Klomen kullananlar ve Başlayacak olanlar hadi toplanın 🌸

meryemhilall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
1.122
536
25
İlk defa kullanacağım çatlatma iğnesi ile birlikte birbirimize yardımcı olalım kızlar bilmediğimiz çok şey var 🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Melodilove

Benim hâla bir umudum var 🍃
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
287
191
Merhaba ben adetimin 3. Gün klomene başladım ben günlük 1 doz aldım çünkü doktor tavsıyesıyle degıl kendim kullanmaya basladım , çatlatma iğnesi kullanmadan kendim yumurtlama günümü artık hislerime güvenerek değerlendireceğim şuan adeti 1. Gününden itibaren 14. Günüm ve 2 gündür özellikle bugün sol kasığımda sanki bişeyler kıpırdıyo ve agrı yapıyor ani kalkma ve ani hareketlerde aşırı agrı hissediyorum galiba yımurtam çatlıyor diye düşünüyorum bakalım artık hayırlısı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-06-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

meryemhilall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
1.122
536
25
Merhaba ben adetimin 3. Gün klomene başladım ben günlük 1 doz aldım çünkü doktor tavsıyesıyle degıl kendim kullanmaya basladım , çatlatma iğnesi kullanmadan kendim yumurtlama günümü artık hislerime güvenerek değerlendireceğim şuan adeti 1. Gününden itibaren 14. Günüm ve 2 gündür özellikle bugün sol kasığımda sanki bişeyler kıpırdıyo ve agrı yapıyor ani kalkma ve ani hareketlerde aşırı agrı hissediyorum galiba yımurtam çatlıyor diye düşünüyorum bakalım artık hayırlısı
Canım kafana göre gitmeseydin keşke bu normal ağrı kesici değil ki kafana göre alasın bence yarın bi görün ultrasondan bakılsın yumurtaların yeterince gelişmiş mi ne durumda diye :)

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

meryemhilall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
1.122
536
25
Hayırlı olsun gülüm takıldığın yerde bana sor. 🥰😘
Çatlatma iğnesi yapılana kadar ilişki olmuyor değil mi doktor herhangi birşey demedi bana bu konuda 😀

Mavissss1

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
618
248
Kızlar bende başladım klomene bugün 3. Günüm perşembe kontrolüm var güzelce büyüsün yumurtalarımız inşallahh 🙏🤗

Nenekorkud

Yaşamak yaralanmaktır. Yaralanmak da güzel...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
545
685
Selam kizlar 🤗 ben de baslayacagm insallah klomen kullanmaya 😊 ama bna doktorum sdce klomen yazdi yani catlatma ignesnden falan bahsetmedi? Acaba igne herkeste kullanilmiyor mu? Yoksa doktorum adim adim gittkce mi bana soyleyecek:KK34: sizin bilginiz var mi 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-06-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 134 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Merve

🥲
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
16.867
59.278
29
Meraba ben bugün çatlatma iğnesi oldum saat 4 de 36 saat sonra ilişkiye girin dedi fAkat daha sonrasında nasıl olucak ilişkilerim sormayı unuttum doktora gün aşırımı hergün mu acaba
36 saat sonra cumartesi akşam diyelim, pazar salı perşembe diye yazmıştı. 2 gün üstüste sonra gün aşırı. Ama bazı doktorlar 4 gün filan üstüste diyor. 🤷🏻‍♀️ sen ara sor en iyisi.

Mavissss1

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
618
248
Selam kizlar 🤗 ben de baslayacagm insallah klomen kullanmaya 😊 ama bna doktorum sdce klomen yazdi yani catlatma ignesnden falan bahsetmedi? Acaba igne herkeste kullanilmiyor mu? Yoksa doktorum adim adim gittkce mi bana soyleyecek:KK34: sizin bilginiz var mi 🥰
Banada o konuda bişey demedi canım yumurtanın gelişimine göre karar veriyorlarmış 🙃

Merve

🥲
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
16.867
59.278
29
Benimki yeterli büyüklükte 2 yumurta olunca kullandı tek olunca kullanmadı.

Nenekorkud

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
545
685
Banada o konuda bişey demedi canım yumurtanın gelişimine göre karar veriyorlarmış 🙃
Ay tesekkur ederm valla gunlerdir dusunp duruyorm ben de. Yetrnce gelismezse tekrar ilac tekrar tahlil vs falan demek ki🤔 İnsallah fazla ugrasmadan Allah nasip eder hepimize kizlar🥰

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Nenekorkud

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
545
685
Benimki yeterli büyüklükte 2 yumurta olunca kullandı tek olunca kullanmadı.
Benm doktor ilactan 21gun sonra kan tahlilnde progesteron sonucuna bak beni arayp soyle dedi. O kadar🤢 demek ki duruma gore karar verecekmis :işsiz: ben de dusunuyorm bana niye igne falan bahsetmedi diye 🤢