Kocam beni aldatıyor mu? Ne yapmalıyım?

Mesaj yakaladım diyorsun sadece ok oda. Yani bi erkek bi kadınla mesajlaşamazmı? Yazdığı laçka bir sohpettir şüpheni anlarımda ortada birşey yokken sen dırdır etmişsin. Kusura bakma ama bu anlattığın kadarsa bende eşini haklı buldum. Çocuk bakmak gerçekten çok zor ama hayattan ve kendinden vazgeçecek kadar değil. Eşini seviyorsan herşeyden önce kendini seviyorsan eşinin söylediklerini yapmalısın kendin için.

: ( çok üzüldüm ama hayırlısı. Yakaladınız mi eşinizi, nasıl yakaladınız : ( Sizin eski eşiniz de hayatında biri varken sizden beklentileri var mıydı söyle değiş böyle değiş diye. Az önce beni görüntülü aradı mesela, daha yeni uyanmış yataktaydı içim bi oh etti. Boşandıktan sonra pişman oldu mu? Olmuştur inşallah sürünsün
evet kendine bak çocuktan çok benimle ilgilen vs vs bir sürü şey söylerdi yakaldım bunları yapmadın dedi 4 ay gezdiler tozdular sonra pişman oldum dedi şuan bilmiyorum ilgilenmiyorum.

Size göre konuşmak ne kadar kolay. 4 senede çok iyi derecede konuşmanız lazım diyorsunuz ben yapamadım. Biraz tavsiye verin o zaman nasıl başarabilirim bunu?
Türk-Alman arkadaşınızla sürekli konuşmak ve kelime ezberlemek, ben de böyle söktüm dil. Bana göre konuşmak kolay falan değil 4sene almanca konuluşulan yerde öğrenilir diyorum. Adam sıkılmış bu durumdan

Çoğunuz 4-5 ay ayri kalmaya takılmışsınız, geleli 1 ay oldu. Bu ayin sonunda eşim de gelecek yanımıza 1.5 ay beraberiz. Sonra o geri donecek ben 1 ay daha kalacağım yani o kadar uzun süre ayri kalmamış oluyoruz.

Inanın daha fazla soğukluk olmadi aksine aramız daha iyi oldu, sık sık konuşuyoruz gün içinde. Ben annemlerin yanina geleli 1 ay oldu bu ay sonu da eşim gelecek yıllık izinini yapmaya ve 1.5 ay beraberiz. Sonra o tek döner ben 1 ay daha kalirim yani o kadar uzun ayri kalmis olmuyoruz. Ben iyi davranmaya başladıkça o da düzelmeye başladı şu an. Adamin istediği şey sevgi sözcüleriymiş meğer. Son cümlenizde çok haklısınız:)
sevindim adınıza
sevgi he canlının ihtiyacı
sevgi görmek değer görmek
öğrenmiş oldunuz eşiniz sevgi istiyor ne kadar güzel bu arada güzel mesajlar atarak hem gönlünü yapar hem de ilişkiyi taze tutabilirsiniz

Merhaba Kadınlar Kulübü üyeleri,
Yıllardır ne zaman bir derdim,sorunum olsa bu sitede yeri geldi derman buldum, yeri geldi yorumlarda kendime yoldaş buldum, tek yaşayan ben değilmişim dedim. Ve bu gece derdimi sizlere anlatmak için siteye üye oldum, lütfen bana yardım edin.

Eşimle severek evlendik kendisi Almanya'da doğmuş büyümüş ve ben de evlendikten sonra Almanya'ya geldim. 4 senedir evliyiz toplam tanışma süremiz 7 sene. 9 aylık bir kızımız var. Şimdi sorunumu anlatmaya başlıyorum.

4 Mart'ta eşimin telefonunda bir arama gördüm. Daha sonra bu kişi Whatsapp'ten "okey" yazmış yanına da öpücük smiley'i koymuş (kalpsiz olanından) Ben bunu görünce delirdim ama eşime hic gidip bağırmadım. Sadece surat ifademle sinirlendiğimi belli ettim. O günden sonra bizim aramız bir daha hiç eskisi gibi olmadı, eşim resmen o gün bana tüm biriktirdiklerini kustu.

Aynı kadından arada sırada mesaj yakaladım normal konuşma tarzında fakat telefonuna kilit koymuş girip bakamıyorum ne yazmış diye.

Beni suçlamaya başladı. Çocuktan sonra benimle hiç ilgilenmedin, beni bir kenara attın hiç bana sarılmadın. Çok kilo aldın kendine özen göstermedin. Çalışan bir eş istiyordu. Almanca öğrenip işe girmedin, hiç çabalamadın. Beni hep kıskandın bana hiç güvenmedin, bana güzel sözler söylemedin.. Her dediğinde haklı. Ben sevgimi göstermeye alışkın birisi değilim, utangaç bir yapım var. Mesela adam işten eve geliyor hoşgeldin diyen bir karısı yok, suratı hep asık. Fakat bilmiyor ki bu kadının surati neden asık..

O bana tüm nefretini kusunca ben kendi tarafımdaki hatalarımı anladim. Ama benim aklıma şüphe girdi bif kere beni aldatıyor mu diye. Eşime ne zaman beni aldatıyorsun desem sinirden çıldırıyor, deliriyor. Bırak artık bu boş hayalleri bırak beni delirttin böyle devam edeceksen gerçekten boşanacağım ömrümü seninle çürütemem diyor. Ben de o zaman açıkla o kız kim nerden arkadaşın diyorum sanane açıklamayacağım anlatmak istemiyorum sen senaryo yazmaya devam et diyor.
Böyle bir hayattan çok sıkıldım artik kendini değiştir diyor. Değerlenmeyeceksen ben böyle bir evlilikte yokum diyor.

Benden istediği şeyler;
- Kıskançlık yapmamam
- Almancayi iyi seviyede öğrenmem
- Şikayeti bırakmam. ( her konuda çok olumsuzum, şikayet ediyorum)

Annem bile damadından tarafta. Sen delirttin adamı aldatacağına da asla inanmıyorum diyor. Bende de şizofren gibi bir hastalık var aklima düştü bir kere o düşünceler gitmiyor. Sizce eşim beni aldatıyor mu ve ben ne yapmalıyım? Benden gerçekten boşanmak istese neden hâlâ benden istekleri var? Yok şunu yap bunu yap diye. Beni kendinden çok soğuttun biraz senden uzak kalmam dedi bana. Şu an ben tatilde ailemin yanındayım ve uzun kalacağım 4-5 ay. Anlatması çok zor umarım anlatabilmisimdir. Çabalamak ve evliliğimi kurtarmak istiyorum boşanma taraftari değilim.
Adam aldatmış işte niye soruyorsunuz hala

Allah korusun benimkine mesaj gelse evden ayrilmak dursun yanindan ayrilmam olayi cozmeden neden evden uzaklastin ki ?
Erkekler de her yedikleri hata da karsi tarafi sucluyorlar ne sacma insan ol yaninda ol ne demek kilolusun felan
Al karsina madem sende onunla konus guzelce sende ona isteklerini soyle degismek istedigini onunda destegiyle atlatacagini onun da boyle seyler yapmamasi o kadini engellemesini soyle beni aldattin mi felan konusuna girme umrunda degil gibi yap normalde bu erkeklerin sozlerine sinir oluyorum ama yuvan bozulmasin diye mecbur ugrascaksin el alemin kadinlarina emanet etme 😌

Benim kocam da evlendim evleneli kilo al diye cabaliyor 😂olmayinca olmuyor yani napalim sikma canini sakin davran

hanımlar dil öğrenmek kolay değil öyle. bu kızcağız hamilelik geçirmiş, çocuk doğurmuş el memleketinde. haliyle çoğu vakti evde geçmiş. kalkıp erasmusa üniversiteye gitmemiş ki hazırda kocaman bir sosyal çevresi olsun?

almanlar da öyle çok meraklı millet değildir yeni arkadaşlığa falan, konu komşu muhabbetine. adamların çoğu mahalledeki çocukluk arkadaşıyla ömrünü geçiriyor. hele de şimdi sağcılık oralarda iyice artmışken, evli çocuklu bir Türk kadını olarak orada konu sahibinin işi çok zor. bu minvalde 4 sene çok ama çok az. bana kalırsa daha alışma evrelerinde. kocası fazla üstüne gidiyor.

ayrıca ne olursa olsun bunlar aldatma sebebi değil. hele de sana evlat veren kadını hamileyken lohusayken aldatma sebebi değil. ne kadar konu sahibi kendinde kabahat bulsa da içi içini yiyor hala o mesajlaşılan kız konusunda.

konu sahibi bacım, telefon uygulamalarından haberdar mısın? dil öğrenmek için duolingo var, memrise var. onlarla çalışabilirsin. onun dışında youtube'da easy german diye bir kanal var bak orası da çok güzel konuşma almancası öğretiyor. çocuk kucağındayken aç izle videolarını, hem çocuğa da kulak aşinalığı olur. yeter ki iste, elbet yaparsın. ama senin o kocan bana pek hayırlı adam gibi görünmedi sen ne kadar övsen de.

mutsuzsanız hayata karşı kendiniz için bir adım atın tamam anne olmuşsunuz çok zor başka bir ülke yabancı insanlar yabancı bir dil ama eşiniz kendinizi geliştirmeniz için size yeterince fırsat sunmuş. herşeyin başı özgüven siz kendinizi geliştirip özgüven sahibi olursanız bu yaşadığınız ilişkilerin kalitesini de etkiler çocuğunuzun gelişimini de etkiler tüm sıfatlardan bi sıyrılıp kendiniz için bir şeyler yapın gidin dil öğrenin bi kursa yazının hobi edinin saçınızı boyatın eşinizle etkinliklere katılın birlikte kaliteli vakit geçirmeye çalışın ilişkiyi güçlendirecek şeyler bunlardır. kimse burada eşiniz sizi aldatıyor ya da aldatmıyor diyemez fakat kendi hatalarınız yüzünden eşinize saygınızı ve eşinizin size olan saygısını kaybetmeye sebep olursanız ilerde pişmanlık duyabilirsiniz. sorunlarınızı normal bir şekilde konuşarak çözmek zorundasınız, aksi halde hayatınız şüphe üzerinde ve mutsuz bir şekilde geçer

Bütün erkekler eşlerinden güler yüz, tatlı dil bekliyor. Hatta kendisi bağırıp çağırsa, hakaret etse de hemen unutup ona hep sevecen yaklaşmanızı istiyorlar. Benim eşim de öyle. Üniversite mezunu ama eğitimle ilgisi yok bunların. Ben de rol yapamıyorum. Üzgünsem birşey olmamış gibi güler yüzlü olamıyorum. Üç günden fazla küs kalmak iyi değildir derler. Sonunda yine ben başlıyorum konuşmaya ama eşimi değiştirmedim 22 yıldır. Sadece o bağırmaya başladığında eskisi gibi cevap vermiyorum. Ciddiye almıyorum. Onun daha çok zoruna gidiyor. Size de tavsiye ederim. Umursamadığını görünce devam etmez. Siz de biraz daha güler yüzlü ve sevecen olmaya çalışın. Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız tabii.

Şimdi adam aldatma hariç gercekten hakli. Jendinize bakıp bakmama konusu kisiden kisiye değişir bir sey diyemem. Ama bu saydigi negatif özellikler sizde varsa gercekten haklı. Önce kendinize sayginizdan almanca öğrenip ise girmeniz lazımdı.Evkiyseniz güleryüz göstermeniz lazımdı. Onun disinda aldatıyor bence yoksa söylerdi bu kisinin kim olduğunu. Madem bu kadar şikayetciymis baska kadınlarla konusuyor boşansaymış sizden

Kaç yaşındasınız ? Kendi anneniz bile sizin mızmızlanmanızı şikayet ediyorsa sizde gerçekten sorun var. Bi erkeğin yerine koyun kendinizi . Yada direk kendi açınızdan bakın. Karşınızdaki kişi herşeyi şikayetleniyor. Bence kendinizi tepeden tırnağa değiştirin bu sadece 3 5 aylık bi değişim olmasın köklü bir değişim olsun. Önce siz kendinize inanın karşınızdaki zaten olumlu değişimi görünce size yaklaşmak isteyecek. Ama ola ki bi aldatma konusu varsa o adamı manyak ederdim ben olsam.

Konu üzerinden baya zaman geçmiş, güncelleme yapmak istedim. Öncellikle buraya yazdıysam her cevaba ve eleştiriye açık olmam gerekir, bunu göze alarak yazmam gerekir ama bazı insanlar için konuşması, akıl vermesi ne kadar kolaymış, kesin aldatıyor vs vs demesi.

Birincisi aldatma konusunu öğrenemedim o konu açıklığa kavuşamadan kapandı, kapatmak zorundaydım yoksa psikoloji olarak delirecektim. Eğer evliliğe devam etmek istiyorsam kapatmaktan başka çarem yoktu. Fakat bu demek değil ki aldatılmayı kabullendim. Eşimin herhangi bir hareketinde değişiklik, soğuk davranma ne bileyim dayak vs olsa o zaman kolay kolay kapatamazdım.

İkincisi, yaşamayan herkese eleştirmek ve akıl vermek çok kolay gelir. Ama insan başına gelince önce bir oturup düşünüyor, dimdik ayakta durup karar vermek çok kolay olmuyor hele ki çocuğunuz da varsa. Önceliğim her zaman çocuğum.

Üçüncüsü, eşimi savunmadım kendi kötü özelliklerimi söyledim, sinirlilik asık suratlilik vs. Ve ben bu süre zarfında neden böyle olduğumu anladım. Tamamen aile ve yetiştirilme tarzıyla alakalı. Annem bizim için canını verir ama bizi hep ne gerek var diyerek, kusur bularak, azarlayarak büyüttü ve bu ben de bitmek tükenmek bilmeyen bir mutsuzluk, duyduğum en küçük eleştiride bile cinnet geçirme etkisi yaratti.

Ve son olarak eşimle aramız gayet iyi, ben de hâlâ çabalıyorum kendim için bir şeyler yapmaya. Allah daha kötü, çaresi olmayan dert vermesin kimseye. Sağlık oldukça üstesinden geliriz.

Merhaba Kadınlar Kulübü üyeleri,
Yıllardır ne zaman bir derdim,sorunum olsa bu sitede yeri geldi derman buldum, yeri geldi yorumlarda kendime yoldaş buldum, tek yaşayan ben değilmişim dedim. Ve bu gece derdimi sizlere anlatmak için siteye üye oldum, lütfen bana yardım edin.

Eşimle severek evlendik kendisi Almanya'da doğmuş büyümüş ve ben de evlendikten sonra Almanya'ya geldim. 4 senedir evliyiz toplam tanışma süremiz 7 sene. 9 aylık bir kızımız var. Şimdi sorunumu anlatmaya başlıyorum.

4 Mart'ta eşimin telefonunda bir arama gördüm. Daha sonra bu kişi Whatsapp'ten "okey" yazmış yanına da öpücük smiley'i koymuş (kalpsiz olanından) Ben bunu görünce delirdim ama eşime hic gidip bağırmadım. Sadece surat ifademle sinirlendiğimi belli ettim. O günden sonra bizim aramız bir daha hiç eskisi gibi olmadı, eşim resmen o gün bana tüm biriktirdiklerini kustu.

Aynı kadından arada sırada mesaj yakaladım normal konuşma tarzında fakat telefonuna kilit koymuş girip bakamıyorum ne yazmış diye.

Beni suçlamaya başladı. Çocuktan sonra benimle hiç ilgilenmedin, beni bir kenara attın hiç bana sarılmadın. Çok kilo aldın kendine özen göstermedin. Çalışan bir eş istiyordu. Almanca öğrenip işe girmedin, hiç çabalamadın. Beni hep kıskandın bana hiç güvenmedin, bana güzel sözler söylemedin.. Her dediğinde haklı. Ben sevgimi göstermeye alışkın birisi değilim, utangaç bir yapım var. Mesela adam işten eve geliyor hoşgeldin diyen bir karısı yok, suratı hep asık. Fakat bilmiyor ki bu kadının surati neden asık..

O bana tüm nefretini kusunca ben kendi tarafımdaki hatalarımı anladim. Ama benim aklıma şüphe girdi bif kere beni aldatıyor mu diye. Eşime ne zaman beni aldatıyorsun desem sinirden çıldırıyor, deliriyor. Bırak artık bu boş hayalleri bırak beni delirttin böyle devam edeceksen gerçekten boşanacağım ömrümü seninle çürütemem diyor. Ben de o zaman açıkla o kız kim nerden arkadaşın diyorum sanane açıklamayacağım anlatmak istemiyorum sen senaryo yazmaya devam et diyor.
Böyle bir hayattan çok sıkıldım artik kendini değiştir diyor. Değerlenmeyeceksen ben böyle bir evlilikte yokum diyor.

Benden istediği şeyler;
- Kıskançlık yapmamam
- Almancayi iyi seviyede öğrenmem
- Şikayeti bırakmam. ( her konuda çok olumsuzum, şikayet ediyorum)

Annem bile damadından tarafta. Sen delirttin adamı aldatacağına da asla inanmıyorum diyor. Bende de şizofren gibi bir hastalık var aklima düştü bir kere o düşünceler gitmiyor. Sizce eşim beni aldatıyor mu ve ben ne yapmalıyım? Benden gerçekten boşanmak istese neden hâlâ benden istekleri var? Yok şunu yap bunu yap diye. Beni kendinden çok soğuttun biraz senden uzak kalmam dedi bana. Şu an ben tatilde ailemin yanındayım ve uzun kalacağım 4-5 ay. Anlatması çok zor umarım anlatabilmisimdir. Çabalamak ve evliliğimi kurtarmak istiyorum boşanma taraftari değilim.
onu öyle bir şaşırtın ki o sizin peşinizden koşsun kendinize güvenin azmedin.

merhaba,

Öncelikle aranızın düzelmesine sevindim.
Ben nedense eşinizin sizi aldattığını düşünmedim yazdıklarınızdan.

Sizin gelişmenizi , kendinize bakmanızı, öz güvenli olmanızı istiyor. Bunlar sizin için çok iyi şeyler bence.
Eşinizi haklı buldum. Ben de yanımda kendine güveni olan , bakımlı , öz güvenli birini isterdim. Çünkü anladığım kadarıyla kendisi de akşam derslerine gidip kendini geliştirmeye çalışıyormuş.
Sizden de beklemesini normal buldum o sebeple. Bunları önce kendiniz için yapmalısınız bence. Yapamayacak olursanız üzgünüm ama eşiniz hayallerindeki gibi biriyle tanışırsa sizden uzaklaşıp ona kapılabilir.
O yüzden siz onun istediği gibi biri olun ama kendiniz için olun. Eşiniz yapamayacağınız bir şey istememiş .

Eşiniz olsun olmasın bu yaptıklarınız size çok iyi gelecek eminim. Pes etmeyin çabalayın. Bir dil öğrenmek müthiş bir şey her bakımdan.

Asık suratlı olmanıza gelince bu eksi yönünüzü fark etmeniz iyi bir şey. Ben de sürekli azarlar gibi konuşan , sürekli olumsuz , bunalım bir tiple olmak istemezdim. Çünkü gerçekten bu tarz şeyler insanın olan enerjisini de düşürüyor.

Son dönemde aranızın iyi olmasına kapılıp bırakmayın lütfen. Dimdik ayakta durmaya devam edin . En başta kendiniz için.

X