Korona,yardım:(

Kağıt ustunde beş gun yasıyor virüs oyle bırkac saat oldu bıttı değıl.İlaçlamaya gerek yok ama birkaç gun dıkkat edın elınızı yuzunuze gozunuze dokundurmamaya.

Şöyle bir durum var ki,en önce ben hasta oldum ama soğuk algınlığı dedim çünkü hafif nezle gibiydi. Şu an hala hafif de olsa öksürüğüm var,kendimden de emin değilim açıkçası. Evi de temizlesem eğer hala pozitifsem faydası olur mu acaba demekten alamıyorum kendimi... 15 gün önce hafif öksürükle başladı ama bilemiyorum. Ben ve çocuklarım kesin olduk diyorum artık ama negatife döndük mü emin değilim.
Şikayetiniz olduğu halde gidip test yaptırmadınız mı? Annenize de sizden bulaştı o zaman... Neden test yaptırmadınız onu merak ediyorum. Bu süreçte çocukları parka götürdünüz mü?

Ben temas nedeniyle karantinadayken yalnızca burnum akıyordu ve 37,8 derece ateşim vardı diye ekipler gelip evde test yaptı, pozitif çıktım.

Şikayetiniz olduğu halde gidip test yaptırmadınız mı? Annenize de sizden bulaştı o zaman... Neden test yaptırmadınız onu merak ediyorum. Bu süreçte çocukları parka götürdünüz mü?

Ben temas nedeniyle karantinadayken yalnızca burnum akıyordu ve 37,8 derece ateşim vardı diye ekipler gelip evde test yaptı, pozitif çıktım.
Hayır yaptırmadım çünkü testlere güvenmiyorum. Zira anneme de önce test yapıldı negatif çıktı ama meğer pozitifmiş. Tomografide ortaya çıktı. Vakaların fırladığı bir şehirde yaşıyoruz. Ben hastaneyi arayıp gelmek istedİğimi söyledim ve bekleme süremin ne kadar olacağını sordum. Telefondaki şahıs bana hastanenin çok yoğun ve kalabalık olduğunu,uzun süre bekleyebileceğimi söyledi. Yani negatifsem bile ordan bi şekilde bulaşma ihtimalinin olduğunu,risk olduğunu söylemeye çalıştı. Şikayetlerim yoğun olmadığı için gitmedim. Çünkü zaten alerjik rinitim var ve bu zamanlar aksırır tıksırırım normalde de... Tanıdık birkaç doktor arkadaş eş dost vardı danıştım,bu gibi soğuk algınlığı,alerji durumlarının son zamanlarda arttığını ve bu belirtilerin sadece yüzde 20 lik diliminin pozitif vaka olduğunu söyleyince de tamamen vazgeçtim. Burda hastaneler saatli bomba gibiydi çünkü. Böyle yani...

Covid geçirdim negatife döndüğümde rutin ev temizliği yaptırdım. Nano dezenfeksiyon dedikleri şeyden yaptırmadım. Virüsün canlı vücudu dışında yaşayabıldığı süre belli. Iciniz rahat edecekse birkaç gün başka yerde kalıp geri dönmeyi düşünebilirsiniz sonra da temizlik yaparsiniz.
Kalacak hiçbir yerimiz yok maalesef. Aynı şeyi düşündüm ama elim kolu bağlı bu konuda! Evin her yerinin sabahtan nerdeyse geceye kadar havalandırıyorum,derin dip bucak bir temizlikle hallderim diye düşünüyorum. Bi yandan ilaçlama psikolojik olarak rahatlatır diyorum. Böyle bi kararsızlık.

Merhaba biz yaptirdik aile hekimimize sormustuk saglik ocagini ilaclayan firmayi onerdi onlara yaptirdik arkasindan yine sil aüpür perde nevresim vs de yaptik ama ikaclama insani rahatlatiyor
evet ya psikloljik olarak ilaçlatmak sanki daha da rahatlatacak ama... Önceki mesajlarda da arkadaşların dediği de doğru. Adamlar zaten bu işi yapıyor,pozitif evlere giriyorlar,taşıyıcı olmadıkalrı ne malum diye ama kararsızım inanın. Kimisi para tuzağı dyor kimisi yaptır için rahat etsin diyor.

Şüpheniz dahi varsa hemen hastaneye gidin, test yaptirin, tomografi çektirin. Genç yaşlı fark etmiyor artik. 10 yaşında ki çocuğu yoğun bakımda yatan tanıdıklarımiz var. Ayrıca dezenfekte ettirmenize gerek yok bol bol havalandırın evi yeterli olur.

Şüpheniz dahi varsa hemen hastaneye gidin, test yaptirin, tomografi çektirin. Genç yaşlı fark etmiyor artik. 10 yaşında ki çocuğu yoğun bakımda yatan tanıdıklarımiz var. Ayrıca dezenfekte ettirmenize gerek yok bol bol havalandırın evi yeterli olur.
gidemiyorum ki... Hem atlattığımı düşünüyorum bugün 16 gün oldu çünkü. Ayrıca gidemem,çünkü 112 yi aradğımda sadece hastayı alıyorlar. evde çocuklarım var bırakamıyorum. Nefes darlığım yok şükür ama annem çıkınca bi göstereceğim kendimi de hatta çocukalrı da..

Hastalığın başında yalancı negatif olabiliyor evet ama birkaç gün içinde genellikle pozitife dönüyor. İstanbul’un oldukça fazla vaka barındıran bir ilçesindeyim, özel hastaneler açık havadaki bir kabinde numune alımı yapıyor, devlet hastanesi de mesai saatleri dışında çok da dolu değil. Bu kadar korkacak, belirtiniz varken testten kaçacak birşey yok. Bu şekilde karantinadan kaçtığınızı düşünüyorum çünkü çoğu insan bunu yapıyor. Hepsi sizin gibi şanslı da olmuyor; 4. - 5.günlerde hastaneye yatıp entübe oluyorlar. O süreçte de birçok insanı hasta ediyorlar.

Virüs bir yüzeyde 6 saat yaşar ve ölür.Kendinizi bu kadar sıkmayın

X