konu:Mal paylasımı/bosanmayla ilgili bilgisi olan arkadaslar.avukat hn'lar yardımcı olurmusunuz?

bonjorno

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2015
1.197
524
Hanımlar ,

Sıkıntım çok büyük.

Evliliğimde eşimin maddi manevi durumu yüzünden çalışamadım.Kendine ait lanet bir muhitte bodrum katında maddi manevi sıkıntılarda ömrümü çürüttü.Aileden yana da sansım olmadıgından , hıcbır zaman hareket edemedım.
Bu arada 2 dusuk gecırdım.B
Evlenmeden once elbettekı burayı satarız dıyerek benı o eve mahkum ettı calısmamı ıstemedıgını gerek olmadıgını soyledı fakat bu 5 sene ıcınde ne zaman sıkıssa terbıyesızlıkler dız boyu oldu ozellıkle maddı anlamda
Manevı anlamda ben degıl hıcbır kadının aradıgını bulamayacagı bır musvedde kendısı.
Hıcbır zamanda arkamda durmadıgı gıbı dıger kendınden buyuk 5 abısı hala bekar.Hıcbırı aılesıyle kız arkadaslarını bıle tanıstırmıyor tanıstıranın ısı bozuluyor o denlı aılecek arayıp bulunamayacak turden numunelık ınsanlar
Ve evlılıgım zaten calısma bahanesıyle tamamen yanlız bırcare 5 parasız gectı fakat bu durumda bır ev aldı su abonelıgının bıle henuz gelmedıgı dandık bır ev ve banka borcu var
bu evı benle evlıyken aldı ve bır kulustur (ederı 10/15 mılyar var yok)bır araba varkı baska sebeplerden o arabayı benım uzerıme aldı
1.500 TL SGK LI,yazdan yazada sezonluk babasıyla calıstıgı bır ıs var kı zaten sgk lı işine kalsa bu evın borcuna gıremez arabayı alamazdı.Yanı tek bıryerden gelırı yok.

Bunu yazarken utanıyorum fakat ,daha oncede dusuklerım oldugundan bu sefer yıne hamıleyım ve nedense artık ıyıce kudurdu.Hıc yapmadıgı abuk sabuk cekılmeyecek durumlara bu halımle maruz kalıyorum
Karnımdakının akıbetını bılemem ama suan 3 aya yaklasıyoruz ılk kez ve ben buna sevınemıyorum bıle..

Belkı cok uzattım ama,maddı manevı sebep sonuc ılıskılerını bu noktada detaylı ızahımın sebebı,bılen hanımların fıkır edınebılmesı benı dogru yonlendırebılmelerı ıcındır.
Ne gıbı haklarım olur.
Bana fıkır verıp yol gosterın ne olur.
Maddı manevı stres ve caresızlıkten acaıp seyler yasıyorum hergun aglıyorum.Vucudum kabardı sıstım stresten..Ne olur napmam lazım haklarım neler?

Son düzenleme:
niye mutsuzken bebek yaptın ? bebekle npıcaksın şimdi? bu aşamada hiçbir bor cu yoksa evin yarısı arabanın yarısı sizin borcu varsa hiçbirşey alamazsn ev satılır borca gider

ev satılır borcu kapatılır kalan aranızda paylastirilir araba önce kendi üzerinde miydi yoksa direkt sizin üzerine alindiysa o da paylastirlir
yok eğer önce kendi üzerinde sonra sizin üzerinize gecirdiyse bunun hediye olduğunu kanıtlayan tamamını alabilirsiniz
nafaka da çocuk ve sizin için ancak 300 er lira civarı verilir
maddi manevi tazminat biraz yaşadığınız olaylara bağlıdır ve iyi kanıt gerektirir
ben böyle tahmin ediyorum tabi kesin bir şey de söylenemez hakime de bağlı biraz nafaka ve tazminat
Allah yardımcınız olsun

geliri yok nafakayı bile ödeyemez evin değeri çokaz satılıp borç kapansa elde var sıfır gibi arabada ikiye bölünür

Cok cok tesekkur ederim hanimlar .Allah hepinizden razi olsun.araba direkt benim uzerime alindi fakat oturdugumuz ev kendisi evlenmeden aldigi ev yani benden once vardi fakat borcu olan ev baska ev..asagi yukari bahsettiklerinizi anladim hafta icinde tanidik yardimiyla bunu daha detay ogrenmeliyim ve napmam gerekiyorsa artik gecikmeden yapmaliyim.tekrar tekrar tesekkur ederim

Cok cok tesekkur ederim hanimlar .Allah hepinizden razi olsun.araba direkt benim uzerime alindi fakat oturdugumuz ev kendisi evlenmeden aldigi ev yani benden once vardi fakat borcu olan ev baska ev..asagi yukari bahsettiklerinizi anladim hafta icinde tanidik yardimiyla bunu daha detay ogrenmeliyim ve napmam gerekiyorsa artik gecikmeden yapmaliyim.tekrar tekrar tesekkur ederim
Evlenmeden önce aldığı evde hak alamazsınız.Borcu olan evde hakkınız var arabada yarı yarıya olur.

X