Gebeliğe Hazırlık Klomen kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Birinsann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
1.239
744
Kizlar merhaba ben sürekli adet düzensizliği yaşıyorum hamild kalmak istiyorum eşimde sknyi yok bende bugün gittim doktor klomen diye bı ilac verdi akşam 8 de sabah 8de iç dedi 5 gün boyunca sonra gel bakalım bı kontrole dedi ama 5 gün sonra eşimin işi cikiyo ve ben gidemem gitmesem nolur doktor neden çağırdı acaba ve ilaç kullanıp hamile kalanlar varmi

O ilac yumurtalari buyutmek va kalitesini arttirmak icin. 5gun iciceksin ve sonra doktor yumurtalarinin ne kadar buyudugune bakacak ultrasonda. 1gun sonrada gitsen sorun olmaz ama doktoruna soyle oncesinde. 2gun araliklarla ne kadar buyudugune bakacak ya kendiliginden yada igneyle catlatacak yumurtani sonrada catladimi diye bakacak. Burda cok var bu ilacla hamile kalan, bende 2kez denedim olmadi sonra hsg filmi cektirdim tuplerim kapaliymis. İnsallah bu ay bende kullanacam klomen catlatma ignesi

O ilac yumurtalari buyutmek va kalitesini arttirmak icin. 5gun iciceksin ve sonra doktor yumurtalarinin ne kadar buyudugune bakacak ultrasonda. 1gun sonrada gitsen sorun olmaz ama doktoruna soyle oncesinde. 2gun araliklarla ne kadar buyudugune bakacak ya kendiliginden yada igneyle catlatacak yumurtani sonrada catladimi diye bakacak. Burda cok var bu ilacla hamile kalan, bende 2kez denedim olmadi sonra hsg filmi cektirdim tuplerim kapaliymis. İnsallah bu ay bende kullanacam klomen catlatma ignesi
Benm 1tane kızım var hiç böyle şeyler kullanmadım öylece oldu şimdi anlamıyorum doktorum normalde devlet doktoru çok ters i ne istediğini anlamadım soramadimda açıkçası

İcinize sinmediyse deyistirin doktorunuzu. Yumurtanin kalitesini arttirmak icin yazmis o ilaci, baska hormonlari filan kontrol etmedimi?

Kizlar merhaba ben sürekli adet düzensizliği yaşıyorum hamild kalmak istiyorum eşimde sknyi yok bende bugün gittim doktor klomen diye bı ilac verdi akşam 8 de sabah 8de iç dedi 5 gün boyunca sonra gel bakalım bı kontrole dedi ama 5 gün sonra eşimin işi cikiyo ve ben gidemem gitmesem nolur doktor neden çağırdı acaba ve ilaç kullanıp hamile kalanlar varmi
Canım bende klomen kullanıyorum dün bitirdim perşembe kontrolüm var benimde gitmen gerekiyor doktorun yumurta takibi yapıcak sana gereken olgunluğa ulaştıysa kendisi çatlar deyip ilişki günlerini söyleyecek ama ignede verebilir çatlama iğnesi ve onun içinde saat söylüyor doktorlar genelde 36-48 saat sonrası gibi bence ihmal etme ben klomenle hamile kaldım 8 ay olmayınca gitmiştim ilk ayda hemen hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı şuan tekrar kullanıyorum bence sende ihmal etme ve bazı postlarda klomenin kiste dönüştürdüğünü de okudum doktor kontrolünde başlayıp sonradan ihmal edenlerin herkes öyle olcak değil ama yinede dikkat edilmeli

Ya aslinda ihmal etmem ama iş gereği gidemiycm mecbur artk kullanıp birakicam akışına belki ulaşır kendi kendine çatlar nolcak bilemiyorum hayırlısı olsun

Merhaba, 2 ay önce bende klomen'i ilk defa kullandım. Sebebi yumurta kalitesini artırmak içindi. Çünkü eşimde de bende de aslında bir sıkıntı bulunamadı fakat 2 aydır denemelerimizin boşa gitmesine istinaden içmemi istedi. 5 Gün boyunca sabah akşam olmak üzere kullanıp bitiminde doktora gidiyorsun. Yumurta takibin yapılıyor, kaç adet kaç mm boyutunda vs diye. 1-2 gün geç gitmen sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Umarım anlatabilmişimdir:)) aslında benim yazma amacım klomen'i kullanırken dikkatli olmanız için uyarmak. Kullandığımın 3. gününde görme bozukluğu yaşadım, çift görme ve görüntümde titreme oluştu. Tabi çok korktuk ve göz doktoru, nöroloji hepsine gittim acilen ve sonuç klome'nin yan etkisi olarak netleşti. 15 gün kadar devam etti sonra geçti çok şükür. O yüzden bir yan etki ile karşılarsanız hemen ilacı kesmenizi öneririm. Ben ilacı kesmeseydim belki kalıcı hasar alabilirdim. Neyse ki sorun olmadı.

Merhaba kızlar ben kullandım doktor kontrolünde değil bu sefer her iki tarafımda ağrı var şuan acaba catlamamı oluşmadı bilemiyorum 20. Gün deyim adet belirttim var ovülasyon döneminde değerlendirdim Gören varsa yada aynı durumu yaşamış olanlar banda cevap verirmisiniz

2 defa klomen+ovritella iğnesi bende kullandım sonuç negatif ardından hsg filmi çektirdim tüplerim açık hiç bir sorunum çıkmadı hsg filminden 1 ay sonra hamile kaldım

2 defa klomen+ovritella iğnesi bende kullandım sonuç negatif ardından hsg filmi çektirdim tüplerim açık hiç bir sorunum çıkmadı hsg filminden 1 ay sonra hamile kaldım
Benim 1 tane kızım var 2yasinda ama onda hiç bunlar olmamıştı 7ay sonra olmuştu şuan istiyorux ne zaman olur bakalm

X