Komşum bile Kaynanamdan iyidir...

Koloriferpetegi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
47
16
38
Merhaba kızlar

Oncelikle şunu belirtmeliyim ki bu benim ikinci üyeliğim. Diğer üyeliğimi eşim bildiği için buradan konularını açıp sizden fikir isteyeceğim.

Ben 5 senelik evliyim. Eşim benimle evlenmeden önce evin bütün yukumlulugu üzerine almış,eve bi düzen getirmiş kişidir. Kv ilk başlarda beni istemese de onu dinleyen olmadığı için kabul etmek zorunda kaldı. Kabul etmese bile esim kendisi bilir,kendisi kaybeder derdi. Kv komşulara oğlum evlenecek biz napacagiz falan dermis hatta.

Biz evlilik hazırlığına başladığımızda hiç maddi durumları olmadığı için (iyiki yokmus) benim ailemin desteği ve düğün takilarimla düğün,kına gecesi ve eşyalarınızı çok şükür maddi gücümüze göre yaptık. Hatta onların taktiği altınları yarısını annem yarısında sahte altın alıp taktik. Dugun sirasinda anlasilacak diye oldum oldum dirildim.dugunu konstre bile olamadim.Kına alışverişim olmadi ve ben soranlara hepsini aldılar diye yalan söyledim. (Benim akrabalarım böyle söyler değer verir).kv ve kardeşinin düğün kıyafetlerini bile esim aldı. Ve ben bunları hiç başa kalmadım ve herdefasinda inanılmaz saygılı ve anlayışlı oldum. Şimdi asıl sorunlara geliyorum. Biz krediyle araba aldık. Benim kv bir tavır tavır anlatamam size sanki parasini o veriyormus gibi bize küstü. Eşim ve ben çok etkilendik ve hatasını yüzüne karşı söyledi. Sonra Özür diledi. Ama o seneler psikolojimi o kadar çok bozmuş ki şimdi bile etkisini yaşıyorum. O zamanlar kendime kıyafet alsam veya evime bişey alsam tavır takinacagini bildiğim için hep ailem aldı diyordum. Ama lafa gelince keşke param olsada size ayrımcı olsam der ben de annem senin canın sağolsun sen üzülme sana kurban olayım falan derdim.hala da derim ta ki 1 hafta öncesine kadar. Neyse benim çocuğum oldu kiyafetinden tutunmak da beşiği kadar ailem aldım. Hepte yokluktan bahseder ama ben ve eşim biliyoruz ki olsada yapmaz. Biz ankaraya taşındık. O kadar rahat ettim ki isteğim kıyafeti alıp istediğim şeyleri yapıyorum. 1 hafta önce Evimin eşyalarını komple değiştirdik eşimle. Bu kadın yine bi tavır bi tavır komşularim bile nasıl sevindi anlatamam.bu beni rafı sadece güzel olmuş dedi kaPatti.şimdi ben bu kadına ne desem az. Bu arada
Kendi kızı evine ne alsa bi mutlu bi mutlu anlatamam. Ne dersiniz kızlar samimiyetimi nasıl keserim bu kadinla. Ben diyecek söz bulamıyorum buyrun siz diyin. ..

başlığa istinaden diyorum.herkesin anne karakteri ayrı kvalde karakteri ayrıdır.o yüzden uzaktan gelinini seven bir kvalde gördüğünüzde" ah keşke fatma teyze benim kvaldem olsaydı" diye içinden geçirdiğinizde. ola ki başınıza geldiğinde aranızdaki ilişki gördüğünüz gibi olmayabiliyor.

Kvkomşulara oğlum evlenecek biz napacagiz falan dermis hatta.

Senin komşular iyiymiş ya onunkiler seni doldurmuş art niyetli insanlarmis dikkat et komşulugada çok güvenme
yapacağın tek şey duymazdan gelmek zaten uzaksin değişmez

zaten uzaktasın artık...boşver..bir kulağından girsin öbür kulağından çıksın..çok şükür kazanıyoruz yiyoruz de sende..

Sorsan ben oğlumu değil seni özledim falan falan der.ikiyuzlulukte lisans yapmış.

Ayhhh yalannnnn soyluyorlar yaa..kizimsin kizimdan farkin yok filan…hastir diycende denmiyor iste :-)

Onceleri inanirdim ne safmisim..ben boyle degildim yasarken oldum…

Kizi icin agit eder, damadi gezdirmiyor diye…bize gelince disari arkadaslariyla cikip uykusuz kalan ogluna..yavrummm uykusuz kalmissin yatip uyu dedi..hahaha dogru gece kalkip cocuk emziren o dimi? Dedim..bazi kv ler ne dusuncesiz yaa…cogu yalanci.

Ben evlenirken çalışmıyordum nisanliligim boyunca kpss hazirlandim. Herseyimi ailem yapti ama pekte icime sinememisti çünkü Ailemin durumu olmadığı icin herseyin en ucuzunu aldilar ceyizime. Tabi buda kaynanama dert oldu lafini etti. Suan 1.5 yillik evliyim haliyle o dandirik ütü, supurge fln bozuldu yenisini aliyoruz kaynanamda bi surat. Soylemek istemiyorum hic söylemiyorum da ama gelip goruyo tabi.

Seninkide benimkinin bi degisik versiyonu olmus
1.muhtemelen oglunun parasını kıskanıyor. Onlari alacağına bana para gonderirdi mantığı.
2.oglunun kendinden baska birini mutlu ediyor olmasini hazmedemiyor.

Aramış güzel olmuş bile demiş

Daha ne yapsın sen evine eşya alınca neden sevinsin ki

Beklentiye girmeyin huzurlu yaşayın

Öyle konu komşunun göstermelik tavırlarına da çok anlam yüklemeyin

Ben burda takçak bir şey göremedim ki ,söylensin dursun işte ..
Gelini alışveriş yapıyor diye mutlu olan kv var mı ki zaten ..
İşinize nasıl geliyorsa öyle davranın :KK66:
Yeni eşyalarda hayırlı olsun ..

Ayhhh yalannnnn soyluyorlar yaa..kizimsin kizimdan farkin yok filan…hastir diycende denmiyor iste :-)

Onceleri inanirdim ne safmisim..ben

Kizi icin agit eder, damadi gezdirmiyor diye…bize gelince disari arkadaslariyla cikip uykusuz kalan ogluna..yavrummm uykusuz kalmissin yatip uyu dedi..hahaha dogru gece kalkip cocuk emziren o dimi? Dedim..bazi kv ler ne dusuncesiz yaa…cogu yalanci.

Duygularıma tercüman olmuşsun. Ama tek fark var.Kendi kızı için yapmayacağı şey yok. Oğlunu pek düşünmez benim kv. Oğlu sıkıntıda mi, hasta mi, bişeye ihtiyacı var mı hiç umursamaz. Kızı anneci oğlu değil ya bu onun zoruna gidiyor..

X