Gebeliğe Hazırlık Klomen ile çoğul gebelik riski

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

basakadin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
418
472
Merhabalar, daha önce Letu kullanmıştım ve 1 yumurtam oluşmuştu, dr um bu ay 5 gün sabah akşam 1 er kere klomen kullanmamı istedi, dediği gibi kullandım ancak yumurtalarım bu sefer çok fazla gelişmiş, 6-7 tane yumurta olmuş, 18-21 mm civarı, sağlıksız çoğul gebelik riski olur diye çatlatma iğnesi vermedi, ilişki yasak dedi
Asıl korkum ben de pko var ve bu yumurtalar kiste dönüşür mü ? Sonuçta çatlatma iğnesi de vermedi, adet olunca gel dedi
Benim gibi olan var mı, sevinçliyken bir anda hüzne boğuldum😔

Ya ben korkutmak istemem. Ama çatlatma iğnesi verip ilişki yok deseydi keşke. Adige- Adige- arkadaş da çok yumurta geliştirip iğneyle bile çatlayamayan yumurtaları olmuştu sıvı birikmesi filan yaşamıştı..
Inşallah sorun yaşamazsınız.

Merhabalar, daha önce Letu kullanmıştım ve 1 yumurtam oluşmuştu, dr um bu ay 5 gün sabah akşam 1 er kere klomen kullanmamı istedi, dediği gibi kullandım ancak yumurtalarım bu sefer çok fazla gelişmiş, 6-7 tane yumurta olmuş, 18-21 mm civarı, sağlıksız çoğul gebelik riski olur diye çatlatma iğnesi vermedi, ilişki yasak dedi
Asıl korkum ben de pko var ve bu yumurtalar kiste dönüşür mü ? Sonuçta çatlatma iğnesi de vermedi, adet olunca gel dedi
Bu 6 7ntanenim hepsi mi 18 21 mm yani daha küçüğü yok mu acaba Allah aşkına 7 tanenim hepsi mi tutacak hiç anlamıyorum bu doktorları Bi keresinde bana da ilişki yasak klomen çok yumurta yapmış dediler ilişkiye girdim dinlemedim gebe de kalmadım yani

Ya ben korkutmak istemem. Ama çatlatma iğnesi verip ilişki yok deseydi keşke. Adige- Adige- arkadaş da çok yumurta geliştirip iğneyle bile çatlayamayan yumurtaları olmuştu sıvı birikmesi filan yaşamıştı..
Inşallah sorun yaşamazsınız.
Yaa inşallah 😔
Aslında doktorum da sıvı birikmesi olabilir riskli dedi, çatlatma iğnesi verirsem hepsi çatlarsa bir anda sıvı birikmesi olur gibi bişeyler dedi sanki tam olarakta anlayamadım , içime bir kurt düştü, teşekkür ederim

Bu 6 7ntanenim hepsi mi 18 21 mm yani daha küçüğü yok mu acaba Allah aşkına 7 tanenim hepsi mi tutacak hiç anlamıyorum bu doktorları Bi keresinde bana da ilişki yasak klomen çok yumurta yapmış dediler ilişkiye girdim dinlemedim gebe de kalmadım yani
Tabi hepsi aynı boyutta değil, en büyüğünü ölçtü, çoğul gebelik olursa 3-4 tane yani, birini sonlandırmamız gerekebilir ,senin için de bebek için de riskli dedi , sizin gebelik sonradan olmuş sanırım, hayırlı olsun inşallah🧿🙏
Acaba başka doktora da mı görünsem , bulunduğum yerde de çok doktor yok tayin sebebiyle burdayım

Benşm 5 yumurtam vardı ve hepsi gelişmişti. Doktor çatlama iğnesi verdi ve ilişki önerdi. Nihayetinde hiçbiri tutmamıştı bir tanesi iğneye rağmen kistleşmişti. Bu tarz çoğul yumurta gelişimlerinde zaten bir ya da iki tanesi kaliteli oluyormuş. Siz yine iğne talep edin bence.

Kendi adıma söyleyeyim ben olsam korunmazdım ama tercih sizin ☺️ en kötü havuç yiyip çatlatmaya çalışın.

Benşm 5 yumurtam vardı ve hepsi gelişmişti. Doktor çatlama iğnesi verdi ve ilişki önerdi. Nihayetinde hiçbiri tutmamıştı bir tanesi iğneye rağmen kistleşmişti. Bu tarz çoğul yumurta gelişimlerinde zaten bir ya da iki tanesi kaliteli oluyormuş. Siz yine iğne talep edin bence.

Kendi adıma söyleyeyim ben olsam korunmazdım ama tercih sizin ☺️ en kötü havuç yiyip çatlatmaya çalışın.
Teşekkür ederim, havucu öyle çiğ olarak mı yemek gerekir yoksa özel bir kürü mü var 😀

Aynı şeyi ben de bu ay yaşadım.. Klomen kullandım sabah akşam.. 3 solda 1 sağda gelişmiş, çatlatma iğnesi çoğul gebelik riskine karşın vermiyorum gün aşırı ilişki olsun dedi..umarım kistleşme olmaz ikimizde de. Gidebiliyorsanız başka bir doktora da görünün bence

Benim femarayla 7ci ay tedavimde toplam 15 yumurtam vardi. Hepsinin boyutu 15mm uzeriydi. O ay ikiz hamile kaldim. Saglikli gebelikdi. Kaybetme nedenjm rahim agzi yetmezliyiydi. Son ana kadar yavrularim yaşadi ve sağlikliydi

Aynı şeyi ben de bu ay yaşadım.. Klomen kullandım sabah akşam.. 3 solda 1 sağda gelişmiş, çatlatma iğnesi çoğul gebelik riskine karşın vermiyorum gün aşırı ilişki olsun dedi..umarım kistleşme olmaz ikimizde de. Gidebiliyorsanız başka bir doktora da görünün bence
İnşallah ya hayırlısıyla sağlıklı gebelik yaşayalım biz de , evet bir şekilde başka bir doktora daha görünsem iyi olacak sanırım

Benim femarayla 7ci ay tedavimde toplam 15 yumurtam vardi. Hepsinin boyutu 15mm uzeriydi. O ay ikiz hamile kaldim. Saglikli gebelikdi. Kaybetme nedenjm rahim agzi yetmezliyiydi. Son ana kadar yavrularim yaşadi ve sağlikliydi
Yaa başınız sağolsun çok üzüldüm, Allah sağlıkla versin inşallah 🤲
Sizin bile o kadar yumurtada ikiz olduysa benim üçüz dördüz olma ihtimalim çok çok düşük, zaten nerdeyse 1 yıl olacak hamile kalamıyorum

Yaa başınız sağolsun çok üzüldüm, Allah sağlıkla versin inşallah 🤲
Sizin bile o kadar yumurtada ikiz olduysa benim üçüz dördüz olma ihtimalim çok çok düşük, zaten nerdeyse 1 yıl olacak hamile kalamıyorum
Oyle dusunme. Arkadasim da 2 yil sonra 2 yumurtayla ikizlere hamile kaldi. Klomenle. Yani bende o kadar yumurtanin hepsi çatlamadi. Belki iksi çatlamişdir. Onlar da tutmuşdur. Çunki ignesiz genelde çatlamaz. Onlar nasil çatladi hayret) Bu ayi deneyin derim en fazla ikiz olur.

Oyle dusunme. Arkadasim da 2 yil sonra 2 yumurtayla ikizlere hamile kaldi. Klomenle. Yani bende o kadar yumurtanin hepsi çatlamadi. Belki iksi çatlamişdir. Onlar da tutmuşdur. Çunki ignesiz genelde çatlamaz. Onlar nasil çatladi hayret) Bu ayi deneyin derim en fazla ikiz olur.
Öyle mii keşke ikiz olsa güzel olur😊 buraya yazdıktan sonra başka bir dr dan randevu aldım, duruma göre denerim belki, teşekkür ederim, hepimiz için hayırlısı olsun inşallah çok zor bir süreç gerçekten🙏

Sonucu bildirir misiniz merak ediyorum 🥰
Merhabalar, bugün başka bir doktora gittim, karın içinde baya fazla sıvı birikmesi oluşmuş, bana koyduğu tanı OHSS..Bu polikistik overli hastalarda olan bişeymiş, yumurtalarım da 9-10 taneden fazla yani çoğalmış ve büyümüş
İlaç, serum ve diyet verdi , kontrol altında tutulması gerekiyormuş
Belki benim yaşadıklarımı yaşayan olur da okursa diye söylüyorum çatlatma iğnesi bu tür durumlarda sıvının daha çok artmasına sebep olurmuş, doktorun iyiki iğne vermemiş çok doğru yapmış dedi, ben çatlatma iğnesinin daha iyi olacağını düşünmüştüm ancak durum öyle değilmiş, bir de gebelik bu durumu daha da kötü hale getirirmiş, dinlenmen lazım dedi, doktorlara güveniyorum açıkçası , her ikisi de aynı şeyi söyledi
Bu süreçlerden artık cidden çok yoruldum , benim ve isteyen herkesin Allah yardımcısı olsun, üzgünüm😔😔

Merhaba takviye ilaçlar ile ilgili bir bilgim yok ama benim yumurtam kendiliğinden olmadı gerekenden çok ve düzensi büyüyor. Bu teşhisi 3 ay aynı gün doktora gidip farklı yumurta boyutları ile karşılaşınca kendim koydum:)
Ekim ayında doktora gittiğimde 11. Gün 32 mm yumurtam vardı, doktor çok büyümüş dedi hatta hormon testi yaptı vs çatlamadığında görüldü.
Ama dün gecikme yaşayınca gebelik testi yaptım pozitif olduğunu gördüm, tabi
Daha kan bile vermedim her şey nasip kısmet be olacağı belli değil.
Tekrar yumurtlama olmuş olabilir yumurta çatlamış olabilir Allah’ın nasibi her şey olabilir. Siz içinizden geleni yapın, ilişkiye devam edin bence.
Tıbbın yetersiz kaldığı bazı alanlar oluyor bu bebeğin tutma olayında, umarım güzel haber alırsınız🙏

Düzeltme: son yorumunuzu az önce okudum, Allah tez vakitte evlat kokusu duymayı nasip etsin her birimize ama önce sağlıkla, bunu kalp atışı duyulan bebeğini 9. Haftada kaybetmiş bir olarak söylüyorum.

X