kızlarınızı okutun, meslek sahibi yapın

muhtaç değil ki hem de hiç değil borcu filan da yok. sırf eziyet olsun diye yapıyor, ben hem çalışayım hem de onun eline bakayım diye yapıyor ben maaşımı ona verecekmişim harçlık verecekmiş beyendi bana tabi annesinden akıl alıyor... çalışmadığım dönem de oldu o zaman bile gayet rahat geçiniyorduk ben işe başladım adam benden para ister oldu e diyorum çalışmasam ne olacaktı, anlamıyor laftan...

Annesinin aklına ihityaç duyan erkekten de kadından da pek hayır gelmez zaten. Annesinin dolduruşlarına gelip de onlarla hareket edecek insanlar tam olgunlaşamamış bence. Ama benim anlamadığım tüm maaşınızı istemek ayrı birikime falan katkıda bulunmanız ayrı. Size harçlık vermek istemesi tamamen egosal bir durum ama misal her ay birikim yapılıyorsa sizin de ona maaşınızdan bir katkınızın olması bence olması gereken. Yoksa kadının kazandığını sadece kendi harcar eve erkek bakar benim düşüncem değil.

Annesinin aklına ihityaç duyan erkekten de kadından da pek hayır gelmez zaten. Annesinin dolduruşlarına gelip de onlarla hareket edecek insanlar tam olgunlaşamamış bence. Ama benim anlamadığım tüm maaşınızı istemek ayrı birikime falan katkıda bulunmanız ayrı. Size harçlık vermek istemesi tamamen egosal bir durum ama misal her ay birikim yapılıyorsa sizin de ona maaşınızdan bir katkınızın olması bence olması gereken. Yoksa kadının kazandığını sadece kendi harcar eve erkek bakar benim düşüncem değil.

evet arkadaşım, çok baskıcı bir ailede büyümüş özgüven sıfır dediğiniz gibi egosunu tatmin edebilmek için şimdi de o beni ezmeye çalışıyor böyle birinden eş olmaz. eğer ortak birikim yapacak olsak amenna kesinlikle katkım olmalı elbette doğru olan bu ama adamın amacı farklı maaşıma el koymak istemesi çok çirkin... üstüne üstlük buna itiraz edince boşanmak istemesi rezalet bişey. gururumu çok incitti.

hayır çalışarak hata yapmıyorum olur mu hiç öyle. ben mesleğime yıllarımı harcadım kendini bilmez insanlar uğruna mesleğimi mi feda edecem aslaaa.... boşanmak daha doğru, hayat uzun varsa kısmetimde karşıma adam akıllı biri de çıkar çıkmazsa da hiç sorun değil ben zaten kendi gücüme güveniyorum kendime yeterim. böyle insanlarla ömür geçmez asla.

Bence en doğrusunu yapıyorsun. Hayat bile bile mutsuz olmak için çok kısa.

çok doğru söylüyorsunuz eşlerin bir aile olduklarının farkına varması gerek önemli bi detayı belirtmişsiniz. erkek bunu idrak edememişse sıkıntı orda başlıoyr veya aynı şey kadın için de geçerli ama benim yaşadığım durumda erkek idark edemediği için onu belirttim önce.

Cevabım konuya genel bir cevaptı. Yazdıklarınızı şimdi okudum. Allah yardımcınız olsun ve hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşaallah. Herkesin imtihanı farklı konusu farklı Allah herkese sabır ve hayır versin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne kadar doğru söylediniz, okumasa bile bir bayan çalışmalı, ben hep söylüyorum Allahım kimseye muhtaç etmesin ve sağlıkla çalışma gücüm olsun..
Bende çok üzülüyorum, işin komik tarafı sanki kendileri okumuş!!
Aaaa pardon okusaymış büyük adam olurmuş ama okumamış
:26:

Ya bir de kiz okumamissa?

Aslinda asil olay sanirim kv ler gelinin (boyle oglunun aldigi birsey, nasil birsey cozemedim daha) kendi istedigi gibi davranmasini, kendine uymasini, cayini kahvesini eksik etmemesini anne ben bilmem oglun bilir demesini. ben butuuunn gecmisimi siliyorum sizin aileye ayak uyduruyorum zaten yasadigim hayat hayat degildi iyikide oglunu buldum demesini istiyorlar. okumus calisan kendine gore bir duzeni olupta kv ye ayak uyduramayan yada uydurmak istemeyen kizlar belkide daha cok problem yasiyor bence.
yani kendi gorduklerimden edindigim tecrube boyle diyor.
bide evt kv nin cahil olmasi varki belkide asil kv leri okutmak lazim :)
Tabi en fenasi sanirim hicbir guvencesi olmayan belkide cok zorlandigi daraldigi bu hayata mecbur birakilan kizlar, iste burada belkide okumus olmak meslek sahibi olmak onemli oluyor. kimseye muhtac olmamak adina onemli birsey, yoksa kv nin bakisi falan degismiyor gelinin okumus olmasiyla.

Bu devirde paraya tapildigi için okuyana değilde doğrusu parası geliri iyi olan ne erkek ne bayan ezilmez kaynana tarafından. .ama senlede alakali eğer eziksen çalışsan bile karışırda ezerde..

Ablacım o zaman o şimdi laf söyleyen kayınvalideler bir zamanlar onlarda başkasının oğlunun parasıyla geçiniyormuş buna ne diyecekler acaba:KK1:
İnsanın içinde kötülük olduktan sonra gelinler ister trilyon kazansın kv yine laf sokar yine laf sokar...
Ben tıp okuyorum mesela 2 senem kaldı bana lafı değmemesi lazım o zaman ama işte öyle olmaz büyük ihtimal.
Diğer gelinide lise terk ama bunun kvnin gözünde ikimiz arasında bir farklılık yaratacağını sanmıyorum.
O da gelin bende gelin hatta bazıları okumuş geline daha çok laf sayıyor:KK1:
Pratisyen mi olacak oğlum diye soruluyor hatta benim için..
Tıp okumamı engelleyemediler bari en dibe vurayım uzmanlıklarının suyu çıktı herhal:KK53::KK53:

Aynen katiliyorum okuyupta ezdirilmemeye kendim simdi gelinim ve hayat boyle surmez4.senem kaynanam+kayinpeder+kaynananamin kaynanasi+2 baldiz+coksevdigim iki oglum ve kocam iste boyle:) :KK43: guleyimmi uzeleyimmi bilemedim yeni uyee selamlar

hamilelik forumlarına girdim gireli kaynanaların meslek sahibi olmayan kızları nasıl ezdiklerine daha da yakinen şahit oluyorum. hamileyken kınada topuklu giyeceksin, oynayacaksından bebek 7 aylık olana kadar bir şey almayacaksın, anan tülbent yapacak ben de çevresini oyalayacağıma kadar.
bunlar en basitleri aslında
okuyunca çok üzülüyorum, bu kızların çoğu kaynanalarıyla ya aynı evde yaşıyor ya da altlı üstlü oturuyor, durum böyle değilse görüştüklerinde laf sokuyorlar, onlara göre bu 'hak' çünkü oğlunun parasıyla geçiniyor. İSTİSNALAR OLABİLİR ELBETTE
okumuş, meslek sahibi olmuş hiçbir kıza kaynanası bunu yapamaz.
benim bir kızım var, sanirim ikinci bebeğim de kız
tek hedefim onları çok iyi bir meslek sahibi yapmak
eşleri milyarder de olsalar onlar da paralarını kazanmalı
eşimle aynı parayı kazandığım halde (o zamanlar eşit kazanıyorduk) kaynanam eşimin evlenmeden önce arabasının olduğunu ve benim arabasız evlendiğimi ima etti:KK1:
demek çalışmasam neler diyecekti:KK53::26:
kızlarınıza laf getirtmeyin
tekrar söylüyorum, istisna kaynanalar var elbet ama siz işinizi garantiye alın
kızımı okutmak istememin elbette tek sebebi bu değil ama bu bile başlı başına sebep

canim benim oncelikle allah saglikla bebegini kucagina almani nasip etsin.
emin ol kaynana zulmu egitim tanimiyor.
ben iki universite bitirdim cokta guzel para kazaniyorum ama kaynana bana zulmetti
simdi tek bir hareketini bekliyorum iliskimizi sonlandirmak icin bakalim hayirlisi :KK53:
tezini curutmus gibi olmayayim ama egitim almis yada almamis ayrimi yapmiyor bu cadalozlar :KK52:

Okumanin payi buyuk elbette ama is okumakla bitmiyor diye dusunuyorum ben. En buyuk olay kocada bitiyor. Ben ve esim univ mezunuyuz, ama esim o kadar cok anasini dinleyen biridir ki, ona gore herseyin en iyisini annesi bilir, annesi dusunur, annesi yapar, ben kimim ki neyim ki, ne biliyorum ki annesi dururken, o ne derse odur. Evlenene kadar nisan, nisanlilik, dugun agzimdan burnumdan geldi, benim degil kv nin dugunu oldu resmen, esim herseyi anasinin istegine gore yapti, benle kavgalar ede ede. Onceleri kv den nefret ederdim herseyimi mahvetti diye ama simdi artik esime kiziyorum, cunku isteseydi anasini susturur, karisini kirmazdi.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

X