Komşularım yüzünden cinnet!

Lavyer2012

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2014
4.524
4.817
Merhaba şu an sinir krizleri geçiriyorum üyelik açtım çünkü sizden akıl almam gerekiyor hanımlar...

Ben kayınvalidemin eskiden oturduğu eve gelin geldim. Bu evde kiracı vardı biz evlenince kiracı çıkartıldı ve taşındık neyse sonuç itibariyle buradaki komşular kayınvalidemin eski komşuları. 8 yıllık evliyim. Bu 8 yılda 2 kez eşimle kavgamızı anında kayınvalidem yetiştirdiler. 1 kez de kayınvalidemin bana aldığı bir eşya kırılmıştı ve onu çöpe attık. Onu dahi yetiştirdiler senin hediyeni çöpe atıyorlar diye. Tabi ki kayınvalide kişisi her seferinde eşimi arayıp esti gürledi bunlara. Yeni evliydim ses etmedim zaten sonra eşimle ilk günlerdeki gibi şiddetli kavgalar olmadı. Olay kapandı.

Ama bu akşam çileden çıktım. Çok hareketli bir oğlum var. Bugün beni gerçekten çileden çıkarttı akşam da biraz sinirlenip bağırdım (normalde asla tarzım değil) oğlum da haşarı bir çocuk sandalyeyi yere devirip kaçtı. O sırada da masadaki yemeği döktü. Ben de iyice delirdim biraz sesim yükseldi kendi kendime. Eşime de kızgındım vs vs

Neyse önce kapı çaldı. Eşim komşular geldi dedi açıp izah etti. Ben de evi siliyorum sinirle. Sonra zır telefon kayınvalidem. Eşime sen karını dövüyormuşsun noluyo size sandalyeler devriliyormuş falan filan. Bağırıyor. Bana bi geldiler kim yetiştiriyo bunları ya diye bi bağırdım arkadan. İyice delirdim artık mutfaktan apartmana doğru yeter terbiyesizliğiniz yeter diye baya bir saydırdım.

Başka bir komşu da devreye girdi ve zaten şüphelendiğim 2 komşunun yaptığını öğrendi. Zaten tahmin ettiğim isimler. Düzeltme: kapıya gelen farklı bir komşu. Yetiştirenler farklı.

Şimdi ben ne yapayım? Kayınvalidem suçlu mu kayınvalideme tavrın ne olmalı? Bu yapan 2 kişi de yüze vurmak gibi olmasın ama eşimin maddi manevi destek olduğu kişiler (eşimin çocukluğunu bile biliyorlar) görüşmüyorum zaten ama içim soğumuyor.
Kapılarına gidin sakin bir anınızda açıkça bir daha benim evimde olana ne karışın ne de gidip başka birine yetiştirin aile mahremiyeti denen birşey var Şimdi güzellikle söylüyorum ama bir dahaki sefere ikazım farklı olur deyin ve açıklama yapmalarını bile beklemeden arkanızı dönün gidin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Jacbss

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
600
618
23
Biraz veya çok yükselmesi önemli mi benim özelim bu. Beni bu kadar düşünüyorlarsa gelsinler kapıma. Ki eşimi çocukluktan beri tanıyorlar. Daha önce olmasa tamam diycem hadi iyi niyet. Bu insanlar markete gitsem çok almışlar diye dedikodu yapan tipler.

Konuşsam inkar edecekler biliyorum ve işe yaramayacak o derece cahiller. Hala elim ayağım titriyor.
Sesinizin biraz ya da çok yükselmesi önemli çünkü apartman bir toplu yaşam alanı yüksek seslerle,bağrışmalarla kimseyi kapınıza getirtecek rahatsız etmeye hakkınız yok.
Evet kayınvalidenizi aramakta haksızlar ama sizin gidip yüzyüze hesap sormak yerine evden onların duyabilcegi şekilde "yeter terbiyesizliğiniz yeter diyerek saydırmanız(???) ne kadar normal ?

ser_pil84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2021
31
13
37
Sesinizin biraz ya da çok yükselmesi önemli çünkü apartman bir toplu yaşam alanı yüksek seslerle,bağrışmalarla kimseyi kapınıza getirtecek rahatsız etmeye hakkınız yok.
Evet kayınvalidenizi aramakta haksızlar ama sizin gidip yüzyüze hesap sormak yerine evden onların duyabilcegi şekilde "yeter terbiyesizliğiniz yeter diyerek saydırmanız(???) ne kadar normal ?

Apartmanda herkes böyle. Birbirine bıçak çekenler bile var hele ki bir komşu var ki hergün kavga ediyorlar. Bir gün bile rahatsız olan insan görmedim. Çok sessiz sakin bir apartman değil. Ki kayınvalideme gidip anlatanlardan biri de çocuğunu sürekli döven bir anne. Hatta daha dün 14 yaşındaki oğlunu daire kapısında tartakladı. Ben yıllardır dinliyorum gürültü ve kavgalarını. O nolucak?

Tavrıma gelince hayatımda ilk kez bir olay karşısında tepki gösterdim. Kendimi bildim bileli bir kez olsun tek kelime ses çıkaramayan biriydim. Ve bu yüzden herkes bu nasılsa sessiz diyerek yıllarca zarar verdi bana. Ve ben bundan sonra herkese anladığı dilden konuşmaya karar verdim. Yıllarca sustum, ekstra kibarlıklar yaptım bu iki insana da. Komşumdur dedim hatta kaç kere her şeyi kayınvalidem yetiştirdiklerini şahit de oldum yine de neyse dedim ve sustum. Ama yeter artık...

ser_pil84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2021
31
13
37
Haklı ya da haksızdan ziyade olaya iyiniyet mi değil mi gözüyle bakıyorum.

Kötü niyet bu

Eğer komsular benim dayak yememe çok üzülmüşse uzaktakı kv yi araması mantıksız. Kendi gelir ya da en makulu polise haber verir.

Kendileri bunu yapmadiklarina göre dayak yediginizi düşünmemişler. Bal gibi dedikodu, flaş haber paylaşımı yapmışlar.

"Ben seviyorum kocamdan dayak yemeyi. kocamin vurduğu yerde gül bitiyor . bir itiraziniz varsa kv ye değil bana söyleyin" diyebilirsiniz komşulara...

Ha bu doğru yöntem olmayabilir. Ama bu sivri ve çirkin çıkışlar çoğunlukla iyi çalışır.

Evet aynen öyle. Zaten ben bağırdıktan sonra şimdi ortalık süt liman. Hatta kayınvalidem de komşusunuz tatsızlık olmasın onlar iyi niyetle yapmışlar falan dedi hatta arayı bulmaya çalışıyor ama artık çok geç. 8 yıldır sustum artık yeter...

Amy lee

Nirvana
Pro Üye
27 Aralık 2011
50.184
28.763
Yapmanız gerekenler;

Komşulara bağırmışsınız zaten kapıya bir daha gelmezler diye düşünüyorum.
Gördüğünüzde selam dahi vermeyin ters ters bakın komşulara onlar zaten yanaşmaz

Kayınvalıdeye " bundan sonra ne oğlunu ne beni komşular icin aramayacaksın. Eğer ararsan kalbini kırdığım zaman alınmayacaksın" diyeceksiniz.

Bir daha aynı şeyi yaparsa ağzınıza geleni sayın kayınvalıdenıze ben çok ciddiyim
Ve eşinize de hep bunu kafasına sokun " annen bundan sonra komşular icin ararsa ağzıma geleni sayarım, söylemedi deme "

En azından herkes uyarılmış olur.

sonanda

Nirvana
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.816
27.940
Huzur herseyden onemli. Beni zorlasa bile, icini altindan da yaptirmis olsam ben o evden tasinirdim. 3 kurus fazla verirdim ama en azindan huzurum olurdu. Siz o kisilere bagirip cagirsaniz da onlar kayinvalideye yine herseyi anlatacaklar. Onlar bu isi vazife edinmis. Kayinvalidenin eve kamera taktirmasina gerek yok, cunku eski komsulari o isi goruyor.

Secil23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
852
718
28
Kayınvalideniz de doldurulmaya amma istekliymiş. Elalem hadi laf arıyor, k.valideniz neden ciddiye alıyor ve gaza gelip sizi arıyor çok tuhaf. İki kelime etse komşulara bir daha işinize karışamazlar ve laf yetiştiremezler. Ben o komşulardan çok (hatalılar savunmuyorım) kayınvalidenize sinirlendim.

AyseNeva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2014
585
569
Aşırı bi tartışma ses geldiyse kapıya gelseydiler. Kv aramak ne demek. Önceki yaptıkları saçmalık zaten.
Abes mi bilmiyorum ama yerinizde olsam kapılarına gider eşlerini çağırır abi amca eşin benim özelimi kv yetiştiriyor. Der münasip diller uyarırdım. Belki biraz gururlarına dokunur. İnkar edip etmediklerini umursamazdım. 🤷🏻‍♀️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1764 gün geçti.

mehlika_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.370
2.883
komşulardan kv ye olan bu ışık hızındaki haber akışına eş kişisi ne diyor? annesi arayıp hesap sorunca mesela? bence sizinle ilgili meseleleri, çöpünüze kadar, kv ye yetiştiren insanlar uyarılmadan anlamaz. bu meseleyi eşiniz annnesiyle çözmeli. evimize sen de eski komşuların da karışmayacak desin bitirsin.

Hayallerimvarbenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2017
560
361
37
Merhaba şu an sinir krizleri geçiriyorum üyelik açtım çünkü sizden akıl almam gerekiyor hanımlar...

Ben kayınvalidemin eskiden oturduğu eve gelin geldim. Bu evde kiracı vardı biz evlenince kiracı çıkartıldı ve taşındık neyse sonuç itibariyle buradaki komşular kayınvalidemin eski komşuları. 8 yıllık evliyim. Bu 8 yılda 2 kez eşimle kavgamızı anında kayınvalidem yetiştirdiler. 1 kez de kayınvalidemin bana aldığı bir eşya kırılmıştı ve onu çöpe attık. Onu dahi yetiştirdiler senin hediyeni çöpe atıyorlar diye. Tabi ki kayınvalide kişisi her seferinde eşimi arayıp esti gürledi bunlara. Yeni evliydim ses etmedim zaten sonra eşimle ilk günlerdeki gibi şiddetli kavgalar olmadı. Olay kapandı.

Ama bu akşam çileden çıktım. Çok hareketli bir oğlum var. Bugün beni gerçekten çileden çıkarttı akşam da biraz sinirlenip bağırdım (normalde asla tarzım değil) oğlum da haşarı bir çocuk sandalyeyi yere devirip kaçtı. O sırada da masadaki yemeği döktü. Ben de iyice delirdim biraz sesim yükseldi kendi kendime. Eşime de kızgındım vs vs

Neyse önce kapı çaldı. Eşim komşular geldi dedi açıp izah etti. Ben de evi siliyorum sinirle. Sonra zır telefon kayınvalidem. Eşime sen karını dövüyormuşsun noluyo size sandalyeler devriliyormuş falan filan. Bağırıyor. Bana bi geldiler kim yetiştiriyo bunları ya diye bi bağırdım arkadan. İyice delirdim artık mutfaktan apartmana doğru yeter terbiyesizliğiniz yeter diye baya bir saydırdım.

Başka bir komşu da devreye girdi ve zaten şüphelendiğim 2 komşunun yaptığını öğrendi. Zaten tahmin ettiğim isimler. Düzeltme: kapıya gelen farklı bir komşu. Yetiştirenler farklı.

Şimdi ben ne yapayım? Kayınvalidem suçlu mu kayınvalideme tavrın ne olmalı? Bu yapan 2 kişi de yüze vurmak gibi olmasın ama eşimin maddi manevi destek olduğu kişiler (eşimin çocukluğunu bile biliyorlar) görüşmüyorum zaten ama içim soğumuyor.
O evden çık sana orda huzur vermezler

Bambisond

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
515
571
28

Evi değiştirin