Komşunun kocası

kate03

3 çiçek 1 böcek
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2012
1.006
122
Iyi geceler hanımlar çok sinirlendim gece gece elim ayağım buz tuttu. Alt katta 12 yıllık evli bir çift var. Kocası haticeyi bir kadınla aldatmış mesajlarını yakalamis. Bunlar yaklaşık 1aydır sürekli kavga ediyorlar. Bu gece yine kavga ettiler . Sanırım haticeye şiddet uyguladı. Çok bağırdı ağladı bende sinirlendim ayağımla 3kez vurdum yere ve bir kaç şey söylendim. Gücü kadına yetiyo ne bu böyle her akşam her akşam ve buna benzer şeyler. Bu seferde haticeyi bıraktı benimle kavga etmeye başladı. Polisi arasın niye vuruyo kocasını arıycam falan. Haticede bana mesaj atmış birşey yok aşağıya vurma diye. Bende mesaj attım baya uzun şimdi yazamiycam bir daha böyle olursa polisi arıycam bi kadın olarak sessiz kalamam bu duruma diye. Adam öyle bi adamki hem aldatıyo hem karısını aptal yerine koyuyo hem el kaldırıyo hemde zorla sahip oluyomuş. Hergün bana gelip anlatıyo bunları. Peki niye ayrılmıyo derseniz 2çocukları var hatice'nin ne annesi ne babası kimsesi yok. Kardeşide yok çok üzülüyorum haline. Kaynanasi kimsen yok senin sen gidersen 50tanesi gelir sen pişman olursun diyormuş. Varya hala sinirden buz gibiyim. Gece gece uyuyamadim ya

Son düzenleme:
gece gece benimde sinirlerim bozuldu şimdi. o insan kılığına girmiş adamı ve onun gibileri öldüresiye dövmek lazım ibret-i alem olsun diye. haticenin haline ve çaresizliğine çok üzüldüm yaa. böyle şeyler duyunca şu erkeklerden daha da nefret ediyorum. kaynanasınında hiç karakteri yokmuş. sende kadınsın. bi kadına bunu nasıl reva görürsün. ay sinirim bozuldu. olaylara şahit olmuşsun bide. senin durumunu hiç düşünemiyorum.

Bu işin bir daha olursa - sı kalmamış artık..
Kadının yapamadığını şikayet edemediğini , kendini savunamadığını siz yapın..
Arayın polisi..
Şahitlik edersiniz , böyle böyle oluyor dersiniz gerekeni yaparlar herhalde..
Boşanma davası açsa , bu dava sürecinde kendisi bir işe girse.. Biraz toparlasa kendini..
Siz destek çıksanız büyük sevaba girersiniz..
Eğer boşanma durumları olursa adam çocukları göstermek istemeyecektir bence
Ama davanın sonunda bu gibi şiddete meyilli olan birine vermezler herhalde dimi çocukları.. ?

gece gece benimde sinirlerim bozuldu şimdi. o insan kılığına girmiş adamı ve onun gibileri öldüresiye dövmek lazım ibret-i alem olsun diye. haticenin haline ve çaresizliğine çok üzüldüm yaa. böyle şeyler duyunca şu erkeklerden daha da nefret ediyorum. kaynanasınında hiç karakteri yokmuş. sende kadınsın. bi kadına bunu nasıl reva görürsün. ay sinirim bozuldu. olaylara şahit olmuşsun bide. senin durumunu hiç düşünemiyorum.
Valla hemde meşe odunuyla döveceksin. Yazık günah ya sinirden kolum ağrımaya başladı. Hergün gelip akıl ver bana diyor. Yani her ayrıntıyı anlatıyo iyice üzülüyorum
Bu işin bir daha olursa - sı kalmamış artık..
Kadının yapamadığını şikayet edemediğini , kendini savunamadığını siz yapın..
Arayın polisi..
Şahitlik edersiniz , böyle böyle oluyor dersiniz gerekeni yaparlar herhalde..
Boşanma davası açsa , bu dava sürecinde kendisi bir işe girse.. Biraz toparlasa kendini..
Siz destek çıksanız büyük sevaba girersiniz..
Eğer boşanma durumları olursa adam çocukları göstermek istemeyecektir bence
Ama davanın sonunda bu gibi şiddete meyilli olan birine vermezler herhalde dimi çocukları.. ?

Düşündük polisi aramayı ama hatice ya şikayetçi değilim dersede polis yine götürürmü kocasını. Çocukları vermem diyormuş senin işin yok kalacak yerin yok mahkemede bana verir diyormuş. Yardım edelimde genç bi kadın gelmezki bize söylüyorum kadın sığınma evine giderim diyor. Affetti kocasını ama kocası hala birşeyler karıştırıyo

butun kadinlar adamin pesinde kosuyor sanki©sen gidersin 50 tanesi gelirmis pehh.
uzuldum bende her kavgada arayin polisi,
kocana neyi soyluyo adam
cocukmusun sen,annene soylerim gibi!
zirtapoz adam!!

butun kadinlar adamin pesinde kosuyor sanki©sen gidersin 50 tanesi gelirmis pehh.
uzuldum bende her kavgada arayin polisi,
kocana neyi soyluyo adam
cocukmusun sen,annene soylerim gibi!
zirtapoz adam!!

Ayağımla vurduğumu söyleyecekmis:-@ gece sessiz ortam olduğu vede öküz gibi bağırdığı için her konuştuğunu net anlıyorum. Ama bıraktı ya haticeyi dövmeyi başardım yani. Bende mesaj yazdım demiştim ya hele bir dövsün seni arıyorum polisi diye yazdım. Haticede vurma diyor eşimde ona müstehak dedi kızdı sanki keyfimden vurdum. Sol kolum sırtıma doğru ağrımaya başladı titriyorum hala.

ülkemizde polis kadınları ne kadar koruyabiliyor ki? böylesi mahlukatlar polis geldi diye işi daha da inada bindirirler. polis gelse ne yapacak? bi ifade, bi sorgu, belki bi gece nezaret (o da kadına uyguladığı şiddetten değil, şikayet edildi diye) sonra salıvercekler. yani hanzo yine hanzo olarak yaşamına ve yaptıklarına devam edecek. bence kadınla etraflıca konuşup kesin bi çözüm bulmalısınız. kadının ne istediğine kesin karar vermesi lazım. yani ben bunları daha fazla çekemem diyorsa olaylara karşı ayakta durabilme gücünü bulacak mı? bi iş arayışı, şikayet, boşanma vs.... yok bunları yapacak potansiyel yoksa biraz zor gibi duruyor. çünkü bunları günümüzde her kadın kaldıramayabilir.

ülkemizde polis kadınları ne kadar koruyabiliyor ki? böylesi mahlukatlar polis geldi diye işi daha da inada bindirirler. polis gelse ne yapacak? bi ifade, bi sorgu, belki bi gece nezaret (o da kadına uyguladığı şiddetten değil, şikayet edildi diye) sonra salıvercekler. yani hanzo yine hanzo olarak yaşamına ve yaptıklarına devam edecek. bence kadınla etraflıca konuşup kesin bi çözüm bulmalısınız. kadının ne istediğine kesin karar vermesi lazım. yani ben bunları daha fazla çekemem diyorsa olaylara karşı ayakta durabilme gücünü bulacak mı? bi iş arayışı, şikayet, boşanma vs.... yok bunları yapacak potansiyel yoksa biraz zor gibi duruyor. çünkü bunları günümüzde her kadın kaldıramayabilir.

Maalesef canım o potansiyel yok onda:-( çünkü bi boşancam diyo bi affettim diyo. Öyle bi yerlerini morartacak kadar vurmuyo bence çünkü hiç yüzünde falan görmedim morluk. Tabi görmediğim yerlere vuruyorsa bilemem. Ama bence boşanmaz kaç sene çekmiş adami çocuklarım için sabredicem düşüncesinde önce kendi istemesi lazım ben ne dersem diyeyim boş. Bana mesaj yazıyo vurma diye hey allahım sabır

çaresiz insanlar ya da çaresiz olduğuna inanmış insanlar bir adım atamadıkları gibi etraftan gelen yardımlardan da korkarlar. onuda anlamak gerek tabi. bazı insanların cesareti pek yoktur. eğer boşanma gibi bir şansının olmadığını düşünüyorsa başka yöntemlere başvurmalı. mesela kendine güvendiğini hissettirsin o mahlukata (ya bi türlü insan diyemiyorum) . giyimden hareketlerine kadar değiştirsin hayatını. kendini ona beğendirsin demiyorum. sakın yanlış anlaşılmasın. o hanzoya ödül gibi olmasında. sadece daha ayakları üzeri durabilen, adamı pek sallamayan daha sakin ve emin adımlarla hareket edebilen bi profil çizsin mesela. belki daha farklı bi yola girerler. belli mi olur

Iyi geceler hanımlar çok sinirlendim gece gece elim ayağım buz tuttu. Alt katta 12 yıllık evli bir çift var. Kocası haticeyi bir kadınla aldatmış mesajlarını yakalamis. Bunlar yaklaşık 1aydır sürekli kavga ediyorlar. Bu gece yine kavga ettiler . Sanırım haticeye şiddet uyguladı. Çok bağırdı ağladı bende sinirlendim ayağımla 3kez vurdum yere ve bir kaç şey söylendim. Gücü kadına yetiyo ne bu böyle her akşam her akşam ve buna benzer şeyler. Bu seferde haticeyi bıraktı benimle kavga etmeye başladı. Polisi arasın niye vuruyo kocasını arıycam falan. Haticede bana mesaj atmış birşey yok aşağıya vurma diye. Bende mesaj attım baya uzun şimdi yazamiycam bir daha böyle olursa polisi arıycam bi kadın olarak sessiz kalamam bu duruma diye. Adam öyle bi adamki hem aldatıyo hem karısını aptal yerine koyuyo hem el kaldırıyo hemde zorla sahip oluyomuş. Hergün bana gelip anlatıyo bunları. Peki niye ayrılmıyo derseniz 2çocukları var hatice'nin ne annesi ne babası kimsesi yok. Kardeşide yok çok üzülüyorum haline. Kaynanasi kimsen yok senin sen gidersen 50tanesi gelir sen pişman olursun diyormuş. Varya hala sinirden buz gibiyim. Gece gece uyuyamadim ya

Allah belasını versin o adamın sahipsiz bi kadına bu yapılırmı.
Şerefsiz migdem bulandı nasil insanlar var yaaa.
Çalışmıyormu peki ne bileyim böyle bi adamla ömür gecetmi.
Bazen kocama kızıyorum iste beni gezdirmiyi,ilgilenmiyo, falan ama böyle konuları okuyunca şükrediyorum .
Ne adamciklar var yahu:KK43: ,:KK43:

çaresiz insanlar ya da çaresiz olduğuna inanmış insanlar bir adım atamadıkları gibi etraftan gelen yardımlardan da korkarlar. onuda anlamak gerek tabi. bazı insanların cesareti pek yoktur. eğer boşanma gibi bir şansının olmadığını düşünüyorsa başka yöntemlere başvurmalı. mesela kendine güvendiğini hissettirsin o mahlukata (ya bi türlü insan diyemiyorum) . giyimden hareketlerine kadar değiştirsin hayatını. kendini ona beğendirsin demiyorum. sakın yanlış anlaşılmasın. o hanzoya ödül gibi olmasında. sadece daha ayakları üzeri durabilen, adamı pek sallamayan daha sakin ve emin adımlarla hareket edebilen bi profil çizsin mesela. belki daha farklı bi yola girerler. belli mi olur
Anladım canım ne demek istediğini. Yine eskiye nazaran biraz ilerledi hatice:-/ çünkü eskiden kavga etmezlerdi kocası bağırır çağırır söver haticenin hiç sesi gelmezdi. Şimdi baya yükseltiyor sesini giderim o.... Olurum yine seni boşarim diyormuş karşısında ezik durma o hata yaptı sen değil dedim sen sustukca üstüne gelir altta kalma dedim. Dua ediyor bana sayende bende ezdirmiyorum kendimi diye ama tabi nereye kadar erkek gücü maalesef tavsiyelerinide kendim bulmuş gibi söylerim canım konu actigimi bilmesin
Allah belasını versin o adamın sahipsiz bi kadına bu yapılırmı.
Şerefsiz migdem bulandı nasil insanlar var yaaa.
Çalışmıyormu peki ne bileyim böyle bi adamla ömür gecetmi.
Bazen kocama kızıyorum iste beni gezdirmiyi,ilgilenmiyo, falan ama böyle konuları okuyunca şükrediyorum .
Ne adamciklar var yahu:KK43: ,:KK43:
Şükredelim valla gezdirmesin onunki hem gezdirmiyo hem aldatıyo hem şiddet uyguluyo daha bir sürü yaptıkları varda neyse akrabası falan okurda tanır hanzo tövbe yarabbim günaha giriyorum ezan okunuyo ama çok sinirlendim gece gece açtım konuyu bi anda. Bu arada çalışmıyo bi ara çalıştı ama bıraktı yine

Son düzenleme:
Ayy cok sinirlerim bozuldu. Aslinda kimse caresiz degildir , keske ise girse hatice. Bosanma davasi acsa.. ama pek yapabilecegini sanmiyorum😞 adam size de bisey yapabilir dikkat edin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Geçen bende karşı komşudan inilti gibi bir ses duydum. Sanki dayak yemişte alıyormuş gibi garip bir ses. Çok korktum elim ayağım titredi. Dikkatlice dinlemeye başladım kesildi sea bir süre sonra
Dün yine aynı ses daha kuvvetli duymaya başladım yeni taşınmazlarına se samimiyetimiz olmamasına rağmen bunda cesaretimi topladım zillerine basmak için kapıyı açtım ki
Kadın dışarıda 1 yaşlarındaki cocugunun ayakkabisini bagliyor Aksi bir durum mu var dedim. Kadın gayet neşeli çocuk ağlıyor kusura bakmayın dedi. Gerçekten de çocuk inliyor gibi çok değişik ağlıyor. Ben onu annesi sanmisim @
Rabbim kimsenin evdeki huzurunu bozmasın.

Bu işin tek oluru böyle adamları bir şekilde korkutucan. İyi bir dayak lazım. Şöyle hastanelik edicen. Bu tipler öyle tırsaktır ki. dışarda kedi gibi olurlar. Evin dışında kadını koruyan kollayan biri olsa ahh ahh. Bence bir daha olursa polisi arayın. Bir kadın nasıl bu kadar çaresiz olur. Bu adamın annesinde nasıl bir vicdan varmış bir kadına o lafları söyleyebilmiş. Yazıklar olsun garibi bulunca vursunlar. Bir kadın sahipsiz olmaya görsün. Nasıl da ezerler. Allah kahretsin bunları.

Polis dayak yerken gelirse kadın dabir güzel şikayetçi olursa adam iyi korkar.

Son düzenleme:
Canım ne kadar iyi yüreklisin. Ne desem bilemedim. Şiddete şahit olsam eşimle konuşarak adımı da vermeden polisi arardım sanırım.

Yalnız bu konuda arkadaşını karşına almanı tavsiye etmem. Bir anda sen kötü olabilirsin. Dikkatli olmak lazım.

Çok iyi niyetli bir insan olduğunu yazdıklarından çıkarabiliyorum.

Ama lütfen bırak ne halleri varsa görsünler.

Neden mi böyle söylüyorum?

Çünkü ben de senin gibi çok sinirlendim, çok yardım etmeye çalıştım bir arkadaşıma ama sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu, benim için.

Kız her gün bana ağlayarak yaşadığı işkenceleri anlatıyordu.

Adamın ailesinden nefret ediyordu, bin türlü şeyden bahsediyordu ben de çok üzülüyordum.

Sonra fark ettim ki bunu düzeltmek için bir çabası yok.

Ne boşanıyor, ne düzelsin diye bir çabası var.

Bir gün yine anlatırken kapısı çaldı, eşi imiş gelen.

Aman Allahım kız bir değişti!

Evlilikleri bana anlatırken imtihan, kocası yanındayken saadet yuvası.

Eşinin ailesi melek!

:KK53: Kaldım işte!

Hatta bir gün ben de ilk defa bir şeye çok sinirlenmiştim eşimin ailesiyle ilgili anlatayım dedim.

Kızın ilk tepkisi, ay inanamıyorum nasıl bir kayınvalide yapar bunu?

İkinci bir şok da o zaman yaşadım.

Çünkü anlattığım şey onun yaşadıklarının milyonda biri idi.

Her neyse çok uzattım sanırım.

Demem o ki yarın öbür gün Hatice de aynı hallere bürünebilir.

Bu kadın için mi bunca telaşlanıp üzüldüm diyebilirsin.

ışte bende haticeden emin olamiyorum yoksa arıycam polisi. Çünkü ne dediği belli değil. Ben yukarıdan ayağımla vurduğumda bana vurma diye mesaj atmasınada ayrı sinirlendim. Yazdığım mesaji göstermemiş kocasına gözünü korkutacak şeyler yazmıştım. Bazı kadınlarda hakediyo demiyeyimde buna zemin hazırlıyor. Eşim bile ona müstehak dedi eşim gidiyordu aşağıya yollamadim şimdi büyük kavga çıkar dedim. Hatice kuklaipinin dediği gibi hergün ağlanip sizlaniyo ama benim bi derdim olsa dinlemiyo bile sonra konuşuruz bilmem ne atlatır. Bazen hiç karışma diyorum ama dayanamiyorum o öyle bağırırken:-(

Ne olursa olsun sahipsiz kimsesi yok diye üzülüyorum. Annesi babasi ölmüş hala dayı ve diğer akrabaları sahip çıkmıyor. Ne yapayım ben diye hergün akıl istiyo boşan diyorum çocuklarım diyo boşanma otur diyorum bu seferde hala o kadınla ilişkisi var galiba şüpheleniyorum diyo. Bende şaştım kaldım ne olacak ne yapacak hiç bi fikrim yok.

X