Kocamla aramdaki problem yardım edin haksizmiyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichblumen23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
287
456
Slm kızlar.net bir şekilde hemrn konuya başlıyorum...benim annem ve eşim arasında bı problem olmuştu benimde eşimin annesiyle ki gerçekten ama gerçekten haksız olan onlar ...annem eşime çok laf söyledi sonrasında neyse herşeyi kapattık ama tabi araya soğukluk girdi ama benim eşim annemden ilk evlendiğimiz günden beri nefret etti ortada sebep bile yokken anlam veremediğim bı şekilde...

Yaşadığımız sorunlardan bir kaç ay geçti Ramazan Bayramı'nda eşim aradı bayramlaştılar sonrasında bir iki kez daha konuştular.kurban bayramı oldu eşim annesini aramami istemedi (kaynanam bayramlaşmak için aradı beni çünkü biliyordu oğlu bırakmadığı için)
Eşime sende annemi ara dedim aramadı konuşmak istemedi ben mecbur değilim senin anneni aramaya babamda hacca gitmişti "annem tek bir ara sor falan desemde istemedi"

Babam hacdan geldi gitmeden öncede eşimi aradı hellalik istedi falan iki kez .eşim babam gelmesine rağmen babamı aramak istemedi yine benden kızdım "bak ben arasam sorsam senin aileni Sana değer verdiğim için iyi günde kötü günde arıyorum gidip geliyorum "dedim (yurt dışındayım gitme gelme iki senede bir kaynanamgile kaynım ve görümcemde yakın bize senede belki bir kez gideriz 4 saatlik uzaklar.

Eşimde Bana dediki"bana değer verip arama sorma istemiyorum ailemden uzak dur gidip gelme "dedi

Bu lafının üstüne bir hafta geçti abisi 1 aydır hapisteydi çıktı bana diyor ki bu kezde eşim"gel gidelim abimgile "

Gitmek istemediğimi kendisinin daha iki dk arayip babami soramadigini benim 4 saatlik yol gidip abisini sormami istiyor diye onun aslında yaptığının ayıp olduğunu yanlış olduğunu belirttim ailesinden uzak durmami istediğini ve bende artık onun dediğini yaptığımi söyledim.bu kezde brni tehdit etti "sen gelmezsen bende kardeşinin düğününe gelmem" dedi (bı kaç ay kaldı düğününe ve burda yurtdışında kardeşim düğünude burda olacak)

Bu böyle yaptığı için dahada Gıcık oldum gitmeyecem sizce doğru kararmi veriyorum...

(Artı ailemde pek arkamda olan bir aile değil kızlarını seven onlara arka çıkan bir aile değil herşeye atıp tutup sonra sırt çevirenlerden...

Annemde her seferinden bu evlilik yürümez Boşan bak babanı bile aramamıs sana değer vermiyor sevmiyor diyor...artık annemin TLF de bakmsk açmak istemiyorum piskolojim bozuldu

Slm kızlar.net bir şekilde hemrn konuya başlıyorum...benim annem ve eşim arasında bı problem olmuştu benimde eşimin annesiyle ki gerçekten ama gerçekten haksız olan onlar ...annem eşime çok laf söyledi sonrasında neyse herşeyi kapattık ama tabi araya soğukluk girdi ama benim eşim annemden ilk evlendiğimiz günden beri nefret etti ortada sebep bile yokken anlam veremediğim bı şekilde...

Yaşadığımız sorunlardan bir kaç ay geçti Ramazan Bayramı'nda eşim aradı bayramlaştılar sonrasında bir iki kez daha konuştular.kurban bayramı oldu eşim annesini aramami istemedi (kaynanam bayramlaşmak için aradı beni çünkü biliyordu oğlu bırakmadığı için)
Eşime sende annemi ara dedim aramadı konuşmak istemedi ben mecbur değilim senin anneni aramaya babamda hacca gitmişti "annem tek bir ara sor falan desemde istemedi"

Babam hacdan geldi gitmeden öncede eşimi aradı hellalik istedi falan iki kez .eşim babam gelmesine rağmen babamı aramak istemedi yine benden kızdım "bak ben arasam sorsam senin aileni Sana değer verdiğim için iyi günde kötü günde arıyorum gidip geliyorum "dedim (yurt dışındayım gitme gelme iki senede bir kaynanamgile kaynım ve görümcemde yakın bize senede belki bir kez gideriz 4 saatlik uzaklar.

Eşimde Bana dediki"bana değer verip arama sorma istemiyorum ailemden uzak dur gidip gelme "dedi

Bu lafının üstüne bir hafta geçti abisi 1 aydır hapisteydi çıktı bana diyor ki bu kezde eşim"gel gidelim abimgile "

Gitmek istemediğimi kendisinin daha iki dk arayip babami soramadigini benim 4 saatlik yol gidip abisini sormami istiyor diye onun aslında yaptığının ayıp olduğunu yanlış olduğunu belirttim ailesinden uzak durmami istediğini ve bende artık onun dediğini yaptığımi söyledim.bu kezde brni tehdit etti "sen gelmezsen bende kardeşinin düğününe gelmem" dedi (bı kaç ay kaldı düğününe ve burda yurtdışında kardeşim düğünude burda olacak)

Bu böyle yaptığı için dahada Gıcık oldum gitmeyecem sizce doğru kararmi veriyorum...

(Artı ailemde pek arkamda olan bir aile değil kızlarını seven onlara arka çıkan bir aile değil herşeye atıp tutup sonra sırt çevirenlerden...

Annemde her seferinden bu evlilik yürümez Boşan bak babanı bile aramamıs sana değer vermiyor sevmiyor diyor...artık annemin TLF de bakmsk açmak istemiyorum piskolojim bozuldu
Zaten yurtdısındaymıssınız,herkes kendi ailesini arasın ozman.
Zorla arıyacaksa hıc aramasın.

O ne öyle anasınıfı çocukları gibi. Sen gitmezsen ben de gitmem,yapmazsan bende yapmam..
Aileniz arkanizda durmuyorsa anneniz neden boşanın diyor?

O ne öyle anasınıfı çocukları gibi. Sen gitmezsen ben de gitmem,yapmazsan bende yapmam..
Aileniz arkanizda durmuyorsa anneniz neden boşanın diyor?
Yurt dışındayim devlet sahip çıkar ev verir sana falan diyor bunları biliyorum eşimle aile dışında problemim yok iki kızım var

Gitmemekte haksizmiyim
Buna o benımkılerı aramıyo ben de onunklerı aramam olarak bakmayın.Sızın ıletısımınız nasıl esınızın aılesıye?Bı problemınız yoksa ben ararım.Isterse bın sene aramasın annemı.O onun ayıbı.Sen ben yapmayı dogru bulmuyorum ılıskılerde.Sen ben yapacaksam da ben arıyorm sen ıstediğini yapabılırsın derım.Sen aramadın ben de aramam ısının sonu yok.

Bir bayram yengem ve dayım kavga etmisler neden bilmem yengemin ailesinde dayım da kizmıs yengemin ailesinin elini öpmemiş bir suclari olmadıgi halde sonra yengem de dayim öyle yapti diye anneannemin dedemin elini öpmedi anneannem ki görebileceginiz en mükemmel.kayınvalidelerden biridir hadi öpmedi bari bayramımı kutlasaydi dedi.Yaslılar bilirsiniz duygusal olurlar kadin agladı durdu yengem de dayim da bütün bayram eve gelenlere surat astilar tabiri caizse o bayrami zehir zıkkim ettiler herkese sonraki bayramda ise dedem vefat etmisti yoktu adamin son bayramını burnundan getirdiler.Bu ego savaslarını anlamıyorum siz kendinize düseni yapin cekilin yoksa bu is inatlasmaya gider.Mesela ben kaynanamla pek görüsmüyorum ama esim cuma gunleri ya da aklı estikce ailemi arar sorar.Kaynanamla gorüsmuyorum diye kayinp3derimin halini hatrını sormamazlik etmem ya da o bana demez benim halimi hatrimi sordun kaynanani aramadin diye.Esiniz annenizle mesafeliyse babanizi arayabilirdi..Hani problem kimler arasindaysa onlar arasında kalmalı sen ben olayina donerse o isin sonu gelmez

Aileleri bu kadar evliliğinizin içine sokmayın. Onu aramadı bunu aramadı muhabbetine ayrı uyuz olurum.iyi anlaşıyorsaniz es ailesi ile görüşün. Bunu aranızda kavga sebebi yapmayın sonu gelmez.annenizinde öyle konuşması hoş değil.

Aıleler arası ılla sorunlar oluyor benım esıminde aılemi sevdigini soyleyemem, ben aradaki dengeyi hep kprumaya calısıorum ıse yarıyor aslında, onun aılesıne hıc bı zaman saygıda kusur etmedım kavga bıle etsek alttan aldım onlara sesımı cıkarmadım ama esımın burnundan da fena getirdim sadece soguk yapıyordum ona hem aıleme benım onun aılesıne gosterdıgım saygı kadar saygı gostermemesı, hemde annesının ne kadar uyuz bırı oldugunu bılmesıne ragmen onunla bir olup bana laf sokmasını, hepsınınde acısını cıkardım esımı de sevıorum acıkcası o yuzden katlanıorum bunlara sende sevıorsan bu yontemı kullan derim işe yarar inşallah

Kardeşim en büyük hata şu eşine bakma sen seviyorsan o insanları görüş sevmiyorsan zorunlu değilsin ki anladığım kadarıyla eşinde aynısını yapıyor milletin senin durumunu küçümsemesini aldırma senin için büyük bir olayken yaşamayan için çocukça gelebilir.

Beyefendi bir telefon etmekten aciz, size gelince de hep fedakarlık bekliyor. Olmaz öyle ya herkes kendi ailesiyle ilgili konularda bireysel takılacak ya da iki tarafta sesini çıkartmayıp gerekeni yapacak.
Ben olsam gitmem bu arada düğüne filan.

Telefonun düzeltmesi kusura bakma
bu arada evliyim 8 yıllık eşim tek erkek çocuk 2 tane ablası var
neden çocukca dedim biliyormusunuz
çünkü gittin gelmedin geldin gitmedin aramadın aramam vs gibi şeyler
sadece kendi kendimize yaptığımız strese soktuğumuz yıpratıcı şeyler
bırakın kim kimi arıyorsa gidiyorsa gitsin gelsin
kendimize zarar veriyoruz bu şekilde yaşanacak bunca güzel şey varken şu kısa ömürde.

bu arada evliyim 8 yıllık eşim tek erkek çocuk 2 tane ablası var
neden çocukca dedim biliyormusunuz
çünkü gittin gelmedin geldin gitmedin aramadın aramam vs gibi şeyler
sadece kendi kendimize yaptığımız strese soktuğumuz yıpratıcı şeyler
bırakın kim kimi arıyorsa gidiyorsa gitsin gelsin
kendimize zarar veriyoruz bu şekilde yaşanacak bunca güzel şey varken şu kısa ömürde.
Haklı olabilirsiniz ama yaşarken çok çocukça diyip olaydan çıkamıyorsun tartışmalar bazen o kadar basit sebeplere dayanıyor ki dış etkenler sadece tartışmanın sebebi iki kişi olan bir tartışmadan kaçamıyorsan bu yüzden çocukca diyip derdi küçümsemeyin yaşayan için önemli bir konu olabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X