Komşumun köpeği ve kızım..

sidelya2012

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2013
141
4
Herkese merhaba bizim apartmanın yanında bi ev var o evin bahçesi ile benim evim arasında bir araba koyacak kadar mesafe var.gitmişler bi köpek getirmişler bahçeye bağladilar ama köpek bir aydır kimsede uyku bırakmadı sürekli havlıyor ve benim bebeğim de uyuyamıyor tabi.balkona çamaşır asamıyorum köpek bi silkeleniyor bütün toz pislik camasirima yapisiyor.sahibi psikopatin teki kaç kişiyle boğaz boğaza geldi bu yüzden.Konuşmak kar etmiyor yani.Camları acamiyorum öyle pis koku geliyor ki.Ne yapsam da o bu duruma çare bulsam bilemedim.Onerilerinizi bekliyorum.

NOT:KK43:Konuşun demeyin adamlar laf anlamıyor ahlaklari çok bozuk)

Gereken yerlere şikayet edin rahatsız ediyor sonuçta bu bir suç.

sır şikayet yetmeyebili.bence imza toplayın mahalle olarak.şikayetçi çok olursa dikkate alırlar.

Şikayet ederseniz o zavallı günahsız (bağlı olduğu için havlayan ve özgürlüğünü isteyen) köpeği belediye gelip öldürecek...yeni doğurmuş yavrularına süt veren anneyi bile (ki çok sessiz kimseye zararı olmayan bir köpekti) uyuşturucu iğneyle öldürdüler..alıp barınağa götürüyoruz falan olayları yalan ben hayvanseverler derneğindenim ve bu işlerin içyüzünü biliyorum..

Sizin çamaşırlarınızın tozlanması bir canlının hayatına malolmamalı..ama hem kendinize hem o köpeğe iyilik yapmak isterseniz gidip çözün onu :)

LÜTFEN o konuşamayan canlının adına ben yalvarıyorum size ŞiKAYET ETMEYİN bırakın yaşasın almayın hayatını elinden..

Belediye gelip o köpeği aldığında o köpeğin sizin şikayetiniz yüzünden öldüğünü bildiğinizde geceleri rahat uyuyabilicekmisiniz peki?

Sevila'ya katılıyorum, şikayet etmeyin, hele imza falan toplarsanız hiç kurtuluşu yok, barınağa alıyoruz diye götürürler ve uyutulur

Ulaşabileceğiniz bir yerde sanırım, salın hayvanı gitsin. Ancak sahibi ile arası iyiyse gitmez, civarınızda hayvan sever birileri yok mu hayvanı alıp, güvenli bir yere götürecek, biz eziyet gören bir köpek için böyle yapmıştık, gece arabaya atıp düzgün bakılacağı birine sahiplendirmiştik

Belediye öldürüyor. :KK43:
Hemde tüyler ürpertici bir şekilde.. Boş bir alana atıyorlar, ve maalesef günler içinde orada yavrular.... gerisini yazamayacağım..

sır şikayet yetmeyebili.bence imza toplayın mahalle olarak.şikayetçi çok olursa dikkate alırlar.
adam birde psikopatmis.böyle insanlarla konuşabilmek
hakikaten zor iş
Şikayet ederseniz o zavallı günahsız (bağlı olduğu için havlayan ve özgürlüğünü isteyen) köpeği belediye gelip öldürecek...yeni doğurmuş yavrularına süt veren anneyi bile (ki çok sessiz kimseye zararı olmayan bir köpekti) uyuşturucu iğneyle öldürdüler..alıp barınağa götürüyoruz falan olayları yalan ben hayvanseverler derneğindenim ve bu işlerin içyüzünü biliyorum..

Sizin çamaşırlarınızın tozlanması bir canlının hayatına malolmamalı..ama hem kendinize hem o köpeğe iyilik yapmak isterseniz gidip çözün onu :)

evet evet.onu çözmesi çözüm olabilir

En iyi ihtimal direkt uyutulmazda (ki bu %10 kadar küçük bir ihtimal) gidip şehre uzak bir ormana bırakılırsa işte bu hale gelerek can vericek o zavallı hayvan

$image.jpg

Off kıyamam ben ona... nedir bu doğanın insanlardan çektiği, hem yaşayacak alan bırakma hem şikayetçi ol hem fazlalık olarak gör canını al...

Koalina tarafından yazılmıştır:)

Off kıyamam ben ona... nedir bu doğanın insanlardan çektiği, hem yaşayacak alan bırakma hem şikayetçi ol hem fazlalık olarak gör canını al...

Biz ne kadar anlatsak boş, Allah esirgesin garibi, onun yaşam hakkını düşünen yok, buna sahibi de dahil. Beslediği hayvanı düşünse önlemini alır, garibanı öyle ortada bağlamaz. Neresinden baksan içim acıyor, daha bakmayacağım bu konuya...

İstanbulda yaşıyorum ve hergün otoban kenarında ölmüş bir hayvan görmekten her günüm kötü geçiyor..hergün aç ve sakat ayağı kırık kuyruğu kopmuş bir hayvan görmekten bıktım.sırf bu yüzden turkiyede yaşamak istemiyorum..(artık kalbim turkiyedeki hayvanların halini görmeyi kaldırmıyor, hayvan besleyen yada hayvanseverler beni çok iyi anlar sanrm)

Şu hayatta 1 tane büyük hayalim var o da istanbulda özel muhteşem bir hayvan rehabilitasyon merkezi açıp turkiyenin her tarafından hayvanları toplamak ,onları tedavi ettirmek ve sahiplendirmek..

Biz ne kadar anlatsak boş, Allah esirgesin garibi, onun yaşam hakkını düşünen yok, buna sahibi de dahil. Beslediği hayvanı düşünse önlemini alır, garibanı öyle ortada bağlamaz. Neresinden baksan içim acıyor, daha bakmayacağım bu konuya...

Aynen bende sizin gibiyim kalbimin acısından nette konulara,haysev paylaşımlarına hatta sokakta etrafa bakamaz duruma geldim :KK43:

Allah derki; "hayvanlar benim sessiz kullarımdır hesap günü geldiğinde konuşacaklardır"

Aynen bende sizin gibiyim kalbimin acısından nette konulara,haysev paylaşımlarına hatta sokakta etrafa bakamaz duruma geldim :KK43:

Allah derki; "hayvanlar benim sessiz kullarımdır hesap günü geldiğinde konuşacaklardır"

İnsanların bundan korkması için onların kul olduğunu sindirmeleri lazım
Yıl 2014, hala daha hala ;

hayvan onlar üşümezkiiiiii,
oraya buraya su koymayın hayvan onlar su bulurlar ortalığı kirletiyorsunuz
Havlıyor, miyavlıyor
Tüyleri uçuyor
Mamalar yağlı betonda izi kalıyor diyebilenler var...

Öyle umutsuzum ki, öyle mutsuz ... Artık inanmıyorum düzeleceğine, ne kurtarsak kardır diyorum o kadar

Beni yanlis anlamayin lütfen benim kizimin sagligi söz konusu çok çaresiz kaldim o yüzden sordum.iki hafta suren bi enfeksiyon tedavi sureci geçirdik.bütün camlarim o tarafa bakiyor evimi havalandiramiyorum ve aradaki mesafe çok kisa herşey bütün koku toz pislik içerde disari camasir seremiyorum evin içine seriyorum camlari acamadigim için ev rutubet nem oluyo.kizim bir aydir uyuyamadigi için çok hircinlasti bahçesine giremem çünkü her tarafi uç metrelik tellerle çevrili.belediyelerin hayvanlara boyle davrandigini bilmiyordum simdi istesem de şikayet edemem ooooffff naapicam ben çikmazdayim

İnsanların bundan korkması için onların kul olduğunu sindirmeleri lazım
Yıl 2014, hala daha hala ;

hayvan onlar üşümezkiiiiii,
oraya buraya su koymayın hayvan onlar su bulurlar ortalığı kirletiyorsunuz
Havlıyor, miyavlıyor
Tüyleri uçuyor
Mamalar yağlı betonda izi kalıyor diyebilenler var...

Öyle umutsuzum ki, öyle mutsuz ... Artık inanmıyorum düzeleceğine, ne kurtarsak kardır diyorum o kadar

Bakın size başımdan geçen bir hikayeyi anlatıcam..ben yazın evin yakınlarında siyah ayağı sakat(üstte tutuyordu) bir köpek gördüm birsürü köpeğin arasında kalmış kuyruğunu kıstırmıştı ve yanındaki arkadaşları sanırım onu koruyordu.araba kullanıyodum hemen yol kenarına çektim ağlayarak karşıya geçtimki gitmiş yok..yoldan geçen bir adam dediki ona geçen sene araba çarptı doktora gösterildi birşey yapılamazmış ağlaya ağlaya eve döndüm..

Sonra aradan 4-5 ay geçti allahın işi o hayvanı yine aynı yerde görünce oraya mama bırakmaya başladım ve annemle öğrendikki tırların bulunduğu şantiyede kalıyomuş.gidip şantiye bekçisiyle konuştuğumda o hayvanın pittbul saldırısına uğradığını 1.5 senedir bu halde olduğunu çok ürkek olduğunu öğrendim..ve neden tedavi ettirilmedi bu şantiyede kalıyor madem dediğimde hiçbir cevap vermiyolardı meğerse şantiye sahipler mama bile vermiyormuş..

Sonra biz o hayvanı aldık..alırken dedilerki ama geri getirin bak biz onu cok seviyoruz(küfür etmek istemiyorum) hayvanın parmaklar kopmuş kemik çıkmış pati ters dönmüş ve eklem kırılmış el bükük havada acı içinde sırf enfeksiyonlu yaraları vardı.doktor gördüğünde dediki bu hayvanın enfeksiyonunun kemiğe inip dokunun ölmemesi allahın mucizesi(nekroz) çünkü 1.5 senede çoktan ayağını kaybetmesi lazımdı..

Götürdüğüm veteriner sırf para için bı işi yapan bir adamdı.hayvan o kadar sessiz ve sakinki ağızlıksız pansuman yapıyodu hayvan tepki vermiyo diye kerpetenle bacaklarını sıkmış bu hayvan tepki vermiyor kesilmesi lazım dedi..hayır dedim %1 bile ihtimal varsa ameliyat olacak!!! Veee cerrah cağırıldı ameliyat yapıldı.3.5 ay pimlerle kaldı hergün pansuman yapıldı.

Şuan almanyada sevgilimle yaşıyor..pimler çıkarıldı..fizik tedavi görüyor..dünyada gördüğüm en zeki en duygusal en akıllı köpeklerden biri.. Ve onun 1.5 sene acı içinde yaşamasına göz yuman o insanların hepsine bela okuyorum..o sakat haliyle gidip yemekte bulamıyordu kendine bir deri bir kemikti..şuan muhteşem bir hayatı var en iyi şartlarda yaşıyor ve o korkak ürkek köpek yavaş yavaş açılıyor artık insanlardan hayvanlardan korkmuyor...onun bu değişimini görmek hergün bizim gözlerimizi dolduruyor..ve sokaklar onun gibi nice canlarla dolu..ne yazik ki benimde ümidim yok :KK43:

Bakın size başımdan geçen bir hikayeyi anlatıcam..ben yazın evin yakınlarında siyah ayağı sakat(üstte tutuyordu) bir köpek gördüm birsürü köpeğin arasında kalmış kuyruğunu kıstırmıştı ve yanındaki arkadaşları sanırım onu koruyordu.araba kullanıyodum hemen yol kenarına çektim ağlayarak karşıya geçtimki gitmiş yok..yoldan geçen bir adam dediki ona geçen sene araba çarptı doktora gösterildi birşey yapılamazmış ağlaya ağlaya eve döndüm..

Sonra aradan 4-5 ay geçti allahın işi o hayvanı yine aynı yerde görünce oraya mama bırakmaya başladım ve annemle öğrendikki tırların bulunduğu şantiyede kalıyomuş.gidip şantiye bekçisiyle konuştuğumda o hayvanın pittbul saldırısına uğradığını 1.5 senedir bu halde olduğunu çok ürkek olduğunu öğrendim..ve neden tedavi ettirilmedi bu şantiyede kalıyor madem dediğimde hiçbir cevap vermiyolardı meğerse şantiye sahipler mama bile vermiyormuş..

Sonra biz o hayvanı aldık..alırken dedilerki ama geri getirin bak biz onu cok seviyoruz(küfür etmek istemiyorum) hayvanın parmaklar kopmuş kemik çıkmış pati ters dönmüş ve eklem kırılmış el bükük havada acı içinde sırf enfeksiyonlu yaraları vardı.doktor gördüğünde dediki bu hayvanın enfeksiyonunun kemiğe inip dokunun ölmemesi allahın mucizesi(nekroz) çünkü 1.5 senede çoktan ayağını kaybetmesi lazımdı..

Götürdüğüm veteriner sırf para için bı işi yapan bir adamdı.hayvan o kadar sessiz ve sakinki ağızlıksız pansuman yapıyodu hayvan tepki vermiyo diye kerpetenle bacaklarını sıkmış bu hayvan tepki vermiyor kesilmesi lazım dedi..hayır dedim %1 bile ihtimal varsa ameliyat olacak!!! Veee cerrah cağırıldı ameliyat yapıldı.3.5 ay pimlerle kaldı hergün pansuman yapıldı.

Şuan almanyada sevgilimle yaşıyor..pimler çıkarıldı..fizik tedavi görüyor..dünyada gördüğüm en zeki en duygusal en akıllı köpeklerden biri.. Ve onun 1.5 sene acı içinde yaşamasına göz yuman o insanların hepsine bela okuyorum..o sakat haliyle gidip yemekte bulamıyordu kendine bir deri bir kemikti..şuan muhteşem bir hayatı var en iyi şartlarda yaşıyor ve o korkak ürkek köpek yavaş yavaş açılıyor artık insanlardan hayvanlardan korkmuyor...onun bu değişimini görmek hergün bizim gözlerimizi dolduruyor..ve sokaklar onun gibi nice canlarla dolu..ne yazik ki benimde ümidim yok :KK43:

Olay tuylerimi urpertti.bu zalimlik resmen.insanlarda vicdan kalmamissa diyecek söz yok yapilacak çok is var.ama ben ne yapacagim bi çözümü olmali kira olsam evi degistirirdim.

Olay tuylerimi urpertti.bu zalimlik resmen.insanlarda vicdan kalmamissa diyecek söz yok yapilacak çok is var.ama ben ne yapacagim bi çözümü olmali kira olsam evi degistirirdim.

Evet canım bizim insanı ız hayvanlar konusunda çok zalim onların canlı olduğunu idrak edemiyolar..şantiyeyi kapatıp giyiolar hayvan sabah 10 saat orda kitli kalıyor ve zaten acı içindeydi inan yüzüne baktığında sırf acı görüyordun (asla ağlamaz ses çıkarmaz tamamen kaderini kabullenmiş bir köpekti) şimdi acıları bitince hayvanın suratı ortaya çıktı hatta size resmini göndereyim eski ve yeni hali buyrun

İlk resim ilk bulunduğunda veterinere götürüldüğü gün

$image.jpg

İkinci resim 3.5 aylık evde bakım süreci

$image.jpg

Ve sonraki resimler şuandaki hali kendini sevdirmek için attığı bakışlar :)) o bir melek

$image.jpg $image.jpg

X