Kızlık zarı dikiminde kalıcı ve geçici yöntemin farkları nelerdir?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
39
Kızlık zarı vulvanın 2-3 içerisinde bulunan soğan zarı kıvamında ince bir zardır.Bu zar dediğimiz yapı kızları küçüklük zamanında enfeksiyonlara karşı koruma oluşturuken,ilerleyen zamanda da yine aynı görevi yapar. Kızlık zarı yırtılması dediğimiz olay ise vajene yabancı bir cisimin girmesi ile olur. Penisin vajene girmesi veya daha sivri aletlerin sokulması, bisikletten düşme, mastürbasyon ile bozulabilir. Bozulduğu zaman kan gelir, bu kan başta pembe renkli iken, sonrasında kahverengi şekilde olabilir.

Peki kızlık zarınınız bu anlattığımız yöntemlerle bozuldu ve diktirmek istiyorsunuz, hangi yöntemi tercih etmelisiniz?

Kalıcı kızlık zarı yöntemi bir ömürlük yöntemdir. Çift kat doku onarımı yapılır, hasarlı doku çıkarılır ve çift kat onarım yapılır. Daha kesin ve güvenilir yöntemlerden biri olup fazla ağrı duyulabileceği için işlem sırasında hastalar hafif bir uyku halini de tercih edebilir.

Geçici yöntem ise tahmini ilişkiden 1 hafta -10 gün önce yapılır. Daha kısa süreli bir yöntemdir. Daha yüzeyel yapılan bir işlemdir, lokalle yapılır, hasta yine kalıcı daki gibi rahat hareket eder. İlişki zamanında kanama pembe, kırmızı renkli olur.

İki yöntemi de tercih edebilirsiniz, aynı etkiyi alacağınızdan şüphem yok.....

KALICI KIZLIK ZARI MI DAHA FAZLA KANAR YOKSA GEÇİCİ Mİ KIZLIK ZARI DAHA ÇOK KANAR?

Kalıcı yöntem(flep yöntemi),vajen dokusunun çıkarılıp ,geriye kalan dokunun çift kat onarılma yöntemidir. İşlem sırasında vajinal derin dokulara daha fazla müdahale olunur. Kanama çok yoğun değil, normal miktarda olur.

Geçici yöntem, daha yüzeyel vajina dokusunu çıkarılıp onarımın daha yüzeyel yapıldığı yöntemdir. Bu yöntemde de diğeri gibi kanama olur ama kanama miktarı taze bir yara yeri olduğundan normale göre daha fazla olabilir.

Gerek kalıcı yöntem olsun gerek geçici ikisinde de amaç kanamadır, önemli olan kanamanın gerçekleşmesidir. Bence az veya çok kanama olması önemli değil...Tek bir gerçek var ki yeter ki kanama olsun...Sevgili arkadaşlar ben derim ki asla ve asla kanama miktarına takılmayın, çünkü gerçekteki kızlık zarının yırtılmasında da aktif kanama fazla olmaz....

KIZLIK ZARI ONARIMI SIRASINDA VAJİNA DARALTMADA YAPILABİLİR Mİ?

Hastalarımdan en çok duyduğum bu soruya gelirsek cevabım bu işlemin tam bir para tuzağı olmasıdır. Ben kesinlikle yanında bir de lazerle vajina daraltma yapalım demiyorum çünkü doğru değil.

Bu işlemi yapanlar var mı ?Var...Sadece hastanın endişesini biraz olsun azaltacağı düşünülerek önerilmiş bir yöntem....Ama asla ve asla tek seansın etkisi olmaz. Bir vajina daraltma seansı ortalama 4 seansı bulabilir Tek seansda vajina daraltmanın hiçbir etkisi yoktur.

Zaten kalıcı yöntemde bir miktar ,yaklaşık 3-4 cmlik vajina doku çıktığı için kendiliğinde daralıyor. Sadece kalıcı yöntem yaptırmanız bile size fayda sağlar.

Peki bir erkek vajinaya daha önce giriş olup olmadığını ilk ilişkide anlar mı? Cevabım: Hayır. Erkeklerin bunu anlayabilmesi BENCE tartışmalı.....Tam bir don juan ile birlikteyseniz işiniz zor olabilir, ama yine de iddia ediyorum ki anlayamazlar.

Yine de siz ben lazerle daralttırmada yaptırmak istiyorum derseniz, o zaman tercih sizin derim ve yol göstermekten başka yardımım olamaz....
 
Son düzenleyen: Moderatör: