Kocamin karakterinden biktim, kacip gidicem artik!

zillikedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
1.575
3.085
Merhaba hanimlar cidden isin icinden cikamiyorum ve size danismak istiyorum.
Benim esimin kazanci iyi ve yurtdisinda calisiyor. Sikayetim ise malesef parasini resmen ona buna dagitiyor ve bu durumu benden gizliyor taki ben hesaplardan yada soylemlerinden yakalayana kadar saklamayi surduruyor.

Konu: esim benimle yeni tanistigi donemde 20 yillik bir arkadasiyla bir ise soyundu. O donem issiz olan kiz kardesinin kocasi da gelirim olsun diye o ise para koymus. Ben isin baslarinda bu isten bisey olmaz takip edemezsin ayrica akrabayla ortak olma sakin basin agrir dedim tamam dedi ama tabiki hic dinlememis beni. Sonra bu is batmis annesi ve kiz kardesi kocami surekli arayip parayi ve bir miktar daha fazlasini istemisler. Biz o donem sevgiliydik ve bana hic yansitmadi. Enistesine 15 bin dolar para vermis ama annesi ve kiz kardesi hep su ise girse su kadar daha kazanirdi daha fazla ver diye tutturmus ki adam bu ise 10 bin dolar yatirmis. Batan isten adam karla ayrilmis benim kocam ise hala alicagini bile alamadi o arkadasindan.

Biz nisanliyken annesiyle tartismisti esim annesi takilari bana gonder oglum borcunu odemiyo enistesine senin yuzunden diye yazmisti bana. Bende esim neden borc almis enistesi issiz diye hep destek oluyodu dara dusse benden alir dedim. Ama yok kizinin akliyla resmen oglunun parasini gasp ediyor, utanmaz kadin.

Ayrica bu utanmaz kizinin kocasinin agzi cok bozuk bel alti konusmalari sacma el hareketleri ve sarilmalari oldugu icin zaten gorusmuyordum, esim de yaptiklarina sahit enistesinin.

Dahasi esime ait yazliga utanmadan gizli gizli gidebiliyor bu insanlar onca tartismaya ragmen. Bu olaylar olmadan araclarini filan da birakiyordu bu adama. Esim hala 20 yillik diye cok guvendigi arkadasindan 30 bin dolarini alamadi ustelik basim belada bilmem ne demis arkadasi ve esimin 5 bin dolar daha borc verdigini ogrendim.

Hic akillanmiyor. Parasi pulu umrumda degil ama artik yalanlarindan akillanmamasindan yoruldum. Kavga edip tartisimnca hep tamam halledicem diyo ya da zaten kazaniyorum derdin ne diye deliriyo. Ben yapilanlari anlamamasina orta yer aptali gibi hep hakkinin yenilmesine kiziyorum.
Ben ne yapabilirim, bu nasil bir karakter inanamiyorum. Sirf bu sebepten kendi birikimimle ev alip bebegime kendim bakmak istiyorum. Artik gozumde yalanci aptal hakkini savunamayan bir adam var ve bunlar aklima gelince nefret ediyorum ondan. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Hakkın yerde kalmayacağına inanirim. Eşin pasif ve iyi niyet kurbanı olmaya devam ettikçe "enayi" yerine konmaya devam eder. Ki iyi niyet ile enayilik arasinda cok ince bir çizgi vardır.

Sen doğru bir şekilde eşini yönlendirmeye devam et. Unutma haklı söz, haksızı Bağdat' tan çevirir bacım. Kolay gelsin.

Benim eşim de aynı. Hayır demeyi bilmez. Babam da öyledir, kayınpederim de. Hiç kimse kocasına bir çözüm bulabilmiş değil. Ben hesapları elime alarak bir nebze çözdüm. Yani milyarder olsa elinde avucunda bırakmaz dağıtır. Etrafında yamyam da çok hayır diyemeyeceğini bildikleri için çorap ister gibi isteyebiliyorlar istemeyen de gözünün içine içine bakıyor para vampirleri.

Hakkın yerde kalmayacağına inanirim. Eşin pasif ve iyi niyet kurbanı olmaya devam ettikçe "enayi" yerine konmaya devam eder. Ki iyi niyet ile enayilik arasinda cok ince bir çizgi vardır.

Sen doğru bir şekilde eşini yönlendirmeye devam et. Unutma haklı söz, haksızı Bağdat' tan çevirir bacım. Kolay gelsin.
Hepsini bastan sona konusup nerede hakkini yedirdigini anlattim, ama hastalik gibi daha bugun ogrendim bu arkadasina 5bin dolar daha verdigini. Inanin napicagimi sasirdim, benim birikilerimle esimle ortak artik hersyimizi vermesinden bebegimle ortada kalmaktan korkuyorum. Hic guvenim kalmadi. Gebeligim ilerlemeden ne yaparsam bu adamin aptalliklarindan kurtulurum onu dusunuyorum surekli. Cok tesekkur ederim

Bende hiç sevmem pasif erkek. Zengin olması önemli değil, hakkını yedirmesi benim sinirimi bozar ve saygı duymam.
kayınvaliden korkunç bir insan. Asla öyle biriyle muhattap olmak zorunda kalmayı istemezdim. Enişte zaten rezil. “Çöpten çöpü çıkartırsın ama içindeki çöpü çıkaramazsın.” Eşin istediği kadar iy bir insan olsun ailesi tam çöp. Onların içinde ne kadar temiz kalabilir.
anlattıkların çok önemsiz şeyler değil. Ben sana hak verdim. Akıllanmayacaksa eşin ve imkanın varsa çocuğuna kendin bakarsın. Bunlarının bizans oyunlarını çekmek zorunda kalmazsın.

Benim eşim de aynı. Hayır demeyi bilmez. Babam da öyledir, kayınpederim de. Hiç kimse kocasına bir çözüm bulabilmiş değil. Ben hesapları elime alarak bir nebze çözdüm. Yani milyarder olsa elinde avucunda bırakmaz dağıtır. Etrafında yamyam da çok hayır diyemeyeceğini bildikleri için çorap ister gibi isteyebiliyorlar istemeyen de gözünün içine içine bakıyor para vampirleri.
Bu nasil biseymis cidden anlamadim, hastalik gibi kizicagimi bildiginden gizli yapiyor. Bile bile lades yani… Birikimlerimle esime vermistim, bebegim geldiginde ona hazir olmak istiyorum. Daha buyuk aptalliklar yapmicagindan hic emin degilim. Banka hesaplarina bakiyorum kimin kime me verdigi ne aldigi belli degil. Bende dusundum tum hesaplarini kontrol altina alip hata yapmasini engellemeyi ama hem yurtdisi geldi gitti takibi zor hem de usandim ugrasmak istemiyorum. Herseyini kontrol etmek hem yorucu hemde ayip yani istemiyorum herseyini kontrol etmeyi. Kendi kendini yonetmesi bu kadar mi zor bu adamlarin.

Bende hiç sevmem pasif erkek. Zengin olması önemli değil, hakkını yedirmesi benim sinirimi bozar ve saygı duymam.
kayınvaliden korkunç bir insan. Asla öyle biriyle muhattap olmak zorunda kalmayı istemezdim. Enişte zaten rezil. “Çöpten çöpü çıkartırsın ama içindeki çöpü çıkaramazsın.” Eşin istediği kadar iy bir insan olsun ailesi tam çöp. Onların içinde ne kadar temiz kalabilir.
anlattıkların çok önemsiz şeyler değil. Ben sana hak verdim. Akıllanmayacaksa eşin ve imkanın varsa çocuğuna kendin bakarsın. Bunlarının bizans oyunlarını çekmek zorunda kalmazsın.
Anne kiz sapik bence zaten. Kizinin kocasinin yaptiklarini oglundan duyunca ana kiz saka yapmistir o saka demisler. Dedimki esime senin annen ve kiz kardesin enistesiyle kime caktin, kiminle yattin anlat diyebiliyodur sakalasiyodur ama ben yapmiyorum dedim bir daha da gorusmedim. Oyle oyunlularla ki yalanlar iftiralar sahtecilik dolandiricilik hersey var. hic konusmamayi ve gorusmemeyi tercih ettim.
esim yatili okulda okudugu ve yurtdisinda calistigi icin hic onlara benzemiyor ama resmen kullanildigi halde hakkini arayamiyor.
Esimle tek kavga sebebimiz bunlar, artik hic guvenim kalmadi ona. 5 aylik hamileyim, artik hareketlerim kisitlanmadan birakip gitmek istiyorum.

Hesaplara el koyarak çözüm bulanlar olmuş ama bence bu bir çözüm değil. O adam yine yönetiliyor yine kendi aklıyla bir şey yapmıyor. Hamur ve durum aynı olunca bana çözümmus gibi gelmiyor tam tersi pasifliği destekler nitelikte oluyor. Bu durumu konuşarak çözebilirsiniz belki çift terapisi olabilir. Artık gitme noktasına geldiğinizi anlamasını sağlayabilirsiniz. Cocuk varken paraların kafasına göre dagitilmayacagini anlaması lazım.

Sürekli para isteyin eşinizden
Hamılesınız de zaten masraf artacak.
Demek ki size az gönderiyor ki millete dağıtmaya para kalıyor ! Ve birikim de yapın
Bu adama güvenilmez cunku
O kadar nefret ettim ki yaptiklarindan dogum paketimi bile kendi maasimla aldim. Zerre kurusu gecmemistir bebegimden.
Annesi ve kiz kardesi surekli seninle evlenir malini mulkunu alir bosar dedikleri icin bu adamin tek kurusuna dokunasim gelmiyor. Hatta esimin bir yaptirdihi bi evi daha var annesi ve babasinin oturdugu onun tapusunu bile esime vermediler. Tabi aptal esim de alamadi. Hatta o donem hesabindaki tum parayi annenin hesabina at diye tutturdu babasi dusunun nasil rezil let. Sebep de bana guvenmiyolarmis. Napicaksam cidden nefret ettim bunlarin Varligindan sacmalamalarindan.
yalnizca kendi birikimlerimi alip cikip gidesim var.

O kadar nefret ettim ki yaptiklarindan dogum paketimi bile kendi maasimla aldim. Zerre kurusu gecmemistir bebegimden.
Annesi ve kiz kardesi surekli seninle evlenir malini mulkunu alir bosar dedikleri icin bu adamin tek kurusuna dokunasim gelmiyor. Hatta esimin bir yaptirdihi bi evi daha var annesi ve babasinin oturdugu onun tapusunu bile esime vermediler. Tabi aptal esim de alamadi. Hatta o donem hesabindaki tum parayi annenin hesabina at diye tutturdu babasi dusunun nasil rezil let. Sebep de bana guvenmiyolarmis. Napicaksam cidden nefret ettim bunlarin Varligindan sacmalamalarindan.
yalnizca kendi birikimlerimi alip cikip gidesim var.
Ama siz onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.
Eşiniz çalışsın elaleme dağıtsın
Çok saçma. Evli kalmanın da manası yok ki
Hem ayrı yaşıyorsunuz
Hem maaşına dokunmuyorsunuz

Ne zor bir durum bence eşinin ailesine bağımlılığını hayır diyememe sorununu halletmek için terapiye yönlendirin. Aile terapisi falan bahane eder kişisel almasını sağlarsınız belki o . Yurtdışında olduğu için online olanları tercih edebilirsiniz.

Hesaplara el koyarak çözüm bulanlar olmuş ama bence bu bir çözüm değil. O adam yine yönetiliyor yine kendi aklıyla bir şey yapmıyor. Hamur ve durum aynı olunca bana çözümmus gibi gelmiyor tam tersi pasifliği destekler nitelikte oluyor. Bu durumu konuşarak çözebilirsiniz belki çift terapisi olabilir. Artık gitme noktasına geldiğinizi anlamasını sağlayabilirsiniz. Cocuk varken paraların kafasına göre dagitilmayacagini anlaması lazım.
Ben zaten 3 haftadir online gorusyorum therapistimle. Inanin adama anlatirken hatam yanlisim ya da haddimi astigim bir yer varsa uyarin lutfen, ben sorunu kendim de ariyorum bunu yakalayin dedim. Adam neredeyse birak kac git ardina bakma dicek tabi ilerleyen seanslarda konu daha da netlesir. Simdilik ben anlatiyorum ve hissettiklerimi yorumluyoruz.
Esime terapistin soylediklerini soyledigimde kendini suclu gormuyo. Ailesiyle gorusmuyo ama annesinin covid oldugunu duyunca hamile halimle bana bagirip cagirabiliyo hic sebepsiz. Ben suclaniyorum onun kafasinda sanirim. Yani sesini bana yukseltebiliyo, bunu gordukten sonra artik hic guvenim kalmadi. Ne kadar ozurler dilese orucken hakim olamadim kendime dese de ben gercekle yuzlestim sanirim. Ona gosterebilecegim daha fazla saygim, iyi niyetim, sabrim kalmadi, iyi bir Es, guzel bir yuva ve bir de evlat sundum ama donup bana bagirdigi ilk kisi ben oldum.
cift terapisi alabiliriz ama suan yurtdisinda. Duzelecegine hic umudum yok. Oyle usandim ki onun cikmazlarindan

Ama siz onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.
Eşiniz çalışsın elaleme dağıtsın
Çok saçma. Evli kalmanın da manası yok ki
Hem ayrı yaşıyorsunuz
Hem maaşına dokunmuyorsunuz
Yeni ev aldik esim o evin kredisini ve faturalari oduyor. Benim birikimlerimde ev alinirken icindeydi. Esimin daha coktu tabii. Ben de maasimdan harciyorum. Simdi yurtdisinda evin ihtiyaclarini da ben karsiliyorum bu sebepten. Hic para almadim ki ben esimden, ayri eve cikinca bosanmak istiyorum. Onu gormeye tahaammulum kalmadi artik.

Evet kendisi anlamasi lazim, ben hesaplarini kontrol ettigim surekli tedirgin oldugum bi hayat istemiyorum. Insan kendini yonetemiyosa gitsin olsun. Bi ara parasini benim hesabima atiyodu sonra kullanabilsin diye ortak hesap actik. Cekti cekti lazim oldukca takip etmekle hic ugrasamadim.

Bu nasil biseymis cidden anlamadim, hastalik gibi kizicagimi bildiginden gizli yapiyor. Bile bile lades yani… Birikimlerimle esime vermistim, bebegim geldiginde ona hazir olmak istiyorum. Daha buyuk aptalliklar yapmicagindan hic emin degilim. Banka hesaplarina bakiyorum kimin kime me verdigi ne aldigi belli degil. Bende dusundum tum hesaplarini kontrol altina alip hata yapmasini engellemeyi ama hem yurtdisi geldi gitti takibi zor hem de usandim ugrasmak istemiyorum. Herseyini kontrol etmek hem yorucu hemde ayip yani istemiyorum herseyini kontrol etmeyi. Kendi kendini yonetmesi bu kadar mi zor bu adamlarin.
Aptallıklarına doymasınlar. Benimki kendi ağzıyla der keşke olsa da daha fazla versem vs. ki zor ve tehlikeli bir meslekte çalışıyor ben onun yerinde olsam 1 kuruşuma kıyamam.
Bir ara kredi kartlarının limitini zorluyordum hep millet yiyeceğine ben yiyeyim ben sana kıyamıyorum millet kıyıyor bari ailene harcamış olursun diyordum 😂
Borca girseler aslında verecekleri olmaz ellerinde

Aptallıklarına doymasınlar. Benimki kendi ağzıyla der keşke olsa da daha fazla versem vs. ki zor ve tehlikeli bir meslekte çalışıyor ben onun yerinde olsam 1 kuruşuma kıyamam.
Bir ara kredi kartlarının limitini zorluyordum hep millet yiyeceğine ben yiyeyim ben sana kıyamıyorum millet kıyıyor bari ailene harcamış olursun diyordum 😂
Borca girseler aslında verecekleri olmaz ellerinde
Aylik 13 bin dolar kazaniyo, ne kadarini isteyebilirim kac ay… bende kiyamiyorum zor bi isi var ama o kendi acima dan dagitabiliyor. Ancak arabami degistiricem filan deyip almam lazim o da su halimle araba sat araba al 😂😂🤰 yazliga gidicem annem diyoki ugrasma sunun ailesiyle hamile halinle basina bi is gelir diyolar. En son bi adam tutucam maasli bunun ailesiyle ugrassin esimi arada sikistirip parasini ona buna verdirmesin 😅 ben cok yoruldum

X