Konuşurken suratım kıpkırmızı oluyo

doakolik

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
4.361
4.870
Kızlar çok samimi olmadığım insanlarla hatta bazen arkadaşlarimla falan bile konuşurken yüzümün kıpkırmizı oldugunu hissediyorum ve bu çok uzun sure gecmiyo.insanlarda kizardigimi farkediyo cok utaniyorum.bunu nasil yenebilirim
Nolur yardim edinnn

Kızlar çok samimi olmadığım insanlarla hatta bazen arkadaşlarimla falan bile konuşurken yüzümün kıpkırmizı oldugunu hissediyorum ve bu çok uzun sure gecmiyo.insanlarda kizardigimi farkediyo cok utaniyorum.bunu nasil yenebilirim
Nolur yardim edinnn
Sorununuzu ilk okuduğumda kendi kendinize çalışarak bu durumu yenebileceğinizi düşünmüştüm,ama yöntem önermek haddim değildi.Yeğenim biraz kendine güvensiz,psikiyatrist "İyi Hissetmek" (yazar David Burns) diye bir kitap önermiş.Bunu inceledim,pek çok kişi bu kitapta yazılan önerileri uygulayarak kendilerini iyileştirmiş.Belki deneyebilirsiniz.

Sorununuzu ilk okuduğumda kendi kendinize çalışarak bu durumu yenebileceğinizi düşünmüştüm,ama yöntem önermek haddim değildi.Yeğenim biraz kendine güvensiz,psikiyatrist "İyi Hissetmek" (yazar David Burns) diye bir kitap önermiş.Bunu inceledim,pek çok kişi bu kitapta yazılan önerileri uygulayarak kendilerini iyileştirmiş.Belki deneyebilirsiniz.

Çok teşekkürler yakından ilgilendiğiniz için en kısa zamanda kitabı alıp okumalıyım o zamannn

canım bence üstünde durma okuyorsan okulunla derslerinle ilgilen sevdiğin şeyler üzerine yoğunlaş. Spor, resim, müzik vs. Ve bir gün sırf konuşmak için evden çık pazara git pazarcılarla bir şeylere bakarken yanındakilere bu nasıl diye sor...Marketten ekmek alıp çıkarken bile kasiyerle konuş... Kimse kızarıklığına bakmaz takma. ben birinin yüzü kızarsa alerji derim bir şey dokunmuş sıcaktan derim hem konuştuğun için kızarsan ne olur ki ... hayat yaşamaya değer, heranın tadını çıkar. Rabbim sana ve sevdiklerine sağlık, huzur versin gerisi teferruat....

Ve sakın unutma bunu yaşayan yalnızca sen değilsin. senin gibi binlerce insan var ve daha fazla sıkıntıları çeken....

Her şey gönlünce olsun...

Nolur yardim edinnn

Bir arkadaşımda böyleydi utansın utanmasın yüzü konusurken hep kızarırdı doktora gitti doktor dediki yüzü kızarmayan bunca insan varken sen neyden şikayetçisin :KK14:

Çok tatlı duruyor bence takıntı haline getirmemelisin :KK17:

Bir arkadaşımda böyleydi utansın utanmasın yüzü konusurken hep kızarırdı doktora gitti doktor dediki yüzü kızarmayan bunca insan varken sen neyden şikayetçisin :KK14:

Vaaay çok güzel konuşmuş doktor beğendim bunu😬 aynen bende arkadaşın gibiyim

doktorun cevabina bayildim :))

bende de oyle bi sorun var ozellikle toplum icinde konusurken ve dikkatle dinlendigimi farkettigimde sesim titremeye basliyo bende bu konuyla ilgili olumlama yapmayi dusunuyorum Ise yararsa yazarim ve genel anlamda ustunde durmamaya calisiyorum icimden kendimi sakinlestirecek seyler dusunuyorum Ya da durup bi derin nefes almaya calisiyorum :)

flaş efekti mi ne diyorlardı buna. galiba doğuştan, psikolojik tarafını halletmeye çalışmak lazım varsa. profesyonel yardım şart.

Nolur yardim edinnn
kaç yaşındasın?

23 olucam neden sordunuz
yaşla da alakalı bi durum. benden 2 yaş büyüksünüz. bende de aynı durum söz konusu. ama lise dönemimdeyken domates gibi oluyodum. soğukta sıcakta ya da toplumda. nette araştırdım klips ets ameliyatı ile 100 90 başarı elde ediliyor ama doktorlar ilk önce bi psikoloğa yönlendiriyolar çünkü genelde psikolojik bi durum. bana sorarsanız utanmaktan ve özgüven sorunundan. sadece hava şartları etkiliyorsa da vucudun verdiği bi tepki. genelde kızaran ciltler çok hassastırlar.ameliyatı yapan doktor 20 yaşından önce kimseye ameliyat yapmıyormuş çünkü genelde 20 yaşından sonra düzeliyormuş bu sorun. bende yüzde 50 ye düştü eskisi gibi değilim ve 19 yaşımdan sonra düzeldi. tabiki arada yine kızarıyorum özellikle utandığımda cildimin yandığını hissediyorum ama cildime yeşil kapatıcı sürüyorum üzerinede fondoten ve kapanıyo kızarıklık.doktora gittiniz mi bilmiyorum ama gitmediyseniz bi görünün isterseniz. bu sorun herhangi bir eczanede satılan güzellik kremleri ya da aktarda satılan yağlarla geçmiyor. hatta 2 3 sene önce bende bu konuyu açmıştım ama genelde kimsenin bir bilgisi yok bu konu üzerine

Nolur yardim edinnn
O noktaya takılmayın kızarıyor muyum diye düşündükçe daha da kizarirsiniz, bi de ilk aklıma gelen demekki o ortamda rahat olamiyorsunuz sizi kasan birseyler olmalı. ..

yaşla da alakalı bi durum. benden 2 yaş büyüksünüz. bende de aynı durum söz konusu. ama lise dönemimdeyken domates gibi oluyodum. soğukta sıcakta ya da toplumda. nette araştırdım klips ets ameliyatı ile 100 90 başarı elde ediliyor ama doktorlar ilk önce bi psikoloğa yönlendiriyolar çünkü genelde psikolojik bi durum. bana sorarsanız utanmaktan ve özgüven sorunundan. sadece hava şartları etkiliyorsa da vucudun verdiği bi tepki. genelde kızaran ciltler çok hassastırlar.ameliyatı yapan doktor 20 yaşından önce kimseye ameliyat yapmıyormuş çünkü genelde 20 yaşından sonra düzeliyormuş bu sorun. bende yüzde 50 ye düştü eskisi gibi değilim ve 19 yaşımdan sonra düzeldi. tabiki arada yine kızarıyorum özellikle utandığımda cildimin yandığını hissediyorum ama cildime yeşil kapatıcı sürüyorum üzerinede fondoten ve kapanıyo kızarıklık.doktora gittiniz mi bilmiyorum ama gitmediyseniz bi görünün isterseniz. bu sorun herhangi bir eczanede satılan güzellik kremleri ya da aktarda satılan yağlarla geçmiyor. hatta 2 3 sene önce bende bu konuyu açmıştım ama genelde kimsenin bir bilgisi yok bu konu üzerine
Havayla ilgilj degil daha cok gozler benim ustumdeyken olan bi utanma sorunu Bu ve kendime engel olamadan kizariyorum.ama hani babam bisey soruyo bazen o zaman bile olan bisey sadece yabancilarin yaninda olmuyo.ameliyati oldugunu bende duymustum ama ameliyatini olucagini sanmiyorum benimde biraz aZaldi eskisi kadar degil ama yine de var.ozellikle biri kizardin dedigin anda direk artiyo

O noktaya takılmayın kızarıyor muyum diye düşündükçe daha da kizarirsiniz, bi de ilk aklıma gelen demekki o ortamda rahat olamiyorsunuz sizi kasan birseyler olmalı. ..
Evet dusundukce daha cok oluyo ama bazen ben dusunmesem yanimfaki biri aa kizardin diyo ben yine basliyorum kizarmaya o an engel olamiyorum kendime.hani bi yerde mesela eski bi arkadasimla karsilasiyorum hemen kafami ceviriyorumki beni gormesin diye cunku gorurse yanima geljcek konusucak ve ben baslicam direk kizarmaya

Hata yapmaktan korkmayin siz konusurken insanlarin sizle alay edeceğini yada onlarin sizi dinlemeyecegini dusunmeyin.insanlarla daha cok iletisimde bulunun zamanla duzelicektir.kisacasi bosverin.

kendinden çok şey bekleme tatlım, rahat düşün, rahat davranmaya çalış. derin nefes çalışmaları yap, çok yardımcı olabiliyor.

X