kocam kapanmami istiyor ?

canseleda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2015
15
5
26
Kapanmam için beni zorluyo annesiyle kavga etmiştik annesinin doldurduğunu düşünüyorum ben kapalilara karsi değilim ama ben öyle görmedim ben küçüklüğümsen beri hep derdim kocam kapanmami isterse bosanirim diye simdi bosanicam dogrumu yapiyorum sizce çok üstüme geliyor ?

Konu kapanmadan yazayım istemediğin hiçbir şeyi yapma . İster iyiliğin için yapsın ister seni çok sevdiğinden içinden gelmeyen hiçbir şeyi yapma.
Ki kapanmak bambaşka bir olay.
Kapanacaksan Allah rızası için kapanirsin koca rızası için değil.

Kapanmam için beni zorluyo annesiyle kavga etmiştik annesinin doldurduğunu düşünüyorum ben kapalilara karsi değilim ama ben öyle görmedim ben küçüklüğümsen beri hep derdim kocam kapanmami isterse bosanirim diye simdi bosanicam dogrumu yapiyorum sizce çok üstüme geliyor ?

Bemde yaklaşık 2 ay önce kapandım ama kendi isteğimle ki başkasının isteğiyle olacak birşey değil. Sakin sakin konuş Eşinle. Bunun için boşanmak saçma.

Kararın kesinse taviz verme. Boşanma lafını da sen açma, baktın o konuyu açıyor boşa gitsin.

Kendi dedi kapanmazsan bida yanima gelme diye ben Karimi kapali beyaz tertemiz istiyorum dedi bende kapali birini. Bul bosanalim o zaman dedim
oha terbiyesize bak kapalı tertemiz ne demek.. biz açıklar pis miyiz.. kocandır evinin direğidir felan da bu terbiyesizliğe kusura bakma da ben olsam tahammül edemezdim..
tamam dinimizde eşin isteklerini yerine getirmek var ama senin gönlün kapanmak istemiyorsa ve allah rızasından ziyade eş zoru ile kapanıyorsan bu biyerde daha büyük hata bence..

simdi esinizin tavri yanlis..ne demek sadece kapananlar mi beyaz temiz oluyormus diye sorarlar adama..
sizin tavrinizda yanlis..sizde rest cekiyorsunuz hemen..
olmaz boyle..
ortak yol bulmaya calisin,bu da sakinlik gerektirir..
sakin olun once..

Sonuçta sizinle açıkken evlenmiş. İnsan Allah rızası için kapanır. Kocanız onun bunun lafına çok itibar eden biri galiba. Dinde zorlama yoktur. Eğer bundan dolayı sizi istemiyorsa o boşansın ya da keşke hiç evlenmeseymiş. Kaldı ki gözlemlediğim kadarıyla kapanmak kolay bir şey değil ayrı bir özen gerektiriyor. Siz istemediğiniz halde yapmaya zorlanmanız çok saçma.

Bu olay koca istegiyle olacak bi olay mi da sizi zorluyo? Ayrica ne demek kapanmazsan yanima gelme?
Kendi isteklerini yapmadiginiz icin sizi yaninizda istemeyen birinin istegini yapmak dogru degil bence.
Bu sizin tercihiniz sizin karariniz ve allahla aranizda olucak bir sey.Kesinikle taviz vermeyin.

kapanmak çok mu zor.. kapanmanın manasını sebebini bildikten inandıktan sonra.. neden hemen kaynananıza bağylıyorsunuz belki hiç haberi yok... ha asla istemeden yapmayın bu işi asla... tesettür zorla yapılacak bir iş değil.. isteyerek gönülden yapmak lazım.. sevmeli istemeli aşkla yapılmalı.. yoksa daracık kot deve hörgücü gibi bir kafa 15 cm topukla naptığı belli olmayan insanlarla doluyor ortalık
şimdi eşinizin zoruyla kapanmayacağınızı söyleyin ona.. ama boşanmak nedir ya çook saçma..

Son düzenleme:
Evin direği mi ? :)
Bu sözü en son kanal 7 de duymuştum ilahi :))
oha terbiyesize bak kapalı tertemiz ne demek.. biz açıklar pis miyiz.. kocandır evinin direğidir felan da bu terbiyesizliğe kusura bakma da ben olsam tahammül edemezdim..
tamam dinimizde eşin isteklerini yerine getirmek var ama senin gönlün kapanmak istemiyorsa ve allah rızasından ziyade eş zoru ile kapanıyorsan bu biyerde daha büyük hata bence..

kapanmak çok mu zor.. neden hemen kaynananıza bağylıyorsunuz.. ha asla istemeden yapmayın bu işi asla... tesettür zorla yapılacak bir iş değil.. isteyerek gönülden yapmak lazım.. sevmeli istemeli aşkla yapılmalı.. yoksa daracık kot deve hörgücü gibi bir kafa 15 cm topukla naptığı belli olmayan insanlarla doluyor ortalık
şimdi eşinizin zoruyla kapanmayacağınızı söyleyin ona.. ama boşanmak nedir ya çook saçma..
kendi içinizde çelişmişsiniz..kapanmak çok mu zor derken,kapanın ne oalcak bu kadar zor mu demiş,ardından istemeden olmaz gönül rızası vs demişsiniz...
boşanmak neden saçma olsun,çok temel bir neden bana göre..adam başı açık haliyle kirli bulacak,yanıma gelme diyecek, kadın da evlli mi kalacak?

X