Kocam hiç çalışmamış ve iş aramıyor

bir_fincan_kahve

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
1.062
1.694
Merhaba, o kadar dertliyim ki, buraya yazıp rahatlamak, sizlerden fikir almak istiyorum. Eşimle 3.5 yıl önce tanıştık, sevgili olduk. O zamanlar amerikaya gidip iş kuracaktı, onun heyecanı vardı. Netekim, tanıştıktan 6 ay sonra gitti, ama uçak biletini bile ben aldım, parası yoktu. Orada iş yapacağı insanla da hiç işler yoluNda gitmedi, 5 ay sonra döndü. Hala Amerikaya gitmesinin sebebi olan konu ile ilgili kendi kendine çalışıyor. 3.5 senedir herhangi bir işe girmeye uğraşmadı (eğitimi çok iyi, mühendis olmasına rağmen). Aslına bakarsanız hayatının hemen hemen hiç bir kısmında çalışmamış, eskiden ailesinin durumu iyiymiş, hala da onlardan destek alıyor. Biz 5 ay önce evlendik, ben hata mı yaptım, bu insanla birlikte olarak. Hiç çalışmadığı hiç bir gidere ortak olmadığı gibi benden de aralıklarla paralar aldı, ailesinden alamadığı zaman. 42 yaşındayım, evlenip çocuk sahibi olmayı çok istedim, kocama da çok aşık oldum, ama şimdi diyorumki hata mı yaptım. Ayrılıp başkasıyla tanışıp çocuk sahibi olma imkanım yok bence. Sürekli kavga ediyoruz bu dengesizliklerden ötürü, ben de bayağı geçiriyorum lafları, saygı kalmadı.

Evet hata yapmışsınız. Sizin yaşınıza yakın bir yaşı var zannediyorum. 40 yaşına kadar çalışmamış adam bu yaştan sonra zor çalışır. Sanırım iş kurma hayali bir vaad olmuş. Sizde kanmışsınız. Bile bile evlenmişsiniz. Zor bir durum. Bu adamdan çocuk yaparsanız 2 çocuğa bakacağınız gerçeğini kabul edin. Umarım geleceğiniz bugünden parlak olur. Alacağınız karar ne olursa olsun bütün yük sırtınızda olacak bunu unutmayın.

Ayşe tatile çıksın bence , o adama da celp gondersin ...
Nickinize cevap verdim 😊
😊 teşekkürler.
yani çocuk meselesi olmasa hiç evlenmezdim zaten. Bir de bu yaşıma kadar hiç uzun süreli ilişkim olmadı, eşime çok aşık oldum. O sıralarda bir sürü vaatleri vardı, şimdi görüyorumki hepsi hayalmiş

X