Komşu ve 3 çocuğu

sebnembeen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
643
1.117
30
Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Her cocuk doğuran anne olamıyor malesef yazık günah cocuklara ya içim acıdı
 

BaharTanricasi

🌙
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
1.110
1.869
Ben baştan beri hiç içlerine girmedim geçerken selam veririm arada sohbet ederim komşularla ama bunlar çok farklı insanlar arkadan konuşma falan çok fazla geri çekildim. Bikaç komşum ben bakarım demiş ama bırakıp almıyor saatlerce ve sanki kreşe bırakır gibi hergün her an bırakmaya çalışıyor çocuğu onlarda bezdi artık bakmıyorlar
Devlet onlara çok güzel bakar.bakamayacaksın ne demeye ard ardına doğurdun yazık günah be
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 219 gün geçti.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
32.296
60.332
Devlet onlara çok güzel bakar.bakamayacaksın ne demeye ard ardına doğurdun yazık günah be
Iste ben bundan supheliyim..cok duydum o tarz kurumlarda cocuklarin siddet ve iskence gordugunu..Allahim kimseyi anasiz babasiz birakmasin.. biz anne babalarada akil fikir versin, sabir versin
 

Mavi_gokyuzu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
494
908
Bizim eski komşuyu anlattınız sanki. O da böyleydi ve çok iyi bakıyormuş gibi 3. Yü doğurmuştu. Valla bu sitede okuduklarımdan sonra saçma sapan insanların doğumlarına şiddetle karşı çıkmaya başladım
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :68.2 Kg.