Kocam─▒n ailesi ­čĹî

Birrbulutolsam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 A─čustos 2020
874
2.014
Selam k─▒zlar

son zamanlarda nedense i├žimde bir g─▒c─▒kl─▒k var kocamon ailesine kar┼č─▒ herg─čn d├╝┼č├╝n├╝yorum kendi kendime sinir oluyorum onlara. 8y─▒ll─▒k bir ili┼čkimiz var bunun 3 y─▒l─▒ndada evliyiz ┼čimdi k─▒sa k─▒sa anlatay─▒m size. Bizden farkl─▒ ┼čehirde hepsi biz ba┼čka ┼čehirdeyiz benim ailemin oldu─ču ┼čehirde. ├çok kalabal─▒k bir ailesi var annesi 6 babas─▒ 7 karde┼č hepsi ilk ba┼člarda beni ├žok severdi bende ├žok severdim ├žok iyidi aram─▒z hala da iyi san─▒yor onlar ama ben hi├ž birine kar┼č─▒ iyi d├╝┼č├╝n├╝nemiyorum her y─▒l halalar─▒ 5-6 ki┼či haber vermeden bize gelir 1 haftaya yak─▒n kal─▒rlar defalarca dedim e┼čime istemiyorum haber vermeden gelmesinler bir daha dedim bu sene corona y├╝z├╝nden gelmediler allahtan. E┼čimin annesinede dedim bak anne evden ├ž─▒karken haber veriolar 5saat sonra bize geliyorlar ay─▒n 15inde maa┼č al─▒yoruz 12si 13├╝ gibi dolapta bir┼čey kalm─▒yor ay sonu oluyor ka├ž kere yok yere gidip market al─▒┼čveri┼či yapt─▒k son param─▒zla onlar i├žin dedim tamam ben konu┼čurum dedi ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu birinci derdim ikinci derdimse ge├žen sene e┼čimin babas─▒ emekli oldu asla paralar─▒nda g├Âz├╝m yok evlenirken bile sadece bilezik takt─▒lar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar tak─▒n dedim e┼čyalar─▒ d├╝─č├╝n├╝ her┼čeyi e┼čimle beraber yapt─▒k neyse emekli oldu insan bi d├╝┼č├╝n├╝p k├╝├ž├╝kte olsa bi hediye al─▒r diye d├╝┼č├╝nd├╝m ben b├Âyle ┼čeylere ├žok ├Ânem veririm an─▒ olur hat─▒ra kal─▒r diye bi hediye bekledim ama 1sene ge├žti yok. ┼×ehirde kendi evleri yok e┼čimin dedesinin evinde kal─▒yorlar yar─▒n ├Âb├╝r g├╝n ├Âlse dedesi ev mirasa girecek ve evden ├ž─▒kmak zorunda kalacaklar bunu kendileride biliyorlar ka├ž kere konu┼čtuk. Buna ramen emekli paras─▒yla gittiler 150bine k├Âye ev yapt─▒lar ve asla i┼č├ži paras─▒ vermediler e┼čimin babas─▒ kendi kendine yapt─▒ evin her┼čeyini yol yere havaya att─▒lar paray─▒ anlayaca─č─▒n─▒z. ┼×ehirde evleri yok ama k├Âyde harika evleri var k├Âyde tam k├Ây yani incin top oynuyor 10tane hane yoktur bile neyse. Sonradan ├Â─črendimki emekli olunca paray─▒ dolara yat─▒rm─▒┼člar ve onun faizi ile evi yapm─▒┼člar evet bunda ne var diceksiniz. Kv bana s├╝rekli faiz haram diyen bir insan kredi ├žekmi┼čtik d├╝─č─čn masraflar─▒n─▒ ├Âdemek i├žin bize k─▒rk tane laf etti faiz haram nas─▒l ├žekersiniz diye bende sustum uzatmak istemedim o zaman ├ž├╝nk├╝ anlamayacaklard─▒. Ama emekli paras─▒n─▒ dolara yat─▒r─▒p faiziyle ev yapt─▒rm─▒┼člar ve a─čz─▒ndan ka├ž─▒rd─▒ bana bunu bende dedim hanii haramd─▒─▒─▒??? Bize gelince haram size gelince haram de─čilmi dedim g├╝ld├╝ konuyu falan de─či┼čtirdi. Neyse dedim sustum yine uzatmak istemiyorum ├ž├╝nk├╝ aram─▒z bozulsun istemem. ┼×imdi bu pkurken ├žekilen kredilere yap─▒land─▒rma geldi e┼čimin borcu var o ├Âdenecek 15 binlira bende e┼čime dedimki ilk defa annenden iste onlarda para vard─▒r y─▒llard─▒r bi i─čne almad─▒lar evlenirkende yard─▒m etmediler tamam ama onlarda carm─▒ bilmiyorum dedi. ─░nan─▒n istemicem param─▒z olsa ama ┼čuan 2tane kredi ├Âd├╝yoruz k─▒┼č geldi do─čalgaz en az 450 geliyor neyse b├Âyle i┼čte sinir oluyorum hi├ž sormuyorlar nas─▒ls─▒n─▒z bir ihtiyac─▒n─▒z varm─▒ diye. Ayr─▒ca ┼čuan ben ├žal─▒┼čm─▒yorum 2.├╝niversite okuyorum ├Ân├╝m├╝zdeki sene bitecek in┼čallah o i┼če ba┼člayaca─č─▒m. Birde bi duru├ daha var sinirimi bozan s├╝rekli kv bana ├žpcuk yap ├žocuk yap diyip duruyor e┼čimin erkek karde┼či var ge├žen sene onun ├žocu─ču oldu s├╝rekli onu anlat─▒o bana eltimide allah var hi├ž sevmiyorum oda bana bay─▒lm─▒o zaten birbirimizi g├Âr├╝nce konu┼čuyoruz sadece oda kv le ayn─▒ ┼čehirde hatta ge├žen sene ├žocu─čun do─čum g├╝n├╝nde bizim ad─▒m─▒za gediye alm─▒┼č 350liraya bize fotosunu att─▒ 350liraya bunu ald─▒m siz ald─▒n─▒z diye haveriniz olsun dedi bizim haberimiz yok e┼čim yine ay sonuydu zar zor paras─▒n─▒ g├Ânderdik onlara. Neyse bana ├žocuk yap diyip duruyor bende ge├ženlerde anne yap diyorsunda para yok biz o ├žocu─ča nas─▒l bakaca─č─▒z dedim bana dalga ge├žer gibi ben bez paras─▒n─▒ g├Ânderirim sen yap dedi ben sinirlendim y├╝z├╝ne kapad─▒m telefonu. Ge├žen haftada 2 rahmim oldu─čunu ├Â─črendik onun i├žin ameliyat olcam 1 kere d├╝┼č├╝k yapt─▒m. Ben bunu ├Â─črendikten sonra kv benim annemi aray─▒p ne zaman ├žocuk yapacaklar diye sormu┼č yine annemde nolur sorup durma vard─▒r bi bildikleri gen├žler daha istedikleri zaman yaparlar demi┼č kv yine g├╝lm├╝┼č. Uzun ve kar─▒┼č─▒k oldu k─▒zlar ama ger├žekten e┼čimin ailesinde herkesi ├žok severdim ama art─▒k nedense nefret ediyorum s├Âyledikleri her┼čey bat─▒yor hi├ž aram─▒yorum art─▒k kimseyi aray─▒nca sinirim bozuluyor. K├Ât├╝ s├Âz s├Âyleyip kalpte k─▒rmak istemiyorum tek ├ž├Âz├╝m├╝m aramamak aray─▒ncada so─čuk konu┼čmak. ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

K─▒zlar emekli paras─▒ndan hediye bekliyorsun demi┼čsiniz bana ama a┼č┼čaya yazd─▒m buraya yazay─▒m di─čer ├žocu─čuna emekli olduk hediyesi diye kurutma makinas─▒ alm─▒┼člar ben aylar sonra ├Â─črendim iyi anne ne g├╝zel hay─▒rl─▒ olsun dedim bende. Benim hediye bekledi─čim milyallar de─čil hat─▒ra olsun diye k├╝├ž├╝k bir kahve fincan─▒ gibi bi┼čey ben paras─▒nda de─čilim d├╝┼č├╝ncesindeyim. Onlar ev yapt─▒ babamda emekli oldu bah├žede otursun diye sallanan sandalye ald─▒k biz onlara. Baz─▒ ┼čeyler para de─čil d├╝┼č├╝nce gerektiriyor.

Son d├╝zenleme:

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atat├╝rk
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 A─čustos 2018
5.006
12.061
┼×urada okudu─čum tek ┼čey para, para, para.
Nefret etmen demeyelim de size yard─▒mc─▒ olmamalar─▒ndan dolay─▒.
Size yard─▒mc─▒ olmak zorundalar m─▒?
Bence de─čil.
Ayr─▒ca insanlar emekli olduklar─▒nda size hediye almak zorunda da de─čiller.

Birrbulutolsam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 A─čustos 2020
874
2.014
yok artik.. emekli oldugu icin siz adama hediye alacaksiniz.

devamini okumaya gerek gormuyorum.
Emekli oldu diye zaten k├Âye ev yapt─▒─č─▒ i├žin bah├žede rahat rahat otursum diye sallanan sandalye ald─▒k ona ­čĹŹ­čĆ╝

I LoVe You

Rabbime ┼č├╝k├╝rler olsun­čą░­čą░
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2019
2.231
1.861
20
Selam k─▒zlar

son zamanlarda nedense i├žimde bir g─▒c─▒kl─▒k var kocamon ailesine kar┼č─▒ herg─čn d├╝┼č├╝n├╝yorum kendi kendime sinir oluyorum onlara. 8y─▒ll─▒k bir ili┼čkimiz var bunun 3 y─▒l─▒ndada evliyiz ┼čimdi k─▒sa k─▒sa anlatay─▒m size. Bizden farkl─▒ ┼čehirde hepsi biz ba┼čka ┼čehirdeyiz benim ailemin oldu─ču ┼čehirde. ├çok kalabal─▒k bir ailesi var annesi 6 babas─▒ 7 karde┼č hepsi ilk ba┼člarda beni ├žok severdi bende ├žok severdim ├žok iyidi aram─▒z hala da iyi san─▒yor onlar ama ben hi├ž birine kar┼č─▒ iyi d├╝┼č├╝n├╝nemiyorum her y─▒l halalar─▒ 5-6 ki┼či haber vermeden bize gelir 1 haftaya yak─▒n kal─▒rlar defalarca dedim e┼čime istemiyorum haber vermeden gelmesinler bir daha dedim bu sene corona y├╝z├╝nden gelmediler allahtan. E┼čimin annesinede dedim bak anne evden ├ž─▒karken haber veriolar 5saat sonra bize geliyorlar ay─▒n 15inde maa┼č al─▒yoruz 12si 13├╝ gibi dolapta bir┼čey kalm─▒yor ay sonu oluyor ka├ž kere yok yere gidip market al─▒┼čveri┼či yapt─▒k son param─▒zla onlar i├žin dedim tamam ben konu┼čurum dedi ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu birinci derdim ikinci derdimse ge├žen sene e┼čimin babas─▒ emekli oldu asla paralar─▒nda g├Âz├╝m yok evlenirken bile sadece bilezik takt─▒lar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar tak─▒n dedim e┼čyalar─▒ d├╝─č├╝n├╝ her┼čeyi e┼čimle beraber yapt─▒k neyse emekli oldu insan bi d├╝┼č├╝n├╝p k├╝├ž├╝kte olsa bi hediye al─▒r diye d├╝┼č├╝nd├╝m ben b├Âyle ┼čeylere ├žok ├Ânem veririm an─▒ olur hat─▒ra kal─▒r diye bi hediye bekledim ama 1sene ge├žti yok. ┼×ehirde kendi evleri yok e┼čimin dedesinin evinde kal─▒yorlar yar─▒n ├Âb├╝r g├╝n ├Âlse dedesi ev mirasa girecek ve evden ├ž─▒kmak zorunda kalacaklar bunu kendileride biliyorlar ka├ž kere konu┼čtuk. Buna ramen emekli paras─▒yla gittiler 150bine k├Âye ev yapt─▒lar ve asla i┼č├ži paras─▒ vermediler e┼čimin babas─▒ kendi kendine yapt─▒ evin her┼čeyini yol yere havaya att─▒lar paray─▒ anlayaca─č─▒n─▒z. ┼×ehirde evleri yok ama k├Âyde harika evleri var k├Âyde tam k├Ây yani incin top oynuyor 10tane hane yoktur bile neyse. Sonradan ├Â─črendimki emekli olunca paray─▒ dolara yat─▒rm─▒┼člar ve onun faizi ile evi yapm─▒┼člar evet bunda ne var diceksiniz. Kv bana s├╝rekli faiz haram diyen bir insan kredi ├žekmi┼čtik d├╝─č─čn masraflar─▒n─▒ ├Âdemek i├žin bize k─▒rk tane laf etti faiz haram nas─▒l ├žekersiniz diye bende sustum uzatmak istemedim o zaman ├ž├╝nk├╝ anlamayacaklard─▒. Ama emekli paras─▒n─▒ dolara yat─▒r─▒p faiziyle ev yapt─▒rm─▒┼člar ve a─čz─▒ndan ka├ž─▒rd─▒ bana bunu bende dedim hanii haramd─▒─▒─▒??? Bize gelince haram size gelince haram de─čilmi dedim g├╝ld├╝ konuyu falan de─či┼čtirdi. Neyse dedim sustum yine uzatmak istemiyorum ├ž├╝nk├╝ aram─▒z bozulsun istemem. ┼×imdi bu pkurken ├žekilen kredilere yap─▒land─▒rma geldi e┼čimin borcu var o ├Âdenecek 15 binlira bende e┼čime dedimki ilk defa annenden iste onlarda para vard─▒r y─▒llard─▒r bi i─čne almad─▒lar evlenirkende yard─▒m etmediler tamam ama onlarda carm─▒ bilmiyorum dedi. ─░nan─▒n istemicem param─▒z olsa ama ┼čuan 2tane kredi ├Âd├╝yoruz k─▒┼č geldi do─čalgaz en az 450 geliyor neyse b├Âyle i┼čte sinir oluyorum hi├ž sormuyorlar nas─▒ls─▒n─▒z bir ihtiyac─▒n─▒z varm─▒ diye. Ayr─▒ca ┼čuan ben ├žal─▒┼čm─▒yorum 2.├╝niversite okuyorum ├Ân├╝m├╝zdeki sene bitecek in┼čallah o i┼če ba┼člayaca─č─▒m. Birde bi duru├ daha var sinirimi bozan s├╝rekli kv bana ├žpcuk yap ├žocuk yap diyip duruyor e┼čimin erkek karde┼či var ge├žen sene onun ├žocu─ču oldu s├╝rekli onu anlat─▒o bana eltimide allah var hi├ž sevmiyorum oda bana bay─▒lm─▒o zaten birbirimizi g├Âr├╝nce konu┼čuyoruz sadece oda kv le ayn─▒ ┼čehirde hatta ge├žen sene ├žocu─čun do─čum g├╝n├╝nde bizim ad─▒m─▒za gediye alm─▒┼č 350liraya bize fotosunu att─▒ 350liraya bunu ald─▒m siz ald─▒n─▒z diye haveriniz olsun dedi bizim haberimiz yok e┼čim yine ay sonuydu zar zor paras─▒n─▒ g├Ânderdik onlara. Neyse bana ├žocuk yap diyip duruyor bende ge├ženlerde anne yap diyorsunda para yok biz o ├žocu─ča nas─▒l bakaca─č─▒z dedim bana dalga ge├žer gibi ben bez paras─▒n─▒ g├Ânderirim sen yap dedi ben sinirlendim y├╝z├╝ne kapad─▒m telefonu. Ge├žen haftada 2 rahmim oldu─čunu ├Â─črendik onun i├žin ameliyat olcam 1 kere d├╝┼č├╝k yapt─▒m. Ben bunu ├Â─črendikten sonra kv benim annemi aray─▒p ne zaman ├žocuk yapacaklar diye sormu┼č yine annemde nolur sorup durma vard─▒r bi bildikleri gen├žler daha istedikleri zaman yaparlar demi┼č kv yine g├╝lm├╝┼č. Uzun ve kar─▒┼č─▒k oldu k─▒zlar ama ger├žekten e┼čimin ailesinde herkesi ├žok severdim ama art─▒k nedense nefret ediyorum s├Âyledikleri her┼čey bat─▒yor hi├ž aram─▒yorum art─▒k kimseyi aray─▒nca sinirim bozuluyor. K├Ât├╝ s├Âz s├Âyleyip kalpte k─▒rmak istemiyorum tek ├ž├Âz├╝m├╝m aramamak aray─▒ncada so─čuk konu┼čmak. ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ
Bende 2 senelik evliyim belliki kar┼č─▒ndaki insanlar laftan anl─▒cak insanlar de─čiller o y├╝zden bo┼č ver sadece e┼činle mutlulu─čuna bak ne yoksa ba┼čka t├╝rl├╝ mutlu olamazs─▒n ve buda evlili─čine zarar vermeye ba┼člar inanki kimseyi takmad─▒─č─▒nda mutlu olucaks─▒n geldiler mi sende ┼čakayla kar─▒┼č─▒k g├╝lerek laf sok bo┼č ver sen ├╝z├╝lece─čine sen d├╝┼č├╝nece─čine onlar d├╝┼č├╝ns├╝n daha bizlerin ya┼č─▒ ka├ž ki kocam─▒z─▒n ailesini d├╝┼č├╝nelim

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 24-12-2021

Hamileli─čimin 13. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 191 g├╝n kald─▒.

Bug├╝n itibariyle bebe─činizin 20 adet bebek di┼či ve di┼č oyuklar─▒, di┼č etinde olu┼čmu┼č durumda. ├ľn├╝m├╝zdeki 3 g├╝n i├žinde bebe─činizin ba─č─▒rsaklar─▒ k─▒vr─▒ml─▒ bir form alacak ve villuslar(ba─č─▒rsaklar─▒n i├ž y├╝zeyini olu┼čturan ve besinlerin emilmesini sa─člayan k─▒l─▒ms─▒ ├ž─▒k─▒nt─▒ yap─▒lar) ile kapl─▒ hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan g├Ârebilirsiniz. Di─čer k├╝lt├╝rlerde do─čum : Yeni Gine'deki Arapesh halk─▒ aras─▒nda taze hindistan cevizleri emziren kad─▒nlar i├žin ayr─▒l─▒r

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 26 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 54 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Pinhan

Kendinsin ge├ž kald─▒─č─▒n
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
1.623
5.459
Halalar─▒n yapt─▒─č─▒ sa├žmal─▒─ča tepki vermekte hakl─▒s─▒n─▒z. Ne m├╝nasebet habersizce 1 hafta yat─▒ya gelmek. Nas─▒l insanlar var, ┼ča┼č─▒yorum bazen.

Di─čer konular ├žok kar─▒┼č─▒k. Anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla maddi beklentileriniz var kay─▒n ailenizden.
Bence beklentinizi s─▒f─▒ra d├╝┼č├╝r├╝n.Mecbur de─čiller.
Kay─▒npederinizin emeklilik paras─▒n─▒ nereye harcad─▒─č─▒ da sizi ilgilendirmez. Sorarsa fikir verirsiniz ama size ne?
Benim annem ve babam emekli olduklar─▒nda olsun, b├╝y├╝klerinden miras kald─▒─č─▒nda olsun bizlere hediyeler ald─▒lar,maddi de─čeri fazla olan ┼čeyler. Tam sizin istedi─činiz gibi
Ama kay─▒n ailem yapmad─▒ bunu. Yapmaz da, ben ihtimal bile vermem.. Beklemem de zaten.
Ben kendi ailemden de istemedim ama bu i├žten gelen bir┼čey san─▒r─▒m.
Beklentisiz oldu─čum i├žin mutlu oldum.
Di─čerlerinden de beklentisiz oldu─čum i├žin mutsuz olmad─▒m.
Herkes kavrulsun kendi ya─č─▒nda, size ne faizinden evinden paras─▒ndan, bo┼čverin Allahasen.

Bebek yapmaya gelince, o da sizin bilece─činiz i┼č ve Allah─▒n takdiri.
Baz─▒ kay─▒nvalideler b├Âyle d├╝rter hadsizce, olur yani. Hee deyin ge├žin, telefon y├╝z├╝ne kapatmak falan ├ž├Âz├╝m m├╝?
Bence biraz rahatlay─▒n aileye kar┼č─▒.

Pinkflambe

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 Ocak 2016
5.410
23.573
├çok uzun yazm─▒┼čs─▒n─▒z kusura bakmay─▒n hepsini okuyamad─▒m ama ortada ciddi bir sorun g├Âremedim. Yoktan yere kendinizi doldurmay─▒n.

Ben b├Âyle ┼čeylere ├Ânem veririm hediye bekledim demi┼čsiniz ama siz ├Ânem veriyorsunuz diye herkes ├Ânem vermek zorunda de─čil. Herkesin karakteri, d├╝┼č├╝ncesi bir de─čil. Onlar ├Ânem vermiyor demek ki. Ne alaka ayr─▒ca niye als─▒nlar size hediye?

Halalarla ilgili konuda hakl─▒s─▒n─▒z ama orada da muhatab─▒n─▒z kay─▒nvalide de─čil bizzat misafiriniz olmal─▒yd─▒. ─░kinci ├╝niversite okuyorum ├žal─▒┼čm─▒yorum yazm─▒┼čs─▒n─▒z bu sizin se├žiminiz neden sizin se├žiminiz sonucunda ya┼čad─▒─č─▒n─▒z maddi s─▒k─▒nt─▒lar onlar─▒ ilgilendirsin ki? Beklentiniz bana sa├žma geldi.

Faiz haram diyen bir insan─▒n faize para yat─▒rmas─▒ evet sa├žma ama ├Âyle ├žokta meselelik bir konu de─čil

Margaret Hale

Guru
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
21 Kas─▒m 2017
5.891
22.403
emekli oldu insan bi d├╝┼č├╝n├╝p k├╝├ž├╝kte olsa bi hediye al─▒r diye d├╝┼č├╝nd├╝m ben b├Âyle ┼čeylere ├žok ├Ânem veririm an─▒ olur hat─▒ra kal─▒r diye bi hediye bekledim ama 1sene ge├žti yok.
Allah a┼čk─▒na size emeklilik hat─▒ras─▒ diye niye hediye als─▒n ya ┼čaka m─▒s─▒n─▒z ahsajjsjs
Buna ramen emekli paras─▒yla gittiler 150bine k├Âye ev yapt─▒lar
Size ne? Paray─▒ nereye harcayacaklar─▒n─▒ size mi soracaklard─▒? Ya┼č─▒n─▒ ba┼č─▒n─▒ alm─▒┼č insanlar, k├Âye ev yapmalar─▒ da gayet normal. Bir bildikleri vard─▒r onlar─▒n. ┼×ehirde ya┼čamak i├žin sizin evinize ├ž├Âkmezler korkmay─▒n.

Bunlar d─▒┼č─▒nda hakl─▒s─▒n─▒z. Ben olsam ben de g─▒c─▒k olurdum.

Birrbulutolsam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 A─čustos 2020
874
2.014
┼×urada okudu─čum tek ┼čey para, para, para.
Nefret etmen demeyelim de size yard─▒mc─▒ olmamalar─▒ndan dolay─▒.
Size yard─▒mc─▒ olmak zorundalar m─▒?
Bence de─čil.
Ayr─▒ca insanlar emekli olduklar─▒nda size hediye almak zorunda da de─čiller.
Fark ettiyseniz onlardan ┼čimdiye kadar evlenirken takt─▒klar─▒ bilezik d─▒┼č─▒nda hi├ž bir┼čey istemdim ? Hala ev e┼čyas─▒ taksidi ├Âd├╝yoruz e┼čimle biz. Bize hediye almay─▒p di─čer o─čullar─▒na kurutma makinasi alm─▒┼člar ama ├žocuklar─▒da oldu emekli olduk hediye ald─▒k onlara diye bize anlat─▒yorlar ee iyi o zaman g├╝le g├╝le kullan─▒n dedik bizde. Ben emekli oldu bana milyarlar versin demedim bi kahve fincan─▒ bile al─▒p buda benim emekli paramla ald─▒─č─▒m hat─▒ra olsun diyebilirdi diye d├╝┼č├╝n├╝yor─▒m

Lolapink

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Ekim 2017
1.454
3.162
ikinci derdimse ge├žen sene e┼čimin babas─▒ emekli oldu asla paralar─▒nda g├Âz├╝m yok evlenirken bile sadece bilezik takt─▒lar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar tak─▒n dedim e┼čyalar─▒ d├╝─č├╝n├╝ her┼čeyi e┼čimle beraber yapt─▒k neyse emekli oldu insan bi d├╝┼č├╝n├╝p k├╝├ž├╝kte olsa bi hediye al─▒r diye d├╝┼č├╝nd├╝m ben b├Âyle ┼čeylere ├žok ├Ânem veririm an─▒ olur hat─▒ra kal─▒r diye bi hediye bekledim ama 1sene ge├žti yok.
Bu ne ┼čimdi?? Adam sizin i├žin mi ├žal─▒┼čt─▒ yani y─▒llarca? Bak ba┼čka ihtiya├žlar─▒ varm─▒┼č onu kar┼č─▒lam─▒┼člar. Sevinmelisin size muhta├ž de─čiller ama siz k─▒skan─▒yorsunuz gibi geldi. Ayr─▒ca ge├žinemiyorsan─▒z i┼če girseniz 2. ├╝niversitenizmi┼č eminim i┼č bulursunuz.
Bence siz biraz sakin olun ortada problem yok.

Calcifer

Guru
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
24 Ekim 2014
28.934
141.105
Hakl─▒ olduklar─▒n─▒z;
1. Halalar─▒n sizde kalmas─▒n─▒ istememeniz
2. ├žocuk diye konu┼čmalar─▒na k─▒zman─▒z

Haks─▒z Olduklar─▒n─▒z;
1. KP emekli ikramiyesinden pay beklemeniz
2. Yapt─▒rd─▒klar─▒ evin nerede olaca─č─▒na kar─▒┼čman─▒z
3. Paralar─▒n─▒n hesab─▒n─▒ yapman─▒z ki sizi ilgilendirmez

4. en ufak s─▒k─▒nt─▒da KP emekli maa┼č─▒na ve ikramiyesine g├╝venmeniz

giggles

Shady's back.­čą┤
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 May─▒s 2020
5.466
23.993
Ay konunun ba┼č─▒n─▒ sonunu unuttum valla

Çat kapı gelen akraba konusunda haklısınız rahatsız olmakta

E┼činizin babas─▒ 35 y─▒l ├žal─▒┼čt─▒ diye size ne hat─▒ras─▒ alacakt─▒? ├ç─▒lg─▒n m─▒s─▒n─▒z Allah a┼čk─▒na? G├Âz├╝n├╝z yokmu┼č ha iyi ki.

Evlenirken size yard─▒m etme zorunluluklar─▒ yok e┼č ailelerinin. Her ┼čeyi kendi ba┼č─▒m─▒za yapt─▒k demi┼čsiniz. Demek ki sizinkiler de yard─▒m etmemi┼č. Adam bi emekli olacak rahata erecek para istemeye e┼činizi yolluyorsunuz. Ho┼č olmam─▒┼č bence. B├╝t├ženize g├Âre harcama yap─▒n s─▒k─▒┼čmay─▒n.

Kendi paralar─▒yla istedikleri yerde ev yaparlar. Sizinle kalal─▒m m─▒ dediler yoksa sizden para m─▒ istediler ev i├žin?

Emekli ikramiyesini dolara yat─▒rd─▒larsa oradan gelen kazan├ž faiz say─▒lm─▒yor diye biliyorum. Ama vadeli hesap tarz─▒ysa evet faiz. Ama ├žok ┼čart m─▒d─▒r hani haramd─▒ diye ilk f─▒rsatta laf atmak bilemiyorum.

Ye─čenlere do─čum g├╝n├╝nde hediye al─▒n─▒r. Normal olan sizin alman─▒zd─▒ zaten ama sizin i├žin de alma ┼č─▒kl─▒─č─▒ g├Âstermi┼čler. Size de te┼čekk├╝r edince zorda kalmay─▒n diye haber vermi┼čler. Bunu bile k├Ât├╝ alg─▒lay─▒p paras─▒n─▒ yollam─▒┼čs─▒n─▒z. Kusura bakmay─▒n ├žocuk ay─▒n 15inden ├Ânce do─čma gafletinde bulunmu┼č. Sizi d├╝┼č├╝n├╝p maa┼čtan sonra do─čmal─▒yd─▒ ­čśČ­čśČ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 12-12-2021

Hamileli─čimin 15. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 179 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizdeki h─▒zl─▒ ve s├╝rekli b├╝y├╝me onun ├Âncesine g├Âre daha ├ževik olmas─▒n─▒ sa─člar. ├ľrne─čin ┼čimdi bebe─činiz kafas─▒n─▒ d├Ând├╝rebiliyor, a─čz─▒n─▒ a├žabiliyor ve dudaklar─▒n─▒ s─▒k─▒ca bast─▒rabiliyor. Bebe─činiz yakla┼č─▒k 28 gr a─č─▒rl─▒─č─▒nda ve 8-9 cm uzunlu─čunda .Muhtemelen sabah bulant─▒lar─▒n─▒z ya ├žok azald─▒ yada tamamen bitti.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 74 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 87 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Calcifer

Guru
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
24 Ekim 2014
28.934
141.105
Fark ettiyseniz onlardan ┼čimdiye kadar evlenirken takt─▒klar─▒ bilezik d─▒┼č─▒nda hi├ž bir┼čey istemdim ? Hala ev e┼čyas─▒ taksidi ├Âd├╝yoruz e┼čimle biz. Bize hediye almay─▒p di─čer o─čullar─▒na kurutma makinasi alm─▒┼člar ama ├žocuklar─▒da oldu emekli olduk hediye ald─▒k onlara diye bize anlat─▒yorlar ee iyi o zaman g├╝le g├╝le kullan─▒n dedik bizde. Ben emekli oldu bana milyarlar versin demedim bi kahve fincan─▒ bile al─▒p buda benim emekli paramla ald─▒─č─▒m hat─▒ra olsun diyebilirdi diye d├╝┼č├╝n├╝yor─▒m
beklenti i├žindesiniz. Emin olun size bir ┼čey almak zorunda de─čiller. Hediye g├Ân├╝l i┼čidir . ─░├žlerinden gelmemi┼č almam─▒┼člar. zorla hediye ald─▒ramazs─▒n─▒z

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atat├╝rk
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 A─čustos 2018
5.006
12.061

Can─▒m biz d├╝─č├╝n yapt─▒k 100 bine patlad─▒.
Ne annem, ne kv deler bir lira vermedi.
Onun borcunu ├Âderken e┼čim i┼čsiz kald─▒ yine gitmedim para verin diye.
Onlara g├╝venip evlenmedik sonucunda.
O bor├žlar bitti yerine ba┼čka bor├žlar girdi, d├╝zen bu.

Hediye k─▒sm─▒n─▒ gelince beklentiye girdi─čin s├╝rece sadece sen ├╝z├╝l├╝rs├╝n, e┼čini de ├╝zersin.
Gerisi bo┼č.