kızlarımın gece mesaileri.....

zezemse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2009
11
1
43
merhabar 2.5 yaşında ikiz kızlarım var odalarını ayırdığımızdan beri bana geceyi zehir ediyolar kendilerine de sürekli bir mızırdanma anlatılır gibi değil...tuvaletleri gelmiştir diyorum kaldırıyorum yapıyalar bu arada gözler kapalı ama yataklarına yatırıyorum yarım saat sonra anne diye seslenmeler bazen duymamazlıktangeliyorum onlar benden benden üstün çıkıyor apartmandakiler rahatsız etmemek için ben fazla sürdüremiyorum inadıma..kesintisiz uykuya ne zaman başlayacağız of ya
mafoldumben

benimde 15 aylik ikiz ogullarim var birlikte uyuyorlar ama gece kac kez kalktigimi bir ben bilirim offffffff kesintisiz uykuyu ne zaman gorucem bilmem.iyi sanslar arkadasim sana da.

neden odalarini ayirdiniz bu arada ben 4 yasinda felan ayirmayi dusunuyorum birbirlerini pek uyandirmiyorlar.

benim oğlum 6 yaşındagamyoncuiremsu ama gece hala kalkıyorum gece kalkıp beni yanında görmediğinde başlıyor anneee anneee :sm_cool:bağırmaya duymamazlıktan geliyorumm usefer çok üzülüyorum oda üzülüyor ağlıyor küstüm diyor çok içleniyor:1no2:

oğlum 4 yaşını doldurdu ve bu yaz boyunca kendi odasında yatıyor belki kapılar açık olduğundan belkide koridor ışığını açık bıraktığımızdan korkmuyor olabilir ama kışa naparız bilemiyorum.malum sobalı evde belkide kapılar kapalı olacağı için yanımıza gelebilir.ama onlara odalarını sevdirmek bence en önemli olanı.bence 2,5 yaş erken olabilir.gerçi çocukların hazır olması asıl olandır yoksa yaş önemli olmaz ama kesintisiz uykuya gelince ben bile henüz bir kaç yıl daha umut etmiyorum bir kaç kez kontrol etmek örtmek yada tuvalete götürmek gerekebiliyor

Çocukların özgüvenleri açısından ne kadar erken kendi odalarında yatarlarsa okadar sağlıklı bir durum.Yabancı ülkelerde hiç gördünüz mü ailesiyle yatan, ayağında sallayan ve ağladığında yanına koşan?HAYIR... (((Bu sadece bızde var..))). Ben de kızım doğduğundan berı yanımda yatırmadım ve hiç sıkıntı yaşamadım.Sadece tuvalete kalkacağı zaman yanına gidiyorum.

bende ilk gunden ayirdim hic benim yanimda uyumadilar kendi odalarinda birlkte uyuyorlar.

X