Komşu Çocuğu

Yuzsuzler.Adamlar yolunu bulmuş .Bu krizde evden bir boğaz eksiltmisler.Elalemin çocuğunun aç karnını doyurmak zorunda değilim .Daha neler duyacağız ya .Tabikide kadın gönderiyor .Gelir çocuğumla oynuyordur ama yeme zamanı gelirse yollarım.evine .Bir daha gelirse kapıyı açmayın bu kadar mı zor?Çocuğunuz illa oynamak istiyorsa çocuğunuza öğreti.Kadin eve yollarsa annem kiziyor desin .Çocuğa da evde yemek yok deyin defedin evden .Böyle açgözlü insanlara hiç tahammül edemem .
Ben çocuğa sadece hadi git artık yemeğini de evinde ye dedim diye (ki çocuğa da kızmadım bağırmadim) bana bir kaç üye çocuktan niye çıkardın demeye getirdi. Sizin söylediklerinizi söyleseydim ne derlerdi acaba. Konuyu da hallettim sayılır 2 gündür gelmedi çocuk cuma günü geldi gitti kaç kere müsait değilz dedim 2 gündür gelmiyor

Yuzsuzler.Adamlar yolunu bulmuş .Bu krizde evden bir boğaz eksiltmisler.Elalemin çocuğunun aç karnını doyurmak zorunda değilim .Daha neler duyacağız ya .Tabikide kadın gönderiyor .Gelir çocuğumla oynuyordur ama yeme zamanı gelirse yollarım.evine .Bir daha gelirse kapıyı açmayın bu kadar mı zor?Çocuğunuz illa oynamak istiyorsa çocuğunuza öğreti.Kadin eve yollarsa annem kiziyor desin .Çocuğa da evde yemek yok deyin defedin evden .Böyle açgözlü insanlara hiç tahammül edemem .
Aboww nasıl söylemler böyle defedin yemek yok sana falan. Çocuk neticede yiyeceği ne kadar ki konu sahibi yemek yediği için dert etmiyor ortalığı dağıttığı için gelsin istemiyor.

Şimdi üst kat komşum var benim aramız iyidir birbirimize çaya kahveye gideriz ama araya pandemi girdi benim hamilelikti dogumdu derken gidip gelmeleri kestik ama çocuklar görüştü. Benim oğlum 6 yaşında onunki 5.5 biz bu sene anaokuluna başladık onunki evde. Biz 1 gibi eve geliyoruz 5 dakika sonra onun oğlan kapımızda bitiyor. (Haftanın 5 günü böyle eğer hafta sonu da evdeysek o zaman da geliyor.) Beraber öğle yemeğini yiyorlar dün tost yapmıştım kaşarlı ben ben bunu yemem salamlı olsun dedi salamlıyı da annen yapsın dedim. Diyorum hadi birazda sizde oynayın gidiyorlar 10 dakika sonra geri geliyorlar annesi mi yolluyor bizimkiler mi durmuyor bilmiyorum artık. İzinsiz buzdolabını açıyor aa sizde bunlar mı varmış deyip yiyor. Abur cubur dolabımız var orayı bile öğrenmiş oğluma diyor ki hadi şunlardan getir de yiyelim. Dün artık aşırı kızdım yukarı çıkmışlardı geldiler anne karnımız çok aç birşeyler yiyelim mi diye yukarıda yeseydiniz ya dedim annesi inin aşağıda yiyin demiş. Bende oğluna açsan hadi git evinde karnını doyur bir daha da gelme dedim. 1 saat sonra geri geldi 👿🤪😁 evine gidene kadar da heryeri talan ettiler. Kızlar istisnasız her gün böyle yoruluyorum artık arkalarını toplamaktan. Eşimde söyle annesine diyor söylememe gerek var mı kendisinin düşünmesi lazım çocuğunu hergun yollayan o ama söylemeden de anlamayacak belli ki şimdi ne demem lazım yardımcı olur musunuz kötü olmak da istemiyorum kadınla..

Aynı bende de vardı böyle bir komşu ki ben komsuculuk oynamayı da sevmem gitmem gelmem çocuklar oynuyor diye ses etmedim başlarda. Çalışıyorum eve geliyorum arkamdan komşunun çocuğu geliyor oynamak için hadi çocuktur ses etmeyim dedim bizle beraber yemek yiyor TV izliyor odalarda geziyor yatmaya evine gidiyor annesi de hic bu çocuk napıyor elalemin evinde demiyor çocuk benim çocuğum oldu o derece:) müsait değiliz diyorum yarım saat sonra geri geliyor bı yere gidecez evde olmayacaz diyorum ayakkabılarımizi takip ediyor gittik mi evde miyiz diye:)
haftasonlari da sabah 9-10 da gelmeye başlayınca sinirlenmeye başladım çocuğun zile basmasıyla uyanıyordum sabahları artık annesine bir iki kez ima ettim bu kadar çok gelmemesini inanın çocuk sabah gelip akşam yatmaya gider.oldu nerdeyse ama kadın anlamadi ya da işine gelmedi bilmiyorum. Hatta kendisi de cikip çikip gelmeye başladı habersiz. Nerden bu kadar yüz buldular onu da anlamadım gayet de ciddi mesafeli biriyimdir aslında ama ipin ucu kaçmış demek ki artık . Bir gün habersiz geldi yine gittim bir kahve yaptım içtik sonra dedim bak ben çalışıyorum haftasonlari öğleye kadar uyumak isterim canım ister akşama kadar yatarım hafta içi yorgun olurum ben senin çocuğunun zile basmasıyla uyanmak istemiyorum artık gönderme bahçede oynasinlar ayakkabılarımizi takip ediyor evde.miyiz değil miyiz diye ben rahatsız oluyorum zaten öyle habersiz misafir de sevmem dedim dümdüz:) bozuldu ben göndermiyorum da kendi çikip geliyor faaln filan geveledi biseyler sonra gelmedi çocuk.

Bazı insanlara dümdüz söylemek lazım anlamak işlerine gelmiyor çünkü. İnsanları böyle kullanıp da salak yerine koymaya çalışan kişilerden nefret ediyorum bir kendileri akıllı zaten😒

Ben çocuğa sadece hadi git artık yemeğini de evinde ye dedim diye (ki çocuğa da kızmadım bağırmadim) bana bir kaç üye çocuktan niye çıkardın demeye getirdi. Sizin söylediklerinizi söyleseydim ne derlerdi acaba. Konuyu da hallettim sayılır 2 gündür gelmedi çocuk cuma günü geldi gitti kaç kere müsait değilz dedim 2 gündür gelmiyor
Ne olacakmış ki ?Çocuğun psikolojisi mi bozuluyormus ?Annesi yemek için çocuğu sürekli evden komşuya gönderince bozulmuyor mu psikolojisi ?İyi hallolmasina sevindim .

Hak etmekle ilgisi yok temel bir görgü kuralı onu da çocukken öğreniyoruz gerçi ☺️ Size cevaplarım artık hıhı aynen okey hıhı minvalinde olacak artık o şekilde iletişim kurulabiliyor belli ki

Bu sitede herkes niye bu sen siz olayina takik😐😂 hic bir millette bu kadar kompleks gormedim..sen deyince noluyo🙄😐😂 sanki kufur etmis gibi tepkiler veriyosunuz😐

Cocuk kalbi kırmayın. Sinirlenebilir hatta gıcık bile olabilirsiniz , bu insani birsey.
Fakat ne olursa olsun istediği kadar arsız olsun cocuk terslemeyin.
Teyzeciğim biz artık okul çıkışı hep ders çalışırız sonra işlerimiz olacak dışarıda. Bugün son gununuz güzelce oynayın artık biraraya pek gelemeyeceksiniz malesef deyip önden çocuğu bilgilendirir kırmazdim.
Her geldiğinde de kapıyı açmazdim terslemek yerine..
Annesi gayet farkındadır ina söylesen bile değişmez sanırım. Fakat sorarsa cocuk neticede emanet sorumluluk almak istemediğinizi tatlı bi dille söyleyip konuyu çözebilirsiniz.
Baktınız çok çok arsız kadın. Her çocuğu geldiğinde 10 dk sonra oturmaya gidin hergün ve hemen kalkmayın.
Basit çözümler var lütfen cocuk kalbi kırmayın.
İllaki biri kırılmak zorunda olursa Annesi olsun. Ne bilsin bu çocuklar ne kadar durulur , dolap açılmaz ayıp gibi durumları. Eğer oğretipmediyse..

Çocukken ben de hep arkadaşıma giderdim. Onun odası ders masası vs vardı. Ben çekyatta yatan evi eski tarz biriydim. Hep oraya giderdim arkadaşım gelmezdi. Çünkü evde odam bile yoktu kalabalık aileydik 😁 sonra zamanla evimiz harika oldu orası ayri😄
Annem kızardı ama dinlemezdim. Fakat ben kimsenin biseyine dokunmaz yemeğini yemez evime gelirdim . Arkadaşımın annesinden çok korkardım hala hatırlıyorum kadın beni sevsin isterdim ama yüzü gulmezdi. Birkere arkadaşımın babası balik yaptı ama nasıl güzel... zorla vermek istedi ay nasil canim çekmişti.. Asla yemedim eve geldim .. babasıni hala çok severim ama annesini düşününce kalbim sıkışıcak gibi olur.
Hiç bir cocuk beni böyle hatırlasın istemem .

Ben evladimi olmadığım biyere göndermem. Dünyanın binbir türlü hali var.

Son düzenleme:
Cümle cümle alintilayamadim ama aklımda kalan bı tanesini söyleyeyim
Hadi açsan kendi evinde doyur karnını bir daha da gelme demişsiniz mesela. Bu o küçücük çocuğun kalbini nasıl kırar... Bı derdiniz olduğu belli ki haklısınız da ama bunun muhattabi annesi ve bı mesajiniza bakar. Küçücük çocuğa öyle demeniz onda nasıl etki bırakır tahmin edebiliyor musunuz? Ayrıca herkes yazmış terslemissiniz diye. Yazdığınız konuyu baştan okuyun isterseniz belki bulursunuz. Yaşadığınızı yaşamak asla istemezdim bu ayrı sizin çocuğu bu şekilde tersleyip kovmaniz apayrı. Sevgi sözcüğü değil o herhalde öyle değil mi?
Ay ona da kırılıversin herkesin sabrının bi sınırı var bahçeye sağa sola işeyen 6 yaşındaki çocuğa eğitimi komşu mu verecek saçmalamayın artık. Kaldı ki çocuk da anası gibi arsız belli ki kırılacak bi tip değil anlamıyo bile

Ay ona da kırılıversin herkesin sabrının bi sınırı var bahçeye sağa sola işeyen 6 yaşındaki çocuğa eğitimi komşu mu verecek saçmalamayın artık. Kaldı ki çocuk da anası gibi arsız belli ki kırılacak bi tip değil anlamıyo bile
Almasın eve hiçbir şekilde? Kapıyı acmadiktan sonra kırıp içeri mi girecek o yaştaki arsız anlamaz çocuk(!) Başkalarına saçmalamayın derken kendi yazdiginiza dönüp bir baksaniz keşke 🤷 Kesin dille istemiyorum diyecek annesine. Yüzyüze diyemiyorsa mesaj atacak. Çözümü çocuğun yüzüne o şekilde demek mi sizce? Çocuk kalbi ya. Gerçi bu çocuk arsızdı dimi pardon unutmuşum(!)

Almasın eve hiçbir şekilde? Kapıyı acmadiktan sonra kırıp içeri mi girecek o yaştaki arsız anlamaz çocuk(!) Başkalarına saçmalamayın derken kendi yazdiginiza dönüp bir baksaniz keşke 🤷 Kesin dille istemiyorum diyecek annesine. Yüzyüze diyemiyorsa mesaj atacak. Çözümü çocuğun yüzüne o şekilde demek mi sizce? Çocuk kalbi ya. Gerçi bu çocuk arsızdı dimi pardon unutmuşum(!
Sizin başınıza gelmemiş buna benzer bişey ondan bu rahatlık belli. Benim evimde çocuk yepyeni perdemi yırttı annesinin gözünün önünde ana oğul arsız olunca gözünüze baka baka gülüyolar ay noldu öyle deyip geçiyolar yine başka biri çocuk oraya işemek istedi diyerek küvete oğlunun çişini yaptırdı bunlar size göre tahammülü basit şeyler olabilir ama hiç umrumda değil ana baba eğitemediyse ben çekmek zorunda değilim yallah evli evine köylü köyüne onlar utanmıyor da ben mi utanacağım hiç umrumda değil

Sizin başınıza gelmemiş buna benzer bişey ondan burahatlık belli. Benim evimde çocuk perdemi yırttı annesinin gözünün önünde ana oğul arsız olunca gözünüze baka baka gülüyolar ay noldu deyip geçiyolar yine başka biri çocuk oraya işemek istedi diyerek küveteoğlunun çişini yaptırdı bunlar size göre tahammülü basit şeyler olabilir ama hiç umrumda değil ana baba eğitenediyse ben çekmek zorunda değilim yallah evli evine köylü köyüne
Başıma gelmediğini nerden cikardiniz? Nasıl böyle bilgi sahibi oluyorsunuz hiç tanimadiginiz insanlar hakkında gerçekten anlamıyorum. Neyse.
Evet sizdeki örneklerde cidden kötüymüş ama orda o çocuğun annesine söyleyecektiniz, söylemelisiniz. Kırılırsa annesi kirilsin çocuk değil.
Eve almaması en etkili yöntem bence. Tabiki kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil.

Aynı bende de vardı böyle bir komşu ki ben komsuculuk oynamayı da sevmem gitmem gelmem çocuklar oynuyor diye ses etmedim başlarda. Çalışıyorum eve geliyorum arkamdan komşunun çocuğu geliyor oynamak için hadi çocuktur ses etmeyim dedim bizle beraber yemek yiyor TV izliyor odalarda geziyor yatmaya evine gidiyor annesi de hic bu çocuk napıyor elalemin evinde demiyor çocuk benim çocuğum oldu o derece:) müsait değiliz diyorum yarım saat sonra geri geliyor bı yere gidecez evde olmayacaz diyorum ayakkabılarımizi takip ediyor gittik mi evde miyiz diye:)
haftasonlari da sabah 9-10 da gelmeye başlayınca sinirlenmeye başladım çocuğun zile basmasıyla uyanıyordum sabahları artık annesine bir iki kez ima ettim bu kadar çok gelmemesini inanın çocuk sabah gelip akşam yatmaya gider.oldu nerdeyse ama kadın anlamadi ya da işine gelmedi bilmiyorum. Hatta kendisi de cikip çikip gelmeye başladı habersiz. Nerden bu kadar yüz buldular onu da anlamadım gayet de ciddi mesafeli biriyimdir aslında ama ipin ucu kaçmış demek ki artık . Bir gün habersiz geldi yine gittim bir kahve yaptım içtik sonra dedim bak ben çalışıyorum haftasonlari öğleye kadar uyumak isterim canım ister akşama kadar yatarım hafta içi yorgun olurum ben senin çocuğunun zile basmasıyla uyanmak istemiyorum artık gönderme bahçede oynasinlar ayakkabılarımizi takip ediyor evde.miyiz değil miyiz diye ben rahatsız oluyorum zaten öyle habersiz misafir de sevmem dedim dümdüz:) bozuldu ben göndermiyorum da kendi çikip geliyor faaln filan geveledi biseyler sonra gelmedi çocuk.

Bazı insanlara dümdüz söylemek lazım anlamak işlerine gelmiyor çünkü. İnsanları böyle kullanıp da salak yerine koymaya çalışan kişilerden nefret ediyorum bir kendileri akıllı zaten😒
Bizim komşu çocuğun ikizi sizin apartmandaymış meğerse inanın aynısı yaşadıklarım bizde annesi gönderiyor biliyorum çünkü annesi kapıyı kilitliyor yabancılara kapıyı açmasın diye çocuk tek kendi çıkıp gelemez o yüzden. Su zamana kadar dümdüz söylemedim gelmesin diye çocuk geldi gitti kaç kere insan anlamaz mi istenmediğini

Benim oğlan oyun oynamalara doymuyor niyeyse.Okuldan geliyoruz canım sıkıldı, arkadaşı geliyor oynuyorlar gidiyor canım sıkıldı. Dışarıda parkta bahçede oynar eve gelir canım sıkıldı. Babası işten gelir onunla oynar bitince yine aynı. Bende önünü alamıyorum artık komşunun çocuğu da öyle istiyorlar ki sabahtan akşama kadar oyun oynayalım bir de hep benim üzerime kalınca kadına iyice sinirlendim. 2 gündür çocuğu da yollamıyor konuşmam da anladı artık
Biraz canı sıkılsın.:KK66:
Kendisi bulsun oyalanmayı.
Hep sizin onun önüne hazır koyduğunuz şeyler olmasın.
Kendi kendine birşeyler de yapabileceğini farketmeli artık bu yaşlarda.

Şimdi üst kat komşum var benim aramız iyidir birbirimize çaya kahveye gideriz ama araya pandemi girdi benim hamilelikti dogumdu derken gidip gelmeleri kestik ama çocuklar görüştü. Benim oğlum 6 yaşında onunki 5.5 biz bu sene anaokuluna başladık onunki evde. Biz 1 gibi eve geliyoruz 5 dakika sonra onun oğlan kapımızda bitiyor. (Haftanın 5 günü böyle eğer hafta sonu da evdeysek o zaman da geliyor.) Beraber öğle yemeğini yiyorlar dün tost yapmıştım kaşarlı ben ben bunu yemem salamlı olsun dedi salamlıyı da annen yapsın dedim. Diyorum hadi birazda sizde oynayın gidiyorlar 10 dakika sonra geri geliyorlar annesi mi yolluyor bizimkiler mi durmuyor bilmiyorum artık. İzinsiz buzdolabını açıyor aa sizde bunlar mı varmış deyip yiyor. Abur cubur dolabımız var orayı bile öğrenmiş oğluma diyor ki hadi şunlardan getir de yiyelim. Dün artık aşırı kızdım yukarı çıkmışlardı geldiler anne karnımız çok aç birşeyler yiyelim mi diye yukarıda yeseydiniz ya dedim annesi inin aşağıda yiyin demiş. Bende oğluna açsan hadi git evinde karnını doyur bir daha da gelme dedim. 1 saat sonra geri geldi 👿🤪😁 evine gidene kadar da heryeri talan ettiler. Kızlar istisnasız her gün böyle yoruluyorum artık arkalarını toplamaktan. Eşimde söyle annesine diyor söylememe gerek var mı kendisinin düşünmesi lazım çocuğunu hergun yollayan o ama söylemeden de anlamayacak belli ki şimdi ne demem lazım yardımcı olur musunuz kötü olmak da istemiyorum kadınla..
Kapıyı açmayın olsun bitsin 🤭

Çocuğunu anaokulu yerine sizin eve gönderiyor galiba komşunuz 😂

Bende çocuğumla birlikte ilkokula başladım bu yıl 😍babamız bu duruma çok sevindi🥰 tabi sonucta artık ilkokulu olduk☺️..ayrıca 66 aylık bebeğimimin bu kadar akıllı olduğunu görünce içten içe çokta duygulaniyorum😁...

neyse işte senin konuna gelecek olursak oğluna tembihle 1 saat dolunca gönder diye o dersim var git desin sen bir saatin dolduğunu oğluna hatırlat ben öyle yapıyorum ...tamam çocuk sınırı bilmiyor ama senin çocukta bilmiyor sınırı baksana saatlerce insan sıkılır yahu ...hemde kendi işini kendisi halletmeyi öğrenir.

6 yaşında ki bir melekten bahsediyorsunuz farkında mısınız?
Bu kadar gaddarlık biraz fazla değil mi?
Bir sorun varsa bu çocukla değil annesi ile halledilecek..
Ama yok çocuğun annesi arada işe yaradığı için kırılamaz tabi sadece.
Ee güç küçücük çocuğa yetince bir de tüm sinir ondan çıkarılabilir..

X