Klitoral ve vajinal orgazm.. İkisi farklı şeyler değil!

bende hic bir akinti neden gelmiyor bosalma olmuyor yani. zevk aldığımı düşünüyorum ama yanlis mi düşünüyorum

Canım ben klitoristen orgazm oluyorum ama seksten nasil olunuyo hic bilmiyorum ikisi ayni degil mi

Sonuç aynı yöntem farklı sadece
birinde klitoris dışardan uyarılıyor diğerinde klitorisin içerdeki uzantısından uyarılıyor ama tabi içerden uyarılma penis ile olduğundan daha zevkli oluyor

bende hic bir akinti neden gelmiyor bosalma olmuyor yani. zevk aldığımı düşünüyorum ama yanlis mi düşünüyorum

zevk almak orgazm almak demek değildir tatlım zevkte zirveye çıkıp kasılmak ve rahatlamak orgazm kısaca böyle tarif edilebilir ama orgazm esnasında kadınlardan erkeklerdeki gibi boşalma olmaz ancak kasılma ve gevşemeden dolayı içerde biriken zevk suları dışarı çıkabilir

sürede çok önemli zevk almaya başladıktan sonra eşin kısa sürede boşalıyorsa sen yarıda kalıyorsundur

orgazm nasıl oluncak peki sonuçta zevk alıyorum devami nasil geliyor ben gerçekten anlamıyorum yaaa

Kadınlar nasıl orgazm olur?
Cinsel uyarım sırasında bir gerilim oluşur ve bu gerilim bir yerden sonra ani olarak boşalır. Orgazm sırasında hafif bir bilinç bulanıklığı yaşanabilir. Kadınların büyük bir kısmı ise uyku sırasında orgazm olmaktadır.
Kadınlarda orgazm olmayı kolaylaştıran faktörler nelerdir?
  • Klitoris orgazmı sağlamaya çalışmak ve klitorisi uyarmak
  • Meme ve meme uçlarının uyarımını yapmak
  • Çeşitli fanteziler ya da hayal kurma
  • Hipnoz gibi faktörlerle orgazm olma kolaylaştırılabilir.
Kadınlar orgazm olduklarını nasıl anlarlar?
Kadınların bir kısmı da orgazm olabilirken bunu fark etmekte güçlük çekebilir. Orgazmın en önemli belirtilerinden biri, kadının sakinleşmesidir. Kadınlar çeşitli filmlerde ya da görüntülerde gördüğü aşırı ve abartılı orgazmı yaşamadıkları için orgazm olmadıklarını düşünebilir. Ancak orgazmın yoğunluğu tamamen kişiye ve cinsel ilişkiye bağlıdır. Bu sebeple yaşanan orgazmı fark etmemek mümkündür.
Orgazm belirtileri ise:
  • Vajinanın iç dudaklarının pembeden kırmızıya dönmesi
  • Vajinada meydana gelen ritmik kasılmalar (pelvik çizgili kaslar)
  • Rahim kasının kasılması
  • Anal sfinkter kasılması
  • Süt hormonu salınımı
Orgazm yaşandıktan sonraki belirtiler:
  • Meme uçlarında rengin giderek soluklaşması
  • Vajinal nabız dolgunluğunda artış
  • Kadının sakinleşmesi, kısa bir süre boyunca cinsel ilişki arzulamaması
Orgazm olmanın biyolojik belirtileri:
  • Orgazm olduktan sonra, klitoristte kabarma meydana gelir.
  • Vajinanın büyük dudaklarında incelme görülür.
  • Vajinanın küçük dudaklarında genişleme ve renk değişimleri gözlemlenir.
  • Vajinaya giden kan aşısı artar.
  • Pelvik çizgili kas kasılmaları sebebiyle dışta üçte birlik bölümde (orgazmik platform) ritmik kasılmalar mevcuttur.
  • Rahim, pelvise doğru yükselir. Düz kaslar, bir anda kasılır.
  • Rahim ağzı orgazmdan sonra yaklaşık olarak 30 dakika kadar genişler.
Orgazma ulaşmanın diğer belirtileri ise:
  • Orgazm başlarken kadının solunum hızı maksimumdadır.
  • Kan basıncı orgazma başlarken en yüksek seviyededir. Daha sonra ise gittikçe azalır.
  • Kalp hızı da aynı şekilde orgazma başlarken en yüksek seviyede iken daha sonra azalır.
  • Orgazm sırasında kadınlar ateş basmasına benzer bir his yaşar. Cilt kızarıklığı meydana gelir.
  • Orgazm sırasında kadınların sırt, bel ve göğüs bölgesi terlemeye başlar.
  • Memelerde ise +0,5-1 cm uzama, +0,25-0,5 cm’lik tabanda genişleme meydana gelir.
  • Meme uçlarında meydana gelen kızarıklar hızla azalır. Meme uçları buruşur. Şayet kadın orgazm olmaz ise meme uçları daha yavaş küçülmeye başlar ve buruşma meydana gelmez.
  • Kadınlar orgazm olurken kontrol edemedikleri iniltiler çıkarmaktadır.

X