Kocanız ev işlerine yardım edermi

Bence biraz temizlik yükünüzü hafifletin eskiden titizken böyle olması garip geldi bana. Benim böyle eşim olacak evin halinden kendi rahatsız olmaya başlayana kadar temizlemem, bir de hadsiz bir şekilde bu ev neden böyle diye sorarsa yapıştırırım lafları. Tuvalet eğitimi gibi ev işi yapmayı da koca adamlara öğretmeyelim yahu :olamaz:

Pandemi öncesine kadar birlikte yapıyorduk herseyi. Esim olmadan temizlik yapmazdım. Hatta deterjanları bile benden daha iyi bilir. Ama pandemi sonrası o kadar yorgun mutsuz geliyor ki birde temizlik yapmasına kıyamıyorum. Ha yine yapıyor tuvaleti banyoyu temizler, bulaşık makinasını yerleştirir, evi süpürür ama özellikle beklemiyorum yapsın diye. Zaten evde olduğum için sikintida olmuyor (kendi kıyafetlerini ütülemesi en sevdiğim özelliği 😁)

Benim eşim çok Yogun calışıyor. Biz uyanmadan çıkar en erken 1900 da gelir. Bazen uyuduktan sonra bazen de eve gelemez, bile. Ben çalışırken eve hep kadın geliyordu. Zaman oldu haftada bir zaman oldu haftada 3 gün. Suan ben keyfi olarak çalışmıyorum. İyi bir işim vardı ama üç çocugum olunca evde olup Bakucıya bırakmamayı sectim. Gelir olarak asırı iyi değiliz ama dediğim gibi keyfi olarak evdeyim. Eşim eve gelince de ona muhtesem hizmet ediyor muyum etmiyorum. Hep bir harala gürele. Gün olur adam peynir ekmek yer. Yani ev hanımıyım ana eşimi yasatıyor muyum hayır. Ev hanımıyım ama kadın gelsin der eve hani evdesin sen yap da demez. Üstüne üstlük de ev işlerini de yapar. Kahvaltı hazırlar pazar günüyse toplar. Çocuklara bakar. Bazen anlatım lavaboya fırcalamış mesela.
Ha koltuk sil perde as der miyim demem ama eşim kendi yapısı gereği hiç boş durmaz.
Şimfi diyeceksiniz ki ne sanslı kadınsın. Valla ben de hiç durmuyorum. Bu yıla kadar hiç ayagımı uzatıp oturduğumu bilmezdim. Hep ya süpürüyordum ya yıkıyorum zaten üç çocuk yıka tara gezdir yedir. Bdn pek Dısarıdan söylemem hazır yedirmem. Dengeli beslerim. Çok TV acmam ellerine tablet pek vermem. Zaten bunları yapan bir kadın aksam 8 oldu mu yeminle pili bitiyor. Çalışırken de tüm kazancımı getirip eline verdim. Benim param vermem demedim. Har vurup harman savurmadım. Ben aile bütcesine nasıl katkı sagladıysam o da evinin işine destek saglıyor.
Kısaca bazı seyler kişilik meselesi. Hamurunda varsa (öğretime değil sadece mizac da var işin içinde) ortamda yapılacağını bildiği işe tepkisiz kalamaz. Kadın için de aynı sey gecerli. Ben en bol günümüzde bile eşimin bütcesine korumaya calıştım hiç bir zaman amaan zaten kazanıyorum moduna girmedim. O da bunları görüyor. O görmese Allah görüyor.

Başlık bile yardım eder mi şeklinde yazılmış.
Niye yardım etsin yahu
Ev işi kadının asli görevi değil ki
O da ev işi yapar, ben de ev işi yaparım.

Yani ben canım çıkana kadar evi temizlerken bi işin ucundan tutup yardım etmez.
O da bende eşit çalışırız.

Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama
Kadınların önce bu kafadan çıkması lazım

Eşim benden çok daha yoğun çalıştığı için o gelene kadar pek bir iş kalmıyor zaten. Çocuklar küçükken birlikte yapardık temizliği.Hastaysam zor durumdaysam yapar o kadar. Pandemi sürecinde zaten evden çalışıyorum. O da evde olsaydı beklentim daha yüksek olurdu heralde.

Selam arkadaşlar bu aralar eşimle aramız limoni yahu adam hiçbirşeye yardım etmiyor 7/24 temizlik yapsam yetişemiyorum arkamı döndüğüm an biyere bişey oluyor kırk sefer dedim kirli çorabını kirliye at diye yok atmıyor zaten yapı olarak sinirli ve bıt Bıt insanım bu pasaklılığına dayanamıyorum bi çay demlemiş demlerken heryere çay dökmüş eşim bekar hayatı yaşamış bi insan o zamanlardan tanışıyoruz yani bırakın çayı saçım dökülüyo diye saçımı toplamamı söylerdi şimdi böyle yapması zoruma gidiyor insanı keriz yerine koyar gibi
Konu başlığında sordunuz diye söylüyorum benim eşim eder bebek olduktan sonra hele daha bi eder oldu işten gelir yemek yapar sofra kurup toplar sen git dinlen butun gun cocuk baktin der ben evi toplamayayim birsey demez bebekten ötürü ama neden böyle cunku annesi öyle yetistirmis hep yardim ettirirmis buyuyunce karına da yardım et oğlum diye tembihlermis her anne erkek cocuklarini boyle yetistirse keske bu duzeni kuracak olan kadınlardır agaç yaşken eğilir muhtemelen eşiniz annesinden öyle gördü evde kadın varken ben neden yapayım diye dusunuyordur bilmediginden degil tabiki yanliz kalinca yaparim diyordur belki de

X