Kolay normal dogum yapan varsa anlatabilir mi?

Sezeryanı zorunluluk dısında onermıyolar zaten yapmıyor da doktorum. Sezeryan acil mudahale gerektiren bir operasyon o yuzden catı darlığı ya da bebegin ters Durusu gıbı sorunlar olmadıgı surece normal dogum olur diye dusunuyorum sezeryan sonrası acılar da sonucta cok kolay olmayan acılar olabiliyor epıdural de aklımda ama zaten knu da yapmaları ıcın belli bir acılma olmus olması gerekiyor
Aynen, açılma olana kadarki sancıyı çeksen yeter bebeği çıkarma acısı daha fenadır ondan gerisini epidural düşünseniz bence daha rahat olur, ben epidural yada sezaryen dışında doğum düşünemiyorum ya öyle doğuranlara şaşkınlıkla bakıyorum, acısı en azından hafifletilmişi varken nedendir yani

Aynen, açılma olana kadarki sancıyı çeksen yeter bebeği çıkarma acısı daha fenadır ondan gerisini epidural düşünseniz bence daha rahat olur, ben epidural yada sezaryen dışında doğum düşünemiyorum ya öyle doğuranlara şaşkınlıkla bakıyorum, acısı en azından hafifletilmişi varken nedendir yani
Acılma olduktan sonrakı acı, olana kadarkının yanında hıc bısey canım🤦‍♀️zaten bebegı cıkarma esnasında ıkınma ıstegı ile acı hıssedılmıyor, tum acı masaya cıkana kadar, o yuzden epıdural bana cok anlamlı gelmiyor, ben acılma kısmına odaklıyım

Acılma olduktan sonrakı acı, olana kadarkının yanında hıc bısey canım🤦‍♀️zaten bebegı cıkarma esnasında ıkınma ıstegı ile acı hıssedılmıyor, tum acı masaya cıkana kadar, o yuzden epıdural bana cok anlamlı gelmiyor, ben acılma kısmına odaklıyım
Ay öylemiii kimse demedi bak bunu bana saf saf gitcektim bende doğuma, neyse sezaryen olcak gibi zaten bakalım hayırlısı artık Allah güç versin hepimize sağlıkla alalım kucağımıza😘

Heyecan sancıyı yutuyor,suni daha çok acıtıyor,kendi sancınız ve suyunuzla doğum nasip olsun,öyle olursa 2.daha kolay olur tecrübeniz var çünkü😉

Tam 40 haftalık dogdu oğlum :) 24 saatten fazla sancı çektim ama inan bana hic zor degildi bol bol nefes egzersizi yap o kadar cok faydasi oluyor ki sanciyi hafifletmeye hic bagirmadim sakin sakin sancımı cektim bu sayede hatta doktorlar yaşıyormuyum diye kontrole geliyordu :) açılma kontrolundede hicbirsey yok biran önce kurtulmak bebegime kavusmak icin ben açılmam arttımi diye kendim soruyordum :) bir daha olsa bir daha dogururum🤗

Merhaba 20 gun kadar sonra dogum yapacagım Allah izin verirse. 2. Dogumum olacak. 1. Si travma gıbıydı hala yuregım hop ediyor hatırlayınca 2. Si de oyle olur diye son gunlerde stres ıcın deyım dusunmeden edemıyorjm kolay yolu var mıdır herkes mi ayni zorlugu yasıyor merak ettim dogrusu. Desteğe ihtiyacım var 😶
Ne kadar korkarsan o kadar canın yanar korkma sakin ol ki acı hissetme 🤗

Tam 40 haftalık dogdu oğlum :) 24 saatten fazla sancı çektim ama inan bana hic zor degildi bol bol nefes egzersizi yap o kadar cok faydasi oluyor ki sanciyi hafifletmeye hic bagirmadim sakin sakin sancımı cektim bu sayede hatta doktorlar yaşıyormuyum diye kontrole geliyordu :) açılma kontrolundede hicbirsey yok biran önce kurtulmak bebegime kavusmak icin ben açılmam arttımi diye kendim soruyordum :) bir daha olsa bir daha dogururum🤗
Ne guzel masallah size kendi sancınızdı o zaman? Ben suni sancı aldım ondan mı acaba cok yandı canım 🤦‍♀️evet psikolojik olarak kendimi hazırlamalıyım sonuca odaklanmalıyım

Ne guzel masallah size kendi sancınızdı o zaman? Ben suni sancı aldım ondan mı acaba cok yandı canım 🤦‍♀️evet psikolojik olarak kendimi hazırlamalıyım sonuca odaklanmalıyım
Evet kendi sancımdı, benim bana zor geleni yapma mottom vardir 🤣 hamileyken ya onca kadın doğuruyor bir ben mi doğuramıcak demistim 🤣

Benim de ikinci gebeliğim 27.haftamdayim ilk doğumum normaldi ben de korkuyorum ama çevremden hep olumlu şeyler duyuyorum daha kolay diye inşallah öyle olur

Gercekten kolay 🤣 ben sanci odasindayken yanimda bi abla vardi 2. Dogumuymuş o geleli az bi zaman olmustu hic sızlanmadı bide suni sanciydi, ben dogum odasina girdim ben cikmadan geldi hemen dogurdu 🤣 bu nasıl is ya demistim hiç korkmayın hiçç :)

Gercekten kolay 🤣 ben sanci odasindayken yanimda bi abla vardi 2. Dogumuymuş o geleli az bi zaman olmustu hic sızlanmadı bide suni sanciydi, ben dogum odasina girdim ben cikmadan geldi hemen dogurdu 🤣 bu nasıl is ya demistim hiç korkmayın hiçç :)
Ağzınız bal yesin 😂 inşallah bu sefer sancılarımi evde çekmeyi düşünüyorum başarabilirsem o zaman belki benimde çabucak olur tabi bebek dönerse su an makat gelişi duruyor 🤰

2. Çoçuk kaç yıl sonra olacak ve ayrıca 2. Yaptıysan ilk doğumu unutmulsundır demek ki
Valla ben doğumumda doktorum normali deniyelim dediği için normali denedim yoksa sezaryen olacaktım ama sezeryanda ameliyat gözüken yerde yara (yani benim rahat göreceğim yerde ) fikri de korkunç gelince hep eskiler evde doğuruyordu hala evde doğuran var ayrıca allah kadınlara bu özelliği verdiyse bebekse anne karnında sonuna kadar kalmayacaksa kızım sende yaparsın diye kendimi motive etmiştim hatta O kadar çok zor olur diye düşünmüştüm ki 40+3 de sıfır sancı sıfır açılma ile suni sancı ile doğum yaptım bu muydu yani dedim gerçi sonradan baya zorluklar yaşadım 9 ay oldu unuttum gitti iyileşeceğibi bildiğin ve normal bir süreç olduğunu bildiğim için korkmam herhalde böyle motive olabilirsin canım

Yağmur gibi gelip geçiçek rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin en önemlisi bu ikinci doğum ilke göre daha kısa sürede oluyormuş benim ilk doğumum aynı dediğiniz gibi zordu😰

Benim ilk gebeliğim ama çok çok yakınımın doğum hikayesinden bahsedebilirim😊

İlk doğumu belli zorluklarla geçmişti fakat 2. Doğum jet hızı ile oldu şöyle ki bir gece hafiften ağrılar hissetti. Bakın, sancı değil sadece hafif ağrı ve yatıp uyuyacaktı bu arada 41 haftalık bebiş, neyse ailecek ne olur ne olmaz bi git muayene ol baskısı yapılması üzerine hastaneye gitti ebe muayene ederken sormuş açılma var mı diye. Ebe: Açılma mı? Bebeğin kafası elime geliyor evde doğuracakmışsın neredeyse demiş doğum masasına zor çıktım 1 2 ıkındım bebek çıktı herşey yarım saat içinde oldu inanamadım dedi. Bunu herhangi biri anlatsa yok artık derdim ama yasayan kişi çok yakınım zerre uydurma yok.😊 Hatta eşi ebeye benim hanım ne zaman çıkar demiş hani eve gitmek için.. Doğum olduğunu öğrenince şok olmuş.😮 Sizin doğumunuz da su gibi akıp gitsin inşallah..🙏

Yukarı da arkadaş yazmış her kadın yapıyor ben neden yapamayayım diye işin aslı benim de kendimi motive etme yöntemim bu çünkü bizim vücudumuz bu eylemi gerçekleştirmek için şahane tasarlanmış.😊 Tıbben sakıncası olmazsa normal doğumu çok isterim. Çok acıyacak belki ama anlık acıyacak sonra hepsi geçecek bunu sen daha iyi bilirsin ve sonuç odaklı olmak lazım sonunda kavuşmak var.😍

Benim ilk gebeliğim ama çok çok yakınımın doğum hikayesinden bahsedebilirim😊

İlk doğumu belli zorluklarla geçmişti fakat 2. Doğum jet hızı ile oldu şöyle ki bir gece hafiften ağrılar hissetti. Bakın, sancı değil sadece hafif ağrı ve yatıp uyuyacaktı bu arada 41 haftalık bebiş, neyse ailecek ne olur ne olmaz bi git muayene ol baskısı yapılması üzerine hastaneye gitti ebe muayene ederken sormuş açılma var mı diye. Ebe: Açılma mı? Bebeğin kafası elime geliyor evde doğuracakmışsın neredeyse demiş doğum masasına zor çıktım 1 2 ıkındım bebek çıktı herşey yarım saat içinde oldu inanamadım dedi. Bunu herhangi biri anlatsa yok artık derdim ama yasayan kişi çok yakınım zerre uydurma yok.😊 Hatta eşi ebeye benim hanım ne zaman çıkar demiş hani eve gitmek için.. Doğum olduğunu öğrenince şok olmuş.😮 Sizin doğumunuz da su gibi akıp gitsin inşallah..🙏

Yukarı da arkadaş yazmış her kadın yapıyor ben neden yapamayayım diye işin aslı benim de kendimi motive etme yöntemim bu çünkü bizim vücudumuz bu eylemi gerçekleştirmek için şahane tasarlanmış.😊 Tıbben sakıncası olmazsa normal doğumu çok isterim. Çok acıyacak belki ama anlık acıyacak sonra hepsi geçecek bunu sen daha iyi bilirsin ve sonuç odaklı olmak lazım sonunda kavuşmak var.😍
Kendimi motıve ediyorum basaracahım diye umarım ben de bu sekılde anlatırım dogumumu Allah size de kolaylık versin ınsallah 🙏

Merhaba 20 gun kadar sonra dogum yapacagım Allah izin verirse. 2. Dogumum olacak. 1. Si travma gıbıydı hala yuregım hop ediyor hatırlayınca 2. Si de oyle olur diye son gunlerde stres ıcın deyım dusunmeden edemıyorjm kolay yolu var mıdır herkes mi ayni zorlugu yasıyor merak ettim dogrusu. Desteğe ihtiyacım var 😶
Ablam 2. Doğumunda ebe ile doğum yaptı evde. Rahmin yirtilmadan açılması icin doğumdan bir iki ay önce falan sürekli yapması icin rahim masajı egzersizleri falan verdi. 1 saatte yirtiksizve dikişsiz doğum yaptı çok şükür..

Canım birinci benımde kabus gibiydi hem zorluguyla hem de tecrubesızlıgımden kaynaklı bir suru kotu sey yasadım ama ikinci elhamdülillah 1 saat ıcınde sancım ve dogumum gerceklestı ıkıncıler hep daha kolay oluyor diyorlar gercekten de oyle oldu benim ınsallah seninde oyle olur

X