KOCAM HER YEMEKTE SORUN YARATIYOR

Ev yemeği nedir bilmemiş bu zamana kadar, hep dışardan yemiş yemiş sonra ev yemeği garip geliyor tabi.. Dışardan yemeğe devam etsin o çabalamayın onun için daha fazla. Kavgayı sonlandırmanın tek yolu "Yaptığım yemekleri beğenmiyorsun lütfen dışarda hallet o işini" demek olur. Belli ki geçinmek derdinde değil kendisi..

Ev yemeği nedir bilmemiş bu zamana kadar, hep dışardan yemiş yemiş sonra ev yemeği garip geliyor tabi.. Dışardan yemeğe devam etsin o çabalamayın onun için daha fazla. Kavgayı sonlandırmanın tek yolu "Yaptığım yemekleri beğenmiyorsun lütfen dışarda hallet o işini" demek olur. Belli ki geçinmek derdinde değil kendisi..
Kesinlijle oyle dusunuyorum ben daha once yaptiginda dediginiz gibi yaptim kendim sevdigim yemegi yaptim(disari yemegi sevmem hic) sen disardan iste begenmezsin bunu ben kendime yaptim dedim oturdu yedi ama bir sure sonra tekrar yapti bunu cozemiyorum iste

Ben tek başıma bir dolmayı bile 5 gün yiyorum. Her gün yemek mi yapılır. Eşim evde olunca da en az 2 günlük yiyecek kadar yapıyorum. İnsanın canı farklı bir şey yemek ister onu anlarım bunu yaparım da ama her gün her gün bu olmaz ki. Üstelik eşinin yemek için kavga çıkarması çok kırıcı, beğenmediği yemek bile olsa sen onu yapmak için en az 1 saatini harcıyorsun yoruluyorsun. Böyle insana yemezse yeme zıkkım ye denir. Neden böyle bir insanı çekiyorsun ki 50 yıl ona çeşit çeşit yemekler yapmak için mi dünyaya geldin? Eşinle konuş kendine çeki düzen versin, vermiyorsa bence evliliğini gözden geçir. Sana da yazık, ailen seni eşine köle ol diye yetiştirmedi

Bunların hepsi bir arada bizim yemek menüsünde olsa annem bir hafta anlatır size o gün bu kadar yemek yaptım diye. Sizin eşiniz beğenmemiş bir de üstelik.

Yani ailede öyle gördüğüm için mi bilmiyorum ama sofrada o kadar fazla çeşit yemek olunca kafam karışır benim, yine gidip tek bir şeyi yerim.

Kocanıza aşırı sinir oldum ki ben çok yemek seçen bir insanım. Yani genelde sevdiğim birkaç şey vardır ve psikopat gibi sürekli onları yerim. Buna rağmen sofrada 'ben bunu beğenmedim' cümlesi kuramam. Annem dayanamayıp hemen başka bir şey yapmaya kalkar ama babamın bu konudaki tavrından çekinirim açıkçası. Beğenmeyen, başka yemek isteyen kalkıp dolabı açar ve ne isterse kendi yapar diye sürekli söylediği bir cümle var.

Kimsenin hizmetçisi değilsiniz ya çok gerildim okurken. Kendisi yapsaymış salatayı.
İlk satıra sonuna kadar katılıyorum beğenmeseler bende annen gibi söyler dururdum herhalde. Gerçekten yemek yapmak çok zor ama yemesi max 30 dakika üstelik kadın köfte patates püresi filan yapmış. Hala beğenmiyor üstelik beğenmediğini söyleyip salatanın eksikliğini dile getirecek kadar utanmıyor. Aşırı sinir oldum kalkıp salatayı yapmak yerine kavga eden biriyle o masada oturup yemek bile yiyemezdim galiba

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Evleneceğine kendine ascı tutsaymıs.
Deli mi ne?:kızgın:

Bir Narsistle tam 11 yıl yaşadım .Gözünden tanırım inanın .
Taniyamazsiniz
Bencil olmakla narsistlik arasinda fark vardır burada iki satırla teshis koyamayiz
Sizin esiniz tıbbi olarak narsist tanisi almis miydi yoksa siz videolardan izleyerek mi bu teshisi koydunuz?
Konu sahibinin esi sadece yemekte boyle sorun cikartiyormus diger konularda iyiyiz denmis o zaman direkt narsist diyemeyiz ki
Lütfen doktor teshisi olmadan kendi kendinize teshisler koyup doktorculuk oynamayın/oynamayalim.

Ne kadar şımarık bir adam, corba köfte patates püresi turşu ayran nesini beğenmemiş, bu yediklerini bulamayan o kadar çok insan var ki bu ülkede. Bu yaptığı şımarıklık ve terbiyesşzlik, cok ayıp. Allah bir çarpar yiyecek kuru ekmek bulamaz. Sofraya gelen yemegi beğenmemek ne demek, o zaman bir gün siz yapın diğer gün o dönüşümlü yaparsınız o xamsn da ıkı gün üst üste aynı yemeği yemez beyefendi

Önüne kuru ekmek bile koymayın,emeğe saygısı yok. Yemeğe kusur bulan,ben bunu yemem,şunu yemem diyenlere tahammülüm yok.

Gereğini yapmışsınız. Ama sakın bir süre sonra tekrar denemesine izin vermeyin, anında tepki verin. Bir daha yemek yapmıyorum deyin ve yapmayın. Her boşanma tehditinde susup sonra tekrar kral kesilmesineizin vermeyin. Arada sadece yumurta kırın filan, işlerim vardı bugün böyle diyin. Alışsın bulduğunu yemeye.
Adam 3 çeşit yemeği eleştiriyor bas bas bağırıyor kavga ediyor yumurtayı görünce kafasına geçirir artık Allah yardımcısı olsun çok zor böyle insanla uğraşmak ben sadece yemek mevzusu olduğunu sanmıyorum başka konulardada eleştirici yapısı var gibi geldi bana

Adam 3 çeşit yemeği eleştiriyor bas bas bağırıyor kavga ediyor yumurtayı görünce kafasına geçirir artık Allah yardımcısı olsun çok zor böyle insanla uğraşmak ben sadece yemek mevzusu olduğunu sanmıyorum başka konulardada eleştirici yapısı var gibi geldi bana
Ne münasebet kafasına geçirir filan. Karşısındaki hizmetçisi değil ki onun da kafasına geçiremez. İyilik bilmiyorsa fazlasını yapmanın hiç bir anlamı da gereği de yok (ki zaten de olmamış.) Diğer sorunlarını bilmiyorum. Araları düzelmişken azla yetinmeyi öğretmekte fayda var

Sakın çocuk düşünme bu aşamada. Baba böyleyse çocuğuna nasıl yemek terbiyesi vereceksin.Kaldi ki bu adam yarın çocuk olsa senin anneliğini de eleştirir bencillik had safa canım bunlarda hepsi aynı örnek bunlara yapmazsan kıymetli olursun.

Ne münasebet kafasına geçirir filan. Karşısındaki hizmetçisi değil ki onun da kafasına geçiremez. İyilik bilmiyorsa fazlasını yapmanın hiç bir anlamı da gereği de yok (ki zaten de olmamış.) Diğer sorunlarını bilmiyorum. Araları düzelmişken azla yetinmeyi öğretmekte fayda var
İnşanlah değişir bu şekilde ömür geçmez komşuları bile aldırış etmeden bağıran birinden bahsediyoruz lafın gelişi dedim kafasına geçirşr diye yani tepkisi dahada büyük olacaktır diye 3 çeşit yemeği eleştiriyor saygı yok hiç bişekilde ne önündeki nimete ne eşine ne komşularına

Obez mi bu adam? İnsan yemeğe bu kadar anlam yükler mi? 3 saat sonra yine açıkıyorsun en nihayetinde. Benim eşimde yemeğe çok düşkündür. Bende o kadar hamarat değilim, gelir yardım eder. Sizinki bağırıp çağırıyor. Ne kadar ayıp. Bir de siz bu adamdan çocuk yapmaya çalışıyorsunuz? Bugün sizin yaptığınız yemeğe mani bulan adam, yarın yetiştirdiğiniz çocuğu beğenmeyecek.

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Bu adamlara böyle hizmetçileriymişiz davrandığımız sürece bu sorun bir ömür devam eder maalesef.. Beyefendi yaptığınız yemekleri beğenmiyorsa kıçını kaldırıp geçsin mutfağa yapsın yemeği hem siz karnınızı doyurun hem de o istediği yemeği yesin..Madem salatasız yemek istemiyor, Siz masa hazırlarken öküzcüğünüz de salata yapabilir mesela..Hiç yapmıyorsa dışardan sipariş versin.. Merak etmeyin bir kez sipariş verir iki kez üç kez falan derken maddi anlamda yıpranma yaşayıp o şuursuz lafları size etmez..

Ayrıca öyle bir anlatmışsınız ki sanki eşiniz felçli hasta.. Eli ayağı tutuyor geçsin mutfağa birlikte yapın ortak zevkinize göre yapın yeyin işte.. Böyle adamlara çok yüz verdikçe tepenize çıkar.. Hem ders çalışıp hem ev temizliği hem yemek yapmak zorunda değilsiniz.. Sevgili kocanıza kavga etmeden anlatın.. Baktınız yine aynı.. Mutfağa girip de yemek yapmayın..

Bu neymiş arkadaş ya.. Hepi topu bir insanız bizde.. Hem eve temizlikçi olacaksın hem aşcı olacaksın (sizinki şef olmanızı istiyor haspam) hem kadınlık yapacaksın hem çalışıp ev ekonomisine destek olacaksın , yarın öbür gün çocuk olur anne olacaksın..Ve bunları kusursuz falan olacaksın 🥴🥴 E bu adamlar ne işe yarıyor..?? Rica ediyorum şu zihniyetteki adamlara haddini bildirin.. Bi bitsinler artık yaaa..

Boşuna kavga edip kendinizi yıpratmayın.. Güzel güzel dersinizi çalışın kendi isteğinize göre pişirin yeyin.. Ötsün dursun bi kenarda dinlemeyin bile.. Destansı bir yorum yaptım ama artık çok duymaya başladım bu tarz şeyler.. Bu adamlar ne istiyor kadınlardan yeter artık yani yüz vermeyin böylelerine..

Obez mi bu adam? İnsan yemeğe bu kadar anlam yükler mi? 3 saat sonra yine açıkıyorsun en nihayetinde. Benim eşimde yemeğe çok düşkündür. Bende o kadar hamarat değilim, gelir yardım eder. Sizinki bağırıp çağırıyor. Ne kadar ayıp. Bir de siz bu adamdan çocuk yapmaya çalışıyorsunuz? Bugün sizin yaptığınız yemeğe mani bulan adam, yarın yetiştirdiğiniz çocuğu beğenmeyecek.
Kesinlikle katılıyorum sadece yemek mevzusu için değil çocuk olsa onada bin bir laf eder sevgiden ve saygıdan yoksun adam

X