Komşular komşular

cicekq7

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2013
15
0
34
Kızlar canımı sıkan bi olay oldu onu anlatmak istiyorum.
Bu şehire yeni taşındım hiç kimseyi tanımıyorum. Yavaş yavaş komşularla gidip gelmeye başladım. Bugün bi komşu beni kahvaltıya çağırdı. Gittiğimde bi kaç kişi daha vardı aynı apartmandayız ama onları pek görmedim dışarda selamlaşmıştım sadece. Birisi bi teyze ve küfür eden argo konuşan bi teyze kendisi. bide onun kızı vardı lise öğrencisi. Neyse
Malum yeni olduğu için seçimlerden falan konuştuk ama açıkçası ben o kOnularda sessiz kalmayı tercih ettim. Sonuçta yeni tanıdığım insanşlar vede ortak noktamızın olmadğına kanaat getirdiğim insanlar. Muhabbet ettik biraz daha. neyse o teyzenin kızı bana sen çok saf birine benziyorsun dedi. Nasıl yani dedim. Bi arkadaşı varmış aynı bana benziyormuş oda çok safmış sessiz miş ezikmiş ben ona benziyormuşum.
Ölürmüsün öldürürmüsün. Önce pek kaale almamış gibi göründüm ufak bi tartışma gibi oldu sinirlendim. karşımdaki daha lise öğrencisi ergen. Onla bir mi oluyum. Yok iyi niyetli falan diye toparlamaya çalıştı annesiyle ama gerçekten sinirlendim.
Tanımam etmem 2 saattir gördüğüm biri bana bunu söyledi kızlar.
Teyze bana kızımla arkadaşlık edersiniz gidip gelirsiniz diyor bide. Küçük görünüyorum ama küçük değilim ya. Ne arkadaşlığı.

Ah canim ya
Sosyal olayim diyor insan

Butarz insanlarla karsilasiyor

Sonra vazgecip asosyal oluyorsun

Bende sinir oluyorum boyle densizlere

Aman patavatsız cahilin tekiymiş. Canını sıktığına değmez.. Kaç tane aklı başında insan öyle cümle kurar ki?

Aklı başında değil belli zaten de ben nasıl gereken cevabı veremedim ona üzülüyorum. Belki de verdim o aldı cevabını ama benim içim soğumuyor ki. Yetmiyor söylediklerim.
Hamile halimle kafama taktığım şeye bakın ya.

Yeni ortama girmek zor, tanıyana kadar arada böyle gereksiz insanlarla da muhattap olunmak durumunda kalınıyor
Bir de hamileymişsiniz, ne işiniz var liseli kızlarla arkadaşlık edecekmişsiniz.
Takayın kafanıza , mesafeli durur, geliş gidiş yapmazsınız

işte o yuzden bazen cırkef olacaksın lafları gedıgıne oturtacaksın
ne hakla bunu soyler ben artık zaten bunun tam anlamıyla soyledıgını bıle dusunmuyorum
sen cok saf bırıne benzıyorsun demek resmen alay etmek kucuk dusurmek ıcın kullanılıyor artık

kaileye bile alma yaaa:KK14:
ne canını sıkıyosun. bi daha görüşmezsin olur biter :KK53:

amaaaan canım boşver. akılsızın tekiymiş. hamile hamile takma kafana. nasıl bir terbiyeyse artık.
Bu şehire yeni taşındım hiç kimseyi tanımıyorum. Yavaş yavaş komşularla gidip gelmeye başladım. Bugün bi komşu beni kahvaltıya çağırdı. Gittiğimde bi kaç kişi daha vardı aynı apartmandayız ama onları pek görmedim dışarda selamlaşmıştım sadece. Birisi bi teyze ve küfür eden argo konuşan bi teyze kendisi. bide onun kızı vardı lise öğrencisi. Neyse
Malum yeni olduğu için seçimlerden falan konuştuk ama açıkçası ben o kOnularda sessiz kalmayı tercih ettim. Sonuçta yeni tanıdığım insanşlar vede ortak noktamızın olmadğına kanaat getirdiğim insanlar. Muhabbet ettik biraz daha. neyse o teyzenin kızı bana sen çok saf birine benziyorsun dedi. Nasıl yani dedim. Bi arkadaşı varmış aynı bana benziyormuş oda çok safmış sessiz miş ezikmiş ben ona benziyormuşum.
Ölürmüsün öldürürmüsün. Önce pek kaale almamış gibi göründüm ufak bi tartışma gibi oldu sinirlendim. karşımdaki daha lise öğrencisi ergen. Onla bir mi oluyum. Yok iyi niyetli falan diye toparlamaya çalıştı annesiyle ama gerçekten sinirlendim.
Teyze bana kızımla arkadaşlık edersiniz gidip gelirsiniz diyor bide. Küçük görünüyorum ama küçük değilim ya. Ne arkadaşlığı.

Aman boş ver şu komşuları 1 yıldır bu mahalledeyim bir Allah'ın kulu tanımaz beni. Liseli bir ergen işte gülüm ne beklersin patavatsız egosu yükselir birini aşağılayınca. Ne şeytanlar var sessiz sessiz olup da. Azıcık kitap gazete okusaymış sessiz insanın iyi olmadığını bilirdi ki sen bir konuda susmuşsun. Özet olarak ergenlik halleri takma :KK14:

Haklısınız arkadaşlar. Takmıyorum artık. İlk gün çok bozuktum ancak onun kendi saçmalığı. Zaten kişilik olarak da normalde selam verip geçeceğim insanlar. Muhatap olmayacağım insanlar. Söylediğim gibi annesi küfür üstüne küfür ediyor kendi de işte ... Neyse:)

amaaannn boşverin gitsinn... ergen bir kızın kendini akıllı gösterme çabasına mı canınızı sıkıyorsunuz, zamanla zaten saf olmadığınızı anlayacaklar. kimse ilk girdiği ortamda öyle herkesi 40 yıldır tanıyormuş gibi olamaz, olmamalı da zaten. ortamdakileri henüz tanımıyorken sessiz kalmak en doğrusu.

Böyle dengesiz insanlarla görüşmemek daha iyi.benimde böyle görgüsüz bir komşum var resmen evimde sesimi duymasın diye sessizce oturuyorum.bebeğinizi düşünün Allah bebeğinizi sağlıklı,analı babalı büyütsün

Ah ahhh..Çok zor kendi sınırını koruyabilmek...Samimi oluyorsun özel hayatını mahremiyetini anlatmaya kalkıyor..Ya da sen daha iyi yaprsın deyip kek poğaçanın başına geçiriyor,çocuğunu saatlerce bırakmaya kalkıyor...Bu anlattıklarımın hepsi farklı insanlar..Hiç görüşmemek olmuyor tabi ama o mesafeyi korumak demir gibi irade gerektiriyor...Sizden çok dertlenmişim konu sahibi kusura bakmayın...

Bidaha karsina cikarsa tavir yap anlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

en sevmediğim şey insanların siyaset konuşması .
bu yüzden insanlar faceten filan birbirlerini siler oldu artık .
siyaset hiçbirimizin yaşam amacı olmamalı ,bir fikrin vardır ,gider oyunu atarsın ama fanatik olmanın bir anlamı yok .
insanların siyaset yüzünden arkadaşlıkları bozuluyor ,ne gerek var üç günlük dünyada .
sanki konuşacak başka bir şey yok hayata dair ,sanki anamızın karnından siyasetle doğduk da gittiğimiz her yerde siyaset konuşur olduk.
dünyadaki güzellikleri konuşup ,insan olarak birbirimize değer verip yaşamak varken neden sürekli birbirimizi dürtüyoruz anlamış değilim.
ben de hiç ama hiç sevmem siyaset konuşulan arkadaş ortamlarını ..
gez ,dolaş ,ye ,iç gül ,eğlen ,siyasi görüşün de sana kalsın arkadaş ..
güzel dostluklar kurmak varken yıkmak neden .
ben o ortamda siyaset konuşulduğu an kalkar giderdim valla ,ya da direk söylerdim herkesin fikri kendine bence siyasetin yeri burası değil başka konular konuşalım derdim..

X