Kızlar yardımınıza ihtiyacım var, evlilik, ev meselesi.. Haksız mıyım?

Erkekler daha kısa vadeli düşünür. Yanlış anlamayın ama hamilelik durumu hemen olabilecek şeyler değil. İşe olan mesafe de uzak olunca en azından bir sene yakın oturalım diye düşünüyor olabilir. Ama bence de taşınmaktan sa belli başlı düzen kurmak daha mantıklı

Birincisi hamile kalana kadar çalışabilirsiniz. Hatta hamilelikte ciddi bir risk olmadığı sürece ve işiniz ne bilmiyorum ama hamilelikte çok zorlanmayacak bir işse 7 aya kadar çalışabilirsiniz.
İkincisi, anneniz evin kira gelirini size bağışlasa ( evi size veriyorsa oturmanız için kirasını verip eşinizin ve sizin işinize göre bir mekanda oturabilirsiniz). Kp sizin evin kirasını aldığınızı bilmezse size ev alacaksa da alır böylece, Ama sizin annenizin evine yerleşmeniz durumunda ev alma ihtimali daha da düşer bana göre. Siz eğer işten ayrılır. Ailenizden uzak bir yerde sadece hamile olmayı beklerseniz, stresten hamile kalma ihtimalinizi düşürürsünüz. Malum stres etkiliyor insanı. Ama işiniz olursa oyalanırsınız. Ben olsam esenyurtta oturmam. İşten de hemen ayrılmam . (Tedavi görmeniz gerekiyor ya da işiniz hamileliğe uygun değilse ağır taşıma vb şartları varsa durum farklı tabiki). Hem ilk etap da biraz para biriktirirsiniz. Çocuk olduğunda takılarla birlikte size destek olur. Hem de diyelim uzun süre hamile kalamadınız, size bir uğraş olur.
Çok haklısınız. Ben hamile kalırsam Allah'ın izniyle son güne kadar çalışmaya devam etmek istiyorum zaten o konuda netim. Ama olur da ciddi bir tedavi görmem gerekirse ya da riskli bir hamilelik geçirirsem ki bu benim için ihtimali yüksek bir durum o zaman işler biraz karışabilir. Yine de bebek doğana kadar çalışmak istiyorum.
Kayınpederin ev almayacağını inanın ki biliyorum öyle 6 ay önce yarım ağız bir şey söyledi konusu bir daha da açılmadı hatta kiralar konuşuluyor. Evin alınma ihtimali bile olsa en azından küçük bir araştırmaya girilirdi 4 ay var düğüne çünkü.
Annemle bu konuyu görüştüm o evi kiraya versek, ben işe dönene kadar gelirini alsak diye, annem bu konuya sıcak bakıyor. Olur dedi. Hangisi daha iyi olur daha hayırlı olur, en az hasarla nasıl atlatılır yaşamadan bilemiyorum ama evde oturmakta, evin kirasını almakta bizi rahatlatır diye düşünüyorum.

Çok haklısınız. Ben hamile kalırsam Allah'ın izniyle son güne kadar çalışmaya devam etmek istiyorum zaten o konuda netim. Ama olur da ciddi bir tedavi görmem gerekirse ya da riskli bir hamilelik geçirirsem ki bu benim için ihtimali yüksek bir durum o zaman işler biraz karışabilir. Yine de bebek doğana kadar çalışmak istiyorum.
Kayınpederin ev almayacağını inanın ki biliyorum öyle 6 ay önce yarım ağız bir şey söyledi konusu bir daha da açılmadı hatta kiralar konuşuluyor. Evin alınma ihtimali bile olsa en azından küçük bir araştırmaya girilirdi 4 ay var düğüne çünkü.
Annemle bu konuyu görüştüm o evi kiraya versek, ben işe dönene kadar gelirini alsak diye, annem bu konuya sıcak bakıyor. Olur dedi. Hangisi daha iyi olur daha hayırlı olur, en az hasarla nasıl atlatılır yaşamadan bilemiyorum ama evde oturmakta, evin kirasını almakta bizi rahatlatır diye düşünüyorum.
Tek başına düşünme bu kadar. Yani bu kadar düşünceli olup alıştırma şimdiden. İlerde hep senden bekler. Yorulursun, stres olursun. Bırak bazı şeyleri nişanlın düşünsün

Erkekler daha kısa vadeli düşünür. Yanlış anlamayın ama hamilelik durumu hemen olabilecek şeyler değil. İşe olan mesafe de uzak olunca en azından bir sene yakın oturalım diye düşünüyor olabilir. Ama bence de taşınmaktan sa belli başlı düzen kurmak daha mantıklı
Hamilelik durumu bende en kısa zamanda olmalı ne yazık ki, durumum kritik bir daha anne olamama şansım var o yüzden elimde imkan varken bunu erteleyemem. Hem niye öyle dediniz benim tanıdığım çok insan var 2 ay içinde hamile kalan, sürprizdir biraz bu işler yalan mı? :)
İşe mesafe yok ki, eğer kararımızı o yönde verirsek şirketin bakırköy ayağına alacaklar onu. Çünkü bebek olduğunda maaşının yarısından fazlası kiraya gidecek. Keşke kirayla bitse faturalar, aidat, mutfak alışverişi, bebek... Çıkış yolları bulmaya çalışıyorum yalnızca. Ve haklısınız, erkekler çok daha kısa vadeli düşünüyor.

Yumurtalarınızı dondurmayı düşündünüzmü bildiğim kadarıyla çocuk sahibi olamayıp kanser vs hastalananların donduruluyodu hem şuan verimlidir en azından

Tek başına düşünme bu kadar. Yani bu kadar düşünceli olup alıştırma şimdiden. İlerde hep senden bekler. Yorulursun, stres olursun. Bırak bazı şeyleri nişanlın düşünsün
Haklısınız ben yalnızca elimizdeki imkanları görsün istedim aslında hepsi bu. Umarım görür..

Yumurtalarınızı dondurmayı düşündünüzmü bildiğim kadarıyla çocuk sahibi olamayıp kanser vs hastalananların donduruluyodu hem şuan verimlidir en azından
Evet, evlendiğimde dondurmayı düşünüyorum.. Hatta buna mecbur olduğumu düşünüyorum

Sizinkiler yine vaatte olsa ev demis benimkiler bardak bile almadi kv evlendik bi kadeh begendim alcakti bosaniyoz hala almadi :) annenin evu mantikli 2500 maasla imkansiz gecinemezsiniz bunun elektrik su dogalgazi interneti telefonu yol parasi mutfak masrafi giymesi bebek masrafi var nisanliniza anlatin guzelce

Haklısınız ben yalnızca elimizdeki imkanları görsün istedim aslında hepsi bu. Umarım görür..
İnşallah herşey gönlünüzce olur. Herşey olacağına varıyor. Nişanlınızda sağlam kafayla düşününce size hak verecektir.

Sizinkiler yine vaatte olsa ev demis benimkiler bardak bile almadi kv evlendik bi kadeh begendim alcakti bosaniyoz hala almadi :) annenin evu mantikli 2500 maasla imkansiz gecinemezsiniz bunun elektrik su dogalgazi interneti telefonu yol parasi mutfak masrafi giymesi bebek masrafi var nisanliniza anlatin guzelce
Hiç üzülme olur mu? Bırak etmesinler yardım, sen evliliğinin bir bölümünde bile mutlu olduysan muhtaç olmadıysan bu sana yeter de artar bile :) Bende bundan bahsediyorum işte kirayla bitse keşke ama bitmiyor 2500'le geçinmek zor İstanbul'da.

Evet, evlendiğimde dondurmayı düşünüyorum.. Hatta buna mecbur olduğumu düşünüyorum
Evlenmedende dondurabilirsiniz çok masraflı olucağını sanmıyorum inşallah hakkınızda hayırlısı olur

Evlenmedende dondurabilirsiniz çok masraflı olucağını sanmıyorum inşallah hakkınızda hayırlısı olur
Bu konuyu doktorumla tekrar görüşeyim, masraf durumuna da bağlı tabi, masraflı bir şeyse mecbur takıları bekleyeceğim.. Amin inşallah sizin de hakkınızda hayırlısı olur :)

Hiç üzülme olur mu? Bırak etmesinler yardım, sen evliliğinin bir bölümünde bile mutlu olduysan muhtaç olmadıysan bu sana yeter de artar bile :) Bende bundan bahsediyorum işte kirayla bitse keşke ama bitmiyor 2500'le geçinmek zor İstanbul'da.

Evet zor malesef nisanliniza da hak verin kv evinde oturmak istememis gurur yapmis ama zamanla mantikli dusunup dediginizi yapar merak etmeyin... Bende ist pahaliliginds biyerde yasiyorum maddi anlamda onlara muhtac degilim kendi tirnaklarimla kaziya kaziya once memur sonra idareci oldum ama insan 3 kuruslukta olsa bi evine kv aldigi bisey olsun istio maddi boyutta degil manevi olarak ama hayirlisi boyleymis napalm

Evet zor malesef nisanliniza da hak verin kv evinde oturmak istememis gurur yapmis ama zamanla mantikli dusunup dediginizi yapar merak etmeyin... Bende ist pahaliliginds biyerde yasiyorum maddi anlamda onlara muhtac degilim kendi tirnaklarimla kaziya kaziya once memur sonra idareci oldum ama insan 3 kuruslukta olsa bi evine kv aldigi bisey olsun istio maddi boyutta degil manevi olarak ama hayirlisi boyleymis napalm
Onu da anlıyorum gerçekten, zaten yavaş yavaş anlamaya başlamış kendiliğinden daha sıcak bakıyor düne göre.. İnşallah hakkımızda hangisi hayırlıysa o olur..
En önemli olan maddi anlamda muhtaç olmamanız geri kalan önemini kaybediyor muhtaçlık yoksa, size imrendim inşallah başarılar peşinizi bırakmaz. Sizi de anlıyorum içinizde kalmış ama evinize bir çöpü girmemiş her şeyi kendiniz yapmışsınız gurur duyun :)

Onu da anlıyorum gerçekten, zaten yavaş yavaş anlamaya başlamış kendiliğinden daha sıcak bakıyor düne göre.. İnşallah hakkımızda hangisi hayırlıysa o olur..
En önemli olan maddi anlamda muhtaç olmamanız geri kalan önemini kaybediyor muhtaçlık yoksa, size imrendim inşallah başarılar peşinizi bırakmaz. Sizi de anlıyorum içinizde kalmış ama evinize bir çöpü girmemiş her şeyi kendiniz yapmışsınız gurur duyun :)

Tesekkurler guzel yorumlariniz icin insallah siz de guzel bi evlilik yaparsiniz konusarak cozulmeyecek mevzu yok karsilikli sevgi varsa hersey guzel olur...

Hanımlar merhaba,
1 ay sonra nişanım ağustosta da kısmetse düğünüm olacak. Size bir derdimi anlatmak istiyorum, eleştirilere açığım haksız olupta göremediğim noktalar varsa duymak isterim..

Öncelikle bende erken menapoz var, maksimum 2 yıl içinde çocuk sahibi olmamı en azından denememi bu 2 yıl içinde şansımın daha fazla olduğunu söylüyor doktorlar. Allah'tan geldi yapacak bir şey yok, hayırlısı olsun.

Sözlümle evimiz yok, kira mecbur. Ben şu an çalışıyorum 2 bin lira maaş alıyorum. O da 2.500 alıyor. Yaşadığımız yer İstanbul'un anadolu yakasında öyle lüks bir semt değil. Kiralar 1300den başlıyor, o da oturulabilecek olan evler doğalgazlı falan. Erken bebek sahibi olmamız gerekiyor malum, annemin esenyurtta 2 yıl önce almış olduğu bir ev var. Orada oturmamızı öneriyor. En azından çocuğu bırakıp çalışabileceğim zamana kadar. Takdir edersiniz ki bebiş olursa çalışmam zor. Annem de çalışıyor, yardım edemez bakıma.

Tüm bunların haricinde sözlümle balıkesir- edremit'e yerleşme planlarımız da vardı. Hem seviyoruz oraları hem kiralar ve satılık ev fiyatları daha uygun haliyle. Sözlüm babam kredi çekip bize ev alacak, bana yatırım yapmadığı için kendini suçlu hissediyor diyor yaklaşık 1 yıldır, evlenme kararı aldığımızdan beri. Bende madem çekecek niye kira veriyoruz bu para illa ki ödenecek bizim tarafımızdan krediye ödenmeye başlasın bari dedim yanaşmadı, 300 binin ödemelerine gücümüz yetmez dedi. Haklısın dedim. O zaman 100 bin çekelim takıları da ekleyelim edremitten ortalama bir ev alalım dedim ona da hayır dedi.
En son annemin evinde oturalım o zaman, en azından ben çalışabilecek duruma gelene kadar dedim. Ona da olmaz diyor.

Ne yapacağımı şaşırdım, şimdi esenyurt olayına biraz daha sıcak bakıyor ama hanımlar 2 buçuk maaşla 1500lük evde bebekle nasıl geçiniriz? Ben mi yanlış düşünüyorum. Benim fikirlerimde bir yanlışlık mı var ben yanlış yönlendirme yapıyor olabilir miyim?

Kp lafa gelince mangalda kül bırakmıyor alıcaz edicez diye ama ben pek güvenemiyorum açıkçası.

İstanbul da kısa süre yaşadım ama esenyurttan anadolu yakasına gidip gelmek zor olur nişanlın bu yüzden istemiyor olabilir aynı ilçede bile saatler sürüyor yol,annenizin evini kiraya verip işe yakın bir yerden ev tutup oranın kirasını karşılama şansınız var mı,çünkü esenyurttan anadolu yakasına geçerken bir sürü yol masrafı olur hem uzun sürer.

Nisanliniz ve ailesi ya annenizin evi için ısrar kıyamet bekliyor bilerek,sen istedin,sen ısrar ettin biz zaten ev alacaktik ayağına..
Ya da sizden beklenen adım gelmeyip blöfleri ellerinde patlarsa ya zaten o alacakları ev hiç bulunmaz ya da bulunur kredisi sizi bulur..

Nisanliniz ve ailesi ya annenizin evi için ısrar kıyamet bekliyor bilerek,sen istedin,sen ısrar ettin biz zaten ev alacaktik ayağına..
Ya da sizden beklenen adım gelmeyip blöfleri ellerinde patlarsa ya zaten o alacakları ev hiç bulunmaz ya da bulunur kredisi sizi bulur..
Nişanlımın ailesi esenyurttaki evi bilmiyor, ne benim tarafımdan ne de ailem tarafından bahsedilmedi. Sözlüme de dün söyledim zaten. Annemin kendi oturduğu evi biliyorlardı bir tek ama o ev ya bulunmaz ya da bulunur kredisi bizi bulur haklısınız

İstanbul da kısa süre yaşadım ama esenyurttan anadolu yakasına gidip gelmek zor olur nişanlın bu yüzden istemiyor olabilir aynı ilçede bile saatler sürüyor yol,annenizin evini kiraya verip işe yakın bir yerden ev tutup oranın kirasını karşılama şansınız var mı,çünkü esenyurttan anadolu yakasına geçerken bir sürü yol masrafı olur hem uzun sürer.
Önceki sayfalarda bahsettim, iş sorunu yok karar verirsek şirketin Bakırköy ayağına alacaklar onu. İş olmasa hayatta gidilmez zaten, ama o dediğiniz ihtimali de düşünüyorum kiraya verip kendi kiramızı karşılamayı

X