Bebek Beslenmesi kızlarr bakar mısınız?:)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sayra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2008
441
7
arkadaşlar 11 aylık bi bebeğim var ek gıdaya başladık başlayalı çorbasını tek öğün olarak veriyorum sabah kahvaltı, 2 saat kadar sonra meyve, öğlen sebze çorbası arada beyaz yada kırmızı et koyuyorum akşamüstü yoğurdunu yiyor bazen yoğurt yerine muhallebi veriyorum. öğün aralarında da meme emiyor hala emziriyorum. benim takıldığım nokta çorbayı akşamlarıda vermeli miyim? kararsızım bi iki kez akşamları yemek verdim yedi siznasıl veriyorsunuz çorbasını tek öğün mü yoksa akşamları da veriyor musunuz?

Akşamları da vermelisiniz. Artık normal bir insan gibi öğün düzeni olmalı. Sabah ara Öğlen ara akşam
Ve sadece çorba vermeyin. Örneğin öğlen çorba yediyse akşam sebze yemeği ezin verin. Haftada bir gün balık vermeyi ihmal etmeyin. Yaşına girdiğinde sizin yediğiniz yemeklerden yesin bebeğiniz elbette yağı tuzu salçası az olmak şartıyla.

Sevgiler.

X