Komşumun köpeği ve kızım..

O kadar arastirmaci doktor yanlis biliyor sen doğru biliyorsun

İnternetten yanlış okumuşsun ben köpek besliyorum ömrüm veterinerlerde geçti köpek sahipleri şu yazdıklarını okuyup sana gülüyolardır bunlar köpkten insana bulaşan hastalıklar değil :) kendini komik duruma düşürmüşsün ben senin başlığından çıkıyorum sen googledan kopyalamaya devam et araştırmacı doktor hahahha :))))))))

İnternetten yanlış okumuşsun ben köpek besliyorum ömrüm veterinerlerde geçti köpek sahipleri şu yazdıklarını okuyup sana gülüyolardır bunlar köpkten insana bulaşan hastalıklar değil :) kendini komik duruma düşürmüşsün ben senin başlığından çıkıyorum sen googledan kopyalamaya devam et araştırmacı doktor hahahha :))))))))
Ay çok komik ömrü veterinirde geçmiş diye uzman olmuş o zaman ben de cocuk buyutuyorum diye çocuk doktoru oldum.alginizi dıs. dünyaya kapatmissiniz siz bence de girmeyin konuma daha olgunluğa erisimissiniz cunku

Son düzenleme:

İnsanlara laf sokusturmakla kendini tatmin et dur sen yasinin olgunluğuna erişememiş bi insanla neyin tartışmasini yapiyosam sanki..

Hayvanları çok severim bende.
Kopekde beslerdim kedide .
Evimde tavsanim var şimdide.
Kuşum da var.
Ama benim Çocuğumun sagligi hepsinden önemlidir benim için.
Demiyorum ki o hayvan ölürse olsun.
Çok yanlis yerden bakıyorsunuz dünyaya.
Konu sahibi hayseve mail at bakalim ne olacak.

Ay çok komik ömrü veterinirde geçmiş diye uzman olmuş o zaman ben de cocuk buyutuyorum diye çocuk doktoru oldum.alginizi dıs. dünyaya kapatmissiniz siz bence de girmeyin konuma daha olgunluğa erisimissiniz cunku

allah bebegınıze saglık sıhhat versın ınsallah köpege uygun bır yer bulunur ayrıca sız yeterınce köpek için uygun olanı yapmaya çalısıyorsunuz ama ne yazıkkı bazı ınsanlarda anlama problemı var!!!!!

Kuşum da var.

Dernekten gelecekler yarin apartmandan imza topladım sabah bakalım ne olacak umarım çözülür bu sorun

aslında tartışmaya gerek olmayacak bir durum.

konu sahibinin hayvanlara düşman olmadığı kanısına vardım.
sadece bebeği için fazlaca titizlenen,fazlaca hassas davranan bir anne gördüm.

kaldıkı hayvanları sevmiyorda olabilir.sevmemek başka birşey işkence etmek başka birşey.
burada çocukları hiç sevmiyorum diye konu açan dahi oldu.yargılayamayız ki.

hayvanları çok severim ama çocukluğumdan beri sebebini çözemediğim bir korku var.
işyerimin kapısında sürekli yatan bir köpek.inanılmaz güzel.asla insanlara zarar vermiyor.kapıyı açtığım an çıkmam için bana yol açıyor.
yemek ve su veriyorum ona.ama çok korkuyorum yine de.
bakıyorum dolaşmaya çıkmış.o zman bırakıyorum yemeğini.sanki kapının önündeyken vermeye kalksam yemeğin üzerine atlar da korkarım gibi bir his oluyor içimde.keşke korkmasam da besleyebileceğim bir köpeğim olsa.

dediğim gibi sadece anne hassaslığı.zaten konu sahibi de öldüreyim falan dememiş ki.ne yapabilir demiş.

Kuşum da var.

Bu arada benim de kuşum vardi adi askim simdi annem bakıyor çocuk doğduktan sonra doktor yasakladı ayni ortamda bulunmasinlar bebekle dedi ben de ilgisiz sevgisiz kalmasın diye anneme verdim ama çok özledim kizim biraz buyusun getircem insallah

ayrıca hayvanlarla ilgili bilgi sahibi olmayan bir insan hastalık bulaşır mı bulaşmaz mı bilemez.

belki konu sahibi de bilmiyordur ve bu yüzden korkuyordur diye düşündüm ben.
konu sahibi arkadaşımız cani ilan edilmiş.zarar vermek istese yapardı.buraya konu açmazdı.

Son düzenleme:
ayrıca hayvanlarla ilgili bilgi sahibi olmayan bir insan hastalık bulaşır mı bulaşmaz mı bilemez.

konu sahibi arkadaşımız cani ilan edilmiş.zarar vermek istese yapardı.buraya konu açmazdı.

Laf anlatmaya değmez uğraşmayin zira ben sorunu hallettim

Son düzenleme:

bebegı hastaymıs evıde havalandıramıyormus yıkadıgı çamasırları da asamıyormus dısarı evın ıcıne asıyormus dolayısıylada ev nem ve rutubet oluyormus haklı yanı konu sahıbı ama en uygun olanını yapmaya çalısmıs okdr laf söyleyenlere şaştm dogrusu :KK53:

bebegı hastaymıs evıde havalandıramıyormus yıkadıgı çamasırları da asamıyormus dısarı evın ıcıne asıyormus dolayısıylada ev nem ve rutubet oluyormus haklı yanı konu sahıbı ama en uygun olanını yapmaya çalısmıs okdr laf söyleyenlere şaştm dogrusu :KK53:

dediğim gibi işte zarar vermek istese konu açmaz.yapar.

nasıl öldürsem dese belki ben daha sert tepki verirdim.konu sahibinin bazı yerlerde sert çıkışları var ama anne hassaslığı işte.
ben zarar görmesini istediğini hiç sanmıyorum.sadece çaresiz kalmış.bebeğininde enfeksiyon kapma riski olduğu için yardım istemiş.
kaldı ki daha önce kedi beslediğini söylemiş yanılmıyorsam.

Evet canım bizim insanı ız hayvanlar konusunda çok zalim onların canlı olduğunu idrak edemiyolar..şantiyeyi kapatıp giyiolar hayvan sabah 10 saat orda kitli kalıyor ve zaten acı içindeydi inan yüzüne baktığında sırf acı görüyordun (asla ağlamaz ses çıkarmaz tamamen kaderini kabullenmiş bir köpekti) şimdi acıları bitince hayvanın suratı ortaya çıktı hatta size resmini göndereyim eski ve yeni hali buyrun

İlk resim ilk bulunduğunda veterinere götürüldüğü gün

Eki Görüntüle 1064531

İkinci resim 3.5 aylık evde bakım süreci

Eki Görüntüle 1064532

Ve sonraki resimler şuandaki hali kendini sevdirmek için attığı bakışlar :)) o bir melek

Eki Görüntüle 1064536 Eki Görüntüle 1064537

Ahahaha :KK60: son resme bak ya cok muzur nasil bakis atilacagini da biliyor :KK52: icimi eritti kerata :)

Bu arada tebrik ederim sevila :)

Ayrica ben sunu anlamadim sirf bi kopek var diye ev nasil toz toprak doluyor ki? Kopek olmasa da doluyor cunku sokak zaten hep toz pislik. Ha sese bisey diyemem yazik ya bizim burda da yan taraf bi kopek almis yavru daha artik usuyor mu korkuyor mu bilmem geceleri aglar gibi sesler cikartiyor eve de almiyolar :KK43:

Bu arada benim de kuşum vardi adi askim simdi annem bakıyor çocuk doğduktan sonra doktor yasakladı ayni ortamda bulunmasinlar bebekle dedi ben de ilgisiz sevgisiz kalmasın diye anneme verdim ama çok özledim kizim biraz buyusun getircem insallah

Ne güzel :)
Küçükse ayni ortam da çok bulunmasinlar tabii
Astim falan olur mazallah.

Birşey sormak istiyorum eğer köpeğin sahibi olduğunu resmiyete doktuyse yani hamiliği ondaysa elinden alabilirler mi ya da benim belgelemem mi lazim köpeği ac biraktigini pislik içinde yasattigini.

Eğer hayvan karneli ise ve aşıları tamsa hiç bir kanun onu sahibinden alamaz. Bizim ülkemizde hayvanın bakıldığı şartların önemi yok, karnesi varsa sahipli mal olarak geçiyor kanunda bu açıdan bir şey yapılamaz, sadece temizliğe dikkat etmiyorsa ceza keser belediye ama hayvanı alma hakkı yok.

Konu gerilmiş hayvan sevenle sevmeyen kavgasına dönüşmüş. Bende hayvan severim ve sizin bu konuda kötü niyetli olmadığınızı düşünüyorum yazdıklarınızdan. Tek söylemek istediğim her kadın kendi çapında annedir, ben sizlerin bildiği anlamda bir doğum yapmadım hiç ama oğlum canımdı, gidişinin açtığı yarayla baş etmek için üç buçuk yıldır uğraşıyorum, hala da başaramadım. Yani hayvan sevmek ve bir hayvana analık etmek çok kolay bir iş değil, seninle aynı türden olmayan bir canlıyı anlamak öyle herkesin harcı değil, o yüzden lütfen insanların anneliğine laf etmeyin, herkesin yavrusu çok kıymetli bebek de olsa, kedi köpek de olsa. Bu tür şeyler çok içimi acıtıyor. Sizin o hayvana kötülük yapacak biri olduğunuzu düşünmüyorum, arkadaşların dediği gibi haysevi arayın, mutlaka yardımcı olurlar.

Çok tesekkur ederim nihayet anlasilabildim evet evi havalanfiramiyorum başka tarafa bakan banyo penceresinden ne kadar hava girer ki içeri o köpeğe de yazik her yeri pislik içinde zaten sokak kopegi gibi.bazen disardan arkadaşları geliyor saatlerce karsilikli havliyorlar ama dikkat ettim de karni tokken de havliyor.bu is tam bi işkence oldu bana uykusuz gecelerime mi yanayım cocugum her an havasiz bi ortamda beyin gelişimini etkiliyor hem havasizlik hem uykusuzluk ona mi yanayım sastim kaldim Esim bugün girdiği siniflarda soylicek bakalım ben de haysevi aricam umarım cozulur

Herkes rahatsız bi köpeğin sahipleri rahatsız değil, anlaşılan o insanları cevrediklerin rahatsız olup olmadığı onları pek ilgilendirmiyor.
Inşallah güzel bi sonuça varırsınız. :KK34:

X