Komşu Çocuğu

kuyrukluyildiz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2014
687
1.183
36
Şimdi üst kat komşum var benim aramız iyidir birbirimize çaya kahveye gideriz ama araya pandemi girdi benim hamilelikti dogumdu derken gidip gelmeleri kestik ama çocuklar görüştü. Benim oğlum 6 yaşında onunki 5.5 biz bu sene anaokuluna başladık onunki evde. Biz 1 gibi eve geliyoruz 5 dakika sonra onun oğlan kapımızda bitiyor. (Haftanın 5 günü böyle eğer hafta sonu da evdeysek o zaman da geliyor.) Beraber öğle yemeğini yiyorlar dün tost yapmıştım kaşarlı ben ben bunu yemem salamlı olsun dedi salamlıyı da annen yapsın dedim. Diyorum hadi birazda sizde oynayın gidiyorlar 10 dakika sonra geri geliyorlar annesi mi yolluyor bizimkiler mi durmuyor bilmiyorum artık. İzinsiz buzdolabını açıyor aa sizde bunlar mı varmış deyip yiyor. Abur cubur dolabımız var orayı bile öğrenmiş oğluma diyor ki hadi şunlardan getir de yiyelim. Dün artık aşırı kızdım yukarı çıkmışlardı geldiler anne karnımız çok aç birşeyler yiyelim mi diye yukarıda yeseydiniz ya dedim annesi inin aşağıda yiyin demiş. Bende oğluna açsan hadi git evinde karnını doyur bir daha da gelme dedim. 1 saat sonra geri geldi 👿🤪😁 evine gidene kadar da heryeri talan ettiler. Kızlar istisnasız her gün böyle yoruluyorum artık arkalarını toplamaktan. Eşimde söyle annesine diyor söylememe gerek var mı kendisinin düşünmesi lazım çocuğunu hergun yollayan o ama söylemeden de anlamayacak belli ki şimdi ne demem lazım yardımcı olur musunuz kötü olmak da istemiyorum kadınla..

Bazi aileler rahat oluyor.Cocuk evden gitsin de biraz kafami dinliyeyim tavri olabilir.
Onlara gore cok normal boyle seyler..Ama her gun olmaz,yok yani..
Ben soylerdim..Rahatsiz olurdum ayni sekilde..
Cocuk,"Teyze yarin su yemegi yapin" diyecek kivama gelmis :)
Hatta bir kac gune kadar ust komsunuz cocgunun sevdigi yemek listesini de paylasabilir sizinle :)

Kadın zaten özellikle size gönderiyor.
Ben 6 yaşındaki çocuğumu komşuya göndersem 1 saat sonra iner aşağı alırım 😀

İnsanlar çok garip gerçekten.
Ayrıca çocuğunuz da o çocuğu örnek almış oluyor
Hanı huyu suyundan bahsediyorsunuz ya..

Ders çalışıyor deyın her seferinde. İnsanların ayarı yok. Belki anlar kadın

biz bu sene anaokuluna başladık
Çocuğunuzla birlikte siz de mi başladınız anaokuluna? Annelerin bu çocukla bir bütünmüş gibi konuşması çok acayip.

Gelmesini istemiyorsanız çocuğa gelme, annesine gönderme diyeceksiniz bu kadar basit. Müsait değiliz, sonra gel, haydi selametle...

Şimdi üst kat komşum var benim aramız iyidir birbirimize çaya kahveye gideriz ama araya pandemi girdi benim hamilelikti dogumdu derken gidip gelmeleri kestik ama çocuklar görüştü. Benim oğlum 6 yaşında onunki 5.5 biz bu sene anaokuluna başladık onunki evde. Biz 1 gibi eve geliyoruz 5 dakika sonra onun oğlan kapımızda bitiyor. (Haftanın 5 günü böyle eğer hafta sonu da evdeysek o zaman da geliyor.) Beraber öğle yemeğini yiyorlar dün tost yapmıştım kaşarlı ben ben bunu yemem salamlı olsun dedi salamlıyı da annen yapsın dedim. Diyorum hadi birazda sizde oynayın gidiyorlar 10 dakika sonra geri geliyorlar annesi mi yolluyor bizimkiler mi durmuyor bilmiyorum artık. İzinsiz buzdolabını açıyor aa sizde bunlar mı varmış deyip yiyor. Abur cubur dolabımız var orayı bile öğrenmiş oğluma diyor ki hadi şunlardan getir de yiyelim. Dün artık aşırı kızdım yukarı çıkmışlardı geldiler anne karnımız çok aç birşeyler yiyelim mi diye yukarıda yeseydiniz ya dedim annesi inin aşağıda yiyin demiş. Bende oğluna açsan hadi git evinde karnını doyur bir daha da gelme dedim. 1 saat sonra geri geldi 👿🤪😁 evine gidene kadar da heryeri talan ettiler. Kızlar istisnasız her gün böyle yoruluyorum artık arkalarını toplamaktan. Eşimde söyle annesine diyor söylememe gerek var mı kendisinin düşünmesi lazım çocuğunu hergun yollayan o ama söylemeden de anlamayacak belli ki şimdi ne demem lazım yardımcı olur musunuz kötü olmak da istemiyorum kadınla..
Çok basit açık açık konuşun, hayır konuşamam diyorsanız temizlik yapıyoruz, oğlum banyo yapacak vs vs deyip sürekli geri yollayın.

Başka bebeğiniz de var anladığım kadarıyla? Bence bu durumu kullanarak komşunuzla konuşun bebekle zor oluyor vs. diyin, yani şimdi bilemiyorum çocuğunuz da arkadaşıyla mutluysa onların da görüşmesini engellemek pek doğru olmaz gibi geldi ama bu yemek işlerini falan ayırmaya çalışın en azından..

X