Kolik: ağlayan bir bebek için en iyi ipuçları

Prima Marka Elcisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
134
171
44

Bebeğiniz sıklıkla yoğun ve yatıştırılamayan ağlama nöbetleri yaşıyor ise kolik olabilir.
Kendinizi çaresiz ve ne yapacağını bilemez hissetmeniz anlaşılabilir.

Bebeğinizin kolik olduğunun habercisi olan ipuçlarından biri ağlarken bacaklarını karnına çekmesi ve sırtını kamburlaştırmasıdır. Kolik genellikle hayatın ikinci ve üçüncü aylarında en kötü noktada olur.

İyi haber

Çalışmalar, bebeğinizin hayatının ilk birkaç haftasında yapılan ek taşımanın, yaşı ilerlediğinde ağlama nöbetlerinin süresini sınırlamaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. O nedenle bebeğinizi kapın ve ona alabildiğine sarılın!

Kolik olan bebekle ilgilenmenin yolu

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizimde çokça yaşadığımız bir sorundu. Gece uyku uyutmuyordu. Sonrasında internetten edindiğimiz bilgilerle masaj yaparak sorunu hafiflettik. Tam çözülemedi ama eskiye göre çok daha rahatladı yavrum. İlgilenenler için Link

Gaz sancisi cocugu 24 saat huysuzlastirirmi
benim kız nerdeyse gece gündüz ağlıyordu sanırım bizim sülalede böyle bir yatkınlık var çünkü kardeşimin kızıda hiç susmuyordu. denemediğimiz yöntem ilaç kalmadı gittiğimiz her doktor her ebe kendi tavsiyesini ve yöntemini söyledi bizde uyguladık bazı doktorlar özel karışımları tavsiye etti gittik onları aldık eczaneden nafile zinco mestil biogaia anason rezene hepsini denedik geceleri arabaya bindirip gezdirmek dışında kolay kolay uyumuyordu dakikalrca masaj yapıyorduk gazı çıksın diye. hangi doktora götürsek daha görür görmez bu bebek çok gazlı diyordu ayaklarını karnına çekmesinden ve kıvrınmasın belli oluyormuş zaten karnıda şişkindi kızımızın. koca karı uygulamalrı bile yaptık ev sahibimiz bebeğin karnının üstüne lahana yaprakları falan koydu işe yaramadı. internette kolik müzikleri var dediler denedik çok az rahatlatıyordu kızımızı. bir gün markette telefonla kardeşimle konuşurken kasiyer kız kulak misafir olmuş. ben anlatıyorumdum kardeşime işte perişan olduk bir türlü durmuyor diye. kasiyer kız sab simplex diye bir ilaç var eczanelerde onu deneyin dedi çok etkili dedi bende soluğu eczanede aldım. sık gittiğim eczacıya sordum madem bu kadar etkili bir ilaç var niye bu güne kadar tavsiye etmediniz. diye yok dedi diğer aldıkların daha etkili mesela en etkili olanı biogaia dır dedi ama tabi her bebeğin bünyesine başka bir ilaç daha iyi gelebiliyor. dedi bende aldım ilacı denedik gerçekten işe yaradı ve kızımız baya rahatladı tabi o markete her gittiğimde kasiyer kıza teşekkür ettim. sab simplex ile ilgili bazı olumsuz yorumlar duydum ama ne yalan söyleyeyim o süreçte bunu çok fazla takacak piskoljide değildim. şu kırk gün muhabetine inanmazdım ama kırkını geçince bebekler baya bir rahtalıyor onu farkettim.

benim kız nerdeyse gece gündüz ağlıyordu sanırım bizim sülalede böyle bir yatkınlık var çünkü kardeşimin kızıda hiç susmuyordu. denemediğimiz yöntem ilaç kalmadı gittiğimiz her doktor her ebe kendi tavsiyesini ve yöntemini söyledi bizde uyguladık bazı doktorlar özel karışımları tavsiye etti gittik onları aldık eczaneden nafile zinco mestil biogaia anason rezene hepsini denedik geceleri arabaya bindirip gezdirmek dışında kolay kolay uyumuyordu dakikalrca masaj yapıyorduk gazı çıksın diye. hangi doktora götürsek daha görür görmez bu bebek çok gazlı diyordu ayaklarını karnına çekmesinden ve kıvrınmasın belli oluyormuş zaten karnıda şişkindi kızımızın. koca karı uygulamalrı bile yaptık ev sahibimiz bebeğin karnının üstüne lahana yaprakları falan koydu işe yaramadı. internette kolik müzikleri var dediler denedik çok az rahatlatıyordu kızımızı. bir gün markette telefonla kardeşimle konuşurken kasiyer kız kulak misafir olmuş. ben anlatıyorumdum kardeşime işte perişan olduk bir türlü durmuyor diye. kasiyer kız sab simplex diye bir ilaç var eczanelerde onu deneyin dedi çok etkili dedi bende soluğu eczanede aldım. sık gittiğim eczacıya sordum madem bu kadar etkili bir ilaç var niye bu güne kadar tavsiye etmediniz. diye yok dedi diğer aldıkların daha etkili mesela en etkili olanı biogaia dır dedi ama tabi her bebeğin bünyesine başka bir ilaç daha iyi gelebiliyor. dedi bende aldım ilacı denedik gerçekten işe yaradı ve kızımız baya rahatladı tabi o markete her gittiğimde kasiyer kıza teşekkür ettim. sab simplex ile ilgili bazı olumsuz yorumlar duydum ama ne yalan söyleyeyim o süreçte bunu çok fazla takacak piskoljide değildim. şu kırk gün muhabetine inanmazdım ama kırkını geçince bebekler baya bir rahtalıyor onu farkettim.
Siz gaz konusunda sansli olan kesimsiniz demekki sab simplex bende kullandm hiiic faydasi olmadi ve kirki cikincada azalmadi dahada artti suan 4.5 aylik olmak uzere hala sancisi devam sanirim 6 ayda gececek bizimkisi

Benim kizimada fayda etti cok sukur... rezene falan hic iciremedim damlayi eczacimizdan duydum metsilin ithal versiyonuymus doktorumzda en etkilisi bu damla dedi

Metsil sab simplex ve niceleri tam rahatlatmadi oglumu ama rezene tane kimyon ve ıhlamur karistirip iciyorum hem sutum arttı hem bebegime iyi geldi 2 haftadır rahatız ve geceleyin sancisi cok oldugu zaman 1 cay kaşığı ıhlamur veriyorum hem uykusu duzene girdi hem aglamasi cıglıkları bayagı azaldı daha 2 aylık olmadık bile

Bebeğiniz sıklıkla yoğun ve yatıştırılamayan ağlama nöbetleri yaşıyor ise kolik olabilir.
Kendinizi çaresiz ve ne yapacağını bilemez hissetmeniz anlaşılabilir.

Bebeğinizin kolik olduğunun habercisi olan ipuçlarından biri ağlarken bacaklarını karnına çekmesi ve sırtını kamburlaştırmasıdır. Kolik genellikle hayatın ikinci ve üçüncü aylarında en kötü noktada olur.

İyi haber

Çalışmalar, bebeğinizin hayatının ilk birkaç haftasında yapılan ek taşımanın, yaşı ilerlediğinde ağlama nöbetlerinin süresini sınırlamaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. O nedenle bebeğinizi kapın ve ona alabildiğine sarılın!

Kolik olan bebekle ilgilenmenin yolu

Ağlama durumu baş gösterdiğinde bebeğinizin yatışmasına yardımcı olması için şu ipuçlarını deneyin:

Devamını okumak için tıklayın :)

Merhaba benim 50 günlük bir oğlum var kırkı çıktığı günden itibaren saat akşam 6 gbi başlıyor gece 12 den sabahin altisina kadar durmadan ağlıyor aglamaktan sesi kesildi doktorum kolik dedi ama çocuğum geceleri özellikle doymuyor gibi sürekli emmek istiyor acaba sütum mu yetmiyor dedim erken doğum olmasına rağmen oğlum çok iyi kilo aldı ve almaya devam ediyor.kızariyo morariyo ikinmaya çalışıyo kendisine dokunmama izin bile vermiyor rahatladıgi zamanlar kundak yapıp sallamam ve araba bunun dışında ne yapabilirim başka?bitki çayları kullanmadim kimyon diyorlar ama daha çok küçük :KK43:

Benim oglum da kolik benim tek kurtaricim netten fön makinasinjn sesini aciyom hatta telfona indirdim agladigi anda aciyorum hemen susuyo baya bi sure aglamiyo suan 5 aylik olduk şükür cooook düzeldi. Ama bazen yine agladiginda hemen aciyorum o sesi isime devam ediyorm. Tavsiye ederim

Merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Çok arastirdim bir çok tavsiyeyi hayata geçirmeye çalıştım. Ama yok. Hic bir çaresi yok. Belki var ama cok kısa sureli.. bebeğim bugün itibariyle 43 günlük ve her aksam saat 6 gibi aglamaya basliyor ve aksam 22:30 veya 23:00'e kadar hep ağlıyor. Bu saatler disinda hic bir sıkıntımız yok. Gece 12 den sonra kedi gibi hic sesi soluğu cikmiyor. Keza Sabah ve öğlen saatlerimizde gayet iyi. Ama aksam olduğu zaman aglamaya basliyor. Elektrik süpürgesi saç kurutma makinası vs sesleriyle biraz sakinlesiyor. Ama bazen onlarda ise yaramiyor. Oğlum kolik mi? Ne yapacağımı bilmiyorum cok çaresizim :'(

Benim ikizlerimde kolikler 4 aylıklar , fön makinası ve müzik bir süre dikkatini dağıtıyor .hiç bir damla şurup işe yaramadı . Tek çare biraz zaman geçmesini ve büyümelerini beklemek

X