Kocamın ailesi 👌

Birrbulutolsam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
2.348
5.314
Selam kızlar

son zamanlarda nedense içimde bir gıcıklık var kocamon ailesine karşı hergğn düşünüyorum kendi kendime sinir oluyorum onlara. 8yıllık bir ilişkimiz var bunun 3 yılındada evliyiz şimdi kısa kısa anlatayım size. Bizden farklı şehirde hepsi biz başka şehirdeyiz benim ailemin olduğu şehirde. Çok kalabalık bir ailesi var annesi 6 babası 7 kardeş hepsi ilk başlarda beni çok severdi bende çok severdim çok iyidi aramız hala da iyi sanıyor onlar ama ben hiç birine karşı iyi düşününemiyorum her yıl halaları 5-6 kişi haber vermeden bize gelir 1 haftaya yakın kalırlar defalarca dedim eşime istemiyorum haber vermeden gelmesinler bir daha dedim bu sene corona yüzünden gelmediler allahtan. Eşimin annesinede dedim bak anne evden çıkarken haber veriolar 5saat sonra bize geliyorlar ayın 15inde maaş alıyoruz 12si 13ü gibi dolapta birşey kalmıyor ay sonu oluyor kaç kere yok yere gidip market alışverişi yaptık son paramızla onlar için dedim tamam ben konuşurum dedi ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu birinci derdim ikinci derdimse geçen sene eşimin babası emekli oldu asla paralarında gözüm yok evlenirken bile sadece bilezik taktılar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar takın dedim eşyaları düğünü herşeyi eşimle beraber yaptık neyse emekli oldu insan bi düşünüp küçükte olsa bi hediye alır diye düşündüm ben böyle şeylere çok önem veririm anı olur hatıra kalır diye bi hediye bekledim ama 1sene geçti yok. Şehirde kendi evleri yok eşimin dedesinin evinde kalıyorlar yarın öbür gün ölse dedesi ev mirasa girecek ve evden çıkmak zorunda kalacaklar bunu kendileride biliyorlar kaç kere konuştuk. Buna ramen emekli parasıyla gittiler 150bine köye ev yaptılar ve asla işçi parası vermediler eşimin babası kendi kendine yaptı evin herşeyini yol yere havaya attılar parayı anlayacağınız. Şehirde evleri yok ama köyde harika evleri var köyde tam köy yani incin top oynuyor 10tane hane yoktur bile neyse. Sonradan öğrendimki emekli olunca parayı dolara yatırmışlar ve onun faizi ile evi yapmışlar evet bunda ne var diceksiniz. Kv bana sürekli faiz haram diyen bir insan kredi çekmiştik düğğn masraflarını ödemek için bize kırk tane laf etti faiz haram nasıl çekersiniz diye bende sustum uzatmak istemedim o zaman çünkü anlamayacaklardı. Ama emekli parasını dolara yatırıp faiziyle ev yaptırmışlar ve ağzından kaçırdı bana bunu bende dedim hanii haramdııı??? Bize gelince haram size gelince haram değilmi dedim güldü konuyu falan değiştirdi. Neyse dedim sustum yine uzatmak istemiyorum çünkü aramız bozulsun istemem. Şimdi bu pkurken çekilen kredilere yapılandırma geldi eşimin borcu var o ödenecek 15 binlira bende eşime dedimki ilk defa annenden iste onlarda para vardır yıllardır bi iğne almadılar evlenirkende yardım etmediler tamam ama onlarda carmı bilmiyorum dedi. İnanın istemicem paramız olsa ama şuan 2tane kredi ödüyoruz kış geldi doğalgaz en az 450 geliyor neyse böyle işte sinir oluyorum hiç sormuyorlar nasılsınız bir ihtiyacınız varmı diye. Ayrıca şuan ben çalışmıyorum 2.üniversite okuyorum önümüzdeki sene bitecek inşallah o işe başlayacağım. Birde bi duruö daha var sinirimi bozan sürekli kv bana çpcuk yap çocuk yap diyip duruyor eşimin erkek kardeşi var geçen sene onun çocuğu oldu sürekli onu anlatıo bana eltimide allah var hiç sevmiyorum oda bana bayılmıo zaten birbirimizi görünce konuşuyoruz sadece oda kv le aynı şehirde hatta geçen sene çocuğun doğum gününde bizim adımıza gediye almış 350liraya bize fotosunu attı 350liraya bunu aldım siz aldınız diye haveriniz olsun dedi bizim haberimiz yok eşim yine ay sonuydu zar zor parasını gönderdik onlara. Neyse bana çocuk yap diyip duruyor bende geçenlerde anne yap diyorsunda para yok biz o çocuğa nasıl bakacağız dedim bana dalga geçer gibi ben bez parasını gönderirim sen yap dedi ben sinirlendim yüzüne kapadım telefonu. Geçen haftada 2 rahmim olduğunu öğrendik onun için ameliyat olcam 1 kere düşük yaptım. Ben bunu öğrendikten sonra kv benim annemi arayıp ne zaman çocuk yapacaklar diye sormuş yine annemde nolur sorup durma vardır bi bildikleri gençler daha istedikleri zaman yaparlar demiş kv yine gülmüş. Uzun ve karışık oldu kızlar ama gerçekten eşimin ailesinde herkesi çok severdim ama artık nedense nefret ediyorum söyledikleri herşey batıyor hiç aramıyorum artık kimseyi arayınca sinirim bozuluyor. Kötü söz söyleyip kalpte kırmak istemiyorum tek çözümüm aramamak arayıncada soğuk konuşmak. 🤷🏼‍♀️

Kızlar emekli parasından hediye bekliyorsun demişsiniz bana ama aşşaya yazdım buraya yazayım diğer çocuğuna emekli olduk hediyesi diye kurutma makinası almışlar ben aylar sonra öğrendim iyi anne ne güzel hayırlı olsun dedim bende. Benim hediye beklediğim milyallar değil hatıra olsun diye küçük bir kahve fincanı gibi bişey ben parasında değilim düşüncesindeyim. Onlar ev yaptı babamda emekli oldu bahçede otursun diye sallanan sandalye aldık biz onlara. Bazı şeyler para değil düşünce gerektiriyor.

Son düzenleme:
Selam kızlar

son zamanlarda nedense içimde bir gıcıklık var kocamon ailesine karşı hergğn düşünüyorum kendi kendime sinir oluyorum onlara. 8yıllık bir ilişkimiz var bunun 3 yılındada evliyiz şimdi kısa kısa anlatayım size. Bizden farklı şehirde hepsi biz başka şehirdeyiz benim ailemin olduğu şehirde. Çok kalabalık bir ailesi var annesi 6 babası 7 kardeş hepsi ilk başlarda beni çok severdi bende çok severdim çok iyidi aramız hala da iyi sanıyor onlar ama ben hiç birine karşı iyi düşününemiyorum her yıl halaları 5-6 kişi haber vermeden bize gelir 1 haftaya yakın kalırlar defalarca dedim eşime istemiyorum haber vermeden gelmesinler bir daha dedim bu sene corona yüzünden gelmediler allahtan. Eşimin annesinede dedim bak anne evden çıkarken haber veriolar 5saat sonra bize geliyorlar ayın 15inde maaş alıyoruz 12si 13ü gibi dolapta birşey kalmıyor ay sonu oluyor kaç kere yok yere gidip market alışverişi yaptık son paramızla onlar için dedim tamam ben konuşurum dedi ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu birinci derdim ikinci derdimse geçen sene eşimin babası emekli oldu asla paralarında gözüm yok evlenirken bile sadece bilezik taktılar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar takın dedim eşyaları düğünü herşeyi eşimle beraber yaptık neyse emekli oldu insan bi düşünüp küçükte olsa bi hediye alır diye düşündüm ben böyle şeylere çok önem veririm anı olur hatıra kalır diye bi hediye bekledim ama 1sene geçti yok. Şehirde kendi evleri yok eşimin dedesinin evinde kalıyorlar yarın öbür gün ölse dedesi ev mirasa girecek ve evden çıkmak zorunda kalacaklar bunu kendileride biliyorlar kaç kere konuştuk. Buna ramen emekli parasıyla gittiler 150bine köye ev yaptılar ve asla işçi parası vermediler eşimin babası kendi kendine yaptı evin herşeyini yol yere havaya attılar parayı anlayacağınız. Şehirde evleri yok ama köyde harika evleri var köyde tam köy yani incin top oynuyor 10tane hane yoktur bile neyse. Sonradan öğrendimki emekli olunca parayı dolara yatırmışlar ve onun faizi ile evi yapmışlar evet bunda ne var diceksiniz. Kv bana sürekli faiz haram diyen bir insan kredi çekmiştik düğğn masraflarını ödemek için bize kırk tane laf etti faiz haram nasıl çekersiniz diye bende sustum uzatmak istemedim o zaman çünkü anlamayacaklardı. Ama emekli parasını dolara yatırıp faiziyle ev yaptırmışlar ve ağzından kaçırdı bana bunu bende dedim hanii haramdııı??? Bize gelince haram size gelince haram değilmi dedim güldü konuyu falan değiştirdi. Neyse dedim sustum yine uzatmak istemiyorum çünkü aramız bozulsun istemem. Şimdi bu pkurken çekilen kredilere yapılandırma geldi eşimin borcu var o ödenecek 15 binlira bende eşime dedimki ilk defa annenden iste onlarda para vardır yıllardır bi iğne almadılar evlenirkende yardım etmediler tamam ama onlarda carmı bilmiyorum dedi. İnanın istemicem paramız olsa ama şuan 2tane kredi ödüyoruz kış geldi doğalgaz en az 450 geliyor neyse böyle işte sinir oluyorum hiç sormuyorlar nasılsınız bir ihtiyacınız varmı diye. Ayrıca şuan ben çalışmıyorum 2.üniversite okuyorum önümüzdeki sene bitecek inşallah o işe başlayacağım. Birde bi duruö daha var sinirimi bozan sürekli kv bana çpcuk yap çocuk yap diyip duruyor eşimin erkek kardeşi var geçen sene onun çocuğu oldu sürekli onu anlatıo bana eltimide allah var hiç sevmiyorum oda bana bayılmıo zaten birbirimizi görünce konuşuyoruz sadece oda kv le aynı şehirde hatta geçen sene çocuğun doğum gününde bizim adımıza gediye almış 350liraya bize fotosunu attı 350liraya bunu aldım siz aldınız diye haveriniz olsun dedi bizim haberimiz yok eşim yine ay sonuydu zar zor parasını gönderdik onlara. Neyse bana çocuk yap diyip duruyor bende geçenlerde anne yap diyorsunda para yok biz o çocuğa nasıl bakacağız dedim bana dalga geçer gibi ben bez parasını gönderirim sen yap dedi ben sinirlendim yüzüne kapadım telefonu. Geçen haftada 2 rahmim olduğunu öğrendik onun için ameliyat olcam 1 kere düşük yaptım. Ben bunu öğrendikten sonra kv benim annemi arayıp ne zaman çocuk yapacaklar diye sormuş yine annemde nolur sorup durma vardır bi bildikleri gençler daha istedikleri zaman yaparlar demiş kv yine gülmüş. Uzun ve karışık oldu kızlar ama gerçekten eşimin ailesinde herkesi çok severdim ama artık nedense nefret ediyorum söyledikleri herşey batıyor hiç aramıyorum artık kimseyi arayınca sinirim bozuluyor. Kötü söz söyleyip kalpte kırmak istemiyorum tek çözümüm aramamak arayıncada soğuk konuşmak. 🤷🏼‍♀️
Bende 2 senelik evliyim belliki karşındaki insanlar laftan anlıcak insanlar değiller o yüzden boş ver sadece eşinle mutluluğuna bak ne yoksa başka türlü mutlu olamazsın ve buda evliliğine zarar vermeye başlar inanki kimseyi takmadığında mutlu olucaksın geldiler mi sende şakayla karışık gülerek laf sok boş ver sen üzüleceğine sen düşüneceğine onlar düşünsün daha bizlerin yaşı kaç ki kocamızın ailesini düşünelim

Halaların yaptığı saçmalığa tepki vermekte haklısınız. Ne münasebet habersizce 1 hafta yatıya gelmek. Nasıl insanlar var, şaşıyorum bazen.

Diğer konular çok karışık. Anladığım kadarıyla maddi beklentileriniz var kayın ailenizden.
Bence beklentinizi sıfıra düşürün.Mecbur değiller.
Kayınpederinizin emeklilik parasını nereye harcadığı da sizi ilgilendirmez. Sorarsa fikir verirsiniz ama size ne?
Benim annem ve babam emekli olduklarında olsun, büyüklerinden miras kaldığında olsun bizlere hediyeler aldılar,maddi değeri fazla olan şeyler. Tam sizin istediğiniz gibi
Ama kayın ailem yapmadı bunu. Yapmaz da, ben ihtimal bile vermem.. Beklemem de zaten.
Ben kendi ailemden de istemedim ama bu içten gelen birşey sanırım.
Beklentisiz olduğum için mutlu oldum.
Diğerlerinden de beklentisiz olduğum için mutsuz olmadım.
Herkes kavrulsun kendi yağında, size ne faizinden evinden parasından, boşverin Allahasen.

Bebek yapmaya gelince, o da sizin bileceğiniz iş ve Allahın takdiri.
Bazı kayınvalideler böyle dürter hadsizce, olur yani. Hee deyin geçin, telefon yüzüne kapatmak falan çözüm mü?
Bence biraz rahatlayın aileye karşı.

Çok uzun yazmışsınız kusura bakmayın hepsini okuyamadım ama ortada ciddi bir sorun göremedim. Yoktan yere kendinizi doldurmayın.

Ben böyle şeylere önem veririm hediye bekledim demişsiniz ama siz önem veriyorsunuz diye herkes önem vermek zorunda değil. Herkesin karakteri, düşüncesi bir değil. Onlar önem vermiyor demek ki. Ne alaka ayrıca niye alsınlar size hediye?

Halalarla ilgili konuda haklısınız ama orada da muhatabınız kayınvalide değil bizzat misafiriniz olmalıydı. İkinci üniversite okuyorum çalışmıyorum yazmışsınız bu sizin seçiminiz neden sizin seçiminiz sonucunda yaşadığınız maddi sıkıntılar onları ilgilendirsin ki? Beklentiniz bana saçma geldi.

Faiz haram diyen bir insanın faize para yatırması evet saçma ama öyle çokta meselelik bir konu değil

emekli oldu insan bi düşünüp küçükte olsa bi hediye alır diye düşündüm ben böyle şeylere çok önem veririm anı olur hatıra kalır diye bi hediye bekledim ama 1sene geçti yok.
Allah aşkına size emeklilik hatırası diye niye hediye alsın ya şaka mısınız ahsajjsjs
Buna ramen emekli parasıyla gittiler 150bine köye ev yaptılar
Size ne? Parayı nereye harcayacaklarını size mi soracaklardı? Yaşını başını almış insanlar, köye ev yapmaları da gayet normal. Bir bildikleri vardır onların. Şehirde yaşamak için sizin evinize çökmezler korkmayın.

Bunlar dışında haklısınız. Ben olsam ben de gıcık olurdum.

Şurada okuduğum tek şey para, para, para.
Nefret etmen demeyelim de size yardımcı olmamalarından dolayı.
Size yardımcı olmak zorundalar mı?
Bence değil.
Ayrıca insanlar emekli olduklarında size hediye almak zorunda da değiller.
Fark ettiyseniz onlardan şimdiye kadar evlenirken taktıkları bilezik dışında hiç birşey istemdim ? Hala ev eşyası taksidi ödüyoruz eşimle biz. Bize hediye almayıp diğer oğullarına kurutma makinasi almışlar ama çocuklarıda oldu emekli olduk hediye aldık onlara diye bize anlatıyorlar ee iyi o zaman güle güle kullanın dedik bizde. Ben emekli oldu bana milyarlar versin demedim bi kahve fincanı bile alıp buda benim emekli paramla aldığım hatıra olsun diyebilirdi diye düşünüyorım

ikinci derdimse geçen sene eşimin babası emekli oldu asla paralarında gözüm yok evlenirken bile sadece bilezik taktılar onuda ben istemedim kendinizi zorlamayacak kadar takın dedim eşyaları düğünü herşeyi eşimle beraber yaptık neyse emekli oldu insan bi düşünüp küçükte olsa bi hediye alır diye düşündüm ben böyle şeylere çok önem veririm anı olur hatıra kalır diye bi hediye bekledim ama 1sene geçti yok.
Bu ne şimdi?? Adam sizin için mi çalıştı yani yıllarca? Bak başka ihtiyaçları varmış onu karşılamışlar. Sevinmelisin size muhtaç değiller ama siz kıskanıyorsunuz gibi geldi. Ayrıca geçinemiyorsanız işe girseniz 2. üniversitenizmiş eminim iş bulursunuz.
Bence siz biraz sakin olun ortada problem yok.

Haklı olduklarınız;
1. Halaların sizde kalmasını istememeniz
2. çocuk diye konuşmalarına kızmanız

Haksız Olduklarınız;
1. KP emekli ikramiyesinden pay beklemeniz
2. Yaptırdıkları evin nerede olacağına karışmanız
3. Paralarının hesabını yapmanız ki sizi ilgilendirmez

4. en ufak sıkıntıda KP emekli maaşına ve ikramiyesine güvenmeniz

Ay konunun başını sonunu unuttum valla

Çat kapı gelen akraba konusunda haklısınız rahatsız olmakta

Eşinizin babası 35 yıl çalıştı diye size ne hatırası alacaktı? Çılgın mısınız Allah aşkına? Gözünüz yokmuş ha iyi ki.

Evlenirken size yardım etme zorunlulukları yok eş ailelerinin. Her şeyi kendi başımıza yaptık demişsiniz. Demek ki sizinkiler de yardım etmemiş. Adam bi emekli olacak rahata erecek para istemeye eşinizi yolluyorsunuz. Hoş olmamış bence. Bütçenize göre harcama yapın sıkışmayın.

Kendi paralarıyla istedikleri yerde ev yaparlar. Sizinle kalalım mı dediler yoksa sizden para mı istediler ev için?

Emekli ikramiyesini dolara yatırdılarsa oradan gelen kazanç faiz sayılmıyor diye biliyorum. Ama vadeli hesap tarzıysa evet faiz. Ama çok şart mıdır hani haramdı diye ilk fırsatta laf atmak bilemiyorum.

Yeğenlere doğum gününde hediye alınır. Normal olan sizin almanızdı zaten ama sizin için de alma şıklığı göstermişler. Size de teşekkür edince zorda kalmayın diye haber vermişler. Bunu bile kötü algılayıp parasını yollamışsınız. Kusura bakmayın çocuk ayın 15inden önce doğma gafletinde bulunmuş. Sizi düşünüp maaştan sonra doğmalıydı 😬😬

Fark ettiyseniz onlardan şimdiye kadar evlenirken taktıkları bilezik dışında hiç birşey istemdim ? Hala ev eşyası taksidi ödüyoruz eşimle biz. Bize hediye almayıp diğer oğullarına kurutma makinasi almışlar ama çocuklarıda oldu emekli olduk hediye aldık onlara diye bize anlatıyorlar ee iyi o zaman güle güle kullanın dedik bizde. Ben emekli oldu bana milyarlar versin demedim bi kahve fincanı bile alıp buda benim emekli paramla aldığım hatıra olsun diyebilirdi diye düşünüyorım
beklenti içindesiniz. Emin olun size bir şey almak zorunda değiller. Hediye gönül işidir . İçlerinden gelmemiş almamışlar. zorla hediye aldıramazsınız

Canım biz düğün yaptık 100 bine patladı.
Ne annem, ne kv deler bir lira vermedi.
Onun borcunu öderken eşim işsiz kaldı yine gitmedim para verin diye.
Onlara güvenip evlenmedik sonucunda.
O borçlar bitti yerine başka borçlar girdi, düzen bu.

Hediye kısmını gelince beklentiye girdiğin sürece sadece sen üzülürsün, eşini de üzersin.
Gerisi boş.

aaa

ilk defa duydum emekli olan hediye mi alıyormuş

geçen bizim enişte emekli oldu ben ona kitap aldım

haftaya parası yatacak bakalım bana ne alacak

annem babam herkes emekli oldu kimseye de biz emekli olduk diye hediye almadılar
İnşallah sizin gelin değildir konu sahibi o zaman 😂😂😂

Ay konunun başını sonunu unuttum valla

Çat kapı gelen akraba konusunda haklısınız rahatsız olmakta

Eşinizin babası 35 yıl çalıştı diye size ne hatırası alacaktı? Çılgın mısınız Allah aşkına? Gözünüz yokmuş ha iyi ki.

Evlenirken size yardım etme zorunlulukları yok eş ailelerinin. Her şeyi kendi başımıza yaptık demişsiniz. Demek ki sizinkiler de yardım etmemiş. Adam bi emekli olacak rahata erecek para istemeye eşinizi yolluyorsunuz. Hoş olmamış bence. Bütçenize göre harcama yapın sıkışmayın.

Kendi paralarıyla istedikleri yerde ev yaparlar. Sizinle kalalım mı dediler yoksa sizden para mı istediler ev için?

Emekli ikramiyesini dolara yatırdılarsa oradan gelen kazanç faiz sayılmıyor diye biliyorum. Ama vadeli hesap tarzıysa evet faiz. Ama çok şart mıdır hani haramdı diye ilk fırsatta laf atmak bilemiyorum.

Yeğenlere doğum gününde hediye alınır. Normal olan sizin almanızdı zaten ama sizin için de alma şıklığı göstermişler. Size de teşekkür edince zorda kalmayın diye haber vermişler. Bunu bile kötü algılayıp parasını yollamışsınız. Kusura bakmayın çocuk ayın 15inden önce doğma gafletinde bulunmuş. Sizi düşünüp maaştan sonra doğmalıydı 😬😬
Evet biraz karışık yazdım kusura bakmayın 😂 diğer çocuklarına emekli hediyesi diye kurutma makinası almaları ve ben bir kahve fincanı hatıralık istedim diye emekli parasında gözümmü kalmış oluyor ? Eşimin yeğenine zaten hediye almıştık internetten kv biz hediye aldık parayı gönderin demesi üzerine o hediyeyi iptal ettik. Kışın orası çok soğuk oluyor ve köy evini ısıtmak için hiç birşey yapmadılar 150 bin köyde ev yapmaltansa şehirde 1+1 ev alırım kendi evim der yaz kış otururum daha iyi bence

Onların hatası halalarının habersiz gelmesi ama oysa ki sizde hata daha çok.
1. Kayınbabadan emekli diye bişeyler beklemek çok saçma :)
2. Kayınvalidenizin yüzüne telefon kapatmak. Yani bu kayınvalideyr değil tanımadığın birine bile yapılmaz nezaket kuralları gereği.

X