Komşum ne yapmaya çalışıyor🥺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kiskancligindan yapıyordur bazı insanlar kendileri mutsuzken bir başkasının mutlu görmeye dayanamaz sizi huzursuz etmek için söylemiş zaten hiç bir samimiyeti olmayan biri bana bu tarz bi konuşma yapsa ağzının payını verir sustururdum bu tarz bir insana eşimi sormam gordunmu bir bildiginmi var diye kendini uzdugune değmez
İnanın ne beddua ettim ne kötü söz söyledim.Allah ım sen görüyorsun dedim içimden.Sadece kıskandığı için bile olsa böyle bir şey yapması kul hakkıdır.Keşke o da bunu bilseydi.

Bence baktığı falı hatırladığı için değil, sizin hakkinizdaki kendi düşüncelerini söylemiş. Eşinizin efendi biri olduğunu,kimseyle muhabbeti olmadığını,başını yerden kaldirmadigini söylemişsiniz.Bu da onun dikkatini çekmiş. Belki de kendisi böyle bir eşe sahip olamadığı için yüreğinizi bozmak istemiş.Dikkate almayın ama böyle kıskanç insanlardan da uzak durun. Ondan size komşu olmaz.Haset insan yüzüne söylermiş kıskandığını.

Bence baktığı falı hatırladığı için değil, sizin hakkinizdaki kendi düşüncelerini söylemiş. Eşinizin efendi biri olduğunu,kimseyle muhabbeti olmadığını,başını yerden kaldirmadigini söylemişsiniz.Bu da onun dikkatini çekmiş. Belki de kendisi böyle bir eşe sahip olamadığı için yüreğinizi bozmak istemiş.Dikkate almayın ama böyle kıskanç insanlardan da uzak durun. Ondan size komşu olmaz.Haset insan yüzüne söylermiş kıskandığını.
O kadar doğru analiz etmişsiniz ki... Eşinden hep şikayet ederdi.İlgisizliği,aldatmaları,cimriliği... Zaten ne zaman oturduysak hep o anlatırdı ve konu da genelde eşi olurdu.

O kadar doğru analiz etmişsiniz ki... Eşinden hep şikayet ederdi.İlgisizliği,aldatmaları,cimriliği... Zaten ne zaman oturduysak hep o anlatırdı ve konu da genelde eşi olurdu.
Gördünüz mü?Cevap çok basitmiş 🙂Bazı mutsuz insanlar etraflarında gördükleri herkesi ve her şeyi kıskanırlar.En çok da beğendikleri ama sahip olamadıkları şeyleri..Çünkü onlar mutlu değilse,kimse de olmamalıdır...

Gördünüz mü?Cevap çok basitmiş 🙂Bazı mutsuz insanlar etraflarında gördükleri herkesi ve her şeyi kıskanırlar.En çok da beğendikleri ama sahip olamadıkları şeyleri..Çünkü onlar mutlu değilse,kimse de olmamalıdır...
Beni ne zaman görse oyy kurban olurum,canım,canom diyen anaç tavırlarla yaklaşan bir insan olduğu için yaptığı şeyi anlamlandırmam biraz vaktimi aldı.İyiki buraya yazmışım.Siz ve diğer üye arkadaşların sayesinde her şey yerine oturdu.Çok içten teşekkür ediyorum herkese 💐

Keşke insanlar etrafındaki başka insanların mutluluğu ile mutlu olabilmeyi ucundan da olsa başarabilse bariz size özenmiş ve huzursuz etmek istemiş ne güzel yapmışsınız kendisini dikkate almayarak en güzel cevap olmuş

Merhaba hanımlar.Dünden beri çok moralsizim.Yorumlarınıza ihtiyacım var.Yaşadığımız sitede kimseyle samimiyetimiz yok.Kendi halimizdeyiz.Bir komşum var 3-5 defa kahve içtik o da yarım saati geçmemiştir oturmamız.Kendisiyle asla özel ya da ailevi paylaşımım olmamıştır.Anlatmaktan hoşlanmam.Dün akşam sitede karşılaştık ve biraz oturduk bahçede.Laf lafı açtı ve bu aralar ikinci çocuğu istediğimi söyledim.Bana dediği şu oldu.Senin kocan istemez.Şaşırdım neden diye sorduğumda bana dediki senin falında görmüştüm ama söylemedim.Senin kocan arayışta görünüyor dedi,çok şaşırdım.Açık ol ne demek istiyorsun dedim.Eveledi,geveledi daha dişli, agresif,edepsiz kadınlardan hoşlanıyor sen ona sıkıcı,sakin geliyorsun dedi.Neye uğradığını şaşırdım.Eşimin bir davranışını mı gördün bir şey mi var dedim.Yok asla görmedim ama ben faldan anlarım öyle gördüm dedi 2 sene önce bana 1 kere fal bakmıştı.Ondan bahsediyor.Uzatmadım,çıktım eve ama ne yapmaya çalıştığını anlamadım.Biz bu memlekette 2 yıldır yaşıyoruz tayin dolayısıyla.Eşim ciddi ve net bir adamdır.Sitede kimseyle selamı,muhabbeti yok,kimseyi tanımaz.Gerçekten ama gerçekten başı önünde gider gelir.Zaten buraya geldik pandemi başladı okula bile gidemedi.Hep evde ve hep bir aradayız.Neden bu kadın bana böyle bir şey yaptı.Eşime söylesem kan çıkar biliyorum Allah korusun.Ne yapacağımı bilmiyorum.Yorumlarınıza ihtiyacım var.
Amaç belli , kadının niyeti kötü, uzak dur kesinlikle..

• Beğen
Reactions: Jou
bide 2 sene önce fal bakmış ama daha şimdi söylüyor pesss
kafası bozuk bununnn yada kıskancı kendi üstünde sanırım..
sen boşverr ne takıyosun nediyosa desin bırakk terbiyesiz..
uzak dur.

Kocanla aranı bozmak için de senin gibi sakin hanımefendi sevmiyor cazgır seviyor kavga eden seviyor demiş birde eşim kavga eden seviyor diye gidip kavga etmen için

Kocanla aranı bozmak için de senin gibi sakin hanımefendi sevmiyor cazgır seviyor kavga eden seviyor demiş birde eşim kavga eden seviyor diye gidip kavga etmen için
Sanki ben evimde huzursuz olsam eline ne geçecek.Beni bir an huzursuz etti ama onun kalbinin kötülüğü kendisini ömür boyu yiyip bitirecek.Sanırım bu da onun cezası!

bide 2 sene önce fal bakmış ama daha şimdi söylüyor pesss
kafası bozuk bununnn yada kıskancı kendi üstünde sanırım..
sen boşverr ne takıyosun nediyosa desin bırakk terbiyesiz..
uzak dur.
O zaman söyleyememiş,nasıl söyleyeceğini bilememiş.İyi ki de şimdi söyledi ve ben de onun niyetini gördüm.Sanırım Allah söyletti ki ondan uzak durayım.Her şerde bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek.

• Beğen
Reactions: Jou
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X