Köpüklü Türk Kahvesi

karbonatı kahveciler kullanırmış,hatta evlerde köpüklü kahve getirilince 'ne o kahveci usulü karbonatlı mı yaptın'denir.hoş değil yani.
kahveyi hiç sevemedim ,yapamam da zaten.
benim çayım var.

bir kahvekolik olarak bu başlığa yazmam gerekir diye düşündüm. kahveyi ben şahsen 3 farklı şekilde yapıyorum. birincisi yukarıda anlatılan gibi. ikincisi su yerine süt koyarak ( çok hafif oluyor), üçüncüsü ise şeker yerine bitter çikolata koyarak. :kahve: :nazar:

Diğer ikisini biliyordum da bitter çikolatayı ilk defa duydum. Teşekkür Ederim.Deneyeceğim

eşim sağolsun doğum günümde güzel bi kahve makinasıyla çok şık bir fincan takımı almış
güzel oluyor köpüklü ama bakır cezvenin tadını vermiyor
afiyet olsun
hemen kalkıp bir kahve yapıyorum kendime:)))

ne yaptıysam beceremedim kahveyi köpüklü yapmayı
bakır cezvede altı çok kısık şekilde pişiriyorum ama olmuyor işte
kahveyi cam kavanozda saklıyorum yine de olmuyorrrrrrr....
karbonat bile koydum birgün,yine de olmadı:))))

Şekersiz içmeye başladım..Normalde hayatta içemezdim acı gelirdi kahvenin tadı.
Ama inanın asıl kahvenin tadını şeker yokken duyumsuyorsunuz denemeye değer bence:KK66:)

şekersiz olup yanında çakıl çikolata olucak..bi kahve bi çikolata hmm iftar gelsinnnn cokacimcoook

Buzlu soda ile pişirin arkadaşlar..

Muazzam köpürüyor.. ; )

Ayrıca fincanda deneyin , pizzamatiğiniz varsa fincaları ona koyup pişirin..

Pizzamatiğiniz yoksa közmatiği de deneyebilirsiniz.Aynı işlevi görür

Netice,fevkalade..

en iyi kahve köpüğü şu 1 milyoncularda satılan dandik kahve makinelerinde oluyor kesinlikle
her yolu denemiş biri olarak söylüorum :))
kahvesini bakır cezvede yapıp, köpüğünü o ucuz alette yapıyorum
dadından içilmiyor vesselammmmmmmm :içelim:

ayy kızlar çikolatalı kahve bencede süper olur ben genelde her bir bardak için 1 kesme şeker koyarım.ve her zaman yanına bir çikolata koyarım.
şimdi ben şunu anlamadım kahveyi pişirirkenmi koycaz içine çikolatayı eriyecek içinde yani ölemi ayyy bi açıklayıverin yarın önemli misafirlerim varda.

zaten kahve deyip dolasiyorum kac aylardir mafoldumbenicemiyorum.türk kahvesini öyle pek aramazdim taki damla sakizlisini icene kadar.harika birsey.tabiki de bu kahveyi nerde icebilirim vatanimda.trye bir gideyim kac paket alacagimi bende bilmiyorum.zemuszemus

Buzlu soda ile pişirin arkadaşlar..

Muazzam köpürüyor.. ; )

Ayrıca fincanda deneyin , pizzamatiğiniz varsa fincaları ona koyup pişirin..

Pizzamatiğiniz yoksa közmatiği de deneyebilirsiniz.Aynı işlevi görür

Netice,fevkalade..

bende tam bunu söylemek için girmiştimki topiğine söylemişsin bileopuyorumnanaktan
geçen gün soda ile denedim o nasıl bi köpüktür öyle kaydirigubbakcemile3

Libya kahvesi var bir de kızlar
Köpük möpük olmuyor çok ama tadı fevkaladenin fevkinde..;p
Her akşam içiyoruz iftardan sonra yanında lokum ve cıkolatayla alışkanlık yaptı;*

libyanam,o dediğin arap kahvesi dimi tatlım?
eğer o ise(siyah kahve derler)ben hiç beğenmemiştim yahu:KK75:

kahve kokdu sankı :)..
20 fıncanda yapsam hepsınde bı parmak kopuk olur .
yapılıs tarzına keyfe gore degısır tabı..
mutluysam yaparken bol kopuk olur mutuszsam az olur :)..
zaten olculerı herkes standart sekılde vermıs ben once cezveye seker ve kahveyı koyarım sonra buz gıbı suyu ılave eder ıkı defa karıstırıp bırakırım en az 4 dk surer pışmesı asla karıstırmam kopuklerı alırım alırım bıtmez :)..
yanındada kahvelı lokum favorımdır kucuk lıkor bardaklarında su ıcıne 6,7 adet nar atarım..hem ıkram anında goz doldurur hemde keyfı tam olur..ablam ıse kopuk ıcın az bısı karbonat atar o da kopuk yapar..

kahve denilince akan sular durur. size yeni keşfettiğim bir siteyi tavsiye edeyim. bir sürü çeşidi aromalı türk kahvesi çeşidi var. bi ara bi göz atın isterseniz.

X