Konu öz-güven ve panik (lütfen okuyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichblumen23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
287
456
Mrb arkadaşlar benim bazı sorunlarım var küçüklükten gelme huylar belki anne ve baba baskısı çevre baskısı dışarı çıkamama arkadaşlık bağı olmamak gibi şeylerden geliyor ama aşamıyorum sanki boşluğa düşüyorum ben yapamam diyorum ona odaklaniyorum...

Örnek vereyim mesela dil kursuna yazıldım yapamam diye bıraktım çok pasif duruyordum odaklanamiyordum bıraktım gitmedim oysaki ne severim farklı dilleri konuşmayı olmuyor işte olmuyor 😪😪

Ehliyete yazıldım ezberim benim cok iyidir bunu net bilirim o kunuda sıkıntı yok yazılı sınavı kazandım ilk seferde ...

Ama direksiyon dersi olmuyor 25 ders oldu hala daha kendime güvenmeden sürüyorum yine odaklanamiyorum bırakmak istiyorum ama kayıt parası o kadar emek verdim az değil 25 ders yaptim o kadar para verdim bi çözümü olmalı cesaretli olmalıyım ama bana bu cesareti verecek kimse yok ...

Kime desem "aaa ben aldım çok geçmeden "der birisi
"Bana hoca sen önceden arabamı sürdün "der diğeri hep bi başarı ama ben hala daha odaklanamiyorum olmuyor ...

Mesela birde arabayı sürüyorum bi engel görsem aklım duruyor panik yapıyorum artık adamda gerizekalı sancak beni 😪😪

Geçen gün eşime demiş "× önünde engel yok dönüyor bana diyor döneyim mi ben komut veriyorum gerisini bana soruyor hep bir şüphe panik içinde kendinede yazık ediyor "demis ...sizce ne yapayım yarın dersim var Aralık sonunda 2 hafta tatil var 2 kizim kreşteyken derse gidiyordum ama bu ay içinde yapamazsam sonra kim bakar kızlarıma korona var kime bırakırım bi yardim edin lütfen 😪😪😪

Anksiyete var sanki sende :) kendimden biliyorum ama benim.kaygilarim başka
Motor kullanmayı bilirim ama araba hiç bilmem ama boş bir arazide hiç korkmadan sürebilirim bunu biliyorum .bence önce bu kaygılarıni asmalisin tedavi olmalısın sonrası çorap söküğü gibi gelicek inan bana

Kendine komut ver sürekli.. mesela ehliyet almak istiyorsun ya.. Bu kadar insan almış benim neyim eksik bende başarabilirim..
Ayşe bile aldı o aldıysa ben hayli hayli alırım gibi.. cümlelerle...

Dil için de aynı şekilde..
Almanya da yaşıyorsun sanırım..
Bu dili öğrenmeliyim çünkü ben burda yaşıyorum şuraya bak küçücük çocuk bile öğrenmiş konuşabiliyor.. Bende başarırım.. hem çocuklarıma daha verimli olurum ehliyet alıp dil öğrenirsem.. ben güçlü olmalıyım ki kızlarım da beni örnek alsın gibi... cümleler ile tekrarla içinden.. Kendin inan o zaman başaramayacağın hiç bir şey yok allahın izniyle...

Anksiyete var sanki sende :) kendimden biliyorum ama benim.kaygilarim başka
Motor kullanmayı bilirim ama araba hiç bilmem ama boş bir arazide hiç korkmadan sürebilirim bunu biliyorum .bence önce bu kaygılarıni asmalisin tedavi olmalısın sonrası çorap söküğü gibi gelicek inan bana

Kendine komut ver sürekli.. mesela ehliyet almak istiyorsun ya.. Bu kadar insan almış benim neyim eksik bende başarabilirim..
Ayşe bile aldı o aldıysa ben hayli hayli alırım gibi.. cümlelerle...

Dil için de aynı şekilde..
Almanya da yaşıyorsun sanırım..
Bu dili öğrenmeliyim çünkü ben burda yaşıyorum şuraya bak küçücük çocuk bile öğrenmiş konuşabiliyor.. Bende başarırım.. hem çocuklarıma daha verimli olurum ehliyet alıp dil öğrenirsem.. ben güçlü olmalıyım ki kızlarım da beni örnek alsın gibi... cümleler ile tekrarla içinden.. Kendin inan o zaman başaramayacağın hiç bir şey yok allahın izniyle...
Dediklerinizi yapicam "alicam kizlarim için yapmalıyım uyanık olmalıyım 😪

Babam hiç bizi bir ortama bırakmazdı okulda bile bi arkadaş çevremiz yoktu 8 'e kadar okudum sonrası evde oturdum çeyiz yaptim dışarı gezme düğün olsun bir şey olsun asla bırakmadı o yüzden hep dalgın biriyim...

Anksiyete de olabilirim çünkü "bu panik ellerde titreme korku 19 yaşında babam bir şeye kızdı silahla annem ve bni kovaladı saklandık sanırım ordan kaldı ondan önce yoktu

Dediklerinizi yapicam "alicam kizlarim için yapmalıyım uyanık olmalıyım 😪

Babam hiç bizi bir ortama bırakmazdı okulda bile bi arkadaş çevremiz yoktu 8 'e kadar okudum sonrası evde oturdum çeyiz yaptim dışarı gezme düğün olsun bir şey olsun asla bırakmadı o yüzden hep dalgın biriyim...

Anksiyete de olabilirim çünkü "bu panik ellerde titreme korku 19 yaşında babam bir şeye kızdı silahla annem ve bni kovaladı saklandık sanırım ordan kaldı ondan önce yoktu
Canım tabiki istersen piskologa da git ama önce sen kendi kendinin doktoru ol..
Istemek başarmanın yarısıdır unutma..
Bir gün buraya yine konu açacaksın ehliyetimi aldım kızlarımın okuluna veli toplantısına gidiyorum... 😍

Aslında kendinizin farkındasınız, yapabileceginizi biliyorsunuz ,bunu kendinize sürekli telkin edin. Gerekirse psikiyatriste gidin, anksiyete olabilir. Diyelim rezil olacağım, bana gülecekler diye düşünüyorsun; bırak gülsünler bırak rezil ol,sal kendini. Ne olabilir ki gülseler bu senin hayatın sonuçta, başkasını görme meselâ. Başkası için değil kendin için dene gerekirse yanıl, bir şey olmaz yine denersin ama yaparsın:KK66: bu güç sende var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X