Gebeliğe Hazırlık Klomen kullandıktan sonraki ay yumurtaların çok erken büyümesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bilge Basak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2019
8
4
36
Merhaba arkadaşlar. Yumurta rezervim az olduğu için geçen ay doktorum Klomen ile yumurta takibi başlattı. 1 adet 19 mm, 2 adet de 15 mm büyüklüğünde yumurtam oluşmuştu. Ancak tutmadı ve regl oldum. Reglimin 5. günü tekrar kontrole gittim. Doktor 3 tane, 14 mm büyüklüğünde yumurtam olduğunu söyledi, bu hoşumuza giden bir durum değil dedi. Klomen in etkisi 60 gün sürer o yüzden bu ay Klomen kullanmayalım dedi. Aranızda böyle bir şey yaşayan var mı? Yumurtaların bu kadar erken bu boyuta ulaşması normal mi?

Merhaba canım peki yumurtaların hepsinin catladigini söyledi mi doktorun progesteron testi yaptınız mı ve testten sonra vajinal muayene yaptı mı yani aklıma yumurtaların catlamamis olma ihtimali geldi onun dışında reglken 14 mm hiç duymadım

Merhaba arkadaşlar. Yumurta rezervim az olduğu için geçen ay doktorum Klomen ile yumurta takibi başlattı. 1 adet 19 mm, 2 adet de 15 mm büyüklüğünde yumurtam oluşmuştu. Ancak tutmadı ve regl oldum. Reglimin 5. günü tekrar kontrole gittim. Doktor 3 tane, 14 mm büyüklüğünde yumurtam olduğunu söyledi, bu hoşumuza giden bir durum değil dedi. Klomen in etkisi 60 gün sürer o yüzden bu ay Klomen kullanmayalım dedi. Aranızda böyle bir şey yaşayan var mı? Yumurtaların bu kadar erken bu boyuta ulaşması normal mi?
Bende klomeni kullandigim ay sadece sag tarafmdaki yumurtalar olusmustu o ay gebe kalmadm ikinci ayda ne klomeni nede ignesini yaptrmadm doktorum izne gitmisti cnki o ay hamile oldugumu ogrendim

Merhaba canım peki yumurtaların hepsinin catladigini söyledi mi doktorun progesteron testi yaptınız mı ve testten sonra vajinal muayene yaptı mı yani aklıma yumurtaların catlamamis olma ihtimali geldi onun dışında reglken 14 mm hiç duymadım
Yeşimcim merhaba, doktorum çatlatma iğnesi yaptıktan sonra beni tekrar kontrol etmedi. Umarım dediğin gibi geçen aydan kalan küçük yumurtalar büyümüştür. Sence ohss olabilir mi?

Yeşimcim merhaba, doktorum çatlatma iğnesi yaptıktan sonra beni tekrar kontrol etmedi. Umarım dediğin gibi geçen aydan kalan küçük yumurtalar büyümüştür. Sence ohss olabilir mi?
Canım ohss daha çok tüp bebekte yumurtaların aşırı uyarılması sonucu oluşuyor diye okumuştum yumurta takibinde de olabilir mi bilmiyorum. Doktorun kontrol etmediyse önceki aydan çatlamayan yumurtan vardır gibime geliyor bende Letu kullandım 3 ay çatlatma iğnesi olmadan iki tane çatlamayan yumurtam hâlâ duruyor kist yani doğum kontrol hapiyla eritmeye çalışıyoruz yani çatlatma ignesiyle bir tane yumurtan catladiysa ultrasonda görünen çatlamayan yumurtaların bence sonuçta iğneyle ardı ardına hepsi çatlayacak demiyor doktorlar takibini yaptır bence. Reglin 21. günü progesteron testini mutlaka yaptır bunu doktorunun istemesi gerekliydi catladi mi catlamadi mi diye bakması gerekmiyor mu ben böyle biliyorum canım 🤔

Ayrıca kontrol etmeden kendinden emin nasıl konuşur anlamış değilim bı baksaydi keşke hepsi çatlamış mı ya da biri ikisi hâlâ duruyor ya da ne bilim ardı ardına hepsi çatlar merak etme fln deseydi reglin 5. günü 3 yumurtan nasıl oluşur diye kurcalamakta haklıydı klomenin etkisi sürüyor 3 ay bana da doktorum söylemişti ama üzme canını bakarsın o yumurtalar bu ay kendiliğinden çatlar kontrolünü yaptır mutlaka kiste dönüşmesin canım hakkında hayırlısı inşallah bu ay pozitifi görürsün 🙏🏻♥️

Ayrıca kontrol etmeden kendinden emin nasıl konuşur anlamış değilim bı baksaydi keşke hepsi çatlamış mı ya da biri ikisi hâlâ duruyor ya da ne bilim ardı ardına hepsi çatlar merak etme fln deseydi reglin 5. günü 3 yumurtan nasıl oluşur diye kurcalamakta haklıydı klomenin etkisi sürüyor 3 ay bana da doktorum söylemişti ama üzme canını bakarsın o yumurtalar bu ay kendiliğinden çatlar kontrolünü yaptır mutlaka kiste dönüşmesin canım hakkında hayırlısı inşallah bu ay pozitifi görürsün 🙏🏻
Desteğin için çok teşekkür ederim canım, ah bu doktorlar ağızlarından cımbızla laf alıyoruz zaten :KK43: inşallah kiste dönüşmez bu ay. Senin kistler de inşallah erir gider bu ay 🤗

Desteğin için çok teşekkür ederim canım, ah bu doktorlar ağızlarından cımbızla laf alıyoruz zaten :KK43: inşallah kiste dönüşmez bu ay. Senin kistler de inşallah erir gider bu ay 🤗
İnşallah canım rica ederim her zaman 🤗 Allah emeklerini boşa çıkarmasın inşallah hayırlı haberlerle ♥️

Merhabalar ben geçen ay 5 gün klomen kullandım domtor yumurta oluştu artık hamile kalana kadar gelmeme gerek yok dedi bu ay kasımın 10nunda adet olmam lazımdı olmadım ilk zamanlar adet sancısı oluyo iki gündür arada kasıklarda batma oluyo ama başka bı belirti dün test yaptım tek çizgi çıktı hamilemiyim degilmiyim anlamadım nekadar sürede idrarda çıkar ve yardımcı olurmusunuz klomen içince çatlatma iğnesi de olması gerekiyormuş bı arkadaş dedi ama benim tek yumurta olusmamisdi oda klomenle halloldu