Köpek sahiplenmeli miyim?

leylalin-_-7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
512
612
Ne demek köpekler squat yapmıyor 😂

Bu arada dilerim uzun ve güzel bir ömrü olur köpeğinizin.

Bizim için de sanırım şu an en doğru karar ertelemek. Ailemi bilemem ama benim bu konularda daha fazla bilinçlenmem gerekiyor anladığım kadarıyla.
Çok teşekkür ederiz ablası.💕
Barınakta biraz zaman geçirebilirsiniz. 😊
En doğru ve güzel bir zamanda bir cana aile olursunuz umarım.💖
 

Spizella

Realist
Pro Üye
27 Ağustos 2017
12.921
28.283
Merhaba, gerçekten tecrübesiz olduğum hayvan bakımı konusunda yardım almak amacıyla yazmak istedim. Köpek sahibi arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Ailece hayvanları seviyoruz ve genelde 'goldenlar çok tatlılar, keşke biz de sahiplensek' muhabbeti geçer ama bugüne kadar konu hiç ciddiye dönmemişti. Bizimkilerle bugün ilk defa oturup nasıl olur acaba diye düşündük, çok da heyecan yaptık. Babam özellikle baya heveslendi zaten sever hayvanları bir de apartmanda arkadaşı var, onun köpeğiyle de duygusal bağ kurmuş. Kafasına takmış bu aralar kısacası sahiplenme işini.

Yani buraya kadar her şey hoş tamam ama babam hiç zahmete gelemez. Köpeğimiz olsa sevmeye gelince en çok onun seveceğine eminim ama zor olan bakımını da benim üstüme atarlar gibi geliyor. Annem deseniz her konuda hobi olarak şikayet eder. Sever ama mızmızlanır da diye tahmin ediyorum. Ben doğmadan önce bir kedileri varmış yaşlılıktan ölmüş ama çocukları gibi bahsederler hala.

Bana gelince şimdi heveslendiğim için yaparım modundayım ama normalde de her konuda böyleyim. Hevesle başlarım bir şeylere ama devamı gelmez. Altından kalkamazsak diye de korkuyorum. Kafam çok karışık.

Bir de şimdi size saçma gelebilir ama bizim eve acilen sevgi verilebilecek başka bir üye gerekiyor. Yani eşek kadar oldum artık yine de annem beni kucağına alarak sevmeye çalışıyor. Odamda oturup vakit geçireyim diyorum babam peşimden geliyor 'salona gel sıkıldık' diye. Köpeğimiz olsa onunla ilgilenirler biraz ben de rahat ederim diye düşünüyorum.


Uzattım biraz kusura bakmayın ama bu işin altından kalkamayacak profilde insanlar olarak görünüyorsak yazmanızı isterim. Köpek bakımının artı ve eksilerini her yönüyle öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.


Golden kocamaaaaan bir köpek
Tüyü uzun
Günde 2 kere gezmek ister
İtaatini iyi veremez iseniz önden önden yürür sizi çekiştirir kolunuz kopar zaptedicem diye
Köpek cidden çok büyük ve enerji atma ihtiyacı da çok
Daha küçük bir cins bakın apartman hayatına
 

nur35nur

Hayat kısa, kuşlar uçuyor...
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2012
6.588
13.284
Benim bir köpegim var. 1 yaşında. Doğumgününü kutladık çocuklarla geçen ay 🥰 Işten çıkınca eve koşarak gelmek istiyorum o kadar tatlı ki... Her eve geldiğimde çılgınca sevinç gösterileri yapıyor. Şimdi de yanımda uyuyor. O kadar çok seviyoruz ki sadece ıyi ki var diyorum.
 

Karamellasepeti

Çok pati az insan çok huzur
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
5.724
10.986
Alışınca köpek bakımı kedi bakımından daha kolay ikisine de bakmış biri olarak söylüyorum. Ama yavru köpek sahiplenmeyin derim onu tuvskete alıştırmak her gün aynı saatte dışarı çıkartmak eğitmek gerçekten çok yorucu. Yetişkin terkedilmiş bir çocuk sahiplenebilirsiniz. Tuvalet eğitimli oluyorlar genelde. Ama benim köpeğim psikopat mesela insanlara havlar, saldırır,apartmanda havlar,canı istemezse yürümez,çok uzun tüyleri var ağzıma giriyor her taraf tüy.Engelleyemiyorum. Yarın bir gün apartmanda en ufak sorun olsa komşular sizden bilecek haberiniz olsun. Bir de mesela benim mesaim 9 da başlıyor ben 7 de kalkıp köpeğimi gezdirip koşarak eve gelip vaktim kalırsa duş alıyorum. Yeri geliyor elbiseyle köpek gezdiriyorum. Bir de işin maadiyat boyutu var insan kendine şunu sormalı ben her ay bu köpege 200-300 minimum mama alabilir miyim, herhangi bir hastalığı olsa çıkartıp 1000 TL verebilir miyim ? Bunlar hep olumsuzlukları ama olumlu yanı ise bağ kuruyorsun sevildiğini doyasıya hissediyorsun geceleri sarılıp uyuyorsun dizi izliyorsunuz beraber