Aile Planlaması Kocam bebek istemiyor

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
2 yıllık evliyiz ben 23 eşim 26 yaşında inişli çıkışlı bir evliliğimiz var evde yapacak bişey olmadığından birbirimize sarıyoruz bazen ama birbirimizi de seviyoruz. Ama Bi bebeğim olursa onunla ilgilenirim bütün ilgim o olur çok istiyorum ama sorun şu eşim istemiyor kendimi hazır hissetmiyorum diyor ne zaman ikna etmeye çalışsam istemiyorum diyor hayırlısı olsun diyor geçiştiriyor zaten benim polikistik over sendromum var doktorların verdiği iğne ilaçla hamile kalabirilim anca ama bunu anlamıyor 1 yıla yakın doğal yollarla korunduk daha sonra Bi tartışma oldu ben annemlere gittim 2 ay kadar kaldım zor bela ikna etti barıştık barıştık tan sonra korunmadık neredeyse 8 ay hiç korunmadan ilişki yaşadık bebek olmayınca doktora gittim dediğim gibi pcos tanısı kondu düzenli ilaç tedavisi uyguladık ama olmadı olmayınca ben bu ay ara vereyim dedim arayı verdim sonra genel kontrol için doktora gideyim dedim gittim doktor yumurtanın büyümüş gebeliğe müsaitsen dedi işi garantiye almak içinde çatlatma iğnesi de yaptı bu hafta gün aşırı ilişkiye girin dedi tamam dedim çok sevinmiştim eve gelip kocama anlatınca yüzü düştü ben istemiyorum boşuna iğne yaptın dedi o kadar ağladım üzüldüm ki ayrılmak istediğimi bile söyledim o istemiyor inada bindirdi galiba kafam o kadar karışık ki :KK43:
Küsüp barışmışsınız, daha evliliğiniz tam oturmadı demek ki. Yaşınız çok genç, eşiniz fikrini söyleyince hemen ayrılalım demek doğru değil. Eşiniz sizden ayrı bir birey ve düşüncelerine saygı duymanız lazım. Sizin isteğiniz olsun diye onu zorlarsanız bu manipülasyon geri teper bence

Canimmm 23 yaşındasın inan ki çok gençsin.Pcoslular doğal yoldan da gebe kalio sakın buna takılıp kendini üzme.6 ay ara ver eşini de arada iknaya çalış çok üstüne gitmeden.Biz kadınlar hangi yaşta olursak olalım bebek istioruz napalim dogamiz bu ama erkekler daha farklı.Bu sadece senin eşinde yok onu da bil ve daha da rahatla🙂
Bu tüm kadınlar için geçerli değil. Ben mesela hiç çocuk istemem

2 yıllık evliyiz ben 23 eşim 26 yaşında inişli çıkışlı bir evliliğimiz var evde yapacak bişey olmadığından birbirimize sarıyoruz bazen ama birbirimizi de seviyoruz. Ama Bi bebeğim olursa onunla ilgilenirim bütün ilgim o olur çok istiyorum ama sorun şu eşim istemiyor kendimi hazır hissetmiyorum diyor ne zaman ikna etmeye çalışsam istemiyorum diyor hayırlısı olsun diyor geçiştiriyor zaten benim polikistik over sendromum var doktorların verdiği iğne ilaçla hamile kalabirilim anca ama bunu anlamıyor 1 yıla yakın doğal yollarla korunduk daha sonra Bi tartışma oldu ben annemlere gittim 2 ay kadar kaldım zor bela ikna etti barıştık barıştık tan sonra korunmadık neredeyse 8 ay hiç korunmadan ilişki yaşadık bebek olmayınca doktora gittim dediğim gibi pcos tanısı kondu düzenli ilaç tedavisi uyguladık ama olmadı olmayınca ben bu ay ara vereyim dedim arayı verdim sonra genel kontrol için doktora gideyim dedim gittim doktor yumurtanın büyümüş gebeliğe müsaitsen dedi işi garantiye almak içinde çatlatma iğnesi de yaptı bu hafta gün aşırı ilişkiye girin dedi tamam dedim çok sevinmiştim eve gelip kocama anlatınca yüzü düştü ben istemiyorum boşuna iğne yaptın dedi o kadar ağladım üzüldüm ki ayrılmak istediğimi bile söyledim o istemiyor inada bindirdi galiba kafam o kadar karışık ki :KK43:
Insan cocugu olsun neden istemez ya anlamiyorum zaten hemende olmiycak zaman alicak bende pkoluyum 7 yldr olmuyo benim bebegim bnce var bi hayr bunda olmamasnda acele etme uzulme zaten zar zor giden evliligin var. Sorunlariniz var acele etme derim.

Evlilik düzelmesi için çocuk yapılmaz. Kocana sarıyorsan çocuktan sonra daha fazla saracaksın. Zaten evi terketmeler filan var evliliğiniz de birde çocuk diyorsunuz. Çocuk iyi giden evliliği bile bozabiliyorken hemde 🤦🏼

İyi giden bir evliliğin olmaması eşinizin isteksizliğine en büyük etken..önce tanıyın birbirinizi..keşfedin..gezin tozun hayatın ve birbirinizin keyfini çıkartın..adam hazır değilim diyor neden baskılıyorsunuz anlamadım..
O istemeden hamile kalırsanız çok yıpranırsınız hamilelikte psikoloji falan kalmıyor eşinizde istemedeği için size destek olmayacak ve dahada yıpranacaksınız ..bebek doğunca dahada zorlaşacak herşey göze alıyormusunuz gerçekten o kadar güçlümüsünüz?
Daha çok gençsiniz belliki erken evlenmişsiniz..çevreye kulak asmayın en az 30 yaşına gelmeden de çocuk falan düşünmeyin..nacizane

X