Kızlar yardımm..! STRES SONUCU OLUŞAN EGZAMA !!

Geçmiyooooorrrrr :KK43: geçmiyoooooorrr !!
İlaçlar bitiyor ama tık yok.. Sonra coresatin diye bi krem duydum onu kullandım okadar övülmesine ragmen bende hiç bir etki etmedi :KK43:
Dün aktara gidip danıştım ardıç sabunu ve aynısefa kremi verdi. Bakalım inşallah iyi gelir. :KK43:((

ve dün yine aktara gidip beyaz dut kurusu aldım. egzama için bi kür varmış onu yaptım dün ve bugün..
yine geçmeyecek biliyorum ama işte umut ediyor insan =)

Veee egzama illetine kesin çözümü buldum. Ellerimdekiler geçti. Ayaklarımda az kaldı. Onlarda geçsin. O zaman yazacağım formülü

tamamen geçti mi elinizdekiler ??
günlerdir kıvranıyorum doktora gitmiyorum
çünkü sonuç aynı kullandığım ilaçlar fayda etmiyor
eğer geçtiyse bende yapayımo_O

Maalesef geçmedi cnm :KK43: araştırma hastanesıne gttm tahlıler vs derken ne oldgnu anlamadılar biyopsi yapıldı ekımde sonuclar cıkacak onu beklıyorum :/şimdide sulu el ayak sedefinden şüphelenıyorlar. şuan için belogent merhem ve ürederm nemlendirici kullanıyorum ne oldgu bellı olana kdr. geçmiş olsun cnm

Maalesef geçmedi cnm :KK43: araştırma hastanesıne gttm tahlıler vs derken ne oldgnu anlamadılar biyopsi yapıldı ekımde sonuclar cıkacak onu beklıyorum :/şimdide sulu el ayak sedefinden şüphelenıyorlar. şuan için belogent merhem ve ürederm nemlendirici kullanıyorum ne oldgu bellı olana kdr. geçmiş olsun cnm
çok lanet bi rahatsızlık ya
sizede geçmiş olsun
:KK43:(

ve bugün sonuçlar çıktı. yine hastanelerde koşturmacayla geçti günüm. biyopsi sonuclarıma göre sedef değilmiş, iltihaplı egzamaymış. en inatçısıymış en zor geçeniymiş. ki gerçektende öyle. tam geçiyor gibi olurken sil baştan başlıyor bıktım artık. zor yürüyorum. parmak uçlarımda yürüyorum. elbette şükrediyorum ama acı çekmekten feci bunaldım artık. yine bi hap 2 merhem ve nemlendiricimi alıp evıme geldım. 10 gün sonra yıne gel dedı. hastanelerdende bıktım artık. sanırım iyice psıkolojım bozuluyor bu ayaklarımı ve ellerımı gördukce :KK43: Allah kımseye vermesin

beyaz dut kurusu Kürü:
Ellerdeki egzamaya karşı
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atınız ve altı dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatmaya devam ediniz. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indiriniz, elinizi yakmayacak derecede sıcaklığa gelince egzamalı ellerinizi kabın içerisine koyunuz ve en az on dakika etki ettiriniz. Bir saat ellerinizi yıkamayınız. Bir saat sonra ellerinizi suyla durulayınız. Haftada üç kez, toplamda iki hafta bu uygulamayı tekrar ediniz. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Ellerinizi daldırdığınız kabın soğumamasına özen gösteriniz. Ellerinizi yakmayacak derecede (ılıktan sıcak) sıcak olmasına dikkat ediniz.

Eğer egzamanız ayaklarınızda veya el bileklerinizdeyse, hazırladığınız suyu kaşık veya kepçe yardımıyla egzamalı bölgenin üzerine on dakika boyunca dökünüz. Suyu egzamalı bölgelerin üzerine dökerken, yakmayacak derecede ılıktan daha sıcak olmasına dikkat ediniz. Kabın ılımamasına dikkat ediniz. Gerekirse tekrar ısıtınız.
Not: İlk on gün tamamlandığında iyileşme gözlenmediği takdirde ( fark edilmediği takdirde) kür sonlandırılır.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Merhaba bnm ellerimde vardı egzama alyanslarım dolayısıyla olmuştu bu kürü sadece 1 kere yaptım hemen sondu geçirdi sizde yapın isterseniz birde ben coresatin dermatıt aldım onu kullanıcam kortizonsuz birde çok geçmiş olsun size inşallah geçer tez vakitte..

Tam 1 sene oldu.. 1 yildir egzamayla cebelleşiyorum. Gtmedgm dktor hstane kalmadi. Denemedigim kürler kalmadi. herseyi yaptim malesef cok inatci bi hastalik bu. sonunda yuruyemez hale geldim. parmak uclarinda aciyla yurudum. Deli gbi uykum olmasina ragmen gecelerce kasinti ve acidan uyuyamadim. Ellerim ayrii ayaklarim ayri.. el tirnaklarim attı. yeniden ciktilar falan bi ton acı cektim :KK43:

sonraaaaa..
yine acidan kivrandgm bir gun devlet hastanesine gttm. Ayaklarimi ellerimi gosterdim. Biyopsi sonuclarim tahlillerim hepsini gosterdim. ilk olarak bana serum verdi ayagima ve ellerime o SERUMla sabah ve aksam gazli bez ile pansuman yaptim. Acik yara oldgu icin yakiyordu. Pansumanin ardindan STAFINE CORT KREM surdum. Onun haricinde COLCHICUM DISPERT tablet kullandim. Once 12 saatte bir. sonra 8 saate bire yukseltildi. sabah CIPRALEX yarim ictim sikinti stres yapmayayim diye. gece yatmadan oncede CREBROS tablet kullandim. 1 ay ilac tedavisinden sonra doktorum IŞIN TEDAVISINE baslamam gerektgni soyledi. pek umutlu degildim aslinda. Ilk 20 seans verdi. Haftada 3 gun gdip isina girdim. Tabi ilaclarida kullandim. 40 seans ışın tedavisi gordum. Ellerim tamamen gecti. Ayaklarimda ise cok az topuklarimda kaldi. gecmek uzere. okadar berbat bi durumdaydi ki benim gectiyse herkesin gecer dedim. Insallah faydam olur da herkes bu illetten kurtulur. insanin hayatini cehenneme ceviren cok kotu bi hastalik cnku. herkese gecmis olsun insallah

Geçmiyooooorrrrr :KK43: geçmiyoooooorrr !!
İlaçlar bitiyor ama tık yok.. Sonra coresatin diye bi krem duydum onu kullandım okadar övülmesine ragmen bende hiç bir etki etmedi :KK43:
Dün aktara gidip danıştım ardıç sabunu ve aynısefa kremi verdi. Bakalım inşallah iyi gelir. :KK43:((

1 haftada alalhın izniyle geçirecegime inanıyorum ama biraz zahmet istiyen bir iş

Egzama için yardımcı olabilirim eğer isterseniz. Ürünlerimizle çok iyi sonuç alıyoruz Dermatest onaylı sertifikali ve doğaldır

Son düzenleyen: Moderatör:
X