış mı diye.genelde sorunsuz oluyor.
O zaman kürtaj gerekmez
Ağrısız hafif kahverengi kanama olması sorun olmuyor.
Ama kırmızı ped dolduracak kadar kanama varsa düşük başlıyor
Ben çok hafif lekelenme ile gittim doktora çok şükür bişey çıkmadı ama ağrılı ve kanama artarsa hemen gel demişti.
Bence bekleme acile git için rahat etsin.hem düşük başlamasıyla doktorlar serum ve iğne ile bebeği tutuyor.ben üç gün yatmistim serumla düşük tehlikem geçmişti 😔
Cevabiniz icin tesekkur ederim doktor bebegi tutmak istemiyor sagliksiz gebelik kurtaj dedi Ben onu biraz daha bekleyelim diye pazartesi ye ertelettim doktor da pazartesi ye dayanmaz zaten ya kalbi durur Yada duser dedi olsun yinede pazartesi yi bekleyelim dedim kontrol den geldik ten sonra kanama basladi az once demir para buyuklugunde bi parca dustu yuvarlak icinde su var beyaz biseyler var acaba kesemi dustu dusuk yaparken kese dusebilir mi

Cevabiniz icin tesekkur ederim doktor bebegi tutmak istemiyor sagliksiz gebelik kurtaj dedi Ben onu biraz daha bekleyelim diye pazartesi ye ertelettim doktor da pazartesi ye dayanmaz zaten ya kalbi durur Yada duser dedi olsun yinede pazartesi yi bekleyelim dedim kontrol den geldik ten sonra kanama basladi az once demir para buyuklugunde bi parca dustu yuvarlak icinde su var beyaz biseyler var acaba kesemi dustu dusuk yaparken kese dusebilir mi
Evet canım düşük yapmışsın.
Bı arkadaş buraya düşen parçayı göndermişti.cok geçmiş olsun.
Neyse ki gebe kalabiliyorsun.insallah sağlıklı bı hamilelik geçirirsin.
Kese de düşüyor,oluşan embriyo da düşüyor.senin tarif ettiğin embriyo.boraz daha kanamam olur korkma.bu normal 😔

Evet canım düşük yapmışsın.
Bı arkadaş buraya düşen parçayı göndermişti.cok geçmiş olsun.
Neyse ki gebe kalabiliyorsun.insallah sağlıklı bı hamilelik geçirirsin.
Kese de düşüyor,oluşan embriyo da düşüyor.senin tarif ettiğin embriyo.boraz daha kanamam olur korkma.bu normal 😔
Kurtaj dan korkuyorum kurtaja gerek kalmaz insallah

Yok kalmaz merak etme.dusuk yapmışsın zaten.
Ben kürtaj oldum maalesef.onda da korkulacak bişey yok canım.
Genel anestezi ile yaptılar.bir saat sonra uyandım.evde iki gün yattım.regliden biraz fazla kanamam oldu.uzun sürdü ama 10 gün kadar.
Regli ağrısı gibi ağrım oldu belimde ve kasıklarımda.ilac kullandım.
Çok geçmiş olsun 😔

Yok kalmaz merak etme.dusuk yapmışsın zaten.
Ben kürtaj oldum maalesef.onda da korkulacak bişey yok canım.
Genel anestezi ile yaptılar.bir saat sonra uyandım.evde iki gün yattım.regliden biraz fazla kanamam oldu.uzun sürdü ama 10 gün kadar.
Regli ağrısı gibi ağrım oldu belimde ve kasıklarımda.ilac kullandım.
Çok geçmiş olsun 😔
Ilgilendiginiz sorularima cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim

Ilgilendiginiz sorularima cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim
Rica ederim canım ne demek.
İnşallah seni biraz rahatlarsin da hiç önemli değil.
Hiç üzülme kendine dikkat et.hersey nasip inşallah çok sağlıklı bir bebeğin olur 🤲

Ben de sizinle aynı durumdayım. 2 hafta boyunca kalbi çok yavaş attı. Son hafta yine bekleyelim dedik. Cuma günü gittiğimde kalbi tamamen durmuş ve küçülmüştü. Yarın doktor alacak. Kanamam olmadı ama eğer olursa hemen gel dedi doktorum. Sizin için de dua edeyim. Eğer kürtaj gerekirse bile korkmayın rabbim yardım edecek. Biliyorum zor ama geçecek bu da inşallah. Şifa diliyorum.

X