Gebeliğe Hazırlık Kolay hamile nasıl kalabilirim?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Esra_krca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
7
1
6 aylık evliyim. 1 aydır cocuk düşünüyoruz.Korunmuyorum hızlı hamile kalabilmek için neler yapmalıyı. Eşim içime boşaldığı zaman sanki ayağa kalkınca çoğu dışarı çıkıyor gibime geliyor sizce normal bir şey mi bu kadar çok akması? ilişkiden sonra tuvalete gidiyorum hemen sizcr neler yapmalıyom? Bu konuda cahilim biraz ☺️

6 aylık evliyim. 1 aydır cocuk düşünüyoruz.Korunmuyorum hızlı hamile kalabilmek için neler yapmalıyı. Eşim içime boşaldığı zaman sanki ayağa kalkınca çoğu dışarı çıkıyor gibime geliyor sizce normal bir şey mi bu kadar çok akması? ilişkiden sonra tuvalete gidiyorum hemen sizcr neler yapmalıyom? Bu konuda cahilim biraz ☺️
Ben hemen ayağa kalkmıyor belden aşağısını yastıkla yüksek te tutuyordum 20 dakika falan

bn de tam bu konuda yazılanları okuyordum sitelerden. sizlerle de paylaşayım kızlar:KK56:
"Doğal yoldan hamile kalmak isteyenlere birkaç nacizane de fikrim olacaktı. Gün aşırı ilişkiye girmek spermlerin kaliteli olması açısından da önemlidir. Ayrıca ilişki sonrası hemen ayağa kalkmayın bir süre kalçanız yukarıda yatın. Hemen kalkarsanız spermler hemen akacaktır. Bunun için işinizi garantiye almak adına bir süre yani 20-30 dk yatakta yatmak yararlı olacaktır. Kalktığınızda eğer yine de sperm boşalıyorsa korkmayın fazlalıklar her zaman belki o anda belki daha sonraki gün de akıntı şekilde dışarı çıkacaktır. Emin olun zaten daha hızlı olan sperm hücreleri ulaşacağı yere zaten ulaşır. ""

Herşeyin bir vakti vardır öncelikle tabi çabalamakta lazım demi
Daha çok yeniymis 1 aylık bir düşünce
Neyse ilişkiden sonra hemen ayağa kalkma,bir 15-20 dk kadar ayaklarını havaya kaldırıp biraz bekle, yumurtlama günlerini iyi hesapla ve hergün ilişkiye gir yumurtlama günü 14 se eger 12,13,14,15 ilişki olsun mutlaka
Kolay gelsiiin:KK39:

Yukaridakilere katılıyorum. Ovulasyon testi al kendine ikisi de esit koyu olunca iliskiye gir. Zaten esit koyuluktan 24 saat sonra catliyor yumurta tabi nasip. Folik asit al basla burada markalarla ilgili yazi bulabilirsin ya da 90 li direk sor eczaci verir. Tek kendin degil esin de beslenmesine dikkat etsin ceviz findik ozellikle kuru incir vs. Yesin düzenli her gün sende keza. Kafana göre kür uygulama her kür bir eksikligi tamamlamak icin dengelerini bozma. Adetin 2. Ya da 3. Günü hormon testi iste onunla doktora görün en basindan kafan rahat olsun. Ve eeeenn onemlisi sakin kafana takma yeni baslamissin keske 20 ay önce biri de bunu direk deseydi ama biz geç öğrendik :KK70: hadi hayirli olsun sana bana buradaki isteyen her arkadasimiza hayirli ve saglikli, zamaninda gelen bebisler nasip etsin Allah im.

Yukaridakilere katılıyorum. Ovulasyon testi al kendine ikisi de esit koyu olunca iliskiye gir. Zaten esit koyuluktan 24 saat sonra catliyor yumurta tabi nasip. Folik asit al basla burada markalarla ilgili yazi bulabilirsin ya da 90 li direk sor eczaci verir. Tek kendin degil esin de beslenmesine dikkat etsin ceviz findik ozellikle kuru incir vs. Yesin düzenli her gün sende keza. Kafana göre kür uygulama her kür bir eksikligi tamamlamak icin dengelerini bozma. Adetin 2. Ya da 3. Günü hormon testi iste onunla doktora görün en basindan kafan rahat olsun. Ve eeeenn onemlisi sakin kafana takma yeni baslamissin keske 20 ay önce biri de bunu direk deseydi ama biz geç öğrendik :KK70: hadi hayirli olsun sana bana buradaki isteyen her arkadasimiza hayirli ve saglikli, zamaninda gelen bebisler nasip etsin Allah im.
Amin canım benim güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim ☺️

Hep aynı pozisyonda ilişki olmasın ilişkiden sonra yatın uyuyun kalkmayın aylarca denedim en son ay yüzüstü pozisyonu denedim oldu belkide tamamen şans ve tesadüftür bilemiyorum

Bazen hic yatmadığı zaman hemen kalkan arkadaslarin hamile kaldigini da okudum. Harbiden ol dedi mi olur sabirla gününu bekleyecegiz. Benim eltim cocuklarina ilk ay denemelerinde hamile kaldi saglikla tamamladi. Benim 20. Ayim bu ay. Herkesin bu dunyada sınavı farkli Allah yardimcimiz olsun hanimlar. :dua:

Esine keciboynuzu ozu ve bal karisimi icirebilirsin. Bi bardak suya 1 yada 2 tatli kasigi koy sabah aksam icsin bi de e vitamini al onu da sabah aksam icsin. Bunlar kaliteli sperm icin destekleyici oluyo. Fazlasi vucuda zararli degil o yuzden rahatlikla tuketebilir. Sen de ovu kullan. Adetin duzensizse ne zaman gecikecegini de anlayabilirsin. Yumurtlamayi yakaladiginda arkadaslarin dedigi gibi 2gun oncesi ve 1gun sonrasi dahil olmak uzere degerlendr ve yumurtlama gununun ustune 14gun ekle o gun adet olmazsan geciktin demektir.

Benm bir arkadaşım ilk 5 dakika içinde WC’ye giderek 5 sene boyunca korundu. Yalnız Bu yöntem onu sadece 5 sene koruyabildi malesef. Sonrasında hamile kaldığını öğrendi.

X