Korkularım yersiz mi?

Erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşıyor. Istisnalar vardir tabi. Senin yaslarindaki bir erkeğin sorumluluk bilinci oluşmamıştır. Oncelikleri farklı olabilir o yüzden sevgiye önem vermediklerini düşünüyorsun. Elbette onların da duyguları var. Seni seven sana aşık olan insanlar olacak. Hatta belki var ama senin haberin yok. Umarım karşına iyi insanlar çıkar ve çok güzel duygular yaşarsın
Çok teşekkür ederim. Bana aşık olan da olabilir ama belki de ben ona karşı bir şey hissetmeyeceğim. Tıpkı benim aşık olduğum bir erkeğin bana karşı bir şey hissedemeyeceği gibi. Yani önemli olan karşılıklı aşkı bulabilmek.

Merhaba hanımlar. İçimi dökmek istedim. Ben 21 yaşında mimarlık öğrencisi bir genç kadınım. Son zamanlarda bazı korkulara kapılmaya başladım. Erkek arkadaşım yok. Şu an için pek sorun değil ama, ileride ben evlenmek istiyorum. Elbet bir gün evleneceğim yani, böyle istiyorum. Çünkü hayatımı birlikte geçireceğim bir hayat arkadaşı ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Neyse, bende şöyle bir korku oluştu. Üniversite yıllarında erkek arkadaş bulamazsam ileride görücü usulüne kalacağım diye hissediyorum. Bu arada yanlış anlaşılmasın, görücü usulüne saygım sonsuz. Ama benim hayalim böyle değil. Ben, ileride eşim olacak kişiyle kendim tanışmak ve aşk evliliği yapmak istiyorum. Hayalim bu şekilde. Şimdi diyeceksiniz ki, 21 yaş çok genç. Evet haklısınız, çok genç. Ama çevremden şöyle şeyler duyuyorum: "Üniversite yıllarında bir sevgili bulunamazsa ileriki yıllarda zor bulunuyor." Bu söze de hak vermiyor değilim. Çünkü üniversite bitince zaten iş hayatına atılacağım, iş hayatı yoğun olacak. Yoğun bir iş hayatının içinde insan kendine uygun birileriyle tanışmakta zorlanıyor. Benim üniversite yıllarımın bitmesine az kaldı, zaten bildiğiniz gibi pandemiyle heba oluyor. Bu şekilde korkularım var, saçma olabilir ama kırmadan yorum yaparsanız sevinirim. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir. Okuyan herkese teşekkür ederim.
Ben üniversiteden yıllarca konustum da ne oldu . Çocuk gibi bu erkekler geç olgunlaşır. Bnm ki çocuk cıktı ayrıldım sonra iş hayatına girdim evlenmekten vazgeçtim karşıma biri cıktı evlendik.. anlayacağın kısmet bu işler. Herşey oluruna varır . Böyle şeyler düşünme önüne bak kendini evlilik diye şartlandırma elbet biri olacak. En önemlisi Allah hayırlısını nasip etsin.

Merhaba hanımlar. İçimi dökmek istedim. Ben 21 yaşında mimarlık öğrencisi bir genç kadınım. Son zamanlarda bazı korkulara kapılmaya başladım. Erkek arkadaşım yok. Şu an için pek sorun değil ama, ileride ben evlenmek istiyorum. Elbet bir gün evleneceğim yani, böyle istiyorum. Çünkü hayatımı birlikte geçireceğim bir hayat arkadaşı ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Neyse, bende şöyle bir korku oluştu. Üniversite yıllarında erkek arkadaş bulamazsam ileride görücü usulüne kalacağım diye hissediyorum. Bu arada yanlış anlaşılmasın, görücü usulüne saygım sonsuz. Ama benim hayalim böyle değil. Ben, ileride eşim olacak kişiyle kendim tanışmak ve aşk evliliği yapmak istiyorum. Hayalim bu şekilde. Şimdi diyeceksiniz ki, 21 yaş çok genç. Evet haklısınız, çok genç. Ama çevremden şöyle şeyler duyuyorum: "Üniversite yıllarında bir sevgili bulunamazsa ileriki yıllarda zor bulunuyor." Bu söze de hak vermiyor değilim. Çünkü üniversite bitince zaten iş hayatına atılacağım, iş hayatı yoğun olacak. Yoğun bir iş hayatının içinde insan kendine uygun birileriyle tanışmakta zorlanıyor. Benim üniversite yıllarımın bitmesine az kaldı, zaten bildiğiniz gibi pandemiyle heba oluyor. Bu şekilde korkularım var, saçma olabilir ama kırmadan yorum yaparsanız sevinirim. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir. Okuyan herkese teşekkür ederim.
Bunlar yersız korkular .Sen korktukca başına gelır.

Teşekkür ederim ama ben en büyük hayalim evlilik demedim ki. Şu an için asla evlilik düşünmüyorum zaten. Ama 30 yaşında falan evleneceğim yani evlenmek istiyorum, bir hayat arkadaşı istiyorum. Tek derdimin gelinlik giymek olduğunu kim söyledi? Bu sitede nedense hemen koca meraklısı etiketi yapıştırılıyor. Bir kadın hem eğitimli olup, hem hobi sahibi olup hem de evlenmek isteyemez mi?
Evet ama 21 yaşında 'ya koca bulamazsam' diye uzuluyorsan bence bu kapıya çıkıyor.
Neden biriyle tanısamayasin ki? Genceciksin, işin gücün yerinde, yaşam enerjin var... Hayat karşına binlerce seçenek çıkartacaktir. Bu karamsar düşünce niye??
insan sadece okul sırasında mi bir sevgili edinir? O gün modundaysan Bankamatik kuyrugunda bile tanisirsin tatlı biriyle. Daha bu yaştan dert etmeye gerek var mı?
Hayatını gönlünce yaşa, görücü usulü de istemiyorsan yapma tabii ki...
Aşk aşk diyorsun da , bunun yaşla hiç bir bağlantısı yok.
Ben birkaç ay sonra otuz olacağım, dün hayatımın en romantik günlerinden birini yaşadım. Fok balığı gibi kendi çevremde dönüp Durmuşum heyecandan... İnsanın içinde yaşam enerjisi olsun yeter ki, her an aşkı bulabilir. Benim inancım bu yönde.
Sen de evrene daha pozitif bakmaya çalış.
Sonra 'kendini gerçekleştiren kehanet'e ugrarsin, kimseyi bulamayıp görücü usulü tanışmalara başlarsın. Sonra da 'kendini gerçekleştiren kehanet' i her yaşayan gibi 'biliyordum böyle olacağını' diye üzülürsün. Olumlu düşün, olumlu şeyleri çağır

Evet ama 21 yaşında 'ya koca bulamazsam' diye uzuluyorsan bence bu kapıya çıkıyor.
Neden biriyle tanısamayasin ki? Genceciksin, işin gücün yerinde, yaşam enerjin var... Hayat karşına binlerce seçenek çıkartacaktir. Bu karamsar düşünce niye??
insan sadece okul sırasında mi bir sevgili edinir? O gün modundaysan Bankamatik kuyrugunda bile tanisirsin tatlı biriyle. Daha bu yaştan dert etmeye gerek var mı?
Hayatını gönlünce yaşa, görücü usulü de istemiyorsan yapma tabii ki...
Aşk aşk diyorsun da , bunun yaşla hiç bir bağlantısı yok.
Ben birkaç ay sonra otuz olacağım, dün hayatımın en romantik günlerinden birini yaşadım. Fok balığı gibi kendi çevremde dönüp Durmuşum heyecandan... İnsanın içinde yaşam enerjisi olsun yeter ki, her an aşkı bulabilir. Benim inancım bu yönde.
Sen de evrene daha pozitif bakmaya çalış.
Sonra 'kendini gerçekleştiren kehanet'e ugrarsin, kimseyi bulamayıp görücü usulü tanışmalara başlarsın. Sonra da 'kendini gerçekleştiren kehanet' i her yaşayan gibi 'biliyordum böyle olacağını' diye üzülürsün. Olumlu düşün, olumlu şeyleri çağır
Teşekkür ederim. Aslında evlenmek için falan değil, flört etmek için istiyorum bunu. Üniversitedeyim şu an bir sevgilim yok. Pandemideyiz de malum. Şu an pek umudum yok maalesef biriyle tanışmak için. Sence pandemide de bir umut var mı?

Ben universitedeyken herkesle de gezdim valla. Hic birimiz de evlenme olgunluguna sahip insanlar degildik. 20li yaslarda tanidigin biriyle omur boyu mutlu olamazsiniz zaten,bana gore oyle. Ogrencisiniz,hepiniz cocuk sayilirsiniz. Ev kizi olsaydiniz hadi tamam derdim,ama universite ogrencisi olunca 20li yaslarin basi cocuk oluyor iyice.

Tavsiyem taniyin,insanlari taniyin,erkekleri taniyin,hepsiyle de gezin dolasik tecrube edinin. En dogru karari bu sekilde verebilirsiniz.

X